Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Συγγνώμη για την ενόχληση... μήπως έχει κάποια κοπέλα Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... οποιαδήποτε ένεση για διέγερση? Δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Καλή επιτυχία σε όλες, κορίτσια!

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , linaa είπε:

Επειδή έκανε 3 φορές την μια πολύ κοντά στην άλλη γι'αυτό δεν μπορούμε να ξέρουμε. Μην ξεχνάς ότι η ενέσεις αυτές δίνουν στις οδηγίες όριο τις 10 μέρες για θετικό ψευδές  αποτέλεσμα οπότε κάθε οργανισμός μπορεί να δώσει αλλά νούμερα Κ μετά από 3 ενέσεις δεν ξέρεις τι μπορεί να περιμένεις . 

Σε κάθε περίπτωση ένας διπλασιασμός θα μας διαφωτίσει !! 

Απλά και διπλασιασμό να μην έχει αυτό που λέω είναι ότι είναι βιοχημική κύηση, και αυτό επειδή είναι λίγο χαμηλή η χοριακή για τη μέρα που την έκανε. Ότι και να είναι σημασία έχει να πάει καλά!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

59 minutes ago, Σποράκι said:

Απλά και διπλασιασμό να μην έχει αυτό που λέω είναι ότι είναι βιοχημική κύηση, και αυτό επειδή είναι λίγο χαμηλή η χοριακή για τη μέρα που την έκανε. Ότι και να είναι σημασία έχει να πάει καλά!!!

Εμένα στις βιοχημικές 14η μέρα είχε ήδη αρχίσει να πέφτει η χοριακή μπορεί να ήταν και υψηλότερη 

μακαρι βέβαια να πάει καλά 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Psaxnwfos είπε:

Καλημέρα! Έκανα σήμερα πρωί την 2η χοριακη ! Ελπίζω σε έναν διπλασιασμό πλέον. Να σας θυμίσω ότι η 1η ήταν μόνο 71. Υπάρχει περίπτωση να πάνε όλα καλα η να το ξεγράψω από τώρα … είχε κάποια τέτοιο νουμερο και να προχώρησε η εγκυμοσύνη της κανονικά; 

Ελπίζω να έχεις θετικά αποτελέσματα και να πάνε ολα καλα .ποτε θα πάρεις την απάντηση της χοριακης ;

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Psaxnwfos said:

Την πήρα… 76 δυστυχώς. 

Δεν πειράζει τουλάχιστον κάτι πήγε να γίνει έγινε εμφύτευση είναι καλό αυτό καλή επιτυχία στην επόμενη .. και να σου πω κάτι από το ανέβαινε λίγο και να είχες ελπίδες και να ταλαιπωριόσουν καλύτερα έτσι πάμε γερά για μια μεγάλη χοριακη που και εγώ ακόμα δεν κατάφερα να έχω θα γίνει όμως 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Psaxnwfos είπε:

Την πήρα… 76 δυστυχώς. 

Λυπάμαι κορίτσι μου. Η βιοχημική είναι μια άσχημη τροπή αλλά εγώ προσωπικά έλεγα μέσα μου ότι κάτι πήγε να γίνει. Καλύτερα από το μηδέν. Ευχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή. Έχεις αλλά έμβρυα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Texas είπε:

Δεν πειράζει τουλάχιστον κάτι πήγε να γίνει έγινε εμφύτευση είναι καλό αυτό καλή επιτυχία στην επόμενη .. και να σου πω κάτι από το ανέβαινε λίγο και να είχες ελπίδες και να ταλαιπωριόσουν καλύτερα έτσι πάμε γερά για μια μεγάλη χοριακη που και εγώ ακόμα δεν κατάφερα να έχω θα γίνει όμως 

Σε ευχαριστώ πολύ ! Εύχομαι μια μεγάλη χοριακη κ σε εσένα ! 

1 hour ago, Σποράκι είπε:

Λυπάμαι κορίτσι μου. Η βιοχημική είναι μια άσχημη τροπή αλλά εγώ προσωπικά έλεγα μέσα μου ότι κάτι πήγε να γίνει. Καλύτερα από το μηδέν. Ευχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή. Έχεις αλλά έμβρυα;

Μακάρι ! Εχω άλλο ένα κατάψυξη. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2023 at 7:41 ΜΜ, Texas είπε:

Έχεις δίκιο σε ευχαριστώ 5η ετ πρώτη εγκυμοσύνη πρώτη αποβολή..  

Λυπάμαι πάρα πολύ... Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι η φύση πάντα ξέρει καλύτερα και θα υπήρχε λόγος που δεν προχώρησε. Σίγουρα δε φταις εσύ για τίποτα, αυτό βγαλ' το από το μυαλό σου. Πολλές φορές προσέχουμε παραπάνω απ' όσο χρειάζεται, μόνο επειδή έτσι αισθανόμαστε καλύτερα. Μη σου μπαίνουν ιδέες επειδή σήκωσες μια χύτρα. Ειλικρινά σου εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου. Καλή δύναμη κορίτσι μου ❤️

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, happiness79 said:

Λυπάμαι πάρα πολύ... Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι η φύση πάντα ξέρει καλύτερα και θα υπήρχε λόγος που δεν προχώρησε. Σίγουρα δε φταις εσύ για τίποτα, αυτό βγαλ' το από το μυαλό σου. Πολλές φορές προσέχουμε παραπάνω απ' όσο χρειάζεται, μόνο επειδή έτσι αισθανόμαστε καλύτερα. Μη σου μπαίνουν ιδέες επειδή σήκωσες μια χύτρα. Ειλικρινά σου εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου. Καλή δύναμη κορίτσι μου ❤️

Σε ευχαριστω πολύ ακόμα στην ανάρρωση είμαι από την απόξεση μεγάλο το τραύμα , πάντως το έμβρυο ήταν ελεγμένο και ρώτησα τον γιατρό αν από ένα κύτταρο μπορεί ο έλεγχος να είναι αξιόπιστος και μου είπε δεν είναι ένα πρώτον και δεύτερων είναι 1000% καλό εφόσον ελέγχθηκε τυχαίο γεγονός το χαρακτήρισε 

τι να πω μεγάλη ατυχία πάλι και τραυματική εμπειρία πήρα κάτι χάπια κάποιες ώρες πριν την απόξεση και δεν προλαβαινομουν πηγαίνοντας στο χειρουργείο είχα τεράστια αιμοραγια με πολύ μεγάλα πηγματα και βρέθηκε το έμβρυο στην μήτρα και όχι μόνο αυτό στον τελευταίο υπέρηχο είχα δυο σάκους  με μόνη ετ  αφού έζησα και αυτό εγώ η τέρμα φοβητσιάρα τι να πω πήγα πάλι για μαλλί και βγήκα κουρεμένη αλλά πάμε γερά τι να κάνουμε όσο αντέξουμε 

  • Δύναμη! 6
Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2023 at 11:29 ΜΜ, Marlina είπε:

Απόρησα κ εγώ με αυτό το αποτέλεσμα Γιατί στην πρώτη διεγερση που είχα κάνει μου είχαν πάρει πάλι πάνω από 20 ωαρια και μόνο 1 είχε φτάσει μέχρι την 3η μέρα.. Έχεις κάνει εμβρυομεταφορα με τις βλαστοκυστες σου?

Όχι ακόμη, μετά τις γιορτές θα κάνω την 1η ετ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια μου,εύχομαι σε όλες μας το 2024 να καταφέρουμε να αγκαλιάσουμε το όνειρο μας♥️🙏

Να σας ρωτήσω όσες κοπέλες δουλεύετε τηλεργασια η φύση της δουλειάς μπορεί να γίνει με τηλεργασια και λόγο ετ έχετε πάει ιατρικο χαρτί στον εργοδότη εφόσον ανήκουμε σε ευπαθή ομάδα λόγω covid κτλ ; σας δημιουργούν πρόβλημα με τη τηλεργασια; ήρθα σήμερα γραφείο και είναι οι μισοί με covid ,εγώ με τη μάσκα να σταυροκοπιεμαι δε θέλω με τίποτα να πάω πίσω άπαξ και κολλησω...  έχω κάτι νεύρα ,θα αναμένω νέα σας

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μεταξύ διεγερσεων (όχι σε φυσικό κύκλο) πρέπει να υπάρχει κάποια απόσταση? Εκτός από την περίπτωση που έχεις περάσει επιτροπή κ πρέπει να περάσουν 4 μήνες... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Aangelika8 είπε:

Κορίτσια μεταξύ διεγερσεων (όχι σε φυσικό κύκλο) πρέπει να υπάρχει κάποια απόσταση? Εκτός από την περίπτωση που έχεις περάσει επιτροπή κ πρέπει να περάσουν 4 μήνες... 

Ε ναι δεν μπορείς να περνεις αυτά τα φάρμακα απανωτά . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

Ε ναι δεν μπορείς να περνεις αυτά τα φάρμακα απανωτά . 

Άμα κάνω Ιανουάριο διέγερση, μετά προς τελη Μαρτιου που θα έχω κ την απόφαση της επιτροπής, θέλει πιο πολλούς μήνες απόσταση? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...