Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Συγγνώμη για την ενόχληση... μήπως έχει κάποια κοπέλα Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... οποιαδήποτε ένεση για διέγερση? Δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Καλή επιτυχία σε όλες, κορίτσια!

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Texas είπε:

Τι λες τώρα πωπω χαρά στο κουράγιο σου και εσένα . Χρωμοσωμιακα νομίζω είναι καλές έτσι έδειξε και ο προεμφυτευτικος κάτι άλλο υποψιάζομαι γίνεται με τις ορμόνες και την πολυκυστηκοτητα όπως λες εγώ 5 ετ έχω κάνει και δυο διεγερςεις είχα δυο βιοχημικές αλλά μια παλινδρομη σου λέω έχουμε πολλά κοινά , απλά εγώ τώρα δεν έχω τόσα πολλά έμβρυα έχω μόνο 4 ( εκεί φτάσαμε να τα λέμε λίγα ) 

Έχεις απλά εικόνα πολυκυστικη. Όχι σύνδρομο? Ο γιατρός σου λέει ότι οι πολυκυστικες συνδέονται με όχι καλής ποιότητας ωάρια άρα και εμβρυα? Στον ίδιο γιατρό έχεις κάνει όλες τις προσπάθειές?Σου εύχομαι να είναι η τυχερή σου ή επόμενη και να μη χρειαστεί άλλη προσπάθεια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα! Έκανα σήμερα πρωί την 2η χοριακη ! Ελπίζω σε έναν διπλασιασμό πλέον. Να σας θυμίσω ότι η 1η ήταν μόνο 71. Υπάρχει περίπτωση να πάνε όλα καλα η να το ξεγράψω από τώρα … είχε κάποια τέτοιο νουμερο και να προχώρησε η εγκυμοσύνη της κανονικά; 

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Psaxnwfos είπε:

Καλημέρα! Έκανα σήμερα πρωί την 2η χοριακη ! Ελπίζω σε έναν διπλασιασμό πλέον. Να σας θυμίσω ότι η 1η ήταν μόνο 71. Υπάρχει περίπτωση να πάνε όλα καλα η να το ξεγράψω από τώρα … είχε κάποια τέτοιο νουμερο και να προχώρησε η εγκυμοσύνη της κανονικά; 

Ποτέ δεν ξέρεις . Το κακό με την περίπτωσή σου είναι ότι είχες κάνει τόσες πολλές overtile που είναι θολό το τοπίο αν είναι από  εγκυμοσύνη η χοριακη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

Ποτέ δεν ξέρεις . Το κακό με την περίπτωσή σου είναι ότι είχες κάνει τόσες πολλές overtile που είναι θολό το τοπίο αν είναι από  εγκυμοσύνη η χοριακη 

Η αλήθεια είναι ότι αυτό σκέφτηκα κ εγώ… συγκεκριμένα ρώτησα το γιατρό μου πάνω σε αυτό αλλά είπε κατηγορηματικά όχι . Ανέφερε ότι το αποτέλεσμα είναι θετικο κ πως να περιμένουμε την εξέλιξη της 2ης χοριακης. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Psaxnwfos είπε:

Η αλήθεια είναι ότι αυτό σκέφτηκα κ εγώ… συγκεκριμένα ρώτησα το γιατρό μου πάνω σε αυτό αλλά είπε κατηγορηματικά όχι . Ανέφερε ότι το αποτέλεσμα είναι θετικο κ πως να περιμένουμε την εξέλιξη της 2ης χοριακης. 

Υπομονή λοιπόν . Βέβαια αν δεν διπλασιαστεί θα ξέρεις ότι ο γιατρός είναι ύποπτος για αυτά που σου λέει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Psaxnwfos είπε:

Ύποπτος ως προς τι; 

Ότι σου λέει ψέματα Κ ίσως είναι απτις ενέσεις. Αυτοί μια θετικη χοριακη την μετράνε σαν επιτυχία άσχετα αν φέρει μωρό ή όχι. Αν δεν διπλασιαστεί μην είσαι τόσο σίγουρη ότι σου λέει αλήθεια ότι δεν είναι απτις ενέσεις 

  • Ευχαριστώ 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , linaa είπε:

Ότι σου λέει ψέματα Κ ίσως είναι απτις ενέσεις. Αυτοί μια θετικη χοριακη την μετράνε σαν επιτυχία άσχετα αν φέρει μωρό ή όχι. Αν δεν διπλασιαστεί μην είσαι τόσο σίγουρη ότι σου λέει αλήθεια ότι δεν είναι απτις ενέσεις 

Η οβιτρελ δεν δίνει τέτοια νούμερα σε καμία περίπτωση. Το αποτέλεσμα είναι ξεκάθαρα θετικό το θέμα είναι πως θα εξελιχθεί. Αν διπλασιαστεί που το ευχομαι προχωράει αν όχι μιλάμε για βιοχημική. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Σποράκι είπε:

Η οβιτρελ δεν δίνει τέτοια νούμερα σε καμία περίπτωση. Το αποτέλεσμα είναι ξεκάθαρα θετικό το θέμα είναι πως θα εξελιχθεί. Αν διπλασιαστεί που το ευχομαι προχωράει αν όχι μιλάμε για βιοχημική. 

Έχει κάνει όμως 3 άπανοτες κάτι που δεν έχω ξανακουσει Κ από την τελευταία είχαν περάσει ίσα ίσα 7 μέρες περίπου . Κάτι που νομίζω καμία δεν έχει κάνει μέτρηση τόσο κοντά 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, maraki1992 said:

Έχεις απλά εικόνα πολυκυστικη. Όχι σύνδρομο? Ο γιατρός σου λέει ότι οι πολυκυστικες συνδέονται με όχι καλής ποιότητας ωάρια άρα και εμβρυα? Στον ίδιο γιατρό έχεις κάνει όλες τις προσπάθειές?Σου εύχομαι να είναι η τυχερή σου ή επόμενη και να μη χρειαστεί άλλη προσπάθεια 

Δεν έχω σύνδρομο στον υπέρηχο δεν φαίνεται καν ότι είμαι πολυκυστικη η ΑΜΗ μου είναι λίγο πάνω από το όριο είναι η πρώτη προσπάθεια σε αυτόν τον γιατρό και ναι επιμένει στα κακής ποιότητας ωαρια δυστυχώς σε ευχαριστω πολύ επίσης ! 

1 hour ago, Psaxnwfos said:

Η αλήθεια είναι ότι αυτό σκέφτηκα κ εγώ… συγκεκριμένα ρώτησα το γιατρό μου πάνω σε αυτό αλλά είπε κατηγορηματικά όχι . Ανέφερε ότι το αποτέλεσμα είναι θετικο κ πως να περιμένουμε την εξέλιξη της 2ης χοριακης. 

Ρε γμτ δεν θέλω να απογοητεύσω κανέναν απλά ξέρεις τι έχω προσεξει ότι οι χαμηλές τελικά δεν είναι καλό σημάδι εμένα σκέψου ξεκίνησε 9η μέρα 60 που είναι χαμηλά αλλά μέσα στο όριο πήγε μέχρι 1000 + με διπλασιασμούς και υπέρ διπλασιασμούς έφτασε 5000 μετά δεν ξέρω ποσο πήγε αλλά σταμάτησε η φιλη μου που πέτυχε είχε 200 9η μέρα και παρατηρώ πως τέτοια νούμερα τείνουν να πηγαίνουν καλά … στην 14 μέρα το χαμηλότερο όριο είναι γύρο στο 300 🙁 

υπαρχουν και εξαιρέσεις αλλά μάλλον εξαιρέσεις είναι εγώ 9η μέρα αν δεν δω πάνω από 100 δεν θα ξανά χαρώ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Texas είπε:

Δεν έχω σύνδρομο στον υπέρηχο δεν φαίνεται καν ότι είμαι πολυκυστικη η ΑΜΗ μου είναι λίγο πάνω από το όριο είναι η πρώτη προσπάθεια σε αυτόν τον γιατρό και ναι επιμένει στα κακής ποιότητας ωαρια δυστυχώς σε ευχαριστω πολύ επίσης ! 

Απίστευτο. Οι ορμονικές σου ειναι καλές? Που στηρίζεται και το λέει? Στην λίγο αυξημένη αμη ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, maraki1992 said:

Απίστευτο. Οι ορμονικές σου ειναι καλές? Που στηρίζεται και το λέει? Στην λίγο αυξημένη αμη ?

Και στα 40 ωαρια που έχω σε καθε διέγερση μάλλον .. οι ορμονικές μου καλές είναι ναι δεν έχω τίποτα άλλο έχω κάνει και βιοψία μήτρας και υστεροσκοπιση στου έχω στείλει προσωπικό μνμ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , linaa είπε:

Έχει κάνει όμως 3 άπανοτες κάτι που δεν έχω ξανακουσει Κ από την τελευταία είχαν περάσει ίσα ίσα 7 μέρες περίπου . Κάτι που νομίζω καμία δεν έχει κάνει μέτρηση τόσο κοντά 

Στις 7 μέρες που έχω κάνει χοριακή από οβιτρελ το αποτέλεσμα ήταν 3. Δεν μπορεί να δώσει τόσο ψηλά νούμερα. Εμφύτευση έχει γίνει, τώρα σημασία έχει ο διπλασιασμός.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Texas είπε:

Και στα 40 ωαρια που έχω σε καθε διέγερση μάλλον .. οι ορμονικές μου καλές είναι ναι δεν έχω τίποτα άλλο έχω κάνει και βιοψία μήτρας και υστεροσκοπιση στου έχω στείλει προσωπικό μνμ

Κατάλαβα. Απλά εμένα κάνεις γιατρός δεν μου ανέφερε ότι απλά η εικόνα πολυκυστικων από μόνη της αποτελεί εμπόδιο για εγκυμοσύνη η ότι θα αντιμετωπίσω δυσκολία εξαιτίας αυτού. Αντίθετα μπορώ να πω ότι τις περιγράφουν άψογες ωοθήκες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Σποράκι είπε:

Στις 7 μέρες που έχω κάνει χοριακή από οβιτρελ το αποτέλεσμα ήταν 3. Δεν μπορεί να δώσει τόσο ψηλά νούμερα. Εμφύτευση έχει γίνει, τώρα σημασία έχει ο διπλασιασμός.

Επειδή έκανε 3 φορές την μια πολύ κοντά στην άλλη γι'αυτό δεν μπορούμε να ξέρουμε. Μην ξεχνάς ότι η ενέσεις αυτές δίνουν στις οδηγίες όριο τις 10 μέρες για θετικό ψευδές  αποτέλεσμα οπότε κάθε οργανισμός μπορεί να δώσει αλλά νούμερα Κ μετά από 3 ενέσεις δεν ξέρεις τι μπορεί να περιμένεις . 

Σε κάθε περίπτωση ένας διπλασιασμός θα μας διαφωτίσει !! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...