Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • Αχ κοπέλα μου...είπες μεγάλη κουβέντα πως νοιώθεις ότι χάσατε χρόνο...αυτά τα αν ήξερα...αν ήμουν σε άλλο γιατρό...αν είχα κάνει άλλες επιλογές..τα έχω σκεφτεί τόσες φορές...Αλλά δυστηχως και εντελώς ειλικρινά ο χρόνος δε γυρίζει πίσω και δεν έχει νόημα να το σκεφτόμαστε...οπότε κοιτάμε μπροστά και κανουμε το καλύτερο που θεωρούμε από εδώ και πέρα...

      Πάντως για το χρόνο της αναμονής που αναφέρεις...εγώ που πήγα μέσω τράπεζας ωαριων μέσα σε 2 μήνες τα παραγγειλαμε,ήρθαν έκανα εγώ ότι  προετοιμασία χρειαζόταν και προχωρήσαμε..20 Μαΐου κάναμε την παραγγελία...και 20 Ιουλίου έκανα μεταφορά..

      • Μου αρέσει 3
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 15/10/2024 at 7:09 ΜΜ, Supergirl87 είπε:

      Ηταν κάθετος στο θέμα για τις ενέσεις γιατι λέει μπορεί να έχουμε αλλά προβλήματα μετά..Να σπάσουν τπτ αγγεία κ τα σχετικά κ μου το απαγόρευσε..Για τον κατακερματισμό τι πιστεύεις;

      Λογικά ενέσεις θα ξεκινήσεις με το που έχεις θετική χοριακη, σωστά? Τι σου είπε η αιματολογος? 

      Γιατί δεν κάνεις την μεταφορά σου στον εξωσωματικο και μετά να συνεχίσεις με το γυναικολόγο που είχες πριν?? Δν χρειάζεται να σε παρακολουθεί και να γεννήσεις με τον εξωσωματικο.. 

      Just now, Kathrin17 είπε:

      Λογικά ενέσεις θα ξεκινήσεις με το που έχεις θετική χοριακη, σωστά? Τι σου είπε η αιματολογος? 

      Γιατί δεν κάνεις την μεταφορά σου στον εξωσωματικο και μετά να συνεχίσεις με το γυναικολόγο που είχες πριν?? Δν χρειάζεται να σε παρακολουθεί και να γεννήσεις με τον εξωσωματικο.. 

       

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

Just now, maraki1992 είπε:

Απαγορευτικός από ποια άποψη ? Για την υγεία μου ?

Ναι, για τον κίνδυνο υπερδιέγερσης. Δόξα τω Θεω δεν έπαθες! Εμβρυομεταφορα φαντάζομαι θα κάνεις αργότερα σωστά? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Just now, Neverstop είπε:

Ναι, για τον κίνδυνο υπερδιέγερσης. Δόξα τω Θεω δεν έπαθες! Εμβρυομεταφορα φαντάζομαι θα κάνεις αργότερα σωστά? 

Για μετέπειτα αντίκτυπο στην υγεία μου φοβάμαι πλέον. Ναι περιμένω να φτιάξει το μικρόβιωμα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, maraki1992 είπε:

Για μετέπειτα αντίκτυπο στην υγεία μου φοβάμαι πλέον. Ναι περιμένω να φτιάξει το μικρόβιωμα 

Δε νομίζω να έχεις θέμα, σημασία έχει πως είσαι καλά! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Neverstop είπε:

Δε νομίζω να έχεις θέμα, σημασία έχει πως είσαι καλά! 

Παίζει να μην έχω καμία σωστή βλαστοκυστη? Έχω τραβήξει πολλά με τις εξωσωματικές και απαντηση ουσιαστική δεν έχω πάρει ακόμα. Τουλάχιστον τα εμβρυα θέλω να είναι οκ..έστω και 1

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , maraki1992 είπε:

Παίζει να μην έχω καμία σωστή βλαστοκυστη? Έχω τραβήξει πολλά με τις εξωσωματικές και απαντηση ουσιαστική δεν έχω πάρει ακόμα. Τουλάχιστον τα εμβρυα θέλω να είναι οκ..έστω και 1

Στατιστικά και μόνο να το δεις, και στην ηλικία σου, πιστεύω σίγουρα θα έχεις αρκετά υγιή. Μην ανησυχείς 🙏❤️

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Neverstop είπε:

Στατιστικά και μόνο να το δεις, και στην ηλικία σου, πιστεύω σίγουρα θα έχεις αρκετά υγιή. Μην ανησυχείς 🙏❤️

Ναι αλλά με τη λογική ότι πήρανε πολλά ωάρια  αναρωτιέμαι μήπως η ποιότητα όλων των ωαρίων αυτόματα έπεσε. Ευχαριστώ πολύ. Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , maraki1992 είπε:

Ναι αλλά με τη λογική ότι πήρανε πολλά ωάρια  αναρωτιέμαι μήπως η ποιότητα όλων των ωαρίων αυτόματα έπεσε. Ευχαριστώ πολύ. Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί 

Δεν πέφτουν όλα απλά πολλά είναι ακατάλληλα. Δεν έχει σημασία τώρα γιατί έχεις 10 βλαστοκυστες. Είσαι νέα και το λογικό είναι εκεί μέσα να έχεις τουλάχιστον 1-2 παιδάκια. Μην αγχώνεσαι, όλα πήγαν καλά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Σποράκι είπε:

Δεν πέφτουν όλα απλά πολλά είναι ακατάλληλα. Δεν έχει σημασία τώρα γιατί έχεις 10 βλαστοκυστες. Είσαι νέα και το λογικό είναι εκεί μέσα να έχεις τουλάχιστον 1-2 παιδάκια. Μην αγχώνεσαι, όλα 

Τι ποσόστο βλαστοκυστεων ειναι υγειης στα 31 ? Ξέρουμε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Neverstop είπε:

@maraki1992 πάλι καλά δεν έπαθες! Συμφωνώ, 300 μονάδες μου ακούγονται απαγορευτικός. Επίσης δεν χρειάζεσαι μεγάλο αριθμό βλαστοκυστεων, στο τέλος θα βρεθείς με το δίλημμα τι να τις κάνεις. Καλή επιτυχία! 

πραγματικά πολύ θέλω να βρεθώ σε τέτοιο δίλλημα 😅

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 hours ago, maraki1992 said:

Άρα θεωρείς ότι λόγο πολυκυστικοτητας ενδεχομένως να μην είναι καλές οι βλαστοκυστες μου ?

Είναι όλες απο δότη. 

Όχι απαραίτητα αλλά σε ένα βαθμό μάλλον ,ο τωρινος μου γιατρος παντως τονίζει ότι είναι πρόβλημα οι πολυκυστικες στην ποιότητα  αρα δεν πιστεύω ότι όσο περισσότερες βλαστοκυστες τόσο το καλύτερο το θέμα είναι να είναι ποιοτηκές ( ασχετου βαθμολόγησης εκεί όλες καλές φαίνονται )  εξαρτάται από τον κύκλο από την διέγερση … παλιότερα δεν πίστευα καθόλου ότι είναι πρόβλημα η εικόνα πολυκυστικών και μέχρι και δότρια ανέφερε ο γιατρός και έμεινα. Όμως εφόσον είσαι και με δότη πιστεύω θα έχεις σίγουρη επιτυχία 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Βγήκε θετική η χοριακη μου σημερα με αριθμό 71, ακριβως 2 εβδομάδες μετά την εμβρυομεταφορα! Είναι οκ, να χαρούμε;; Την Δευτέρα πάμε για επαναληπτική ! 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχή 5
  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Psaxnwfos said:

Καλησπέρα. Βγήκε θετική η χοριακη μου σημερα με αριθμό 71, ακριβως 2 εβδομάδες μετά την εμβρυομεταφορα! Είναι οκ, να χαρούμε;; Την Δευτέρα πάμε για επαναληπτική ! 

Είναι χαμηλή αλλά ποτε δεν ξέρεις μακάρι να πάει καλά εγώ θα ήμουν αισιόδοξη συγκρατημένη 

3 hours ago, maraki1992 said:

Αυτό που με αγχώνει είναι μήπως όλα όσα κατέληξαν βλαστοκυστες να μην είναι καλά.επειδη έβγαλα πολλά ωάρια και αυτόματα όλα να ήταν χάλια. Ναι κι εγώ θεωρώ υπερβολή τις 300 μονάδες αλλά δεν μπορούσα να εκφέρω άποψη γιαυτό. Ευτυχώς υπερδιέγερση δεν επαθα

Εφόσον είσαι καλά δεν έπαθες κάτι μην ανησυχείς το θέμα δεν είναι οι μονάδες αλλά το ποτε θα αρχίσεις ανταγωνιστες τι τριγκερ θα κανεις κλπ εγώ με 300 πήγα στο διάολο κόντεψα να πεθάνω με ελεύθερο υγρό στον πνεύμονα από εκείνη την διέγερση 10 βλαστοκυστες όλες μηδέν αποτέλεσμα στην δεύτερη διέγερση πάλι κοντά στις 300 μονάδες έκανα με διαφορετική αντιμετώπιση και δεν έπαθα τίποτα και έμεινα έγκυος με αποβολη βέβαια αλλά έμεινα . Επίσης κάτι ακόμα στην δεύτερη είχα 5 βλαστοκυστες άλλο κέντρο εξωσωματικής άλλο εργαστήριο υποψιάζομαι πιο αυστηρά κριτήρια κάναμε προεμφυτευτικο όλες υγιείς ρεκόρ μας είπε ο γιατρός να γυρνάνε πίσω όλες . Νομίζω μας σώζει πολύ η ηλικία μας εγώ είμαι λίγο πιο μικρή από εσένα. Επίσης και στις δυο διεγέρσεις κοντά στα 40 ωαρια είχα και 30 ώριμα πιο λίγα φαίνεται δεν μπορούν να μας πάρουν γιατί στην δεύτερη μου έταξε ο γιατρός 15 αλλά πάλι 30 πήρε 

Όλα αυτά τα λέω με βάση των εμπειριών μου και αυτά που διαβάζω και από φίλες από εξωσωματικές

Είναι η πρώτη σου διέγερση ; Τι έχεις κάνει μέχρι τώρα ; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Psaxnwfos είπε:

Καλησπέρα. Βγήκε θετική η χοριακη μου σημερα με αριθμό 71, ακριβως 2 εβδομάδες μετά την εμβρυομεταφορα! Είναι οκ, να χαρούμε;; Την Δευτέρα πάμε για επαναληπτική ! 

Συγχαρητήρια. Σημασία έχει ο διπλασιασμός. Τι έμβρυα είχες βάλει;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, maraki1992 είπε:

Γειά σας κορίτσια. Σχετικά με το ποσοστό των ωαρίων που γίνονται βλαστοκυστες θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής.  Πρόσφατα έκανα την 4η διέγερση και πήραμε 42 ωαρια εκ των οποίων τα 31 ήταν ώριμα. Τα μισά γονιμοποιηθηκαν με απλή γονιμοποίηση και τα άλλα μισά με μικρογονιμοποιηση. Σπέρμα δότη. Από αυτά προέκυψαν 10 βλαστοκυστες. Οι 2 όχι τόσο καλές. Είμαι 31 χωρίς κάποιο εμφανές πρόβλημα. Δεν θεωρείται λίγο μικρό το νούμερο των βλαστοκυστεων σε σχέση με τα ωάρια και ανάλογα την ηλικια μου?Δεδομένου ότι παίρνουμε και δότη 

Καλησπέρα, θα σου πω για την δική μου εμπειρία. Εχω κ εγω πολυκυστικες και περισυ μετά απο διεγερση πηραμε 29 ωαρια, όλα ώριμα. Με μικρογονιμοποιηση καναμε 16 βλαστοκυστες. Οι 10 βλαστοκυστες ΑΑ , και οι 6 χαμηλότερης ποιότητας. Εκανα εμβρυομεταφορα 1 βλαστοκυστη ΑΑ και 1 ΒΑ. Έμεινα έγκυος με ένα εμβρυο αλλά δεν αναπτυσσόταν και έκανα αποξεση. Σε έλεγχο που κάναμε είχε μονοσωμια στο 21 χρωμοσωμα. Πριν από αυτή την εγκυμοσύνη πάλι είχα αποβολή και σε έλεγχο βρέθηκαν πολλές χρωμοσωμικες ανωμαλιες στο εμβρυο. Αγχώθηκα και πίστεψα ότι ίσως έχω πολύ κακής ποιοτητας ωαρια και πώς ίσως καμία βλαστοκυστη να μην ήταν υγιής. Οπότε καναμε προεμφιτευτικο έλεγχο στις 9 βλαστοκυστες ΑΑ που είχαμε στην κατάψυξη και τελικά οι 8 είναι υγιής!! Αυτή τη στιγμή είμαι 3 μηνων εγγυος σε δίδυμα 🥰 Ο αριθμός βλαστοκυστεων που έχεις είναι πάρα πολύ καλός και σίγουρα θα έχεις αρκετές υγιής βλαστοκυστες!! Εύχομαι η επόμενη εμβρυομεταφορά σου να είναι η τυχερή!!!

  • Καλή τύχη! 2
  • Λουλούδια 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...