Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Συγγνώμη για την ενόχληση... μήπως έχει κάποια κοπέλα Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... οποιαδήποτε ένεση για διέγερση? Δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Καλή επιτυχία σε όλες, κορίτσια!

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 24 λεπτά , happiness79 είπε:

Κατάλαβα! Αφού δε θες να πας πάλι στο γιατρό σου, μπορείς νομίζω να τεφωνήσεις σε ένα διαγνωστικό να τα ρωτήσεις όλα αυτά και βλέπεις! Από ένα σημείο κι έπειτα πάντως τα συμπτώματα καταλαγιάζουν! Κοντοζυγώνει η αυχενική, να την κάνεις να είναι όλα τέλεια και να ηρεμήσεις κορίτσι μου! 

εγώ τώρα από την προηγούμενη εβδομάδα ειμαι καλύτερα ! αλλά πήγα και με είδε την πέμπτη που μας πέρασε και ήταν όλα καλα!  ίσως απλώς υπερβάλω πάλι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angot είπε:

εγώ τώρα από την προηγούμενη εβδομάδα ειμαι καλύτερα ! αλλά πήγα και με είδε την πέμπτη που μας πέρασε και ήταν όλα καλα!  ίσως απλώς υπερβάλω πάλι 

Κοίταξε, προφανώς κι υπερβάλλεις, αλλά είναι δικαίωμά σου κ να θες να πας κάθε εβδομάδα και να αγχώνεσαι περισσότερο. Τι να κάνουμε. Πες του θες ένα έξτρα ραντεβού και όλα καλά! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Angot είπε:

εγώ τώρα από την προηγούμενη εβδομάδα ειμαι καλύτερα ! αλλά πήγα και με είδε την πέμπτη που μας πέρασε και ήταν όλα καλα!  ίσως απλώς υπερβάλω πάλι 

Εγώ μεχρι να αρχίσει να κλωτσαει κ να το νιώθω πηγαινα καθε βδομάδα.. Αν σε ηρεμει να πηγαινεις.. Η ψυχολογία μας πρέπει να ειναι καλή στην εγκυμοσύνη..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Angot είπε:

εγώ τώρα από την προηγούμενη εβδομάδα ειμαι καλύτερα ! αλλά πήγα και με είδε την πέμπτη που μας πέρασε και ήταν όλα καλα!  ίσως απλώς υπερβάλω πάλι 

Εφόσον σε έχει αναλάβει και τον πληρώνεις γιατί να αρνηθεί; εφόσον σε καθησυχάζει πάρε τον.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Ele@n είπε:

Εφόσον σε έχει αναλάβει και τον πληρώνεις γιατί να αρνηθεί; εφόσον σε καθησυχάζει πάρε τον.

α οχι δεν μου παίρνει λεφτά ποτέ για υπερηχο ! είναι και που ντρέπομαι! δε θ αρνηθεί άμα του το πω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

α οχι δεν μου παίρνει λεφτά ποτέ για υπερηχο ! είναι και που ντρέπομαι! δε θ αρνηθεί άμα του το πω 

Ο γυναικολόγος μου έλεγε να τον παίρνω τηλ για την παραμικρή αμφιβολία,διότι μπορεί να είναι κάτι σοβαρό και να το προλάβουμε. Επίσης μου έλεγε να πηγαίνω στην κλινική για καρδιοτοκογραφο όταν είχα πόνους η δεν αισθανόμουν καλα.Τον τελευταίο μήνα τα έκανα δωρεάν όλα αυτά,δεν χρεωνε κάτι η κλινική.Μην ντρέπεσαι,να τηλεφωνείς και να πηγαίνεις όποτε θέλεις

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ele@n είπε:

Ξέρει κάποια αν τα μπουκαλάκια των μενοπουρ έχουν περίσσευμα; πρέπει να κάνω ακόμα 675 μονάδες και έχω ένα κουτί 600 και ένα 1200. Η πρώτη 1200αρα που έκανα με έφτασε έξι μέρες.ποιο να ανοίξω;

Να ανοίξεις τη μικρή και αν δεν φτάσει μπορείς να ζητήσεις από το γιατρό να σου δώσει μια άλλη για συμπλήρωμα 50 μονάδων. Το κάνουν γενικά.

1 ώρα πρίν, Anna,G είπε:

Κορίτσια η χοριακη μου συνεχίζει να ανεβαίνει αργά και σταθερά...ο Γιατρός όμως μου είπε ότι υπάρχει περίπτωση να είναι το εξωμήτριο και έχω τρελαθεί. Είχε ποτέ καμία κοπέλα εξωμήτρια κύηση να μου πει την εμπειρία της.;;

Αυτό δεν φαίνεται στον υπέρηχο; Αν θυμάμαι καλά έχεις κάνει μια φορά. Γιατί δεν ξαναπάς να σε δει;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Marlina said:

Καλησπέρα! Μην ανησυχείς για τις αντιπυκτικες πιστεύω ότι συνηθιζονται, κάνω και εγώ. Επίσης σου είπαν σίγουρα ότι έχεις κάποιο αυτοανοσο ή απλα υπαρχει υποψια? Θυμάμαι μου έχει πει ρευματολογος ότι πολλές φορές μπορεί να είναι λίγο ανεβασμένα τα ΑΝΑ χωρις να υπαρχει αυτοανοσο. 

Θα πρέπει να κάνω αντισώματα για να το επιβεβαιώσουμε αλλά η αιματολόγος μου είπε πως είναι θετικότατο… Μακάρι να μην έχω κάτι… αν και με 1:640 δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη 

4 hours ago, Neverstop said:

Σε ό, τι αφορά τα ΑΝΑ, κι εμένα την πρώτη φορά μου βγήκαν ασθενώς θετικά αλλά δεν βρήκα κάτι.. Μετά από ένα χρόνο που επανέλαβα ήταν αρνητικά. 

Μακάρι! Σε ευχαριστώ γιατί παίρνω δύναμη!

2 hours ago, happiness79 said:

Αχ βρε κορίτσι, λογικό να σου έχει πέσει βαρύ. Όμως σκέψου ότι βρήκες το αίτιο το οποίο μάλιστα αντιμετωπίζεται και αυτό μόνο καλό είναι! Η επόμενη φορά θα είναι σίγουρα η τυχερή σου! Λίγο υπομονή ακόμα... 

Και εγώ εύχομαι να ήταν για καλό! Επέμενε ο γιατρός μου πως δεν χρειάζομαι αντιπηκτικές με βάση την ηλικία μου, τα κιλά και την κληρονομικότητα αλλά έλα τελικα που χρειαζόταν και τώρα φτου και απ την αρχή με διεγέρσεις κλπ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Σποράκι είπε:

Να ανοίξεις τη μικρή και αν δεν φτάσει μπορείς να ζητήσεις από το γιατρό να σου δώσει μια άλλη για συμπλήρωμα 50 μονάδων. Το κάνουν γενικά.

Αυτό δεν φαίνεται στον υπέρηχο; Αν θυμάμαι καλά έχεις κάνει μια φορά. Γιατί δεν ξαναπάς να σε δει;

Δεν έχω κάνει ακόμα υπέρηχο. Την Δευτέρα μου είπε ο γιατρός να πάω αν συνεχίζει να ανεβαίνει. 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 hours ago, linaa said:

Κορίτσι γενικά το πρόβλημα με το δημόσιο είναι η έλλειψη χρηματοδότησης . Όλα τα δημόσια από αυτό πάσχουν οπότε δεν ξέρεις τι υλικά χρησιμοποιούν στα εμβρυολογίκα τους . Θέμα τύχης αν η μόνη επιλογή σου είναι δημόσιο φρόντισε απλά να βρεις έναν γιατρό να υπάρχει συνονοηση Κ επεξήγηση σε όλα . Κ φρόντισε Κ εσύ να είσαι πλήρως ενημερωμένη στο τι θες να κάνεις ώστε να το απαιτείς . 

Απλά βρες ένα γιατρό να σου ταιριάζει Κ να βλέπεις ότι είναι συνεπείς σε αυτά που Κ εσύ γνωρίζεις Κ εσύ έχεις απαιτήσει. 

Πέρασα και από ιδιωτικό και έδωσα ένα σκασμό λεφτά και δεν μας πρόσεξαν καθόλου. Πιο πολυ με βοήθησαν στο Έλενα και μου βρήκαν πράγματα γιατί έχω 3 αποβολές. Ε και η αλήθεια είναι ότι δεν μας περισσεύουν πλέον. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας η χοριακη μου πήγε γύρο στις 10.000 αλλά δεν φαινόταν έμβρυο και ο σάκος ήταν μικρός επίσης στον τελευταίο υπέρηχο ήταν και δυο (σάκοι) ενώ βάλαμε ένα έμβρυο  … υπήρχε υποψία για εξωμήτρια πολύ έντονη έκανα απόξεση μήτρας 7η εβδομάδα και βρέθηκε το κυημα στην μήτρα άρα γλίτωσα τα χειρότερα 

στην αρχή της εμβρυομεταφορας είχα αρρωστήσει το έμβρυο ήταν ελεγμένο και στην αρχή οι χοριακες υπερδιπλασιαζόταν τι λέτε να έφταιξε 

χάρηκα που γλίτωσα την λαπαροσκόπηση αλλά τώρα στεναχωρέθηκα για την αποβολή αν έχετε να μου πείτε κάτι που ίσως έκανα εγώ λάθος ; Ήπια τσάι πήρα ντεπόν διατροφή κανονική ούτε χάλια ούτε άψογη με τα υγιεινά μου όμως ήμουν αραχτή ως επι το πλείστον σήκωσα όμως και κανένα δυο βαρυα πράγματα τύπου χύτρα στεναχωρέθηκα τώρα …😟 λέτε να έκανα κάτι που δεν έπρεπε χωρίς να το καταλάβω ; 

 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Texas είπε:

Γεια σας η χοριακη μου πήγε γύρο στις 10.000 αλλά δεν φαινόταν έμβρυο και ο σάκος ήταν μικρός επίσης στον τελευταίο υπέρηχο ήταν και δυο (σάκοι) ενώ βάλαμε ένα έμβρυο  … υπήρχε υποψία για εξωμήτρια πολύ έντονη έκανα απόξεση μήτρας 7η εβδομάδα και βρέθηκε το κυημα στην μήτρα άρα γλίτωσα τα χειρότερα 

στην αρχή της εμβρυομεταφορας είχα αρρωστήσει το έμβρυο ήταν ελεγμένο και στην αρχή οι χοριακες υπερδιπλασιαζόταν τι λέτε να έφταιξε 

χάρηκα που γλίτωσα την λαπαροσκόπηση αλλά τώρα στεναχωρέθηκα για την αποβολή αν έχετε να μου πείτε κάτι που ίσως έκανα εγώ λάθος ; Ήπια τσάι πήρα ντεπόν διατροφή κανονική ούτε χάλια ούτε άψογη με τα υγιεινά μου όμως ήμουν αραχτή ως επι το πλείστον σήκωσα όμως και κανένα δυο βαρυα πράγματα τύπου χύτρα στεναχωρέθηκα τώρα …😟 λέτε να έκανα κάτι που δεν έπρεπε χωρίς να το καταλάβω ; 

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να φταις εσύ όταν ένα έμβρυο δεν αναπτύσσετε. Απλά δεν προχώρησαν οι διαιρεσεις σωστά είναι κάτι που Κ ο προεμφυτικος δεν μπορεί να προβλέψει απόλυτα. Έχεις ελενξει ανοσολογικά ζάχαρο κτλ ? Αλλιώς ήταν απλά τυχαίο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, LunaVaskez είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε καλά!

Βγηκαν τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές μου και βγήκε ΟΜΟΖΥΓΟ το αποτέλεσμα για τη μετάλλαξη MTHFR C6677 στο γονίδιο της ομοκυστεινης το οποίο ευθύνεται για καθεξίν αποβολές… (οπότε θα χρειαστώ ενέσεις αντιπηκτικές μελλοντικά και πιθανότατα να έφταιγε αυτό για την αποβολή). Επίσης βγήκαν θετικότατα τα ΑΝΑ (αντιπυρηνικά αντισώματα), που σημαίνει πως έχω κάποιο αυτοάνοσο… μια χριστουγεννιάτικη μαγεία η ζωή μου! 

Την επόμενη εβδομάδα έχω ραντεβού με ρευματολόγο. Κουράστηκα… 

Καλησπέρα! Καλά θα κάνεις και θα δεις ρευματολόγο, όμως κι εγώ έχω θετικά ΑΝΑ και δεν έχω αυτοάνοσο.. συμβαίνει σε κάποιο ποσοστό του πληθυσμού να είναι θετικό χωρίς ύπαρξη αυτοάνοσου. Απλά σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης έπαιρνα προληπτικά plaquenil. Πρέπει κάποια στιγμή να επαναλάβω κάποιες εξετάσεις μήπως εμφανίσω στο μέλλον αυτοάνοσο, αλλά ο ρευματολόγος μου είπε ότι δεδομένης της ηλικίας μου (42 όταν έμεινα έγκυος) είναι μάλλον δύσκολο. Θα σου έλεγα να μην ανησυχείς ιδιαίτερα για αυτό, αλλά να μην το αφήσεις βέβαια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...