Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Συγγνώμη για την ενόχληση... μήπως έχει κάποια κοπέλα Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... οποιαδήποτε ένεση για διέγερση? Δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Καλή επιτυχία σε όλες, κορίτσια!

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 47 λεπτά , Neverstop είπε:

Σε ό, τι αφορά τα ΑΝΑ, κι εμένα την πρώτη φορά μου βγήκαν ασθενώς θετικά αλλά δεν βρήκα κάτι.. Μετά από ένα χρόνο που επανέλαβα ήταν αρνητικά. 

Το ίδιο είχε συμβεί και σε μένα. Μετά από απώλεια είχαν βγει τα ΑΝΑ ασθενώς θετικα . Μετά από μερικούς μήνες επανέλαβα την εξέταση και ήταν αρνητικά. 

1 hour ago, LunaVaskez είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε καλά!

Βγηκαν τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές μου και βγήκε ΟΜΟΖΥΓΟ το αποτέλεσμα για τη μετάλλαξη MTHFR C6677 στο γονίδιο της ομοκυστεινης το οποίο ευθύνεται για καθεξίν αποβολές… (οπότε θα χρειαστώ ενέσεις αντιπηκτικές μελλοντικά και πιθανότατα να έφταιγε αυτό για την αποβολή). Επίσης βγήκαν θετικότατα τα ΑΝΑ (αντιπυρηνικά αντισώματα), που σημαίνει πως έχω κάποιο αυτοάνοσο… μια χριστουγεννιάτικη μαγεία η ζωή μου! 

Την επόμενη εβδομάδα έχω ραντεβού με ρευματολόγο. Κουράστηκα… 

Να μην απογοητεύεσαι κορίτσι μου !!! Το θετικό είναι πως τα βρήκες και θα τα αντιμετωπίσεις! Το ΑΝΑ ποσο  βγηκε; Αν βγει πως πράγματι πάσχεις από αυτοάνοσο λογικα απλά θα πάρεις κορτιζόνη στην κύηση. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

κορίτσια να σας ρωτησω ! ποτέ φαίνεται με εξωτερικό υπερηχο η εγκυμοσυνη και ο παλμός; ειμαι 9+2 λέτε να έβλεπα σε ένα διαγνωστικό ;δε θέλω να κάνω εσωτερικό και δε θέλω να ζαλίζω και τον γιατρό μ ! χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια να σας ρωτησω ! ποτέ φαίνεται με εξωτερικό υπερηχο η εγκυμοσυνη και ο παλμός; ειμαι 9+2 λέτε να έβλεπα σε ένα διαγνωστικό ;δε θέλω να κάνω εσωτερικό και δε θέλω να ζαλίζω και τον γιατρό μ ! χαχαχα

Πότε έχεις κανονικά ραντεβού? Έχει προκύψει κάτι και θες να πας νωρίτερα? Εγώ εξωτερικό έκανα πρώτη φορά στην αυχενική. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια να σας ρωτησω ! ποτέ φαίνεται με εξωτερικό υπερηχο η εγκυμοσυνη και ο παλμός; ειμαι 9+2 λέτε να έβλεπα σε ένα διαγνωστικό ;δε θέλω να κάνω εσωτερικό και δε θέλω να ζαλίζω και τον γιατρό μ ! χαχαχα

Μετά την εγκυμοσύνη. Σε διαγνωστικό θα αργήσουν βρε κορίτσι να σου κλείσουν ραντεβού δεν έχουν μέσα πάντα εμβρυολογο πρέπει να κλείσεις ραντεβού. Μόνο σε μαιευτήριο αν πας σου κάνουν αμέσως 

Μετά την αυχενική ήθελα να γραψω

Ο εξωτερικός υπέρηχος 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια να σας ρωτησω ! ποτέ φαίνεται με εξωτερικό υπερηχο η εγκυμοσυνη και ο παλμός; ειμαι 9+2 λέτε να έβλεπα σε ένα διαγνωστικό ;δε θέλω να κάνω εσωτερικό και δε θέλω να ζαλίζω και τον γιατρό μ ! χαχαχα

Στην αυχενική απ' όσο θυμάμαι. Κοίτα, αν έχεις αγωνία δεν έγινε τίποτα να ζητήσεις από το γιατρό έναν υπέρηχο πριν τον προγραμματισμένο. Εγώ αυτό νομίζω θα έκανα στη θέση σου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , happiness79 είπε:

Στην αυχενική απ' όσο θυμάμαι. Κοίτα, αν έχεις αγωνία δεν έγινε τίποτα να ζητήσεις από το γιατρό έναν υπέρηχο πριν τον προγραμματισμένο. Εγώ αυτό νομίζω θα έκανα στη θέση σου! 

εκανα πριν 1εβδομαδα πάλι! κάθε βδομάδα εχω καταντήσει να πηγαίνω 

πρίν από 10 λεπτά , Neverstop είπε:

Πότε έχεις κανονικά ραντεβού? Έχει προκύψει κάτι και θες να πας νωρίτερα? Εγώ εξωτερικό έκανα πρώτη φορά στην αυχενική. 

οχι δέν έχει  προκύψει τπτ απλώς άγχος γιατί δεν εχω πολλά πονάκια πλέον κλπ ! πέρα από το στήθος! και η αυχενικη είναι σε 10 ημέρες 

πρίν από 7 λεπτά , linaa είπε:

Μετά την εγκυμοσύνη. Σε διαγνωστικό θα αργήσουν βρε κορίτσι να σου κλείσουν ραντεβού δεν έχουν μέσα πάντα εμβρυολογο πρέπει να κλείσεις ραντεβού. Μόνο σε μαιευτήριο αν πας σου κάνουν αμέσως 

Μετά την αυχενική ήθελα να γραψω

Ο εξωτερικός υπέρηχος 

α θα αργήσουν λες; εγώ πίστευα οτι θα πήγαινα και θα με έχωναν λόγω κύησης 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, LunaVaskez είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε καλά!

Βγηκαν τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές μου και βγήκε ΟΜΟΖΥΓΟ το αποτέλεσμα για τη μετάλλαξη MTHFR C6677 στο γονίδιο της ομοκυστεινης το οποίο ευθύνεται για καθεξίν αποβολές… (οπότε θα χρειαστώ ενέσεις αντιπηκτικές μελλοντικά και πιθανότατα να έφταιγε αυτό για την αποβολή). Επίσης βγήκαν θετικότατα τα ΑΝΑ (αντιπυρηνικά αντισώματα), που σημαίνει πως έχω κάποιο αυτοάνοσο… μια χριστουγεννιάτικη μαγεία η ζωή μου! 

Την επόμενη εβδομάδα έχω ραντεβού με ρευματολόγο. Κουράστηκα… 

Αχ βρε κορίτσι, λογικό να σου έχει πέσει βαρύ. Όμως σκέψου ότι βρήκες το αίτιο το οποίο μάλιστα αντιμετωπίζεται και αυτό μόνο καλό είναι! Η επόμενη φορά θα είναι σίγουρα η τυχερή σου! Λίγο υπομονή ακόμα... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Angot είπε:

εκανα πριν 1εβδομαδα πάλι! κάθε βδομάδα εχω καταντήσει να πηγαίνω 

οχι δέν έχει  προκύψει τπτ απλώς άγχος γιατί δεν εχω πολλά πονάκια πλέον κλπ ! πέρα από το στήθος! και η αυχενικη είναι σε 10 ημέρες 

α θα αργήσουν λες; εγώ πίστευα οτι θα πήγαινα και θα με έχωναν λόγω κύησης 

Σε διαγνωστικό όχι καλέ εδώ άλλοι έχουν πιο σοβαρά θέματα Κ ραντεβού δεν βρίσκουν 

Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2023 at 12:28 ΠΜ, Anna,G είπε:

 

Κορίτσια η χοριακη μου συνεχίζει να ανεβαίνει αργά και σταθερά...ο Γιατρός όμως μου είπε ότι υπάρχει περίπτωση να είναι το εξωμήτριο και έχω τρελαθεί. Είχε ποτέ καμία κοπέλα εξωμήτρια κύηση να μου πει την εμπειρία της.;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

εκανα πριν 1εβδομαδα πάλι! κάθε βδομάδα εχω καταντήσει να πηγαίνω 

οχι δέν έχει  προκύψει τπτ απλώς άγχος γιατί δεν εχω πολλά πονάκια πλέον κλπ ! πέρα από το στήθος! και η αυχενικη είναι σε 10 ημέρες 

α θα αργήσουν λες; εγώ πίστευα οτι θα πήγαινα και θα με έχωναν λόγω κύησης 

Κατάλαβα! Αφού δε θες να πας πάλι στο γιατρό σου, μπορείς νομίζω να τεφωνήσεις σε ένα διαγνωστικό να τα ρωτήσεις όλα αυτά και βλέπεις! Από ένα σημείο κι έπειτα πάντως τα συμπτώματα καταλαγιάζουν! Κοντοζυγώνει η αυχενική, να την κάνεις να είναι όλα τέλεια και να ηρεμήσεις κορίτσι μου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ξέρει κάποια αν τα μπουκαλάκια των μενοπουρ έχουν περίσσευμα; πρέπει να κάνω ακόμα 675 μονάδες και έχω ένα κουτί 600 και ένα 1200. Η πρώτη 1200αρα που έκανα με έφτασε έξι μέρες.ποιο να ανοίξω;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Ele@n είπε:

Ξέρει κάποια αν τα μπουκαλάκια των μενοπουρ έχουν περίσσευμα; πρέπει να κάνω ακόμα 675 μονάδες και έχω ένα κουτί 600 και ένα 1200. Η πρώτη 1200αρα που έκανα με έφτασε έξι μέρες.ποιο να ανοίξω;

Νομίζω έχουν πενήντα, κάπου εκεί. Μην ανοίξεις τη μεγάλη, θα σου μείνει. Στο φινάλε για δέκα είκοσι μονάδες δεν θα αλλάξει κάτι. 

πρίν από 24 λεπτά , Angot είπε:

εκανα πριν 1εβδομαδα πάλι! κάθε βδομάδα εχω καταντήσει να πηγαίνω 

οχι δέν έχει  προκύψει τπτ απλώς άγχος γιατί δεν εχω πολλά πονάκια πλέον κλπ ! πέρα από το στήθος! και η αυχενικη είναι σε 10 ημέρες 

α θα αργήσουν λες; εγώ πίστευα οτι θα πήγαινα και θα με έχωναν λόγω κύησης 

Στη θέση σου θα έλεγα στο γιατρό θέλω να έρθω εκτάκτως και πριν την αυχενική. Δουλειά του είναι, δεν τον ζαλίζεις, κι είναι οκ να ανησυχείς. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Neverstop είπε:

Νομίζω έχουν πενήντα, κάπου εκεί. Μην ανοίξεις τη μεγάλη, θα σου μείνει. Στο φινάλε για δέκα είκοσι μονάδες δεν θα αλλάξει κάτι. 

Λες ε; αχ σε ευχαριστώ!!! Πάω νωρίτερα για ωοληψια και από το άγχος θόλωσα.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Neverstop είπε:

Νομίζω έχουν πενήντα, κάπου εκεί. Μην ανοίξεις τη μεγάλη, θα σου μείνει. Στο φινάλε για δέκα είκοσι μονάδες δεν θα αλλάξει κάτι. 

Στη θέση σου θα έλεγα στο γιατρό θέλω να έρθω εκτάκτως και πριν την αυχενική. Δουλειά του είναι, δεν τον ζαλίζεις, κι είναι οκ να ανησυχείς. 

μα πήγαινα κάθε βδομάδα και την προηγούμενη πέμπτη που με είδε είπε τώρα θα τα πούμε πάλι στην αυχενικη ! έκτος αν προκύψει κάτι επείγον ! το ότι δεν πονάει η κοιλιά μ όταν του έλεγα ανα διαστήματα ότι πονάω λιγότερο κλπ έλεγε πάντα καλύτερα!  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...