Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Συγγνώμη για την ενόχληση... μήπως έχει κάποια κοπέλα Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... οποιαδήποτε ένεση για διέγερση? Δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Καλή επιτυχία σε όλες, κορίτσια!

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Kathrin17 είπε:

Καλημέρα!! Το ίδιο κ εγώ.. Δεν ένιωθα τιποτα κ όμως η καλλιέργεια έδειξε μυκητες..δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας..νομιζω ήμουν στην 10η- 11η βδομάδα.. 

Πρόσεξε μίνι αν βάζεις κολπική κρέμα προγεστερονης, πρεπεινα είναι καθαρός ο κόλπος σου για να βάλεις το υπόθετο

μπυ είπε να μην βάλω το βράδυ την προγεστερονη και να βάλω μόνο το κανεστεν ! δεν ρώτησα όμως το επόμενο πρωι να βάλω την προγεστερονη ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 16 λεπτά , Angot είπε:

μπυ είπε να μην βάλω το βράδυ την προγεστερονη και να βάλω μόνο το κανεστεν ! δεν ρώτησα όμως το επόμενο πρωι να βάλω την προγεστερονη ;

Ε το πρωί να βάλεις έχει κάνει την δουλειά η άλλη κρέμα θα έχουν περάσει πολλές ώρες  . Απλά θα προσέχεις το ένα φάρμακο με το άλλο να έχουν απόσταση ώστε να καθαρίζει ο κόλπος . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , linaa είπε:

Ε το πρωί να βάλεις έχει κάνει την δουλειά η άλλη κρέμα θα έχουν περάσει πολλές ώρες  . Απλά θα προσέχεις το ένα φάρμακο με το άλλο να έχουν απόσταση ώστε να καθαρίζει ο κόλπος . 

ε θα βάλω το ένα στις 11 το βράδυ το άλλο στις 9 το πρωί ! έχει απόσταση 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

δεν ξέρω αν θυμάστε τη περίπτωση μου. Τον προηγούμενο μήνα πήρα για 15 μέρες σερπαφαρ και για 6 οργκαλουτραν. Τα ωοθυλακια δεν μεγάλωναν και απλά έκοψα τα φάρμακα. Τώρα είμαι 40η μέρα κύκλου και δεν μου έχει έρθει περίοδος. Εκανα τεστ και είναι αρνητικό. Έκλεισα να πάω και για υπερηχο την Τρίτη, δεν έβρισκα νωρίτερα. Λετε απλά να έχει διαταραχθεί ο κύκλος μου; Διαβάζω για κύστες λογω φαρμάκων και αυτό με έχει ανησυχήσει..

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Καλημέρα!

δεν ξέρω αν θυμάστε τη περίπτωση μου. Τον προηγούμενο μήνα πήρα για 15 μέρες σερπαφαρ και για 6 οργκαλουτραν. Τα ωοθυλακια δεν μεγάλωναν και απλά έκοψα τα φάρμακα. Τώρα είμαι 40η μέρα κύκλου και δεν μου έχει έρθει περίοδος. Εκανα τεστ και είναι αρνητικό. Έκλεισα να πάω και για υπερηχο την Τρίτη, δεν έβρισκα νωρίτερα. Λετε απλά να έχει διαταραχθεί ο κύκλος μου; Διαβάζω για κύστες λογω φαρμάκων και αυτό με έχει ανησυχήσει..

Κι εμένα με τα Femara γίνεται ο κύκλος μου ό,τι να ναι...

Έχω 26 μέρες κανονικά και έχει πάει έως 37... Και έχω και αίμα 10 μέρες...

Έχω ρωτήσει επισταμένως και επιμένουν ότι είναι φυσιολογικό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 59 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Καλημέρα!

δεν ξέρω αν θυμάστε τη περίπτωση μου. Τον προηγούμενο μήνα πήρα για 15 μέρες σερπαφαρ και για 6 οργκαλουτραν. Τα ωοθυλακια δεν μεγάλωναν και απλά έκοψα τα φάρμακα. Τώρα είμαι 40η μέρα κύκλου και δεν μου έχει έρθει περίοδος. Εκανα τεστ και είναι αρνητικό. Έκλεισα να πάω και για υπερηχο την Τρίτη, δεν έβρισκα νωρίτερα. Λετε απλά να έχει διαταραχθεί ο κύκλος μου; Διαβάζω για κύστες λογω φαρμάκων και αυτό με έχει ανησυχήσει..

Στον υπερηχο θα φανεί. Γενικά ναι, κάνουν κύστες τα συγκεκριμένα. Κι όσο να πεις με τόσες μέρες που στα έδωσε ο μ... λογικό να διαταραχθει ο κύκλος. Με σύγχυσε πάλι που σκέφτηκα τι σου έδωσε! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Σας διαβάζω πολύ καιρό αλλά ήρθε και η σειρά μου να ζητήσω βοήθεια. Τι άποψη έχετε για το αιρεταιειο νοσοκομείο για εξωσωματική? Το εμβρυολογικο του είναι καλό? Γενικά από δημόσιο ποιο έχει καλύτερο εμβρυολογικο? Αν γνωρίζει κάποια να με βοηθήσει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Losr είπε:

Καλησπέρα σας,

 

Σας διαβάζω πολύ καιρό αλλά ήρθε και η σειρά μου να ζητήσω βοήθεια. Τι άποψη έχετε για το αιρεταιειο νοσοκομείο για εξωσωματική? Το εμβρυολογικο του είναι καλό? Γενικά από δημόσιο ποιο έχει καλύτερο εμβρυολογικο? Αν γνωρίζει κάποια να με βοηθήσει 

Κορίτσι γενικά το πρόβλημα με το δημόσιο είναι η έλλειψη χρηματοδότησης . Όλα τα δημόσια από αυτό πάσχουν οπότε δεν ξέρεις τι υλικά χρησιμοποιούν στα εμβρυολογίκα τους . Θέμα τύχης αν η μόνη επιλογή σου είναι δημόσιο φρόντισε απλά να βρεις έναν γιατρό να υπάρχει συνονοηση Κ επεξήγηση σε όλα . Κ φρόντισε Κ εσύ να είσαι πλήρως ενημερωμένη στο τι θες να κάνεις ώστε να το απαιτείς . 

Απλά βρες ένα γιατρό να σου ταιριάζει Κ να βλέπεις ότι είναι συνεπείς σε αυτά που Κ εσύ γνωρίζεις Κ εσύ έχεις απαιτήσει. 

Link to comment
Share on other sites

Η διευθύντρια του εμβρυολογικού μου είχε κάνει πολύ καλή εντύπωση σαν άνθρωπος. Το (ιδιωτικό) ιατρείο του Βλάχου όμως ήταν απογοητευτικό. Καθόλου χρόνος, καθόλου προσοχή.

Ίσως άλλοι γιατροί πιο ανερχόμενοι μέσα στο νοσοκομείο, να κάνουν καλύτερη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε καλά!

Βγηκαν τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές μου και βγήκε ΟΜΟΖΥΓΟ το αποτέλεσμα για τη μετάλλαξη MTHFR C6677 στο γονίδιο της ομοκυστεινης το οποίο ευθύνεται για καθεξίν αποβολές… (οπότε θα χρειαστώ ενέσεις αντιπηκτικές μελλοντικά και πιθανότατα να έφταιγε αυτό για την αποβολή). Επίσης βγήκαν θετικότατα τα ΑΝΑ (αντιπυρηνικά αντισώματα), που σημαίνει πως έχω κάποιο αυτοάνοσο… μια χριστουγεννιάτικη μαγεία η ζωή μου! 

Την επόμενη εβδομάδα έχω ραντεβού με ρευματολόγο. Κουράστηκα… 

  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε καλά!

Βγηκαν τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές μου και βγήκε ΟΜΟΖΥΓΟ το αποτέλεσμα για τη μετάλλαξη MTHFR C6677 στο γονίδιο της ομοκυστεινης το οποίο ευθύνεται για καθεξίν αποβολές… (οπότε θα χρειαστώ ενέσεις αντιπηκτικές μελλοντικά και πιθανότατα να έφταιγε αυτό για την αποβολή). Επίσης βγήκαν θετικότατα τα ΑΝΑ (αντιπυρηνικά αντισώματα), που σημαίνει πως έχω κάποιο αυτοάνοσο… μια χριστουγεννιάτικη μαγεία η ζωή μου! 

Την επόμενη εβδομάδα έχω ραντεβού με ρευματολόγο. Κουράστηκα… 

Καλησπέρα! Μην ανησυχείς για τις αντιπυκτικες πιστεύω ότι συνηθιζονται, κάνω και εγώ. Επίσης σου είπαν σίγουρα ότι έχεις κάποιο αυτοανοσο ή απλα υπαρχει υποψια? Θυμάμαι μου έχει πει ρευματολογος ότι πολλές φορές μπορεί να είναι λίγο ανεβασμένα τα ΑΝΑ χωρις να υπαρχει αυτοανοσο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε καλά!

Βγηκαν τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές μου και βγήκε ΟΜΟΖΥΓΟ το αποτέλεσμα για τη μετάλλαξη MTHFR C6677 στο γονίδιο της ομοκυστεινης το οποίο ευθύνεται για καθεξίν αποβολές… (οπότε θα χρειαστώ ενέσεις αντιπηκτικές μελλοντικά και πιθανότατα να έφταιγε αυτό για την αποβολή). Επίσης βγήκαν θετικότατα τα ΑΝΑ (αντιπυρηνικά αντισώματα), που σημαίνει πως έχω κάποιο αυτοάνοσο… μια χριστουγεννιάτικη μαγεία η ζωή μου! 

Την επόμενη εβδομάδα έχω ραντεβού με ρευματολόγο. Κουράστηκα… 

Σε ό, τι αφορά τα ΑΝΑ, κι εμένα την πρώτη φορά μου βγήκαν ασθενώς θετικά αλλά δεν βρήκα κάτι.. Μετά από ένα χρόνο που επανέλαβα ήταν αρνητικά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Bluee19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!! Μόλις πήρα το πρωτόκολλο προετοιμασίας ενδομητρίου 

Μηπως ξέρετε το salospir γιατί το δίνουν ; 

Αραιώνει το αίμα βελτιώνετε η κυκλοφορία του αίματος στην μήτρα. Με το καλό 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...