Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • Αχ κοπέλα μου...είπες μεγάλη κουβέντα πως νοιώθεις ότι χάσατε χρόνο...αυτά τα αν ήξερα...αν ήμουν σε άλλο γιατρό...αν είχα κάνει άλλες επιλογές..τα έχω σκεφτεί τόσες φορές...Αλλά δυστηχως και εντελώς ειλικρινά ο χρόνος δε γυρίζει πίσω και δεν έχει νόημα να το σκεφτόμαστε...οπότε κοιτάμε μπροστά και κανουμε το καλύτερο που θεωρούμε από εδώ και πέρα...

      Πάντως για το χρόνο της αναμονής που αναφέρεις...εγώ που πήγα μέσω τράπεζας ωαριων μέσα σε 2 μήνες τα παραγγειλαμε,ήρθαν έκανα εγώ ότι  προετοιμασία χρειαζόταν και προχωρήσαμε..20 Μαΐου κάναμε την παραγγελία...και 20 Ιουλίου έκανα μεταφορά..

      • Μου αρέσει 3
  • Από την διαχείριση / Admin news

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

20 ώρες πρίν, Psaxnwfos είπε:

Μια εβδομάδα μετά την εμβρυομεταφορα… σημερα με ελαφριά πονάκια χαμηλά στην κοιλιά ( ομολογω ομωσ δεν έκατσα καθόλου από το πρωί…κουράστηκα) και δέκατα συγκεκριμένα  37,4 ενώ τις προηγουμενες μέρες γύρω στο 37 είναι καλό σημάδι;; Σήμερα έκανα κ την τελευταία μου ovetrille… 

Συγγνώμη γιατί κανείς ovetrelle μετά την Εμβυομεταφορα;; εγώ από τι ξέρω αυτό μόνο μια φορά το δίνουν πρίν. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

1 hour ago, Nels είπε:

Ο covid εκτός των άλλων επηρρεαζει και το ενδομητριο, εγώ ότι και να μου λεγε ο γιατρος θα άφηνα ένα 3μηνο για ασφάλεια. Ελπίζω να ήταν το τεστ σου ψευδως θετικό, έχει τύχει σε 2 φίλες μου μες στο μήνα.

Το φοβόμουν αυτό...Δυστυχώς δεν έχω ελπίδες να είναι ψευδώς θετικό. Έχω κάποια συμπτώματα, ήπια μεν αλλά υπάρχουν. Μεγάλη ατυχία. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Soho24 είπε:

Το φοβόμουν αυτό...Δυστυχώς δεν έχω ελπίδες να είναι ψευδώς θετικό. Έχω κάποια συμπτώματα, ήπια μεν αλλά υπάρχουν. Μεγάλη ατυχία. 

Ισχύει ακόμα το αυστηρό πρωτόκολλο για covid? Γιατί πχ στην εργασία δεν ισχύει πλέον το πενθήμερο αποχής, εκτός κι αν πάρεις αναρρωτική. Συνάδελφος με κόβιντ ερχόταν κανονικά στη δουλειά.. 

Επίσης θεωρώ υπερβολικό να μετατεθεί η προσπάθεια μήνες μετά. Συνήθως στον πυρετό και στην επιρροή του στο σπέρμα επέμεναν οι γιατροί. 

Εφόσον δεν έχεις έντονα συμπτώματα μην ανησυχείς. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Neverstop είπε:

Ισχύει ακόμα το αυστηρό πρωτόκολλο για covid? Γιατί πχ στην εργασία δεν ισχύει πλέον το πενθήμερο αποχής, εκτός κι αν πάρεις αναρρωτική. Συνάδελφος με κόβιντ ερχόταν κανονικά στη δουλειά.. 

Επίσης θεωρώ υπερβολικό να μετατεθεί η προσπάθεια μήνες μετά. Συνήθως στον πυρετό και στην επιρροή του στο σπέρμα επέμεναν οι γιατροί. 

Εφόσον δεν έχεις έντονα συμπτώματα μην ανησυχείς. 

Από όσο γνωρίζω, δεν υπάρχει πλέον υποχρεωτική καραντίνα. Προσωπικά θα έμενα 2-3 μέρες σπίτι, όπως και θα πράξω τώρα, για να προστατεύσω τους συναδέλφους μου. Το ίδιο έκανα και στο παρελθόν όταν νοσούσα από άλλες ιώσεις. 

Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες και να μην χάσω τόσους μήνες. Έχει πέσει η ψυχολογία μου στα τάρταρα. Ανυπομονώ να ξημερώσει για να μιλήσω με τη μονάδα. Ο γιατρός μου είναι εξαιρετικά ενημερωμένος και τον εμπιστεύομαι απόλυτα. Ό,τι μου πει, θα το τηρήσω 😥

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Soho24 είπε:

Από όσο γνωρίζω, δεν υπάρχει πλέον υποχρεωτική καραντίνα. Προσωπικά θα έμενα 2-3 μέρες σπίτι, όπως και θα πράξω τώρα, για να προστατεύσω τους συναδέλφους μου. Το ίδιο έκανα και στο παρελθόν όταν νοσούσα από άλλες ιώσεις. 

Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες και να μην χάσω τόσους μήνες. Έχει πέσει η ψυχολογία μου στα τάρταρα. Ανυπομονώ να ξημερώσει για να μιλήσω με τη μονάδα. Ο γιατρός μου είναι εξαιρετικά ενημερωμένος και τον εμπιστεύομαι απόλυτα. Ό,τι μου πει, θα το τηρήσω 😥

Κάνε πρώτα το τεστ μήπως και δεν είναι θετικό.. Κ βλέποντας κ κάνοντας. Για διέγερση πιο πολύ θα επηρέαζε, για μεταφορά δεν γνωρίζω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Soho24 είπε:

Το φοβόμουν αυτό...Δυστυχώς δεν έχω ελπίδες να είναι ψευδώς θετικό. Έχω κάποια συμπτώματα, ήπια μεν αλλά υπάρχουν. Μεγάλη ατυχία. 

Και οι φίλες μου είχαν συμπτώματα, πιθανον κάποια άλλη ίωση που έδινε ψευδως θετικό αποτέλεσμα στο τεστ, κάνα και άλλα τεστ μετά και ήταν αρνητικά και pcr επίσης αρνητικό. Μακάρι να είναι σε αυτή την περίπτωση, αλλιώς λίγη υπομονή. Και εγώ ανέβαλα εμβρυομεταφορα για κανα 2 μηνες και λόγω ίωσης και λογω θυροειδους, μπορει να άργησα 2-3 μήνες αλλά τουλάχιστον δεν είχα δεύτερες σκέψεις ότι βιάστηκα και δεν πηγα με τις καλύτερες συνθήκες. Επίσης με τον κοβιντ αν έχεις κολλήσει, μπορεί να βγει το ραπιντ αρνητικο σε 2 βδομάδες το πολύ αλλά το pcr μπορεί να κάνει και μήνα, που σημαίνει ότι το ανοσοποιητικο ακόμη παλεύει, οπότε αν όχι 3 μήνες σίγουρα 2 θα περίμενα πριν από ετ. Εξαρτάται βέβαια και πόσα εμβρυα έχεις στην κατάψυξη και τι ρίσκο θέλεις να πάρεις, πχ άλλο να έχεις 5-6 που γίνανε με ευκολία και άλλο 1 και μοναδικό και τελευταίο λογω ηλικίας όπως είχα εγώ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

Τραγωδία, να σκάσω είμαι 🤧 Πήγατε με την επόμενη περίοδο, ή να είμαι προετοιμασμένη ότι θα χάσω κανένα 3μηνο? Θα τους ξεμαλλιάσω όλους στη δουλειά, αλήθεια! Κάτσε σπίτι 2-3 μέρες ρε άνθρωπε. Δεν ξέρεις τι ρισκάρει ο διπλανός σου. 

Όχι ακόμη. Περιμένω να επιστρέψει ο άντρας μου από τη δουλειά να πάμε με το μηχανάκι σε εφημερεύον φαρμακείο, γιατί δεν εφημερεύει κάποιο κοντά μου. 

εγώ την πρώτη  φορά που κόλλησα κοβιντ εκανα μεταφορά τον επόμενο κύκλο  (έμεινα έγκυος) αλλα το μωρο είχε σύνδρομο! την 2η φορά εκανα μεταφορά τον επόμενο μήνα πάλι και δεν έμεινα έγκυος! τυχαίο πιστευω είναι το αν θα μείνεις η οχι! πυρετό δεν εκανα καμια φορά πέρα από κάτι δέκατα για 2 ημέρες ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anna,G είπε:

Συγγνώμη γιατί κανείς ovetrelle μετά την Εμβυομεταφορα;; εγώ από τι ξέρω αυτό μόνο μια φορά το δίνουν πρίν. 

Δεν γνωρίζω το σκοπό, παντωσ έκανα τρεις μετά την εμβρυομεταφορα μέσα σε μια εβδομάδα. Και εννοειται έκανα κ μια πριν την ωοληψια. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Nels είπε:

Και οι φίλες μου είχαν συμπτώματα, πιθανον κάποια άλλη ίωση που έδινε ψευδως θετικό αποτέλεσμα στο τεστ, κάνα και άλλα τεστ μετά και ήταν αρνητικά και pcr επίσης αρνητικό. Μακάρι να είναι σε αυτή την περίπτωση, αλλιώς λίγη υπομονή. Και εγώ ανέβαλα εμβρυομεταφορα για κανα 2 μηνες και λόγω ίωσης και λογω θυροειδους, μπορει να άργησα 2-3 μήνες αλλά τουλάχιστον δεν είχα δεύτερες σκέψεις ότι βιάστηκα και δεν πηγα με τις καλύτερες συνθήκες. Επίσης με τον κοβιντ αν έχεις κολλήσει, μπορεί να βγει το ραπιντ αρνητικο σε 2 βδομάδες το πολύ αλλά το pcr μπορεί να κάνει και μήνα, που σημαίνει ότι το ανοσοποιητικο ακόμη παλεύει, οπότε αν όχι 3 μήνες σίγουρα 2 θα περίμενα πριν από ετ. Εξαρτάται βέβαια και πόσα εμβρυα έχεις στην κατάψυξη και τι ρίσκο θέλεις να πάρεις, πχ άλλο να έχεις 5-6 που γίνανε με ευκολία και άλλο 1 και μοναδικό και τελευταίο λογω ηλικίας όπως είχα εγώ.

Σε ευχαριστώ για όλες αυτές τις πληροφορίες. Η περίπτωσή μου είναι πανομοιότυπη με τη δική σου. Ένα και μοναδικό έμβρυο μετά από 3 διεγέρσεις και προεμφυτευτικό έλεγχο. Αυτό το ένα υγιές εμβρυάκι μου ήρθε μετά από κοπο, χρόνο και αρκετό οικονομικό κόστος. Γι'αυτό είμαι πολύ προβληματισμένη και εννοείται πως θέλω να προχωρήσω σε εμβρυομεταφορά με τις καλύτερες δυνατές συνθήκες. 

Φεύγω τώρα για φαρμακείο και θα κάνω και τις επόμενες μέρες στο σπίτι τεστ για να σιγουρέψω ότι το αποτέλεσμα είναι όντως θετικό. Ίσως και ένα μοριακό μετά από 2 εβδομάδες για μεγαλύτερη σιγουριά. Σε ευχαριστώ και πάλι, πολύ χρήσιμα αυτά που αναφέρεις. 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Psaxnwfos είπε:

Δεν γνωρίζω το σκοπό, παντωσ έκανα τρεις μετά την εμβρυομεταφορα μέσα σε μια εβδομάδα. Και εννοειται έκανα κ μια πριν την ωοληψια. 

Πάντως γενικά κ για αργότερα που θα μείνεις έγκυος Κ που θα κάνεις Κ παιδάκι . Το κάθε τι που θα γίνετε πρέπει να ρωτάς Κ να ξέρεις επακριβώς για πιο λόγο γίνετε σαν να είσαι εσύ γιατρός. Γιατί Κ οι γιατροί Κ λάθη κάνουν Κ αστοχίες Κ πειράματα. Γενικά κ για αργότερα τυφλή εμπιστοσύνη του στυλ το είπε ο γιατρός ο παιδίατρος Κ εγώ το κάνω χωρίς να ξέρω το σκοπό να μην το κάνεις ποτέ  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μόλις γύρισα από το φαρμακείο. Αρνητικό το rapid, μάλλον το πέτυχα στα τελειώματα. Θα κάνω και μοριακό για να βεβαιωθώ ότι ήταν covid. Καθόλου δεν το χρειαζόμουν τώρα αυτό το μπαχαλάκι. 

  • Μου αρέσει 2
  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 5
  • Λουλούδια 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, dec-e είπε:

Κορίτσι μου έκανες 2η χοριακή?

Την έκανα ναι, Ανέβηκε αλλά όχι πολύ,ο γιατρός μου είπε να του δώσουμε ακόμα μια ευκαιρία μέχρι την Δευτέρα...αλλά δεν μου έδωσε πολλές ελπίδες. Οπότε ναι δεν ελπίζω.!!! 

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

Τρίτη μερα με δέκατα κ έντονο βήχα … τελικά κρύωμα είναι αποτι φαίνεται κ όχι κάποιο σύμπτωμα. Υπάρχει περίπτωση να πάει στράφι η εμβρυομεταφορα;; Το Σάββατο είναι να κάνω την χοριακη.
Ηπια προχθές σιρόπι για τον βήχα αλλά μετά διάβασα στις οδηγιες ότι απαγορευεται, Ε από εκείνη την μέρα δεν έχω πάρει τπτ ούτε ντεπόν για τον πυρετό … 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Psaxnwfos είπε:

Τρίτη μερα με δέκατα κ έντονο βήχα … τελικά κρύωμα είναι αποτι φαίνεται κ όχι κάποιο σύμπτωμα. Υπάρχει περίπτωση να πάει στράφι η εμβρυομεταφορα;; Το Σάββατο είναι να κάνω την χοριακη.
Ηπια προχθές σιρόπι για τον βήχα αλλά μετά διάβασα στις οδηγιες ότι απαγορευεται, Ε από εκείνη την μέρα δεν έχω πάρει τπτ ούτε ντεπόν για τον πυρετό … 

Καλημέρα. Μην πανικοβάλλεσαι και μην ταλαιπωρείσαι άδικα με τα δέκατα. Μίλα με το γιατρό σου να σε καθησυχάσει, δεν νομίζω να μην μπορείς να πάρεις ντεπον. Ξέχασέ το το σιρόπι τώρα, το πήρες. Απλά μην ξαναπάρεις χωρίς να ρωτήσεις αν επιτρέπεται. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...