Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Συγγνώμη για την ενόχληση... μήπως έχει κάποια κοπέλα Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... οποιαδήποτε ένεση για διέγερση? Δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Καλή επιτυχία σε όλες, κορίτσια!

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Texas είπε:

Σακο μόνο 

Εντάξει κάτσε να πας για υπερηχο και θα δεις το θα γίνει.ειναι αγχωτικό όλο αυτό που περνάς αλλά δεν μπορείς να κανεις κάτι εσυ

1 hour ago, Psaxnwfos είπε:

Μια εβδομάδα μετά την χοριακη… σημερα με ελαφριά πονάκια χαμηλά στην κοιλιά ( ομολογω ομωσ δεν έκατσα καθόλου από το πρωί…κουράστηκα) και δέκατα συγκεκριμένα  37,4 ενώ τις προηγουμενες μέρες γύρω στο 37 είναι καλό σημάδι;; Σήμερα έκανα κ την τελευταία μου ovetrille… 

Ποσο είχε βγει η χοριακη σου;εγώ πάντως δεν δίνω σημασία καθόλου στην θερμοκρασία γιατί και πριν την εμβρυομεταφορα μου και μετά την θετική χοριακη εμένα ήταν όπως είναι πάντα 36.4.

πρίν από 24 λεπτά , Soho24 είπε:

Και εκεί που ανυπομονώ όσο τίποτα για την εμβρυομεταφορά, κάνω καλού κακού ένα τεστ covid γιατί έχω ένα μπούκωμα τις τελευταίες μέρες....αχνό θετικό. Παιδιά είμαι έξαλλη. 

Ωχ ρε κορίτσι κάνε και αλλο να είσαι σίγουρη.ποτε είναι η εμβρυομεταφορα σου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 5 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Ωχ ρε κορίτσι κάνε και αλλο να είσαι σίγουρη.ποτε είναι η εμβρυομεταφορα σου

Δεν έχω εικόνα ακόμη για ημερομηνία εμβρυομεταφοράς. Τη Δευτέρα έχω ραντεβού για πρώτο υπέρηχο για να δούμε πάχος ενδομητρίου. Φαντάζομαι ότι σε μία εβδομάδα περίπου θα γινόταν. Θέλω να πέσω στα πατώματα, έχω τρελά νεύρα. Όλη την εβδομάδα στη δουλειά μου οι μισοί βήχουν και φταρνίζονται. Όταν φόρεσα μάσκα για να προστατευτώ μάλλον ήταν ήδη αργά. Θα κάνω και αύριο σε φαρμακείο, αλλά θεωρώ το αποτέλεσμα βέβαιο. Είμαι σίγουρη ότι θα μου προτείνουν να αναβάλουμε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Soho24 είπε:

Δεν έχω εικόνα ακόμη για ημερομηνία εμβρυομεταφοράς. Τη Δευτέρα έχω ραντεβού για πρώτο υπέρηχο για να δούμε πάχος ενδομητρίου. Φαντάζομαι ότι σε μία εβδομάδα περίπου θα γινόταν. Θέλω να πέσω στα πατώματα, έχω τρελά νεύρα. Όλη την εβδομάδα στη δουλειά μου οι μισοί βήχουν και φταρνίζονται. Όταν φόρεσα μάσκα για να προστατευτώ μάλλον ήταν ήδη αργά. Θα κάνω και αύριο σε φαρμακείο, αλλά θεωρώ το αποτέλεσμα βέβαιο. Είμαι σίγουρη ότι θα μου προτείνουν να αναβάλουμε. 

Έχεις δίκιο να έχεις νεύρα το να ίσια θετική και να μην γίνει η εμβρυομεταφορα αλλά και πάλι αν είσαι θετική θα δεχθεί ο γιατρός σου να πας για υπερηχο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Έχεις δίκιο να έχεις νεύρα το να ίσια θετική και να μην γίνει η εμβρυομεταφορα αλλά και πάλι αν είσαι θετική θα δεχθεί ο γιατρός σου να πας για υπερηχο;

Θα τηλεφωνήσω πρωί πρωί στη μονάδα να ενημερώσω. Αποκλείεται να με δεχθούν. Είχα τόσο καλό feeling να γίνει χριστουγεννιάτικα. Έχω πλαντάξει στο κλάμα 😥

Link to comment
Share on other sites

Άσε και σ εμάς βηχνουν κλπ κ ένας είναι θετικός. Εγώ έχω ραντεβού στις 12 τ μήνα για υπέρηχο. Ελπίζω ν μη κόλλησα και να μη κολλήσω. Ίσως να μην είσαι θετικη να ήταν λάθος

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Soho24 είπε:

Θα τηλεφωνήσω πρωί πρωί στη μονάδα να ενημερώσω. Αποκλείεται να με δεχθούν. Είχα τόσο καλό feeling να γίνει χριστουγεννιάτικα. Έχω πλαντάξει στο κλάμα 😥

Έτσι πιστεύω και εγώ κορίτσι.πως να μην κλάψεις είναι κάτι που το περιμένεις πως και πως.αλλα πήγαινε και αύριο στο φαρμακείο να είσαι σίγουρη.μπορει να ήταν ελαττωματικό αυτό που έκανες.εγω σου εύχομαι ν ήταν λάθος το αποτέλεσμα😊

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikoula2023 είπε:

Εντάξει κάτσε να πας για υπερηχο και θα δεις το θα γίνει.ειναι αγχωτικό όλο αυτό που περνάς αλλά δεν μπορείς να κανεις κάτι εσυ

Ποσο είχε βγει η χοριακη σου;εγώ πάντως δεν δίνω σημασία καθόλου στην θερμοκρασία γιατί και πριν την εμβρυομεταφορα μου και μετά την θετική χοριακη εμένα ήταν όπως είναι πάντα 36.4.

Ωχ ρε κορίτσι κάνε και αλλο να είσαι σίγουρη.ποτε είναι η εμβρυομεταφορα σου;

Εμβρυομεταφορα ήθελα να γράψω…

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikoula2023 είπε:

Έτσι πιστεύω και εγώ κορίτσι.πως να μην κλάψεις είναι κάτι που το περιμένεις πως και πως.αλλα πήγαινε και αύριο στο φαρμακείο να είσαι σίγουρη.μπορει να ήταν ελαττωματικό αυτό που έκανες.εγω σου εύχομαι ν ήταν λάθος 

Σε ευχαριστώ! Μακάρι αν και φοβάμαι ότι θα επιβεβαιωθεί το τεστ 🥺

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

Άσε και σ εμάς βηχνουν κλπ κ ένας είναι θετικός. Εγώ έχω ραντεβού στις 12 τ μήνα για υπέρηχο. Ελπίζω ν μη κόλλησα και να μη κολλήσω. Ίσως να μην είσαι θετικη να ήταν λάθος

Σου το εύχομαι πραγματικά! Να πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

Και εκεί που ανυπομονώ όσο τίποτα για την εμβρυομεταφορά, κάνω καλού κακού ένα τεστ covid γιατί έχω ένα μπούκωμα τις τελευταίες μέρες....αχνό θετικό. Παιδιά είμαι έξαλλη. 

οοοο ρε κορίτσι το χω πάθει κ γω! ακυρώσαμε τον κύκλο δυστυχώς δεν θα δεχτούν ! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 2/12/2023 at 10:01 ΠΜ, Maroxmarox είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου ,εύχομαι καλή θετική χοριακη με Διπλασιασμους! Σου μιλάω εγώ φανατική καπνίστρια,θα σηκωθείς αύριο το πρωί,θα κάνεις ένα τσιγάρο και θα πεις αυτό ήταν τέλος...και δε θα ξανακαπνισεις για εσένα και το μωρό σου και την επιτυχία σου ,έκανα το ίδιο ένα πρωί,Δεν είναι τίποτα!δε το πίστευα!!!! Τις πρώτες δύο ημέρες θα το ζητάς απλά θα γκρινιάζεις λιγο...μετά ούτε που θα θες να το μυρίσεις !! Να απασχολείς τα χέρια σου με ένα καλαμάκι με μια οδοντογλυφίδα,στο λέω εγώ τρελή για τσιγάρο,άκουσε με και θα δεις....

Βιοχημική λοιπόν είναι η κύηση με αυτές τις μονάδες; χαμηλές και μετά πέφτουν; ίδια περίπτωση εγώ στη πρώτη μου ετ ,πρώτη χοριακη 6 μετά 3 ,γεια σας δηλαδή .....να ρωτήσω τη μέρα της έμβρυο μεταφοράς οιστραδιόλη και προγεστερόνη ποια είναι τα καλά επίπεδα που πρέπει να έχουμε ;ξέρουμε ;

Όχι απαραίτητα τόσο χαμηλές. Εγώ είχα τόσο 13η μέρα, νωρίτερα θα είχα αρκετά περισσότερο. Βιοχημική είναι η κύηση που ενώ γίνεται εμφύτευση δεν έχουμε σωστούς διπλασιασμούς στη χοριακή, δεν προχωράει την ανάπτυξη του το έμβρυο και δεν σχηματίζεται τελικά.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Angot είπε:

οοοο ρε κορίτσι το χω πάθει κ γω! ακυρώσαμε τον κύκλο δυστυχώς δεν θα δεχτούν ! 

Τραγωδία, να σκάσω είμαι 🤧 Πήγατε με την επόμενη περίοδο, ή να είμαι προετοιμασμένη ότι θα χάσω κανένα 3μηνο? Θα τους ξεμαλλιάσω όλους στη δουλειά, αλήθεια! Κάτσε σπίτι 2-3 μέρες ρε άνθρωπε. Δεν ξέρεις τι ρισκάρει ο διπλανός σου. 

4 ώρες πρίν, vikoula2023 είπε:

Καλημερα έκανες και σήμερα;

Όχι ακόμη. Περιμένω να επιστρέψει ο άντρας μου από τη δουλειά να πάμε με το μηχανάκι σε εφημερεύον φαρμακείο, γιατί δεν εφημερεύει κάποιο κοντά μου. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Soho24 είπε:

Τραγωδία, να σκάσω είμαι 🤧 Πήγατε με την επόμενη περίοδο, ή να είμαι προετοιμασμένη ότι θα χάσω κανένα 3μηνο? Θα τους ξεμαλλιάσω όλους στη δουλειά, αλήθεια! Κάτσε σπίτι 2-3 μέρες ρε άνθρωπε. Δεν ξέρεις τι ρισκάρει ο διπλανός σου. 

Όχι ακόμη. Περιμένω να επιστρέψει ο άντρας μου από τη δουλειά να πάμε με το μηχανάκι σε εφημερεύον φαρμακείο, γιατί δεν εφημερεύει κάποιο κοντά μου. 

Ο covid εκτός των άλλων επηρρεαζει και το ενδομητριο, εγώ ότι και να μου λεγε ο γιατρος θα άφηνα ένα 3μηνο για ασφάλεια. Ελπίζω να ήταν το τεστ σου ψευδως θετικό, έχει τύχει σε 2 φίλες μου μες στο μήνα.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...