Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • Αχ κοπέλα μου...είπες μεγάλη κουβέντα πως νοιώθεις ότι χάσατε χρόνο...αυτά τα αν ήξερα...αν ήμουν σε άλλο γιατρό...αν είχα κάνει άλλες επιλογές..τα έχω σκεφτεί τόσες φορές...Αλλά δυστηχως και εντελώς ειλικρινά ο χρόνος δε γυρίζει πίσω και δεν έχει νόημα να το σκεφτόμαστε...οπότε κοιτάμε μπροστά και κανουμε το καλύτερο που θεωρούμε από εδώ και πέρα...

      Πάντως για το χρόνο της αναμονής που αναφέρεις...εγώ που πήγα μέσω τράπεζας ωαριων μέσα σε 2 μήνες τα παραγγειλαμε,ήρθαν έκανα εγώ ότι  προετοιμασία χρειαζόταν και προχωρήσαμε..20 Μαΐου κάναμε την παραγγελία...και 20 Ιουλίου έκανα μεταφορά..

      • Μου αρέσει 3
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι Θεέ μου! Σε γενικές γραμμές μια χαρά είμαι, λίγο μελανιασμενη από τις ενέσεις που είναι λογικό, ωστόσο δεν είχα άλλα θέματα ούτε συμπτώματα περίεργα από τις ορμόνες. Θα συνεχίσω με ηρεμία και αυτό το Σ/Κ (αν και την Κυριακή θα πάω σε μία βάφτιση που έχω - ας βγω και 2 ωρίτσες από το σπίτι κοντά θα είναι εξάλλου) και ο Θεός βοηθός!

      Ναι καλέ βγες να ξεσκασεις λίγο!!! Καλό θα κάνει κακο όχι!!! 😉 Καλημέρα σε όλες!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 4 λεπτά , Ele@n είπε:

Όχι σε καμία δεν πάω για ετ. Τι φάση;

Πρώτη φορά το ακούω, σίγουρα σου είπαν utrogestan και όχι orgalutran? Utrogestan μονο μετά την εμβρυομεταφορα ξέρω ως τώρα. Για ξαναρωτά τους τι και πως

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , linaa είπε:

Γιατί δεν ρωτάς μήπως έχουν κάνει κάποιο λάθος ?  

Ρώτησα. Είναι σημειωμένο πανω στο φάκελο μου.

πρίν από 56 λεπτά , Nels είπε:

Πρώτη φορά το ακούω, σίγουρα σου είπαν utrogestan και όχι orgalutran? Utrogestan μονο μετά την εμβρυομεταφορα ξέρω ως τώρα. Για ξαναρωτά τους τι και πως

Orgalutran έχω την ερχόμενη εβδομάδα. Η μόνη λογική εξήγηση είναι να ρυθμιστεί η ωοληψια σε χρόνο.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ele@n είπε:

Ρώτησα. Είναι σημειωμένο πανω στο φάκελο μου.

Orgalutran έχω την ερχόμενη εβδομάδα. Η μόνη λογική εξήγηση είναι να ρυθμιστεί η ωοληψια σε χρόνο.

Η ωοληψια ρυθμίζεται με τις orgalutran που καθυστερούν την ωορηξια και μετά με την ovitrelle. Δεν καταλαβαίνω η προγεστερονη τι σχέση έχει, αυτή θέλουμε να είναι κάτω από 1 μέχρι την ωοληψια και να αυξηθεί μετά για την εμβρυομεταφορα. Anyway, ρώτα τους καλού κακού.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Ρώτησα. Είναι σημειωμένο πανω στο φάκελο μου.

Orgalutran έχω την ερχόμενη εβδομάδα. Η μόνη λογική εξήγηση είναι να ρυθμιστεί η ωοληψια σε χρόνο.

Μήπως απλά σου έγραψαν να τα αγοράσεις για να τα έχεις όταν με το καλό κανείς την εμβρυομεταφορα ; Ή σου έδωσαν πρωτόκολλο που σου λέει πως να τα περνεις ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 28/11/2023 at 9:54 ΜΜ, Soho24 είπε:

Καμιά ταλαίπωρη/απελπισμένη καπνίστρια στην παρέα μας? Ρίξτε καμιά συμβουλή, καμιά ιδέα, καμιά κατάρα, κανένα μπινελίκι 😖 Από αύριο ξεκινώ προετοιμασία για εμβρυομεταφορά και πραγματικά φρικάρω με το τσιγάρο. Το έχω ελαττώσει αρκετά τις τελευταίες μέρες. Καπνίζω στριφτό και καπνίζω λυσσαλέα περί τα 16 τσιγάρα κάθε μέρα. Έχω πέσει στα 6-7. Αγχώνομαι πολύ. Πήρα τις γνωστές τσίχλες το σ/κ, έφαγα μία και πλάκωσαν απαίσιες παρενέργειες, πονοκέφαλος και ναυτία. Δεν ξαναμασάω αυτό το αίσχος. Σήμερα πήρα καροτάκια 😵‍ Βοηθάτε ωρέ αδέρφια!

Καλησπέρα κορίτσι μου ,εύχομαι καλή θετική χοριακη με Διπλασιασμους! Σου μιλάω εγώ φανατική καπνίστρια,θα σηκωθείς αύριο το πρωί,θα κάνεις ένα τσιγάρο και θα πεις αυτό ήταν τέλος...και δε θα ξανακαπνισεις για εσένα και το μωρό σου και την επιτυχία σου ,έκανα το ίδιο ένα πρωί,Δεν είναι τίποτα!δε το πίστευα!!!! Τις πρώτες δύο ημέρες θα το ζητάς απλά θα γκρινιάζεις λιγο...μετά ούτε που θα θες να το μυρίσεις !! Να απασχολείς τα χέρια σου με ένα καλαμάκι με μια οδοντογλυφίδα,στο λέω εγώ τρελή για τσιγάρο,άκουσε με και θα δεις....

On 28/11/2023 at 5:03 ΜΜ, Σποράκι είπε:

Φαίνεται. Εγώ πχ που είχα βιοχημική 13η μέρα ήταν 6,5. Αν είχα κάνει νωρίτερα θα ήταν αρκετά παραπάνω. Τουλάχιστον δεν πρόλαβα να χαρώ γιατί ήταν ξεκάθαρο το αποτέλεσμα. Το ίδιο βράδυ συζητήσαμε για την επόμενη προσπάθεια και επανέλαβα την επόμενη μέρα τη χοριακή καθαρά για τυπικούς λόγους.

Βιοχημική λοιπόν είναι η κύηση με αυτές τις μονάδες; χαμηλές και μετά πέφτουν; ίδια περίπτωση εγώ στη πρώτη μου ετ ,πρώτη χοριακη 6 μετά 3 ,γεια σας δηλαδή .....να ρωτήσω τη μέρα της έμβρυο μεταφοράς οιστραδιόλη και προγεστερόνη ποια είναι τα καλά επίπεδα που πρέπει να έχουμε ;ξέρουμε ;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια goody’s τρώτε στην εγκυμοσυνη;;;;

εχω λυσσάξει και ο άντρας μ δε μα αφήνει! θα βγάλω μαρούλι και ντομάτα από το burger και τα φιλετινια κοτόπουλο είναι τηγανητά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια goody’s τρώτε στην εγκυμοσυνη;;;;

εχω λυσσάξει και ο άντρας μ δε μα αφήνει! θα βγάλω μαρούλι και ντομάτα από το burger και τα φιλετινια κοτόπουλο είναι τηγανητά 

Βρε κορίτσι τα goody's λιμπιστηκες? Εγώ έχω φάει μέχρι τώρα δύο φορές 🍔 γιατί μετά ακούω τον εξαψαλμο από την ενδοκρινολογο αλλά από American Burger που είναι λίγο πιο φυσικά τα πράγματα... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια goody’s τρώτε στην εγκυμοσυνη;;;;

εχω λυσσάξει και ο άντρας μ δε μα αφήνει! θα βγάλω μαρούλι και ντομάτα από το burger και τα φιλετινια κοτόπουλο είναι τηγανητά 

Ρώτησε τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει αλλά ιδανικά πάρε να φτιάξεις μονη σου για να είναι πιο υγιεινό 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Bluee19 είπε:

Ρώτησε τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει αλλά ιδανικά πάρε να φτιάξεις μονη σου για να είναι πιο υγιεινό 

μα δε θέλω μόνη μου υγιεινό θέλω goody’s χαχαχα

πρίν από 3 λεπτά , Sisheido είπε:

Βρε κορίτσι τα goody's λιμπιστηκες? Εγώ έχω φάει μέχρι τώρα δύο φορές 🍔 γιατί μετά ακούω τον εξαψαλμο από την ενδοκρινολογο αλλά από American Burger που είναι λίγο πιο φυσικά τα πράγματα... 

αχ ναι θα τρελαθώ άμα δε φάω αλήθεια ! γουργουρίζω μόνο που τα σκέφτομαι 

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Angot είπε:

μα δε θέλω μόνη μου υγιεινό θέλω goody’s χαχαχα

αχ ναι θα τρελαθώ άμα δε φάω αλήθεια ! γουργουρίζω μόνο που τα σκέφτομαι 

Χαχα φάε ένα μήλο και σκέψου πως είναι goody’s😭

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

μα δε θέλω μόνη μου υγιεινό θέλω goody’s χαχαχα

αχ ναι θα τρελαθώ άμα δε φάω αλήθεια ! γουργουρίζω μόνο που τα σκέφτομαι 

Έπαθα το ίδιο χθες, είχα λυσσάξει μιλάμε! Παρήγγειλα κλαμπ με γαλοπούλα χωρίς μαρούλι! P. S. Πώς τα έχουν μικρύνει έτσι? Δύο μπουκιές το έκανα 😅

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Bluee19 είπε:

Χαχα φάε ένα μήλο και σκέψου πως είναι goody’s😭

έστειλα στη μαια ! θα σκάσω δε μπορώ ! ίσως αμα το πει η μαια με αφήσει ο άντρας μου !

Just now, Neverstop είπε:

Έπαθα το ίδιο χθες, είχα λυσσάξει μιλάμε! Παρήγγειλα κλαμπ με γαλοπούλα χωρίς μαρούλι! P. S. Πώς τα έχουν μικρύνει έτσι? Δύο μπουκιές το έκανα 😅

χαχαχαχχα αλήθεια; δεν με έχει αφήσει ο τύραννος να φάω από τότε που έμεινα έγκυος! θα πάρω και γω χωρίς ζαρζαβατικά άστο καλό δε τρωω και κάθε μέρα! μέχρι και πίτσα χωριάτικη παίρνω φέτα ελιά ντομάτα πιπεριά ΚΑΙ ΤΠΤ ΑΛΛΟ 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

κορίτσια goody’s τρώτε στην εγκυμοσυνη;;;;

εχω λυσσάξει και ο άντρας μ δε μα αφήνει! θα βγάλω μαρούλι και ντομάτα από το burger και τα φιλετινια κοτόπουλο είναι τηγανητά 

Να φας καλέ,απλά μη σου γίνει συνήθειο και ξεκινάς τη μέρα σου με ένα γκολντεν και μια πατάτες.Ο γυναικολόγος μου έλεγε πως και γύρο μπορώ να τρώω και γκούντις,απλά μια στο τόσο. Εγώ δεν έτρωγα τπτ γιατί έκανα εμετό,αλλά εσύ που είσαι καλά δωσ του να καταλάβει ♥️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Να φας καλέ,απλά μη σου γίνει συνήθειο και ξεκινάς τη μέρα σου με ένα γκολντεν και μια πατάτες.Ο γυναικολόγος μου έλεγε πως και γύρο μπορώ να τρώω και γκούντις,απλά μια στο τόσο. Εγώ δεν έτρωγα τπτ γιατί έκανα εμετό,αλλά εσύ που είσαι καλά δωσ του να καταλάβει ♥️

 1 φορά στις 15 να τρωω γκουντις και μια χαρά ειμαι ! χαχαχα ευτυχία 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...