Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

Just now, linaa είπε:

Δεν είναι ότι απαγορεύετε απλά αποφεύγετε γι'αυτό δεν σου είπε κάτι. Εντάξει μπορείς να του πεις απλά να κάνεις την καλλιέργεια για να μην ανχωθεις . Αν δεν έχεις ιστορικό με κονδυλώματα κτλ Κ όλα τα τεστ σου είναι καθαρά δεν νομίζω ότι επείγει να κάνεις τεστ Παπ . 

οχι δεν εχω ! πριν κάμποσα χρόνια ειχα αιμοφυλο βέβαια ! το τελευταίο μου παπ το προηγούμενο έτος βγήκε καθαρό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 7 λεπτά , Angot είπε:

οχι δεν εχω ! πριν κάμποσα χρόνια ειχα αιμοφυλο βέβαια ! το τελευταίο μου παπ το προηγούμενο έτος βγήκε καθαρό 

Εντάξει κολπιτιδες κτλ όλοι λίγο πολύ έχουν το τεστ Παπ το κάνεις για καρκίνο τα μικρόβια είναι δευτερευοντα . Απλά ρωτά τον αν γίνετε να το αποφύγεις τώρα. Δεν νομίζω να στο αρνηθεί . 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!! Ευχομαι να ειστε ολες καλα με ομορφα αποτελεσματα ! Εχω να μπω αρκετο καιρο🥺 Χρειαζεται μια φιλη meriofert και εγω χαρισα οτι μου ειχε μεινει πριν λιγους μηνες.. οποια κοπελα μπορει να βοηθησει ας μου στειλει μνμα.. Σας ευχαριστω! 

Link to comment
Share on other sites

Δεν με θέλει δυστυχώς, πήγα για τον πρώτο υπέρηχο και ο σάκος είναι μίσος σε μέγεθος από ότι θα έπρεπε έκανα χοριακη και θα κάνω σε δυο μέρες πάλι , θέλει να συνεχίσω τα φάρμακα νοιωθω ότι δεν θα τα καταφέρω ποτε 

  • Καλή τύχη! 1
  • Δύναμη! 4
  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

καλημερα κορίτσια ! να σας ρωτησω εσείς κάνετε παπ στο 1ο τρίμηνο; εχω σήμερα εγώ , ήταν ο καιρός μου οποτε είπαμε να κανουμε

Εμένα ήταν αρνητικός ο γιατρός μου για παπ, δεδομένου ομως ότι κάνω κάθε χρόνο και είναι καθαρό οπότε και μου είχε πει ότι δεν κινδυνεύω και να το αφήσω για μετά την εγκυμοσύνη, αν ειχα κάποιο παθολογικο εύρημα στα προηγούμενα θα κάναμε. Μόνο κολπική καλλιέργεια έκανα πριν την εμβρυομεταφορα και μετά ξανα τέλος του 8ου μήνα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Nels είπε:

Εμένα ήταν αρνητικός ο γιατρός μου για παπ, δεδομένου ομως ότι κάνω κάθε χρόνο και είναι καθαρό οπότε και μου είχε πει ότι δεν κινδυνεύω και να το αφήσω για μετά την εγκυμοσύνη, αν ειχα κάποιο παθολογικο εύρημα στα προηγούμενα θα κάναμε. Μόνο κολπική καλλιέργεια έκανα πριν την εμβρυομεταφορα και μετά ξανα τέλος του 8ου μήνα.

οχι εγώ δεν ειχα τίποτα ! θα του ζητήσω να μην κάνω γιατί με αγχωνει! αν τώρα επιμείνει ότι δεν συμβαίνει τπτ και μπορούμε κανονικά δεν γίνεται να τον αμφισβητήσω ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Angot είπε:

οχι εγώ δεν ειχα τίποτα ! θα του ζητήσω να μην κάνω γιατί με αγχωνει! αν τώρα επιμείνει ότι δεν συμβαίνει τπτ και μπορούμε κανονικά δεν γίνεται να τον αμφισβητήσω ! 

Κοριτσι μου αν δεν είχα αμφισβήτησει τουλάχιστον 4 γιατρούς ως τώρα σε διάφορα θέματα πιθανόν να μην κρατούσα τον μπεμπη μου αγκαλιά αυτή τη στιγμή.

Θα κάνεις ότι θεωρείς ότι είναι καλύτερο για σένα,αν και δε νομιζω ότι θα επιμείνει ο γιατρος σου εφόσον δεν είχες κάτι στα προηγουμενα δεν είναι επείγον το τεστ παπ, συγκεκριμενα για 2 χρόνια τουλαχιστον μου είχε πει ότι είμαι καλυμμένη εφόσον είχα κάνει πάνω από 3 αρνητικά σε κακοήθεια τεστ παπ. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Angot είπε:

καλημερα κορίτσια ! να σας ρωτησω εσείς κάνετε παπ στο 1ο τρίμηνο; εχω σήμερα εγώ , ήταν ο καιρός μου οποτε είπαμε να κανουμε

Ο γιατρός μου είχε πει ότι δεν κάνουμε κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης,εκτός αν είναι κάτι πολύ σοβαρό.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Ο γιατρός μου είχε πει ότι δεν κάνουμε κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης,εκτός αν είναι κάτι πολύ σοβαρό.

οχι θα του πω δεν θέλω ! η αλήθεια είναι ότι εγώ το ζήτησα γιατί πλησιάζει ο χρόνος μου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Texas είπε:

Δεν με θέλει δυστυχώς, πήγα για τον πρώτο υπέρηχο και ο σάκος είναι μίσος σε μέγεθος από ότι θα έπρεπε έκανα χοριακη και θα κάνω σε δυο μέρες πάλι , θέλει να συνεχίσω τα φάρμακα νοιωθω ότι δεν θα τα καταφέρω ποτε 

Κορίτσι μου δεν ξέρω τι να σου πω ελπίζω ολα να πάνε καλα.η χοριακη ποσο βγήκε ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , Texas είπε:

Δύσκολο αλλά επιμένει ο γιατρός βγήκε 3300

Ποτέ δεν ξέρεις εμένα μια Ξαδερφη μου το έμβρυο δεν είχε την ανάπτυξη που έπρεπε για δυο μήνες και ο γιατρός επέμενε να διακόψει την κύηση αλλά η ξαδέρφη νου δεν ήθελε και καλα έκανε γιατί μετά υο έμβρυο πήρε τα πάνω του και τώρα είναι 2 χρόνων.καταλβαινω απόλυτα την απογοήτευση σου γιατί Περβανά πολλά κι ψυχολογικά και σωματικά.εγω σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε ολα καλα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vikoula2023 said:

Ποτέ δεν ξέρεις εμένα μια Ξαδερφη μου το έμβρυο δεν είχε την ανάπτυξη που έπρεπε για δυο μήνες και ο γιατρός επέμενε να διακόψει την κύηση αλλά η ξαδέρφη νου δεν ήθελε και καλα έκανε γιατί μετά υο έμβρυο πήρε τα πάνω του και τώρα είναι 2 χρόνων.καταλβαινω απόλυτα την απογοήτευση σου γιατί Περβανά πολλά κι ψυχολογικά και σωματικά.εγω σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε ολα καλα 

Σε ευχαριστω πολύ δεν ξέρω ποσο αντέχω ακόμα ήθελα μια φορά απλά να πάνε όλα καλά άσε που τωρα και αυτή η αμφιβολία είναι χειρότερη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...