Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπέρα και πάλι.. Μιλησα σημερα με την κ Οικον απο το Ελενα και με βοηθησε παρα πολυ. Θα ηθελα να ρωτήσω έχει κάποια εμπειρία από το νοσοκομείο Αλεξάνδρα? Αν μπορει να μου στειλει πμ οποια κοπελα εχει Καλές κ κακές εντυπώσεις-εμπειριες από γυναικολόγους από το Αλεξάνδρα θα με βοηθούσατε πάρα πολυ!!!! Ευχαριστώ!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 16 λεπτά , Σποράκι είπε:

Έχουν πιο ξεκάθαρη εικόνα από το νούμερο της χοριακής και λιγότερες επαναλήψεις. Δεν σου απαγορεύουν να κανείς νωρίτερα, ότι θέλει η κάθε κοπέλα.

Μην αγχώνεσαι. 14 μέρες μετά την ετ η χοριακή σου πρέπει να είναι τριψηφια. Η οβιτρελ δεν δίνει τόσες πολλές μονάδες. Καλή επιτυχία!!!

Το μόνο που δεν μπορώ να καταλάβω σ αυτές τις περιπτώσεις.. Είναι πώς θα καταλάβεις αν έγινε πχ εμφύτευση κι ήταν βιοχημική αν έχει πέσει η χοριακη μέχρι την 14η ημέρα? Δεν παίζει ρόλο γι αυτούς αν υπήρχε εμφύτευση ή όχι? 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Psaxnwfos είπε:

14 μέρες μετά μου είχε πει και στην 1η εμβρυομεταφορα που τότε δεν μου είχε πει να κάνω ovetrille … Λίγη σημασία έχει εξάλλου, αφού αυτό ζήτησε αυτό θα κάνουμε …. 

Α είναι το σύστημά του αυτό. Ναι μωρέ! Ας πάνε όλα καλά! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Σποράκι είπε:

Έχουν πιο ξεκάθαρη εικόνα από το νούμερο της χοριακής και λιγότερες επαναλήψεις. Δεν σου απαγορεύουν να κανείς νωρίτερα, ότι θέλει η κάθε κοπέλα.

Μην αγχώνεσαι. 14 μέρες μετά την ετ η χοριακή σου πρέπει να είναι τριψηφια. Η οβιτρελ δεν δίνει τόσες πολλές μονάδες. Καλή επιτυχία!!!

Μακάρι μακάρι ! Είναι η δεύτερη μου εμβρυομεταφορα κ θα ήθελα να πετύχει αυτή την φορά !!! Εύχομαι κ ελπίζω στην θετική χοριακη για όλες μας εδώ μέσα ! 🤰🏻

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Psaxnwfos είπε:

Μακάρι μακάρι ! Είναι η δεύτερη μου εμβρυομεταφορα κ θα ήθελα να πετύχει αυτή την φορά !!! Εύχομαι κ ελπίζω στην θετική χοριακη για όλες μας εδώ μέσα ! 🤰🏻

14 ημέρες μετά δε βγάζει θετικό η οβιτρελ ! εχω κάνει διατριβή ! 😂 εγώ. εκανα 11 μέρα από την οβιτρελ τεστ , βγήκε θετικό και όντως ήταν! πήρα και την εταιρεία της οβιτρελ και μ είπαν ότι το 10 ημέρες που γράφουν είναι το ακραίο σενάριο για παν ενδεχόμενο! ελάχιστες πιθανότητες να δείξει  μετά τις 11 ημέρες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Angot είπε:

14 ημέρες μετά δε βγάζει θετικό η οβιτρελ ! εχω κάνει διατριβή ! 😂 εγώ. εκανα 11 μέρα από την οβιτρελ τεστ , βγήκε θετικό και όντως ήταν! πήρα και την εταιρεία της οβιτρελ και μ είπαν ότι το 10 ημέρες που γράφουν είναι το ακραίο σενάριο για παν ενδεχόμενο! ελάχιστες πιθανότητες να δείξει  μετά τις 11 ημέρες 

Θα κάνει τρεις η κοπέλα, γι αυτό ρωτούσε.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Neverstop είπε:

Θα κάνει τρεις η κοπέλα, γι αυτό ρωτούσε.. 

α συγγνώμη δεν το είδα ! νόμιζα μια ! τότε να κάνει ότι είπε ο γιατρός ! για να θέλει 14 κάτι ξερει 

ααα κορίτσια την πέμπτη εχω πάλι υπερηχο 😅 θα κάνω και παπ και καλλιέργεια όποτε βρήκα ευκαιρία να τσεκάρω τι γίνεται 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια !!! Πως ζητάω να μου στείλουν αναφορά της ποιότητας των εμβρύων ; Τους έστειλα mail και μου έστειλαν την βεβαίωση ποσά έμβρυα έχω χωρίς να αναφέρεται κάπου η ποιότητα …

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Το μόνο που δεν μπορώ να καταλάβω σ αυτές τις περιπτώσεις.. Είναι πώς θα καταλάβεις αν έγινε πχ εμφύτευση κι ήταν βιοχημική αν έχει πέσει η χοριακη μέχρι την 14η ημέρα? Δεν παίζει ρόλο γι αυτούς αν υπήρχε εμφύτευση ή όχι? 

Φαίνεται. Εγώ πχ που είχα βιοχημική 13η μέρα ήταν 6,5. Αν είχα κάνει νωρίτερα θα ήταν αρκετά παραπάνω. Τουλάχιστον δεν πρόλαβα να χαρώ γιατί ήταν ξεκάθαρο το αποτέλεσμα. Το ίδιο βράδυ συζητήσαμε για την επόμενη προσπάθεια και επανέλαβα την επόμενη μέρα τη χοριακή καθαρά για τυπικούς λόγους.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Bluee19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!! Πως ζητάω να μου στείλουν αναφορά της ποιότητας των εμβρύων ; Τους έστειλα mail και μου έστειλαν την βεβαίωση ποσά έμβρυα έχω χωρίς να αναφέρεται κάπου η ποιότητα …

Ζητά ξανά να σου στείλουν την ποιότητα ωαρίων για αυτά που έβαλες κ αυτά που τυχόν έχεις καταψύξει κ όχι την ποσότητα των ωαρίων που έχεις. Ε δεν νομίζω ότι θα ξανακάνουν λάθος. 

1 hour ago, Angot είπε:

α συγγνώμη δεν το είδα ! νόμιζα μια ! τότε να κάνει ότι είπε ο γιατρός ! για να θέλει 14 κάτι ξερει 

ααα κορίτσια την πέμπτη εχω πάλι υπερηχο 😅 θα κάνω και παπ και καλλιέργεια όποτε βρήκα ευκαιρία να τσεκάρω τι γίνεται 

Ναι θα κάνω τρεις στο συνολο, με την τελευταία μια εβδομάδα πριν την χοριακη. Με όλα αυτά τώρα αγχώθηκα μήπως δείξει θετικο λόγω της ένεσης κ όχι λόγω εγκυμοσύνης… αλλά λογικά δεν θα το έχει προνοήσει αυτό ο γιατρός ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Psaxnwfos είπε:

Ζητά ξανά να σου στείλουν την ποιότητα ωαρίων για αυτά που έβαλες κ αυτά που τυχόν έχεις καταψύξει κ όχι την ποσότητα των ωαρίων που έχεις. Ε δεν νομίζω ότι θα ξανακάνουν λάθος. 

Ναι θα κάνω τρεις στο συνολο, με την τελευταία μια εβδομάδα πριν την χοριακη. Με όλα αυτά τώρα αγχώθηκα μήπως δείξει θετικο λόγω της ένεσης κ όχι λόγω εγκυμοσύνης… αλλά λογικά δεν θα το έχει προνοήσει αυτό ο γιατρός ; 

Αν είναι από την ένεση 7 μέρες μετά μπορεί άνετα να δείξει θετικό αποτέλεσμα αλλά θα το καταλάβεις γιατί θα είναι απίστευτα χαμηλή η χοριακη τύπου 20 πχ Κ δεν θα διπλασιαστεί ποτέ . 

Ο γιατρός δεν έχει προνοήσει το θετικό αποτέλεσμα απλά θα καταλάβει από την χοριακη Κ τον διπλασιασμό της 

Κ φυσικά μπορεί απλά να μην σου πει Κ τίποτα αυτά είναι τα άσχημα με τους γιατρούς 

Αυτοί καταλαβαίνουν απλά δεν τους πολύ ενδιαφέρει . 

πρίν από 20 λεπτά , Psaxnwfos είπε:

Ζητά ξανά να σου στείλουν την ποιότητα ωαρίων για αυτά που έβαλες κ αυτά που τυχόν έχεις καταψύξει κ όχι την ποσότητα των ωαρίων που έχεις. Ε δεν νομίζω ότι θα ξανακάνουν λάθος. 

Ναι θα κάνω τρεις στο συνολο, με την τελευταία μια εβδομάδα πριν την χοριακη. Με όλα αυτά τώρα αγχώθηκα μήπως δείξει θετικο λόγω της ένεσης κ όχι λόγω εγκυμοσύνης… αλλά λογικά δεν θα το έχει προνοήσει αυτό ο γιατρός ; 

14 μέρες μετά την μβρυομεταφορα αν υπάρχει εγκυμοσύνη η χοριακη σου θα είναι σίγουρα πάνω από 400 οπότε τέτοια τιμή δεν φτιάχνει η ένεση γι'αυτό Κ σου είπε να μην κάνεις τεστ . Γιατί θα βγει θετικό απτήν ένεση Κ δεν θα ξέρει αν ισχύει οπότε περιμένει νούμερο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , linaa είπε:

Αν είναι από την ένεση 7 μέρες μετά μπορεί άνετα να δείξει θετικό αποτέλεσμα αλλά θα το καταλάβεις γιατί θα είναι απίστευτα χαμηλή η χοριακη τύπου 20 πχ Κ δεν θα διπλασιαστεί ποτέ . 

Ο γιατρός δεν έχει προνοήσει το θετικό αποτέλεσμα απλά θα καταλάβει από την χοριακη Κ τον διπλασιασμό της 

Κ φυσικά μπορεί απλά να μην σου πει Κ τίποτα αυτά είναι τα άσχημα με τους γιατρούς 

Αυτοί καταλαβαίνουν απλά δεν τους πολύ ενδιαφέρει . 

14 μέρες μετά την μβρυομεταφορα αν υπάρχει εγκυμοσύνη η χοριακη σου θα είναι σίγουρα πάνω από 400 οπότε τέτοια τιμή δεν φτιάχνει η ένεση γι'αυτό Κ σου είπε να μην κάνεις τεστ . Γιατί θα βγει θετικό απτήν ένεση Κ δεν θα ξέρει αν ισχύει οπότε περιμένει νούμερο 

Μακάρι μακάρι μακάρι ! Να έρθει 3ψηφιο νουμερο ώστε να μην υπάρχει υποψία αμφιβολίας …

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Psaxnwfos είπε:

Ζητά ξανά να σου στείλουν την ποιότητα ωαρίων για αυτά που έβαλες κ αυτά που τυχόν έχεις καταψύξει κ όχι την ποσότητα των ωαρίων που έχεις. Ε δεν νομίζω ότι θα ξανακάνουν λάθος. 

Ναι θα κάνω τρεις στο συνολο, με την τελευταία μια εβδομάδα πριν την χοριακη. Με όλα αυτά τώρα αγχώθηκα μήπως δείξει θετικο λόγω της ένεσης κ όχι λόγω εγκυμοσύνης… αλλά λογικά δεν θα το έχει προνοήσει αυτό ο γιατρός ; 

να κανείς ακριβώς πτι σου είπε ο γιατρός είσαι οριακά και θα έλεγα παρακινδυνευμένα να δείξει θετικό λογω της ένεσης! αλλά για να στο ζητάει τότε φαντάζομαι πως θα ξερει τι περιμένει να δει ώστε να διαχωρίσει αν είναι πραγματική χοριακη! άσε που 14η μέρα αν είσαι έγκυος θα έχει ανεβεί το νουμερακι ! η ενεση θα δείξει μέν αλλά θα είναι κάτι μικρό! εχω διαβάσει αποψεις από γιατρούς τότε που έψαχνα για μένα που λένε πως η οβιτρελ φεύγει σε 6 ημέρες! τώρα δεν ξέρω να σου πω . Η εταιρείας λέει με επιφύλαξη σε 10 !

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Έκανα καμπύλη σήμερα και ενώ οι τιμές νηστείας και 2 ωρών είναι 90κατι, της μιας ώρας είναι 198 με όριο το 170. Έχω κλεισει την Παρασκευή ενδοκρινολογο. Έχω στεναχωρηθεί πια τη μια φτιάχνω το ένα και χαλαει το άλλο. 
Αυτο τώρα με το σάκχαρο ρυθμίζεται εύκολα; 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Neverstop said:

Το μόνο που δεν μπορώ να καταλάβω σ αυτές τις περιπτώσεις.. Είναι πώς θα καταλάβεις αν έγινε πχ εμφύτευση κι ήταν βιοχημική αν έχει πέσει η χοριακη μέχρι την 14η ημέρα? Δεν παίζει ρόλο γι αυτούς αν υπήρχε εμφύτευση ή όχι? 

Πολύ σωστά εμένα μου έχει τύχει και το ξέρω γιατί πήγα νωρίτερα αν δεν είχα πάει δεν θα το ήξερα καθόλου και έπρεπε να ξέρουμε γι να δούμε αν φταίει το ενδομήτριο που δεν γίνεται η εμφύτευση και γενικότερα να μαζέψουμε πληροφορίες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...