Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Συγγνώμη για την ενόχληση... μήπως έχει κάποια κοπέλα Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... οποιαδήποτε ένεση για διέγερση? Δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Καλή επιτυχία σε όλες, κορίτσια!

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Σποράκι είπε:

Γενικά ότι σε φυσικό θεωρείται πάντα καλύτερο. Απλά οι περισσότεροι γιατροί προτιμούν τον τεχνητό γιατί μπορεί και ρυθμίζεται πιο εύκολα το ενδομήτριο και η μέρα που βολεύει για την ετ. Αν δεν έχεις θέμα με τον κύκλο σου και έχεις καλό ενδομήτριο καλύτερα να πας με φυσικό κύκλο.

Γενικά δεν έχω καλό ενδομητριο. Δλδ και σε τεχνητό ακόμα φτάνουμε στο 8. Οχι παραπάνω. Με έχει αγχώσει αυτή η νέα προσέγγιση. Τι παχος θεωρείται καλό για ετ σε φυσικο ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 47 λεπτά , maraki1992 είπε:

Γενικά δεν έχω καλό ενδομητριο. Δλδ και σε τεχνητό ακόμα φτάνουμε στο 8. Οχι παραπάνω. Με έχει αγχώσει αυτή η νέα προσέγγιση. Τι παχος θεωρείται καλό για ετ σε φυσικο ?

Μα πάνω από 7,5 το θέλουμε.. Γιατί να σε αγχώνει το 8?μια χαρά είναι! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Neverstop είπε:

Μα πάνω από 7,5 το θέλουμε.. Γιατί να σε αγχώνει το 8?μια χαρά είναι! 

Καλησπέρα. 8 φτάνει με cyclacur και dermistril.  Φυσικά δεν το έχω τσεκάρει για να πω με σιγουρια ποσο φτανει αλλα με φοβιζει γιατι με φαρμακα δυσκολευομαι και υποθετω οτι φυσικα θα ειναι ακομα πιο δύσκολονα μεγαλωσει . Μου είπε ότι αν δει ότι δεν μεγαλώνει θα κάνουμε κάτι με.αυξητικους παράγοντες. Γενικά ξέρουμε αν ο φυσικός έχει καλύτερα ποσοστά από τον τεχνητό η απλά γίνεται για να μη φορτωθουμε επιπλέον φάρμακα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , maraki1992 είπε:

Καλησπέρα. 8 φτάνει με cyclacur και dermistril.  Φυσικά δεν το έχω τσεκάρει για να πω με σιγουρια ποσο φτανει αλλα με φοβιζει γιατι με φαρμακα δυσκολευομαι και υποθετω οτι φυσικα θα ειναι ακομα πιο δύσκολονα μεγαλωσει . Μου είπε ότι αν δει ότι δεν μεγαλώνει θα κάνουμε κάτι με.αυξητικους παράγοντες. Γενικά ξέρουμε αν ο φυσικός έχει καλύτερα ποσοστά από τον τεχνητό η απλά γίνεται για να μη φορτωθουμε επιπλέον φάρμακα?

Δεν το γνωρίζω δυστυχώς.. Από τις μετρήσεις που κατά καιρούς έκανα στα πλαίσια παρακολούθησης μου έχει τύχει να μου πουν πχ 8, αλλά έχει τύχει κι 6. Δεν σημαίνει κάτι το πόσο μεγαλώνει με φάρμακα για να το συγκρίνεις με τον φυσικό. Ζήτησε να το δοκιμάσεις 😁

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Neverstop είπε:

Δεν το γνωρίζω δυστυχώς.. Από τις μετρήσεις που κατά καιρούς έκανα στα πλαίσια παρακολούθησης μου έχει τύχει να μου πουν πχ 8, αλλά έχει τύχει κι 6. Δεν σημαίνει κάτι το πόσο μεγαλώνει με φάρμακα για να το συγκρίνεις με τον φυσικό. Ζήτησε να το δοκιμάσεις 😁

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Υπαρχει περίπτωση να μεγαλώνει καλύτερα χωρίς φάρμακα?Ελπίζω να μου φέρθει γενναιοδωρα η φύση όταν θα έρθει η ώρα της προετοιμασίας του ενδομητριου. 

 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια σήμερα με ενημέρωσε η εμβρυολογος ότι έγιναν 4 βλαστοκύστες, μια 3ΑΒ, και τρεις 2ΒΒ. Έχω και άλλες δύο 3ΑΒ από την πρώτη θεραπεία.

Οι 2ΒΒ μπορούν να δώσουν εγκυμοσύνη;;; έχετε εμπειρία;

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 3
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Αγγελική2021 είπε:

 

Η συγγραφέας είναι βιοχημικός και έχει ασχοληθεί με τις μελέτες στη φαρμακολογία. Στο βιβλίο τις αναφέρει αλλαγές στο lifestyle που βοηθούν σε θέματα γονιμότητας (να μη χρησιμοποιείς πλαστικά σκεύη, να μην χρησιμοποιείς αντικολλητικα σκεύη, να αποφεύγεις εντομοκτόνα και βαφές) και επίσης προτείνει μια σειρά από συμπληρώματα (Q10, NAC, λιποικο οξύ) τα οποία διαφέρουν ανάλογα με το πρόβλημα που αντιμετωπίζει η κάθε γυναίκα. Προσωπικά ακολούθησα το advanced plan που ήταν για επαναλαμβανόμενες αποβολές.

Για όποια ενδιαφέρεται μπορώ να της το στείλω.

Καλησπέρα κορίτσι μου ,αν μπορείς να μου το στείλεις ,με ενδιαφέρει.

On 24/11/2023 at 7:04 ΠΜ, Αγγελική2021 είπε:

Πάντως αυτό υποστηρίζει και η Rebecca Fett στο βιβλίο της It starts with an egg. Τα αρώματα, τα parabens, το αλουμίνιο που υπάρχουν στα καλλυντικά επηρεάζουν τη γονιμότητα. Προσωπικά χρησιμοποιώ φυσικό κρύσταλλο και Sanex. Για το πρόσωπο  χρησιμοποιώ αντηλιακό με χρώμα κατάλληλο για εγκυμονούσες. 

ΥΓ Επίσης ξέρω για τη ρετινόλη ότι απαγορεύεται η χρήση της στην εγκυμοσύνη.

Κρέμα προσώπου  με κολλαγόνο η υαλουρονικο επιτρέπεται σωστά;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, maraki1992 είπε:

Γενικά δεν έχω καλό ενδομητριο. Δλδ και σε τεχνητό ακόμα φτάνουμε στο 8. Οχι παραπάνω. Με έχει αγχώσει αυτή η νέα προσέγγιση. Τι παχος θεωρείται καλό για ετ σε φυσικο ?

8 είναι μια χαρά. Μην αγχώνεσαι γιατί και στον φυσικό μπορείς να πάρεις σικλακιουρ, απλά δεν τα ξεκινάς από την αρχή του κύκλου. Αν δει ο γιατρός ότι δεν ανεβαίνει θα σου δώσει για ενίσχυση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

8 είναι μια χαρά. Μην αγχώνεσαι γιατί και στον φυσικό μπορείς να πάρεις σικλακιουρ, απλά δεν τα ξεκινάς από την αρχή του κύκλου. Αν δει ο γιατρός ότι δεν ανεβαίνει θα σου δώσει για ενίσχυση.

Σ ευχαριστώ παρα πολύ. Μου έφυγε ένα άγχος. Έχω κάνει ήδη πολλές προσπάθειες. Τώρα είμαι σε άλλο γιατρο και φοβάμαι τις δοκιμές. Και πάλι χίλια ευχαριστώ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

Κορίτσια σήμερα με ενημέρωσε η εμβρυολογος ότι έγιναν 4 βλαστοκύστες, μια 3ΑΒ, και τρεις 2ΒΒ. Έχω και άλλες δύο 3ΑΒ από την πρώτη θεραπεία.

Οι 2ΒΒ μπορούν να δώσουν εγκυμοσύνη;;; έχετε εμπειρία;

Θα μπορούσαν, ναι!

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι ; Βλέπω που λέτε για την ποιότητα της βλαστοκύστης εμένα δεν με ενημέρωσαν τι είναι απλώς μου είπαν καλής ποιότητας τίποτα παραπάνω 😳

Μπορείς να ρωτήσεις αν Κ νομίζω δεν έχει καμία σημασία ούτε Κ οι ίδιοι ξέρουν ακριβώς πιο έμβρυο θα δώσει υγιής εγκυμοσύνη αυτά είναι τελείως στατιστικά για αυτούς πιστεύω στην ουσία τίποτα δεν είναι σίγουρο απλά βγάζουν τις ποιότητες για ερευνητικούς λόγους πιο πολύ . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , linaa είπε:

Μπορείς να ρωτήσεις αν Κ νομίζω δεν έχει καμία σημασία ούτε Κ οι ίδιοι ξέρουν ακριβώς πιο έμβρυο θα δώσει υγιής εγκυμοσύνη αυτά είναι τελείως στατιστικά για αυτούς πιστεύω στην ουσία τίποτα δεν είναι σίγουρο απλά βγάζουν τις ποιότητες για ερευνητικούς λόγους πιο πολύ . 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση !!! Ελπίζω να είναι καλά και υγιή και να δώσουν εγκυμοσύνη !!! Έχω 7/12 υπέρηχο και μετά περιμένω περίοδο για να ξεκινησω προετοιμασία …

  • Καλή τύχη! 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...