Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • Αχ κοπέλα μου...είπες μεγάλη κουβέντα πως νοιώθεις ότι χάσατε χρόνο...αυτά τα αν ήξερα...αν ήμουν σε άλλο γιατρό...αν είχα κάνει άλλες επιλογές..τα έχω σκεφτεί τόσες φορές...Αλλά δυστηχως και εντελώς ειλικρινά ο χρόνος δε γυρίζει πίσω και δεν έχει νόημα να το σκεφτόμαστε...οπότε κοιτάμε μπροστά και κανουμε το καλύτερο που θεωρούμε από εδώ και πέρα...

      Πάντως για το χρόνο της αναμονής που αναφέρεις...εγώ που πήγα μέσω τράπεζας ωαριων μέσα σε 2 μήνες τα παραγγειλαμε,ήρθαν έκανα εγώ ότι  προετοιμασία χρειαζόταν και προχωρήσαμε..20 Μαΐου κάναμε την παραγγελία...και 20 Ιουλίου έκανα μεταφορά..

      • Μου αρέσει 3
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 15/10/2024 at 7:09 ΜΜ, Supergirl87 είπε:

      Ηταν κάθετος στο θέμα για τις ενέσεις γιατι λέει μπορεί να έχουμε αλλά προβλήματα μετά..Να σπάσουν τπτ αγγεία κ τα σχετικά κ μου το απαγόρευσε..Για τον κατακερματισμό τι πιστεύεις;

      Λογικά ενέσεις θα ξεκινήσεις με το που έχεις θετική χοριακη, σωστά? Τι σου είπε η αιματολογος? 

      Γιατί δεν κάνεις την μεταφορά σου στον εξωσωματικο και μετά να συνεχίσεις με το γυναικολόγο που είχες πριν?? Δν χρειάζεται να σε παρακολουθεί και να γεννήσεις με τον εξωσωματικο.. 

      Just now, Kathrin17 είπε:

      Λογικά ενέσεις θα ξεκινήσεις με το που έχεις θετική χοριακη, σωστά? Τι σου είπε η αιματολογος? 

      Γιατί δεν κάνεις την μεταφορά σου στον εξωσωματικο και μετά να συνεχίσεις με το γυναικολόγο που είχες πριν?? Δν χρειάζεται να σε παρακολουθεί και να γεννήσεις με τον εξωσωματικο.. 

       

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Marlina είπε:

Καλησπέρα  σαςςςς,

Γνωρίζεται εάν η κ. Οικονομοπουλου από το τμήμα αποβολων του Έλενα παρακολουθεί εγκυμονουσες?

Γιατί να μην παρακολουθεί; Σίγουρα θα βλέπει. Στείλε της μειλ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

Γιατί να μην παρακολουθεί; Σίγουρα θα βλέπει. Στείλε της μειλ.

Ευχαριστώ θα της στείλω! Έχω κάνει ραντεβού μαζί της οπότε ξέρει το ιστορικο μου.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Σερβα είπε:

Ο έμβρυολογος μας είπε όταν πήγαμε για εμβρυομεταφορα αλλά γρήγορα το είπε και αυτά θυμάμαι ,τώρα όταν πάω στο γιατρό πρέπει να τον ρωτήσω ,όταν τον ρώτησα πος να μείνω έγκυος με αυτά αν δεν έμεινα με 4ΑΑ λέει Δεν πειράζει ,άνετα μπορείς και με αυτά ,τώρα μου τα είπε να μην ανησυχώ η είπε αλήθεια δεν ξέρω 

Την ιδια ερώτηση έκανα κ εγώ στην εμβρυολόγο όταν πήγα να κάνω εμβρυομεταφορά με 2 μέτριες βλαστοκύστες κ μάλιστα ούσα συναχομένη.Να σημειωσω οτι πήρα κουλούρα στις 2 προηγούμενες με άριστες. Κ όμως τα εμβρυάκια μου με διέψευσαν κ τώρα είμαι έγκυος σε δίδυμα.

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Αγγελική2021 είπε:

Πάντως αυτό υποστηρίζει και η Rebecca Fett στο βιβλίο της It starts with an egg. Τα αρώματα, τα parabens, το αλουμίνιο που υπάρχουν στα καλλυντικά επηρεάζουν τη γονιμότητα. Προσωπικά χρησιμοποιώ φυσικό κρύσταλλο και Sanex. Για το πρόσωπο  χρησιμοποιώ αντηλιακό με χρώμα κατάλληλο για εγκυμονούσες. 

ΥΓ Επίσης ξέρω για τη ρετινόλη ότι απαγορεύεται η χρήση της στην εγκυμοσύνη.

 Για την ρετινολη ξέρω και γω και την έκοψα λίγες μέρες πριν την εβρυομεταφορα. Για τα αλλά δεν είχα ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Sabrina_ said:

Την ιδια ερώτηση έκανα κ εγώ στην εμβρυολόγο όταν πήγα να κάνω εμβρυομεταφορά με 2 μέτριες βλαστοκύστες κ μάλιστα ούσα συναχομένη.Να σημειωσω οτι πήρα κουλούρα στις 2 προηγούμενες με άριστες. Κ όμως τα εμβρυάκια μου με διέψευσαν κ τώρα είμαι έγκυος σε δίδυμα.

Αλήθεια ;;;;Μηπος θυμάσαι τι ποιότητα ήταν ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Anna,G είπε:

 Για την ρετινολη ξέρω και γω και την έκοψα λίγες μέρες πριν την εβρυομεταφορα. Για τα αλλά δεν είχα ιδέα.

Η συγγραφέας είναι βιοχημικός και έχει ασχοληθεί με τις μελέτες στη φαρμακολογία. Στο βιβλίο τις αναφέρει αλλαγές στο lifestyle που βοηθούν σε θέματα γονιμότητας (να μη χρησιμοποιείς πλαστικά σκεύη, να μην χρησιμοποιείς αντικολλητικα σκεύη, να αποφεύγεις εντομοκτόνα και βαφές) και επίσης προτείνει μια σειρά από συμπληρώματα (Q10, NAC, λιποικο οξύ) τα οποία διαφέρουν ανάλογα με το πρόβλημα που αντιμετωπίζει η κάθε γυναίκα. Προσωπικά ακολούθησα το advanced plan που ήταν για επαναλαμβανόμενες αποβολές.

Για όποια ενδιαφέρεται μπορώ να της το στείλω.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Anna,G είπε:

 Για την ρετινολη ξέρω και γω και την έκοψα λίγες μέρες πριν την εβρυομεταφορα. Για τα αλλά δεν είχα ιδέα.

Κοριτσια ευτυχώς που είπατε για την ρετινολη γιατί δεν είχα ιδέα!! Την βάζω 2 μισή μήνες στην εγκυμοσύνη...... την σταμάτησα χθες... Μήπως ξέρετε αν επιτρέπεται όρος με βιταμίνη Α και βιταμίνη C?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Marlina είπε:

Κοριτσια ευτυχώς που είπατε για την ρετινολη γιατί δεν είχα ιδέα!! Την βάζω 2 μισή μήνες στην εγκυμοσύνη...... την σταμάτησα χθες... Μήπως ξέρετε αν επιτρέπεται όρος με βιταμίνη Α και βιταμίνη C?

Βιταμίνη Α σίγουρα όχι. Γενικά όσο πιο φυσικά τόσο καλητερα .Κ όσο λιγότερα .

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 22/11/2023 at 7:59 ΜΜ, Anna,G είπε:

Συγνώμη αλλά γιατί σου είπε ο γιατρός να μην βάλεις άρωμα;; πρώτη φορά το ακούω αυτό.

Όχι, το λένε σε ορισμένα κέντρα. Κι εμένα μου είχε κάνει εντύπωση και ρώτησα γιατί. Μου είπαν ότι οι ουσίες που έχουν τα αρώματα ενδέχεται να βλάψουν τα κύτταρα του ωαριου.

3 ώρες πρίν, Angot είπε:

κορίτσια ήρθα για υπερηχο όλα καλα είχαμε 163 παλμούς και είμαστε 7w+4d

Πολύ χαίρομαι Angot μου! Σφαίρα πάει το μωράκι σου!!! Ηρέμησες τώρα βρε αγάπη? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


22 ώρες πρίν, Marlina είπε:

Καλησπέρα  σαςςςς,

Γνωρίζεται εάν η κ. Οικονομοπουλου από το τμήμα αποβολων του Έλενα παρακολουθεί εγκυμονουσες?

Καλησπέρα κορίτσι μου! Είχα πάει στην Οικονομοπούλου ύστερα από πολλές αποτυχίες, όταν είχα αρχίσει να ψάχνω όλους τους παράγοντες. Όταν έμεινα έγκυος την ενημέρωσα και η ίδια μου ζητούσε να συνεχίσω να την ενημερώνω μέχρι και που γέννησα! Όμως δε χρειάστηκε να με δει από κοντά κατά την εγκυμοσύνη μου. Γενικά είναι ένας πολύ ζεστός άνθρωπος και πιστεύω πως αν εσύ θελήσεις τη γνώμη της δε θα στο αρνηθεί, ακόμα κι αν δεν είναι ακριβώς πάνω στο αντικείμενο της. Αξίζει να της κάνεις μια ερώτηση νομίζω! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, happiness79 είπε:

Όχι, το λένε σε ορισμένα κέντρα. Κι εμένα μου είχε κάνει εντύπωση και ρώτησα γιατί. Μου είπαν ότι οι ουσίες που έχουν τα αρώματα ενδέχεται να βλάψουν τα κύτταρα του ωαριου.

Πολύ χαίρομαι Angot μου! Σφαίρα πάει το μωράκι σου!!! Ηρέμησες τώρα βρε αγάπη? 

σκουπίστηκα λίγο ροζ πάλι στη κρέμα τώρα! αλλά οκ ο γιατρός είπε ότι αυτά είναι από την ένωση του πλακούντα με το ενδομήτριο ! συχνά κάνει αποκολλήσεις η αγγεία που σπάνε! και ότι δεν είναι κάτι που μας δημιουργεί πρόβλημα . κατά τ αλλά όλα καλα ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , happiness79 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Είχα πάει στην Οικονομοπούλου ύστερα από πολλές αποτυχίες, όταν είχα αρχίσει να ψάχνω όλους τους παράγοντες. Όταν έμεινα έγκυος την ενημέρωσα και η ίδια μου ζητούσε να συνεχίσω να την ενημερώνω μέχρι και που γέννησα! Όμως δε χρειάστηκε να με δει από κοντά κατά την εγκυμοσύνη μου. Γενικά είναι ένας πολύ ζεστός άνθρωπος και πιστεύω πως αν εσύ θελήσεις τη γνώμη της δε θα στο αρνηθεί, ακόμα κι αν δεν είναι ακριβώς πάνω στο αντικείμενο της. Αξίζει να της κάνεις μια ερώτηση νομίζω! 

Κι εμενα έτσι! Με είχε δει μετά από απώλεια και όταν της έστειλα mail ότι εμεινα έγκυος μου ζήτησε να την ενημερώνω για την έκβαση της εγκυμοσύνης.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 22/11/2023 at 5:13 ΠΜ, Marlina είπε:

Καλημέρα! Η εμβρυομεταφορα μπορεί να γίνει σε τεχνιτο κύκλο δηλ να κάνεις προετοιμασία ενδομητριου με cyclacur και νομίζω 5 μερες πριν τη  εμβρυομεταφορα ξεκινας utrogestan. Εγώ περυσι με τεχνιτο έκανα την 18η μέρα εμβρυομεταφορα. Φέτος έκανα τοποθέτηση φυσικό κύκλο και έφτασε 25η μέρα για να κάνω την εμβρυομεταφορα. Νομίζω και στις 2 μεθόδους παίζει ρόλο πότε θα είναι έτοιμο το ενδομητριο της κάθε γυναίκας για την εμβρυομεταφορά.

Σ ευχαριστώ!!! ♡♡♡ Ακόμα δεν το πιστεύω ότι έχει συμβεί σε μένα!!

Κορίτσια καλησπέρα. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε πότε συστήνεται η εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων σε φυσικο κυκλο. Εχω κάνει σε τεχνητό ετ με κατεψυγμένες βλαστοκυστες και κατέληξαν σε παλλινδρομες. Θεωρείται ότι ο φυσικός μπορειννα δώσει τη λύση?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , maraki1992 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε πότε συστήνεται η εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων σε φυσικο κυκλο. Εχω κάνει σε τεχνητό ετ με κατεψυγμένες βλαστοκυστες και κατέληξαν σε παλλινδρομες. Θεωρείται ότι ο φυσικός μπορειννα δώσει τη λύση?

Γενικά ότι σε φυσικό θεωρείται πάντα καλύτερο. Απλά οι περισσότεροι γιατροί προτιμούν τον τεχνητό γιατί μπορεί και ρυθμίζεται πιο εύκολα το ενδομήτριο και η μέρα που βολεύει για την ετ. Αν δεν έχεις θέμα με τον κύκλο σου και έχεις καλό ενδομήτριο καλύτερα να πας με φυσικό κύκλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...