Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • Αχ κοπέλα μου...είπες μεγάλη κουβέντα πως νοιώθεις ότι χάσατε χρόνο...αυτά τα αν ήξερα...αν ήμουν σε άλλο γιατρό...αν είχα κάνει άλλες επιλογές..τα έχω σκεφτεί τόσες φορές...Αλλά δυστηχως και εντελώς ειλικρινά ο χρόνος δε γυρίζει πίσω και δεν έχει νόημα να το σκεφτόμαστε...οπότε κοιτάμε μπροστά και κανουμε το καλύτερο που θεωρούμε από εδώ και πέρα...

      Πάντως για το χρόνο της αναμονής που αναφέρεις...εγώ που πήγα μέσω τράπεζας ωαριων μέσα σε 2 μήνες τα παραγγειλαμε,ήρθαν έκανα εγώ ότι  προετοιμασία χρειαζόταν και προχωρήσαμε..20 Μαΐου κάναμε την παραγγελία...και 20 Ιουλίου έκανα μεταφορά..

      • Μου αρέσει 3
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 15/10/2024 at 7:09 ΜΜ, Supergirl87 είπε:

      Ηταν κάθετος στο θέμα για τις ενέσεις γιατι λέει μπορεί να έχουμε αλλά προβλήματα μετά..Να σπάσουν τπτ αγγεία κ τα σχετικά κ μου το απαγόρευσε..Για τον κατακερματισμό τι πιστεύεις;

      Λογικά ενέσεις θα ξεκινήσεις με το που έχεις θετική χοριακη, σωστά? Τι σου είπε η αιματολογος? 

      Γιατί δεν κάνεις την μεταφορά σου στον εξωσωματικο και μετά να συνεχίσεις με το γυναικολόγο που είχες πριν?? Δν χρειάζεται να σε παρακολουθεί και να γεννήσεις με τον εξωσωματικο.. 

      Just now, Kathrin17 είπε:

      Λογικά ενέσεις θα ξεκινήσεις με το που έχεις θετική χοριακη, σωστά? Τι σου είπε η αιματολογος? 

      Γιατί δεν κάνεις την μεταφορά σου στον εξωσωματικο και μετά να συνεχίσεις με το γυναικολόγο που είχες πριν?? Δν χρειάζεται να σε παρακολουθεί και να γεννήσεις με τον εξωσωματικο.. 

       

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Μόλις έλαβα τις απαντήσεις του προγεννητικού όλα καλά εκτός από το σάκχαρο που είναι 101 η γλυκόζυλιωμενη όμως καλή 4,8. 
Εχω αγχωθεί πολύ. Πρώτη φορά είναι τόσο υψηλό. Μπορεί αυτό να είναι πρόβλημα για την ετ και την επιτυχία της; έχω στείλει κ στο γιατρό κ περιμένω..

Ο διαβήτης επηρεάζει την εγκυμοσύνη. Αν επισκεφτείς διαβητολογο θα σου γράψει ταινίες και σκαρφιδες να μετράς το ζαχαρο σου και να το παρακολουθείς. Αν χρειαζεσαι μηχανάκι μπορείς να επικοινωνήσεις με την εταιρία Ascencia που τα μηχανάκια της είναι πολυ αξιόπιστα στο  [email protected] ή στο τηλ 214 1000 999 εργάσιμες μέρες 9-5 και σου στέλνουν μηχανάκι δωρεάν. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

1 hour ago, Angot said:

α σου δώσανε αξιολόγηση για τις υπόλοιπες; να ξέρεις ότι την τελική τους δυναμικη την παίρνουν μέτα την απόψυξη! έτσι μ είπαν εμένα τουλάχιστον όταν τους ρώτησα για τις άλλες ! 

Ο έμβρυολογος μας είπε όταν πήγαμε για εμβρυομεταφορα αλλά γρήγορα το είπε και αυτά θυμάμαι ,τώρα όταν πάω στο γιατρό πρέπει να τον ρωτήσω ,όταν τον ρώτησα πος να μείνω έγκυος με αυτά αν δεν έμεινα με 4ΑΑ λέει Δεν πειράζει ,άνετα μπορείς και με αυτά ,τώρα μου τα είπε να μην ανησυχώ η είπε αλήθεια δεν ξέρω 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Μόλις έλαβα τις απαντήσεις του προγεννητικού όλα καλά εκτός από το σάκχαρο που είναι 101 η γλυκόζυλιωμενη όμως καλή 4,8. 
Εχω αγχωθεί πολύ. Πρώτη φορά είναι τόσο υψηλό. Μπορεί αυτό να είναι πρόβλημα για την ετ και την επιτυχία της; έχω στείλει κ στο γιατρό κ περιμένω..

Καλημερα κοριτσι μου!Και εγω το ιδιο προβλημα με εσενα εχω!Εχω υψηλα πρωινα ζαχαρα.Εκανα εχθες μια καμπυλη ζαχαρου και θα παω να συζητησουμε με την ενδικρονολογο μου τα αποτελεσματα.Μαλλον θα μου δωσει χαπι για αρχη για να το ρυθμισουμε

Επισης κοριτσια να σας ρωτησω κατι για τη D.Τον Ιανουάριο που ειχα κανει εξετασεις ηταν στο 19.Εχθες που επανελαβα πηγε στο 57 μετα απο συμπληρωματα κλπ.Ειναι καλη;Η αιμοτολογος μου ειπε οτι τη θελουμε πανω απο 30.

Επισης τη φερριτινη ποσο τη θελουμε για εμβρυομεταφορα;ειναι στο 39

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Kate89 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!Και εγω το ιδιο προβλημα με εσενα εχω!Εχω υψηλα πρωινα ζαχαρα.Εκανα εχθες μια καμπυλη ζαχαρου και θα παω να συζητησουμε με την ενδικρονολογο μου τα αποτελεσματα.Μαλλον θα μου δωσει χαπι για αρχη για να το ρυθμισουμε

Επισης κοριτσια να σας ρωτησω κατι για τη D.Τον Ιανουάριο που ειχα κανει εξετασεις ηταν στο 19.Εχθες που επανελαβα πηγε στο 57 μετα απο συμπληρωματα κλπ.Ειναι καλη;Η αιμοτολογος μου ειπε οτι τη θελουμε πανω απο 30.

Επισης τη φερριτινη ποσο τη θελουμε για εμβρυομεταφορα;ειναι στο 39

Η D σου είναι πολύ καλή. Μην πάρεις άλλοόμως πάνω από 100 γίνεται τοξική.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Kate89 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!Και εγω το ιδιο προβλημα με εσενα εχω!Εχω υψηλα πρωινα ζαχαρα.Εκανα εχθες μια καμπυλη ζαχαρου και θα παω να συζητησουμε με την ενδικρονολογο μου τα αποτελεσματα.Μαλλον θα μου δωσει χαπι για αρχη για να το ρυθμισουμε

Επισης κοριτσια να σας ρωτησω κατι για τη D.Τον Ιανουάριο που ειχα κανει εξετασεις ηταν στο 19.Εχθες που επανελαβα πηγε στο 57 μετα απο συμπληρωματα κλπ.Ειναι καλη;Η αιμοτολογος μου ειπε οτι τη θελουμε πανω απο 30.

Επισης τη φερριτινη ποσο τη θελουμε για εμβρυομεταφορα;ειναι στο 39

Καλημερα κορίτσι! Κ εμένα η d έφτασε 58 και οι τιμές αναφοράς για 50-80 λένε αυξημένος κίνδυνος ασβεστουριας και πάνω από 80 τοξικότητα όποτε μάλλον θα μου πει να το κόψω. Επίσης μετρήθηκα τώρα το πρωί με μηχανάκι κ το σάκχαρο ήταν 90. Δε ξέρω τι να πω θα κλείσω σε ενδοκρινολογο να συζητήσουμε. Το θέμα είναι ότι το Δεκέμβρη θα έκανα ετ και τώρα μάλλον το χάνω. Φτιάχνω το ένα χαλάει το άλλο…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Αγγελική2021 είπε:

Η D σου είναι πολύ καλή. Μην πάρεις άλλοόμως πάνω από 100 γίνεται τοξική.

Αστα κοριτσι μου!Το εχω τερματισει με τις βιταμινες και τα προβιοτικα!Εδω εκανα μικροβιωμα στο Ζερβακη τον Αυγουστο και βγηκε 1% γαλακτοβακιλλοι και τωρα στον επανελεγχο ηταν στα φυσιολογικα επιπεδα😄

πρίν από 1 λεπτό , Fay_ είπε:

Καλημερα κορίτσι! Κ εμένα η d έφτασε 58 και οι τιμές αναφοράς για 50-80 λένε αυξημένος κίνδυνος ασβεστουριας και πάνω από 80 τοξικότητα όποτε μάλλον θα μου πει να το κόψω. Επίσης μετρήθηκα τώρα το πρωί με μηχανάκι κ το σάκχαρο ήταν 90. Δε ξέρω τι να πω θα κλείσω σε ενδοκρινολογο να συζητήσουμε. Το θέμα είναι ότι το Δεκέμβρη θα έκανα ετ και τώρα μάλλον το χάνω. Φτιάχνω το ένα χαλάει το άλλο…

Αν ειναι 90 το πρωι ειναι μια χαρα.Εμενα τα πρωινα ειναι 120.Ισως χρειαστει να κανεις μια καμπυλη σακχαρου!Μην απογοητευεσαι!Καλυτερα να βρισκεις πραγματα και να διορθωνεις παρα να κανεις βιαστικες κινησεις που δεν θα εχουν το επιθυμητο αποτελεσμα!Σε καταλαβαινω απολυτα!Εγω απο τον Ιανουαριο του 23 ηθελα να ξεκινησω και απο οτι το κοβω θα παει για Μαρτιο του 24 στην καλυτερη🌺

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Kate89 είπε:

Αστα κοριτσι μου!Το εχω τερματισει με τις βιταμινες και τα προβιοτικα!Εδω εκανα μικροβιωμα στο Ζερβακη τον Αυγουστο και βγηκε 1% γαλακτοβακιλλοι και τωρα στον επανελεγχο ηταν στα φυσιολογικα επιπεδα😄

Αν ειναι 90 το πρωι ειναι μια χαρα.Εμενα τα πρωινα ειναι 120.Ισως χρειαστει να κανεις μια καμπυλη σακχαρου!Μην απογοητευεσαι!Καλυτερα να βρισκεις πραγματα και να διορθωνεις παρα να κανεις βιαστικες κινησεις που δεν θα εχουν το επιθυμητο αποτελεσμα!Σε καταλαβαινω απολυτα!Εγω απο τον Ιανουαριο του 23 ηθελα να ξεκινησω και απο οτι το κοβω θα παει για Μαρτιο του 24 στην καλυτερη🌺

Πολλά μπράβο για το μικροβιωμα σου !!! Πολλά μπράβο και στον υπέροχο  γιατρο μας !!!! ❤️ Κι Εγω πήρα πολλές πολλες  βταμίνες πριν μείνω έγκυος και πιστεύω πως έχει  συμβάλλει στην θετική μέχρι στιγμής έκβαση της  εγκυμοσύνης (Μέχρι τα αντισωματα μου για την ερυθρά ανέβηκαν). Τώρα που είμαι έγκυος παιρνω μόνο φολικο οξύ και προβιοτικά. 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Αγγελική2021 είπε:

Πολλά μπράβο για το μικροβιωμα σου !!! Πολλά μπράβο και στον υπέροχο  γιατρο μας !!!! ❤️ Κι Εγω πήρα πολλές πολλες  βταμίνες πριν μείνω έγκυος και πιστεύω πως έχει  συμβάλλει στην θετική μέχρι στιγμής έκβαση της  εγκυμοσύνης (Μέχρι τα αντισωματα μου για την ερυθρά ανέβηκαν). Τώρα που είμαι έγκυος παιρνω μόνο φολικο οξύ και προβιοτικά. 

Ειναι γλύκας ο γιατρος μας!!Και ολο το team εκει περα❤️ Ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη που πιστευω θα την εχεις🙏

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Kate89 είπε:

Ειναι γλύκας ο γιατρος μας!!Και ολο το team εκει περα❤️ Ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη που πιστευω θα την εχεις🙏

Έτσι είναι όπως τα λες!!! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Μετά από 3 απωλειες με βλέπει ο γιατρος κάθε εβδομάδα και κάπως ηρεμεί το μέσα μου. Ευχομαι και σε σένα μέσα από την καρδια μου σύντομα  μια θετική χοριακη και γεμάτη αγκαλιά του χρόνου 🙏🫶🙏

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Σερβα είπε:

Ο έμβρυολογος μας είπε όταν πήγαμε για εμβρυομεταφορα αλλά γρήγορα το είπε και αυτά θυμάμαι ,τώρα όταν πάω στο γιατρό πρέπει να τον ρωτήσω ,όταν τον ρώτησα πος να μείνω έγκυος με αυτά αν δεν έμεινα με 4ΑΑ λέει Δεν πειράζει ,άνετα μπορείς και με αυτά ,τώρα μου τα είπε να μην ανησυχώ η είπε αλήθεια δεν ξέρω 

έγκυος έμεινες! υγιές έμβρυο δεν ήταν ! μη μπερδεύεσαι! έχουμε δει πολλές φορες από μέτρια βλαστοκύστη να πάρουμε γερό μωρο ! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Kate89 είπε:

Ειναι γλύκας ο γιατρος μας!!Και ολο το team εκει περα❤️ Ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη που πιστευω θα την εχεις🙏

Ποιος είναι ο γιατρός σας; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Neverstop είπε:

Κορίτσι τι έγινε τελικά με τον κύκλο? 

Πήγε χαμένος. 18η ημέρα τα ωοθυλακια είχαν μείνει στα 11 χιλ. Ο γιατρός επέμενε να συνεχίσω τα 6 σερπαφαρ και μια οργκαλουτραν τη μέρα αλλα εγω τα έκοψα όλα. Παρόλα αυτά, μετά από 2 ημέρες ενιωσα την ωορρηξία. Αναμενω περίοδο λοιπόν υποτίθεται τέλη του μήνα αλλα σήμερα κάπως αισθάνομαι τις ωοθήκες μου..ελπιζω να μην έχει διαταραχθεί ο κύκλος μου. Εκτός και αν έγινε κανένα θαύμα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...