Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 51 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Μην απογοητεύεσαι κορίτσι μου πολλές κοπέλες έχουν αίμα κι δεν είναι κάτι απαραίτητο κακό απλά προσπάθησε να μην κουράζεσαι πολύ.τα αποτελέσματα της χοριακης θα τα έχεις σήμερα η δεν πηγές ;

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Μακάρι! Πήγα σήμερα αλλά μου είπαν επειδή ήταν μεσημέρι θα τα έχω αύριο τα αποτελέσματα.

@Nels @Sisheido κορίτσια μου ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη! Μακάρι να πάνε όλα καλά! Ο γιατρός είπε δεν είναι πολύ καλό σημάδι αλλά λόγω μεγάλης χοριακης μπορεί να ήταν δίδυμα και να χάσαμε το ένα. Σε κάθε περίπτωση η χοριακη θα δείξει.

  • Ευχή 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

32 minutes ago, Σποράκι said:

Αν έχεις ελέγξει τα πάντα ο λόγος που δεν πέτυχε είναι τα έμβρυα. Άριστη βλαστοκύστη δεν σημαίνει και υγιή. Μην απογοητεύεσαι όμως, χρειάζονται μερικές προσπάθειες μέχρι να τα καταφέρουμε και να βρούμε αυτό το καλό έμβρυο. Ευχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή σου ή ακόμα καλύτερα αύριο να εκπλαγείς ευχάριστα.

Σε ευχαριστώ πολύ ❤️

Δεν μετανιώνω που έκανα το τεστ.. μου έδωσε τον χρονο να προετοιμαστω 🙂 

Ελπίζω η επόμενη φορά να είναι καλύτερη..  καλή επιτυχία σε όλες ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Texas είπε:

Μια χαζή ερώτηση .. με  innohep 0,45 μπορώ να κάνω εξετάσεις αίματος άφοβα έτσι; 
το γύρισα από clexane σε innohep γιατί ξέμεινα και βλέπω ότι είναι πιο πολλά τα iu/ml

Τι εννοείς να μπορείς να κάνεις εξετάσεις ? Ο γιατρός δεν σου έδωσε την δοσολογία ? 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Μόλις έλαβα τις απαντήσεις του προγεννητικού όλα καλά εκτός από το σάκχαρο που είναι 101 η γλυκόζυλιωμενη όμως καλή 4,8. 
Εχω αγχωθεί πολύ. Πρώτη φορά είναι τόσο υψηλό. Μπορεί αυτό να είναι πρόβλημα για την ετ και την επιτυχία της; έχω στείλει κ στο γιατρό κ περιμένω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 37 λεπτά , Fay_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Μόλις έλαβα τις απαντήσεις του προγεννητικού όλα καλά εκτός από το σάκχαρο που είναι 101 η γλυκόζυλιωμενη όμως καλή 4,8. 
Εχω αγχωθεί πολύ. Πρώτη φορά είναι τόσο υψηλό. Μπορεί αυτό να είναι πρόβλημα για την ετ και την επιτυχία της; έχω στείλει κ στο γιατρό κ περιμένω..

Είσαι οριακά κανονικά Κ ενδοκρινολόγο έπρεπε να ρωτησεις . Με κάποια  φάρμακα ανεβαίνει το ζάχαρο γενικά κ πρέπει να είχες κάνει μια καμπύλη σαν εξέταση επιρεαζει στην εμφύτευση αν βγει εκτός ορίων 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

Είσαι οριακά κανονικά Κ ενδοκρινολόγο έπρεπε να ρωτησεις . Με κάποια  φάρμακα ανεβαίνει το ζάχαρο γενικά κ πρέπει να είχες κάνει μια καμπύλη σαν εξέταση επιρεαζει στην εμφύτευση αν βγει εκτός ορίων 

Κατάλαβα ούτε αυτό τον μήνα θα γίνει ετ μάλλον.. Δεν παίζει δλδ να μου δώσει απλά φάρμακο για να πέσει; 

πρίν από 1 λεπτό , Fay_ είπε:

Κατάλαβα ούτε αυτό τον μήνα θα γίνει ετ μάλλον.. Δεν παίζει δλδ να μου δώσει απλά φάρμακο για να πέσει; 

Αν κάποια κοπέλα γνωρίζει κάποιον ενδοκρινολογο αναπαραγωγής ας μου στείλει πμ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Fay_ είπε:

Κατάλαβα ούτε αυτό τον μήνα θα γίνει ετ μάλλον.. Δεν παίζει δλδ να μου δώσει απλά φάρμακο για να πέσει; 

Το ζάχαρο ρυθμίζετε από ενδοκρινολόγο . Αν κάνεις κάτι βιαστικό απλά το πας λίγο στην τύχη. Φάρμακο θα σου δώσει αλλά Κ εσύ πρέπει να είσαι σίγουρη ότι είναι ρυθμισμένο κανονικά εσύ πρέπει να απαιτήσεις διερεύνηση αν σου πει ο γιατρός ένα απλά δεν πειράζει εσύ πρέπει να απαιτήσεις διερεύνηση για να μην πας στην τύχη . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Angot είπε:

@linaa μιλησα με τον ενδοκρινολόγο! δίκιο είχες είναι μια χαρά η tsh είπε! θα ξαναμιλήσουμε από ιανουάριο! αν όλα είναι καλα , εχω υπερηχο το σάββατο! 

Το πήρα Κ αυτό το πτυχίο ! 

Με το καλό ο υπέρηχος 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


21 ώρες πρίν, Anna,G είπε:

Αγχώθηκα τώρα 3 Εμβυομεταφορες έχω κάνεις και κάνεις δεν μου είπε ποτέ τίποτα για αρώματα και κρέμες. 

Πάντως αυτό υποστηρίζει και η Rebecca Fett στο βιβλίο της It starts with an egg. Τα αρώματα, τα parabens, το αλουμίνιο που υπάρχουν στα καλλυντικά επηρεάζουν τη γονιμότητα. Προσωπικά χρησιμοποιώ φυσικό κρύσταλλο και Sanex. Για το πρόσωπο  χρησιμοποιώ αντηλιακό με χρώμα κατάλληλο για εγκυμονούσες. 

ΥΓ Επίσης ξέρω για τη ρετινόλη ότι απαγορεύεται η χρήση της στην εγκυμοσύνη.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Σερβα είπε:

Κορίτσια καμία έμεινε έγκυος με βλαστοκύστες κατο από 4ΑΑ,δηλαδή 2ΑΑ,3ΑΑ,2ΑΒ;

α σου δώσανε αξιολόγηση για τις υπόλοιπες; να ξέρεις ότι την τελική τους δυναμικη την παίρνουν μέτα την απόψυξη! έτσι μ είπαν εμένα τουλάχιστον όταν τους ρώτησα για τις άλλες ! 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Texas είπε:

Μια χαζή ερώτηση .. με  innohep 0,45 μπορώ να κάνω εξετάσεις αίματος άφοβα έτσι; 
το γύρισα από clexane σε innohep γιατί ξέμεινα και βλέπω ότι είναι πιο πολλά τα iu/ml

Εξατασεις μπορεις να κανεις. Αλλά δεν είναι ασφαλες να αλλαζεις μοναδες. Εγω παίρνω clexane 0,4. Και βλέπω κάτι καφέ εκκρισεις χωρις να είναι αποκόλληση ή κάτι ανησυχητικό σύμφωνα με τον γυναικολόγο. Πηγα στην αιματολόγο και μου έγραψε να κάνω anti-Xa πρώτα. Εκείνη πιστεύει πως η δόση της αντιπηκτικής  μάλλον μου πέφτει πολλή. Όποτε τα iu και η δόση μετράει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Σερβα είπε:

Κορίτσια καμία έμεινε έγκυος με βλαστοκύστες κατο από 4ΑΑ,δηλαδή 2ΑΑ,3ΑΑ,2ΑΒ;

Εγώ Προσωπικά όχι. Δεν είναι όμως απίθανο.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...