Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

23 minutes ago, Neverstop said:

Γιατί επηρεάζουν τα έμβρυα λόγω τοξικότητας, κι επειδή είναι αίθουσα που γίνονται μεταφορές. 

Δεν είναι το ίδιο με τη φυσική σύλληψη, εκεί όλη η διεργασία γίνεται στα "εσωτερικά" εξαρχής 😁

Εννοείται καμία σχέση με την φυσική σύλληψη και εκτός αυτού όλη η αίθουσα έχει ειδικά φίλτρα εξαερισμούς θερμοκρασία υγρασία και γενικότερα τις καταλληλότερες συνθήκες εφόσον το έμβρυο είναι " εκτεθειμένο " 

και εμένα πάντα μου τόνιζαν όχι άρωμα κλπ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

On 11/21/2023 at 11:32 PM, Texas said:

Εγώ την εκανα χωρίς μέθη είναι δυσάρεστο αλλά κρατάει λίγο μετά μια χαρά ήμουν αν εξαιρέσεις το σοκ και το άγχος της όλης διαδικασίας μόνο αυτό με επηρέασε 

Περιμένω στο σαλονάκι του κέντρου εξωσωματικής, και έχω χ€στει πάνω μου από τον φόβο! Πφφφ

Θα τον ρωτήσω τελικα αν είναι ngs ή απλή βιοψία, γιατί δεν έχω καταλάβει 

wish me luck 🍀 

26 minutes ago, Texas said:

Εννοείται καμία σχέση με την φυσική σύλληψη και εκτός αυτού όλη η αίθουσα έχει ειδικά φίλτρα εξαερισμούς θερμοκρασία υγρασία και γενικότερα τις καταλληλότερες συνθήκες εφόσον το έμβρυο είναι " εκτεθειμένο " 

και εμένα πάντα μου τόνιζαν όχι άρωμα κλπ

Και εμένα μου λέγανε όχι άρωμα κλπ… την επόμενη φορα μέχρι και ντουζ με απλό νερό θα κάνω μπας και πάει καλύτερα 

  • Ευχή 4
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, LunaVaskez said:

Περιμένω στο σαλονάκι του κέντρου εξωσωματικής, και έχω χ€στει πάνω μου από τον φόβο! Πφφφ

Θα τον ρωτήσω τελικα αν είναι ngs ή απλή βιοψία, γιατί δεν έχω καταλάβει 

wish me luck 🍀 

Και εμένα μου λέγανε όχι άρωμα κλπ… την επόμενη φορα μέχρι και ντουζ με απλό νερό θα κάνω μπας και πάει καλύτερα 

Εγώ μόνο με νερό δεν θα έκανα ντουζ το πολύ με ένα ουδέτερο αφρόλουτρο .. και ρολ όν αποσμητικό έβαλα που δεν έχει έντονο άρωμα και που περιορίζεται στις μασχάλες 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

Για την ίδια μέρα της εμβρυομεταφορας σίγουρα!!

Εγώ ξέρω απολύτως τίποτα, ούτε αποσμητικό που λέει ο λόγος καθώς έχει κ αυτό άρωμα.

Γιατί λένε πως είναι τοξικό και επηρεάζει. Κάποιες κλινικές εξωσωματικής το δίνουν ως οδηγία να μην φοράνε οι γυναίκες οτιδήποτε που εχει αρωμα την ημέρα της εμβρυομεταφορας.

Κάνοντας την πρώτη εμβρυομεταφορα δεν μου είχαν πει κάτι η αλήθεια είναι. Μόνο μια φορά κατά την διάρκεια υπερήχων μου είπαν όχι ξανά άρωμα γτ είναι ακριβώς δίπλα στο εργαστήριο.  Τώρα όμως που πάμε για την δεύτερη εμβρυομεταφορα η εβρυολογος μου είπε συγκεκριμένα σε θελουμε να έρθεις φυσική … ούτε άρωμα είτε κρέμα σώματος. Ο χώρος που που γίνεται ωοληψια κ εμβρυομεταφορα είναι ακριβώς δίπλα από το εργαστήριο κ ίσως επηρεάζεται το περιβάλλον από αλλά τα αρώματα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Εγώ έκανα εμβρυομεταφορα 6/11 πήρα τη Δευτέρα μια πολύ καλή χοριακη περίπου 2000 κι από την Τρίτη άρχισα να έχω καφέ εκκρίσεις. Σήμερα όμως ήταν πιο αυξημένες και είδα και αίμα οπότε υποθέτω ότι το ταξίδι τελείωσε νωρίς. Ο γιατρός μου είπε να επαναλάβω σήμερα την χοριακη αντί για αύριο και να συνεχίσω με τα φάρμακα που παίρνω ήδη. Δε θεωρεί ότι χρειάζεται κάτι περισσότερο.

Είμαι πάρα πολύ απογοητευμένη και ξέρω ότι οι περισσότερες με καταλαβαίνετε.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Giogo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Εγώ έκανα εμβρυομεταφορα 6/11 πήρα τη Δευτέρα μια πολύ καλή χοριακη περίπου 2000 κι από την Τρίτη άρχισα να έχω καφέ εκκρίσεις. Σήμερα όμως ήταν πιο αυξημένες και είδα και αίμα οπότε υποθέτω ότι το ταξίδι τελείωσε νωρίς. Ο γιατρός μου είπε να επαναλάβω σήμερα την χοριακη αντί για αύριο και να συνεχίσω με τα φάρμακα που παίρνω ήδη. Δε θεωρεί ότι χρειάζεται κάτι περισσότερο.

Είμαι πάρα πολύ απογοητευμένη και ξέρω ότι οι περισσότερες με καταλαβαίνετε.

Κοριτσι μου μην απογοητευεσαι, πολλές κοπέλες είδαν αίμα μετά από θετική χοριακη και όλα πήγαν καλά, συνήθως είναι από κάποιο αγγείο που σπάει. Ξεκουρασου, πάρε τα φάρμακα σου και σκέψου θετικά.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Anna,G είπε:

Συγνώμη αλλά γιατί σου είπε ο γιατρός να μην βάλεις άρωμα;; πρώτη φορά το ακούω αυτό.

Και στο κέντρο που είμαι εγώ μου είχαν τονίσει να μην φοράω άρωμα και να μη βάψω τα νύχια μου και το έγραφε και στις οδηγίες. Τώρα σχετικά με το ντουζ εννοείται πως δεν υπάρχει πρόβλημα,κανένα αφρολουτρο δεν είναι τόσο έντονο,οπότε δεν χρειάζεται να πλυθουμε μόνο με νερό. Και κανονικό μπανιο μπορούμε να κάνουμε και να φοράμε πλυμένα ρούχα με απορρυπαντικό.Καλη επιτυχία ❤️

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Giogo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Εγώ έκανα εμβρυομεταφορα 6/11 πήρα τη Δευτέρα μια πολύ καλή χοριακη περίπου 2000 κι από την Τρίτη άρχισα να έχω καφέ εκκρίσεις. Σήμερα όμως ήταν πιο αυξημένες και είδα και αίμα οπότε υποθέτω ότι το ταξίδι τελείωσε νωρίς. Ο γιατρός μου είπε να επαναλάβω σήμερα την χοριακη αντί για αύριο και να συνεχίσω με τα φάρμακα που παίρνω ήδη. Δε θεωρεί ότι χρειάζεται κάτι περισσότερο.

Είμαι πάρα πολύ απογοητευμένη και ξέρω ότι οι περισσότερες με καταλαβαίνετε.

Κορίτσι μου θα σου ευχηθώ συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη και όλα να πάνε καλά! Και στις 2 εγκυμοσύνες είχα αιματακι τακτικά μέχρι τη 10η εβδομάδα... δεν είναι απαραίτητα κακό... απλα ξεκουρασου παραπάνω και ρώτα το γιατρό μήπως αυξήσεις την προγεστερόνη! Με τέτοια χοριακη θα μπορείτε να δείτε και σάκο στον υπέρηχο... θετική σκέψη και τις ευχές μας μαζί σου!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! 11/11 έκανα εμβρυομεταφορα με 2 άριστες βλαστοκυστες. Έπαιρνα όλα τα φάρμακα μου κανονικά και οιστραδιολη-προγεστερονη άψογες! Αύριο είναι η 14η μέρα και κατ επέκταση,  η μέρα της β-χοριακης. Ωστόσο, η ανυπομονησία, το άγχος και η ανάγκη να είμαι προετοιμασμενη, με οδήγησαν σήμερα (13η μερα) στο να κανω 2 τεστ πρωιμης ανίχνευσης, τα οποία ήταν καραμπινατα αρνητικά. Θα πάω φυσικά και αύριο για την χοριακη, αλλά μου φαίνεται αδυνατο. Αν ήταν πιο νωρίς,  μπορεί και να.. αλλά 13η μέρα? Μου φαίνεται αδυνατο 🙁

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , HappyBalou είπε:

Γειά σας κορίτσια! 11/11 έκανα εμβρυομεταφορα με 2 άριστες βλαστοκυστες. Έπαιρνα όλα τα φάρμακα μου κανονικά και οιστραδιολη-προγεστερονη άψογες! Αύριο είναι η 14η μέρα και κατ επέκταση,  η μέρα της β-χοριακης. Ωστόσο, η ανυπομονησία, το άγχος και η ανάγκη να είμαι προετοιμασμενη, με οδήγησαν σήμερα (13η μερα) στο να κανω 2 τεστ πρωιμης ανίχνευσης, τα οποία ήταν καραμπινατα αρνητικά. Θα πάω φυσικά και αύριο για την χοριακη, αλλά μου φαίνεται αδυνατο. Αν ήταν πιο νωρίς,  μπορεί και να.. αλλά 13η μέρα? Μου φαίνεται αδυνατο 🙁

Ναι είναι ήδη πολύ αργά συνήθως με βλαστοκυστες την 10η μέρα γίνετε η χοριακη . τα τεστ ήταν διαφορετικής εταιρείας? Καμία φορά οι εταιρείες είναι έχουν ελαττωματικές παρτίδες αλλιώς το πιο πιθανό αρνητικό δυστυχώς . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Giogo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Εγώ έκανα εμβρυομεταφορα 6/11 πήρα τη Δευτέρα μια πολύ καλή χοριακη περίπου 2000 κι από την Τρίτη άρχισα να έχω καφέ εκκρίσεις. Σήμερα όμως ήταν πιο αυξημένες και είδα και αίμα οπότε υποθέτω ότι το ταξίδι τελείωσε νωρίς. Ο γιατρός μου είπε να επαναλάβω σήμερα την χοριακη αντί για αύριο και να συνεχίσω με τα φάρμακα που παίρνω ήδη. Δε θεωρεί ότι χρειάζεται κάτι περισσότερο.

Είμαι πάρα πολύ απογοητευμένη και ξέρω ότι οι περισσότερες με καταλαβαίνετε.

Μην απογοητεύεσαι κορίτσι μου πολλές κοπέλες έχουν αίμα κι δεν είναι κάτι απαραίτητο κακό απλά προσπάθησε να μην κουράζεσαι πολύ.τα αποτελέσματα της χοριακης θα τα έχεις σήμερα η δεν πηγές ;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, linaa said:

Ναι είναι ήδη πολύ αργά συνήθως με βλαστοκυστες την 10η μέρα γίνετε η χοριακη . τα τεστ ήταν διαφορετικής εταιρείας? Καμία φορά οι εταιρείες είναι έχουν ελαττωματικές παρτίδες αλλιώς το πιο πιθανό αρνητικό δυστυχώς . 

Ναι, η ίδια εταιρεία-predictor! Και η αλήθεια είναι πως ήταν ευνοϊκές οι συνθήκες.. άψογο εμδομητριο, τα έμβρυα, τα επίπεδα ορμονών, η ιδια η εμβρυομεταφορα. Είχα κάνει scratching, κάποιους ειδικούς όρους..  το εξαντλήσαμε δλδ. Άλλαααα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , HappyBalou είπε:

Ναι, η ίδια εταιρεία-predictor! Και η αλήθεια είναι πως ήταν ευνοϊκές οι συνθήκες.. άψογο εμδομητριο, τα έμβρυα, τα επίπεδα ορμονών, η ιδια η εμβρυομεταφορα. Είχα κάνει scratching, κάποιους ειδικούς όρους..  το εξαντλήσαμε δλδ. Άλλαααα...

Έχεις καταψηξη ? Τώρα πρέπει να ανασυνταχθεις Κ να δεις τι δεν έχεις ελενξει από εξετάσεις . .. υπομονή 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, linaa said:

Έχεις καταψηξη ? Τώρα πρέπει να ανασυνταχθεις Κ να δεις τι δεν έχεις ελενξει από εξετάσεις . .. υπομονή 

Ότι υπάρχει από εξεταση, έχει γίνει.. μέχρι και λαπαροσκοπηση-υστεροσκοπηση! Σκεψου προςτοιμαζομουν εδω και 9 μημες μεχρι να προχωρησουμε σε εμβρυομεταφορα,  ωστε να γινουν ολα οπως πρεπει ακριβως. Διαγνωστικά με βαριά ενδομητριωση που ουσιαστικά δημιουργεί το πρόβλημα της υπογονιμοτητας. Το καλο είναι ότι έχω 7 βλαστοκυστες στην κατάψυξη, οπότε τουλάχιστον παρακαμπτουμε το στάδιο της ωοληψιας. Απλά το άγχος μου είναι ότι σε μια φαινομενικά άριστη συνθήκη εμβρυομεταφορας, το αποτέλεσμα δεν ήταν το αναμενόμενο.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , HappyBalou είπε:

Ναι, η ίδια εταιρεία-predictor! Και η αλήθεια είναι πως ήταν ευνοϊκές οι συνθήκες.. άψογο εμδομητριο, τα έμβρυα, τα επίπεδα ορμονών, η ιδια η εμβρυομεταφορα. Είχα κάνει scratching, κάποιους ειδικούς όρους..  το εξαντλήσαμε δλδ. Άλλαααα...

Αν έχεις ελέγξει τα πάντα ο λόγος που δεν πέτυχε είναι τα έμβρυα. Άριστη βλαστοκύστη δεν σημαίνει και υγιή. Μην απογοητεύεσαι όμως, χρειάζονται μερικές προσπάθειες μέχρι να τα καταφέρουμε και να βρούμε αυτό το καλό έμβρυο. Ευχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή σου ή ακόμα καλύτερα αύριο να εκπλαγείς ευχάριστα.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...