Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

Ε ναι πρέπει να το περνεις για τις κράμπες Κ γενικά τους μυϊκούς πόνους εκεί βοηθάει . Αυτό θα το δεις μακροπρόθεσμα έτσι Κ αλλιώς δεν πιάνει με 1 εβδομάδα 

🥰 εντάξει μαια μου νούμερο 2 σε έπρηξα σήμερα! χαχαχαχ δεν εχω άλλες απορίες με καλυψες σε ολα ! ελπιζω να μη μου γεννηθούν άλλες πάλι στη 1 το βράδυ.  ευχαριστωωωω 🙏

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

🥰 εντάξει μαια μου νούμερο 2 σε έπρηξα σήμερα! χαχαχαχ δεν εχω άλλες απορίες με καλυψες σε ολα ! ελπιζω να μη μου γεννηθούν άλλες πάλι στη 1 το βράδυ.  ευχαριστωωωω 🙏

ΧΑ ΧΑ όταν ρωτάς την κανονική μαία όμως να λες που έχουμε πέσει μέσα ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

ΧΑ ΧΑ όταν ρωτάς την κανονική μαία όμως να λες που έχουμε πέσει μέσα ! 

προς το παρόν σε όλα μέσα έχεις πέσει! στο μόνο που έχετε διαφωνία είναι για το αν βγάζω ροζ λόγω αλλαγής εβδομάδας! και να ξέρεις τείνω προς την άποψη του φόρουμ 😂

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Psaxnwfos είπε:

Εννοείς άρωμα κτλ την ημέρα της εμβρυομεταφορας η γενικά κ κατα την προετοιμασία;  Εμένα μου είπαν όχι άρωμα η κρέμα σώματος την ημέρα της εμβρυομεταφορας …

Για την ίδια μέρα της εμβρυομεταφορας σίγουρα!!

Εγώ ξέρω απολύτως τίποτα, ούτε αποσμητικό που λέει ο λόγος καθώς έχει κ αυτό άρωμα.

1 ώρα πρίν, Anna,G είπε:

Συγνώμη αλλά γιατί σου είπε ο γιατρός να μην βάλεις άρωμα;; πρώτη φορά το ακούω 

Γιατί λένε πως είναι τοξικό και επηρεάζει. Κάποιες κλινικές εξωσωματικής το δίνουν ως οδηγία να μην φοράνε οι γυναίκες οτιδήποτε που εχει αρωμα την ημέρα της εμβρυομεταφορας.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Αγγελική2021 είπε:

Να το κανεις κορίτσι μου. Εμενα αυτός ήταν ο λόγος των απωλειών μου. Σε περιβάλλον με 0 γαλακτοβακιλλους δεν μπορεί να ευδοκιμήσει μια εγκυμοσύνη. Θεμε 90% και πάνω. Προβιοτικά δια στόματος και κολπικά όσο μπορείς.

 

On 21/11/2023 at 10:37 ΜΜ, Neverstop είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ καθαρά για λόγους ασφαλείας την έκανα κ επειδή βγήκαν χαμηλοί πήρα αντιβίωση κ προβιοτικα.. Στην επανεξέταση δεν είχαν βελτιωθεί πολύ, ξαναπήρα αντιβίωση και προβιοτικα κ είπα στον γιατρό πως δεν θα την επαναλάβω. Εκανα κατόπιν μόνο την κλασική βιοψία ενδομητριου που βγήκε αρνητική. 

Δεν πιστεύω πως χάνεις κάτι να το δεις πώς θα πάει.. Τα προβιοτικα κακό δεν κάνουν ούτως ή άλλως.. 

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου! 

Την έχω ξεκινήσει ήδη την αγωγή απλά δεν ξέρω κατά πόσο πρέπει να ασχοληθώ παραπάνω.. εννοώντας να κάνω επανέλεγχο μετά και ξανά αγωγή αν χρειαστεί κοκ.. θυμάμαι και τη Τσεκούρα κάποτε που μου έλεγε ότι δεν την πίστευε αυτή την εξέταση καθώς είναι πολύ ευαίσθητη και μπορεί να ανιχνεύσει ακόμα και νεκρά κύτταρα ιών και βακτηρίων με αποτέλεσμα να παίρνουμε αχρειαστη αντιβίωση και αυτό με κάνει περισσότερο σκεπτική, για αυτό κιόλας θέλησα την άποψη της εμπειρίας σας..

@Αγγελική2021 όταν λες κολπικά προβιοτικα, ποια λες; Θυμάμαι είχαν καταργηθεί κάποια που υπήρχαν στο παρελθόν.. για την ώρα παίρνω διά στόματος τα intemeo..

  • Μου αρέσει 1

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 56 λεπτά , Kiddo είπε:

 

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου! 

Την έχω ξεκινήσει ήδη την αγωγή απλά δεν ξέρω κατά πόσο πρέπει να ασχοληθώ παραπάνω.. εννοώντας να κάνω επανέλεγχο μετά και ξανά αγωγή αν χρειαστεί κοκ.. θυμάμαι και τη Τσεκούρα κάποτε που μου έλεγε ότι δεν την πίστευε αυτή την εξέταση καθώς είναι πολύ ευαίσθητη και μπορεί να ανιχνεύσει ακόμα και νεκρά κύτταρα ιών και βακτηρίων με αποτέλεσμα να παίρνουμε αχρειαστη αντιβίωση και αυτό με κάνει περισσότερο σκεπτική, για αυτό κιόλας θέλησα την άποψη της εμπειρίας σας..

@Αγγελική2021 όταν λες κολπικά προβιοτικα, ποια λες; Θυμάμαι είχαν καταργηθεί κάποια που υπήρχαν στο παρελθόν.. για την ώρα παίρνω διά στόματος τα intemeo..

Κι ο εξωσωματικος μου μου το ανέφερε αυτό, "μπορεί να ανιχνεύσει ακόμα και νεκρά κύτταρα ιών και βακτηρίων", γι αυτό και στο τέλος κάναμε την απλή βιοψία. Ο γυναικολογος μου απ την άλλη την πίστευε την εξέταση. 

Προβιοτικα έπαιρνα κι εγώ τα intimeo, Eva biolact κολπικα καθώς και τα vivomixx.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Neverstop είπε:

Κι ο εξωσωματικος μου μου το ανέφερε αυτό, "μπορεί να ανιχνεύσει ακόμα και νεκρά κύτταρα ιών και βακτηρίων", γι αυτό και στο τέλος κάναμε την απλή βιοψία. Ο γυναικολογος μου απ την άλλη την πίστευε την εξέταση. 

Προβιοτικα έπαιρνα κι εγώ τα intimeo, Eva biolact κολπικα καθώς και τα vivomixx.. 

Τα κολπικά προβιοτικά με τι συχνότητα τα χρησιμοποιείτε?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kiddo είπε:

 

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου! 

Την έχω ξεκινήσει ήδη την αγωγή απλά δεν ξέρω κατά πόσο πρέπει να ασχοληθώ παραπάνω.. εννοώντας να κάνω επανέλεγχο μετά και ξανά αγωγή αν χρειαστεί κοκ.. θυμάμαι και τη Τσεκούρα κάποτε που μου έλεγε ότι δεν την πίστευε αυτή την εξέταση καθώς είναι πολύ ευαίσθητη και μπορεί να ανιχνεύσει ακόμα και νεκρά κύτταρα ιών και βακτηρίων με αποτέλεσμα να παίρνουμε αχρειαστη αντιβίωση και αυτό με κάνει περισσότερο σκεπτική, για αυτό κιόλας θέλησα την άποψη της εμπειρίας σας..

@Αγγελική2021 όταν λες κολπικά προβιοτικα, ποια λες; Θυμάμαι είχαν καταργηθεί κάποια που υπήρχαν στο παρελθόν.. για την ώρα παίρνω διά στόματος τα intemeo..

Θα συμφωνήσω με όσα λέει η Κα Τσεκούρα τα ίδια μου είπε και η Κα Οικονομόπουλου. Εγω έχω κάνει 5 ngs ανάμεσα στις απωλειες μου. Τελικα έχω ενδομητριτιδα για αυτό κάθε τόσο εμφανίζονται διαφορετικα μικρόβια. Εγω θα σου έλεγα να κανεις την εξέταση κι αν χρειαστεί να κανεις τη θεραπεία και επανέλεγχο και μετά απλά να παίρνεις προβιοτικά δια στόματος ( Intimeo, lactotune vaginal, vivvomix, lactolevure  cranberry) και προβιοτικά κολπικά Eva Biolact και να μην ξαναασχοληθεις.Εγω βέβαια τώρα έγκυος μετά από 3 απώλειες λόγω ενδομητριτιδας παίρνω ευλαβικά προβιοτικά και προφυλακτική αντιβίωση.  Είναι πράγματι πολύ ευαίσθητα και δεν χρειαζόμαστε να πληρώνουμε κάθε τόσο και ngs. Έκανα όμως και κάνω κολπικές καλλιέργειες. Αρκούν. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Κι ο εξωσωματικος μου μου το ανέφερε αυτό, "μπορεί να ανιχνεύσει ακόμα και νεκρά κύτταρα ιών και βακτηρίων", γι αυτό και στο τέλος κάναμε την απλή βιοψία. Ο γυναικολογος μου απ την άλλη την πίστευε την εξέταση. 

Προβιοτικα έπαιρνα κι εγώ τα intimeo, Eva biolact κολπικα καθώς και τα vivomixx.. 

 

4 ώρες πρίν, Αγγελική2021 είπε:

Θα συμφωνήσω με όσα λέει η Κα Τσεκούρα τα ίδια μου είπε και η Κα Οικονομόπουλου. Εγω έχω κάνει 5 ngs ανάμεσα στις απωλειες μου. Τελικα έχω ενδομητριτιδα για αυτό κάθε τόσο εμφανίζονται διαφορετικα μικρόβια. Εγω θα σου έλεγα να κανεις την εξέταση κι αν χρειαστεί να κανεις τη θεραπεία και επανέλεγχο και μετά απλά να παίρνεις προβιοτικά δια στόματος ( Intimeo, lactotune vaginal, vivvomix, lactolevure  cranberry) και προβιοτικά κολπικά Eva Biolact και να μην ξαναασχοληθεις.Εγω βέβαια τώρα έγκυος μετά από 3 απώλειες λόγω ενδομητριτιδας παίρνω ευλαβικά προβιοτικά και προφυλακτική αντιβίωση.  Είναι πράγματι πολύ ευαίσθητα και δεν χρειαζόμαστε να πληρώνουμε κάθε τόσο και ngs. Έκανα όμως και κάνω κολπικές καλλιέργειες. Αρκούν. 

Σας ευχαριστώ βρε κορίτσια!! Ναι για αυτό ήθελα να μάθω.. Θα ρωτήσω τον εξωσωματικο για τα προβιοτικα που μου αναφέρετε αν είναι να τα ξεκινήσω..

  • Μου αρέσει 1

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

Για την ίδια μέρα της εμβρυομεταφορας σίγουρα!!

Εγώ ξέρω απολύτως τίποτα, ούτε αποσμητικό που λέει ο λόγος καθώς έχει κ αυτό άρωμα.

Γιατί λένε πως είναι τοξικό και επηρεάζει. Κάποιες κλινικές εξωσωματικής το δίνουν ως οδηγία να μην φοράνε οι γυναίκες οτιδήποτε που εχει αρωμα την ημέρα της εμβρυομεταφορας.

Αγχώθηκα τώρα 3 Εμβυομεταφορες έχω κάνεις και κάνεις δεν μου είπε ποτέ τίποτα για αρώματα και κρέμες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Anna,G είπε:

Αγχώθηκα τώρα 3 Εμβυομεταφορες έχω κάνεις και κάνεις δεν μου είπε ποτέ τίποτα για αρώματα και κρέμες. 

ούτε εμένα ποτέ! το ειχα διαβάσει τυχαία και από μόνη μου δέν έβαζα απλώς αρωμα ! αλλά καμια τέτοια οδηγια δεν ειχα από το κεντρο ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

ούτε εμένα ποτέ! το ειχα διαβάσει τυχαία και από μόνη μου δέν έβαζα απλώς αρωμα ! αλλά καμια τέτοια οδηγια δεν ειχα από το κεντρο ! 

Μάλιστα, εμένα μου είχαν κάνει παρατήρηση και σε ωοληψια.. Οτι φορούσα άρωμα. Έχει να κάνει με το γεγονός πως ο χώρος γειτνιαζε με το εμβρυολογικο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Anna,G είπε:

Αγχώθηκα τώρα 3 Εμβυομεταφορες έχω κάνεις και κάνεις δεν μου είπε ποτέ τίποτα για αρώματα και κρέμες. 

Όχι να μην αγχώνεσαι, αν ήταν κάτι επιβεβαιωμενο με μελετες πως επηρεάζει θα το είχαν όλες οι κλινικές ως οδηγία στα πρωτόκολλα τους.

Τόσες γυναίκες μένουν φυσικά έγκυες κ φοράνε αρώματα και κρέμες και 1002.

πρίν από 49 λεπτά , Neverstop είπε:

Μάλιστα, εμένα μου είχαν κάνει παρατήρηση και σε ωοληψια.. Οτι φορούσα άρωμα. Έχει να κάνει με το γεγονός πως ο χώρος γειτνιαζε με το εμβρυολογικο. 

Ενοχλούσε το άρωμα σου την εμβρυολογο ή θα επηρεαζε την γονιμοποίηση των ωαρίων; 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Alex@ είπε:

Όχι να μην αγχώνεσαι, αν ήταν κάτι επιβεβαιωμενο με μελετες πως επηρεάζει θα το είχαν όλες οι κλινικές ως οδηγία στα πρωτόκολλα τους.

Τόσες γυναίκες μένουν φυσικά έγκυες κ φοράνε αρώματα και κρέμες και 1002.

Ενοχλούσε το άρωμα σου την εμβρυολογο ή θα επηρεαζε την γονιμοποίηση των ωαρίων; 

Γιατί επηρεάζουν τα έμβρυα λόγω τοξικότητας, κι επειδή είναι αίθουσα που γίνονται μεταφορές. 

Δεν είναι το ίδιο με τη φυσική σύλληψη, εκεί όλη η διεργασία γίνεται στα "εσωτερικά" εξαρχής 😁

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...