Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Βρε κορίτσι τι χαπακι με 1.93 ???? Μήπως ήθελες να γράψεις άλλο νούμερο? Από 3 Κ πέρα περνεις χάπι 

Εγώ 1.93 είχα ενώ επερνα χάπι την χαμηλότερη δόση Κ ήταν άψογο μη με τρελάνεις 

δε θα ανεβεί κ άλλο; κάτω από 2 δε το θέλουν; έτσι κ αλλιώς αύριο θα μιλήσουμε να μου πει γιατί εχω 3 όζους βαρβάρους ! στην προηγούμενη εγκυμοσυνη αυξήθηκαν κατά 3χιλ  και μετά πήραν τον ανήφορο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

1 ώρα πρίν, Psaxnwfos είπε:

Εννοείς άρωμα κτλ την ημέρα της εμβρυομεταφορας η γενικά κ κατα την προετοιμασία;  Εμένα μου είπαν όχι άρωμα η κρέμα σώματος την ημέρα της εμβρυομεταφορας …

Συγνώμη αλλά γιατί σου είπε ο γιατρός να μην βάλεις άρωμα;; πρώτη φορά το ακούω αυτό.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Angot είπε:

δε θα ανεβεί κ άλλο; κάτω από 2 δε το θέλουν; έτσι κ αλλιώς αύριο θα μιλήσουμε να μου πει γιατί εχω 3 όζους βαρβάρους ! στην προηγούμενη εγκυμοσυνη αυξήθηκαν κατά 3χιλ  και μετά πήραν τον ανήφορο 

Το θέλουν κάτω από 2.50 στην έμβρυο μεταφορά μετά με την εγκυμοσύνη κάτω από 3 είσαι οκ . Με αυτό το νούμερο δεν δίνουν χάπι σε καμία περίπτωση. Ούτε καν σαν υποψία δεν δίνουν χάπι . Οι όζοι δεν επιρεαζουν την tsh έτσι Κ αλλιώς . Τώρα με την εγκυμοσύνη δεν μπορείς να κάνεις τίποτα με τους όζους απλά τους παρακολουθείς με υπέρηχο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

Το θέλουν κάτω από 2.50 στην έμβρυο μεταφορά μετά με την εγκυμοσύνη κάτω από 3 είσαι οκ . Με αυτό το νούμερο δεν δίνουν χάπι σε καμία περίπτωση. Ούτε καν σαν υποψία δεν δίνουν χάπι . Οι όζοι δεν επιρεαζουν την tsh έτσι Κ αλλιώς . Τώρα με την εγκυμοσύνη δεν μπορείς να κάνεις τίποτα με τους όζους απλά τους παρακολουθείς με υπέρηχο 

ναι το ξέρω ότι γίνεται απλώς παρακολούθηση! βγήκαν και το τοξόπλασμα , κυτταρομεγαλοϊός ! δεν εχω σε κανένα από τα 2 αντισώματα! μόνο στην ερυθρά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

ναι το ξέρω ότι γίνεται απλώς παρακολούθηση! βγήκαν και το τοξόπλασμα , κυτταρομεγαλοϊός ! δεν εχω σε κανένα από τα 2 αντισώματα! μόνο στην ερυθρά 

Ε πρέπει να προσέχεις στον κυταρομεγαλοιο μην έρχεσε σε επαφή με μικρά παιδιά καθόλου Κ γενικά αν κάποιος είναι συναχομενος Κ έχει μικρά παιδιά μην έρχεσε σε επαφή τώρα το χειμώνα . Για το τοξόπλασμα λίγοι έχουν αντισώματα όχι φαγητό απέξω όλα καλοψημενα στο σπίτι Κ χορταρικά ή βραστά ή μέσα στο ξύδι για κανένα 15αλεπτο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

Ε πρέπει να προσέχεις στον κυταρομεγαλοιο μην έρχεσε σε επαφή με μικρά παιδιά καθόλου Κ γενικά αν κάποιος είναι συναχομενος Κ έχει μικρά παιδιά μην έρχεσε σε επαφή τώρα το χειμώνα . Για το τοξόπλασμα λίγοι έχουν αντισώματα όχι φαγητό απέξω όλα καλοψημενα στο σπίτι Κ χορταρικά ή βραστά ή μέσα στο ξύδι για κανένα 15αλεπτο 

ψάχνω τώρα τι να φάω για να μην ερεθίσω το έντερο μου! φρούτα οχι, γάλα οχι , σαλάτα οχι! μόνο νερό κάνει μου λέει ο άντρας μου 😛

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

ψάχνω τώρα τι να φάω για να μην ερεθίσω το έντερο μου! φρούτα οχι, γάλα οχι , σαλάτα οχι! μόνο νερό κάνει μου λέει ο άντρας μου 😛

Μακαρόνια αν δεν θες κρέας τραχανά πολύ θρεπτικός Κ φτιάχνει Κ το στομάχι . Κοτοπουλακι έχεις πολλές επιλογές μην λες 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Μακαρόνια αν δεν θες κρέας τραχανά πολύ θρεπτικός Κ φτιάχνει Κ το στομάχι . Κοτοπουλακι έχεις πολλές επιλογές μην λες 

έφαγα μακαρόνια σήμερα με κιμά και τώρα μια φρυγανιά με μέλι ! γουργουρίζω ακόμα λίγο αλλα από το να πονάω καλύτερα !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

έφαγα μακαρόνια σήμερα με κιμά και τώρα μια φρυγανιά με μέλι ! γουργουρίζω ακόμα λίγο αλλα από το να πονάω καλύτερα !

Πειράζει λίγο Κ το μέλι με προσοχή 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Angot είπε:

ε μια φρυγανιά έφαγα να μη πέσω νηστική για ύπνο ! τι να κάνω η άμοιρη. λες να πάρω προληπτικά σήμερα ένα buscopan? 

Όχι βέβαια ! Ποτέ δεν περνεις προληπτικά παυσίπονα Κ ειδικά τώρα στην εγκυμοσύνη προσπαθείς να τα αποφύγεις όσο μπορείς. 

Γενικά έγκυος είσαι πάντα θα υπάρχει κάποιος πόνος πάντα περιμένεις να δεις εξέλιξη Κ μετά παυσίπονο δεν περνεις στο πρώτο 10λεπτο παυσίπονο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , linaa είπε:

Όχι βέβαια ! Ποτέ δεν περνεις προληπτικά παυσίπονα Κ ειδικά τώρα στην εγκυμοσύνη προσπαθείς να τα αποφύγεις όσο μπορείς. 

Γενικά έγκυος είσαι πάντα θα υπάρχει κάποιος πόνος πάντα περιμένεις να δεις εξέλιξη Κ μετά παυσίπονο δεν περνεις στο πρώτο 10λεπτο παυσίπονο 

θα πάρω μαγνήσιο που δεν βλάπτει! έτσι κ αλλιώς σήμερα δεν εχω πάρει ! από χθες το βράδυ στη 1 έχουν περάσει τόσες ώρες 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

θα πάρω μαγνήσιο που δεν βλάπτει! έτσι κ αλλιώς σήμερα δεν εχω πάρει ! από χθες το βράδυ στη 1 έχουν περάσει τόσες ώρες 

Το μαγνήσιο είναι για άλλους λόγους αλλά αν το περνεις γενικά Κ δεν έχεις πάρει πάρτο. Πάντως όταν σε ενοχλεί το έντερο Κ αυτό δεν βοηθάει 

Εννοώ όταν νιώθεις περίεργα το έντερο σου καλό είναι να μην περνεις εκείνη την ώρα τίποτα που δεν είναι αναγκαίο μέχρι να σου περάσει. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

Το μαγνήσιο είναι για άλλους λόγους αλλά αν το περνεις γενικά Κ δεν έχεις πάρει πάρτο. Πάντως όταν σε ενοχλεί το έντερο Κ αυτό δεν βοηθάει 

Εννοώ όταν νιώθεις περίεργα το έντερο σου καλό είναι να μην περνεις εκείνη την ώρα τίποτα που δεν είναι αναγκαίο μέχρι να σου περάσει. 

οχι παίρνω 1 την ημέρα έτσι κ αλλιώς για τις κράμπες ! καλα δε με βοηθάει και τόσο αλλά συνεχίζω να το παίρνω !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

οχι παίρνω 1 την ημέρα έτσι κ αλλιώς για τις κράμπες ! καλα δε με βοηθάει και τόσο αλλά συνεχίζω να το παίρνω !

Ε ναι πρέπει να το περνεις για τις κράμπες Κ γενικά τους μυϊκούς πόνους εκεί βοηθάει . Αυτό θα το δεις μακροπρόθεσμα έτσι Κ αλλιώς δεν πιάνει με 1 εβδομάδα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...