Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας. Είμαι στην 12 εβδομάδα σε δίδυμη κύηση. Έχω ένα πιθανο αυτοανοσο που έχει σχέση με τα νεφρά. Εκανα την εξέταση για να δω το λευκωμα μου, έχει ανέβει αρκετά και ειναι πολυ νωρις ακομα. Έχει κάποια κοπέλα κάτι ανάλογο? Ξερετε αν υπάρχει στην Αθήνα κάποιος εξειδικευμένο γιατρός- γυναικολόγος? Γνωρίζεται αν υπάρχουν στην Αθήνα γιατροι που να παρακολουθούν ηψηλου κινδύνου εγκυμοσύνες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 8 λεπτά , Marlina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας. Είμαι στην 12 εβδομάδα σε δίδυμη κύηση. Έχω ένα πιθανο αυτοανοσο που έχει σχέση με τα νεφρά. Εκανα την εξέταση για να δω το λευκωμα μου, έχει ανέβει αρκετά και ειναι πολυ νωρις ακομα. Έχει κάποια κοπέλα κάτι ανάλογο? Ξερετε αν υπάρχει στην Αθήνα κάποιος εξειδικευμένο γιατρός- γυναικολόγος? Γνωρίζεται αν υπάρχουν στην Αθήνα γιατροι που να παρακολουθούν ηψηλου κινδύνου εγκυμοσύνες?

Σου στέλνω προσωπικό μύνημα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

Σου εύχομαι ένα ήρεμο βράδυ. Είχε συμβεί στην αδερφή μου παρόμοιο περιστατικό με πολύ δυνατούς πόνους, ήταν όντως το έντερο. 

Κορίτσια όσες ξαγρυπνάτε, τι μπορείτε να μου πείτε για την εμβρυομεταφορά κατεψυγμένης βλαστοκύστης? Δεν έχω κάνει ποτέ και δεν έχω ιδέα. Σε ποια μέρα/φάση του κύκλου γίνεται? Προηγείται κάποια προετοιμασία? 

έτυχε και το πρωί πριν με πιάσει ειχα φάει 7 κοματια σπανακόπιτα και καμια 10αρια τοματινια με τη φλούδα και χυμό ! ίσως το σπανάκι μου πείραξε το έντερο! θα παω το σάββατο να δούμε 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marlina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας. Είμαι στην 12 εβδομάδα σε δίδυμη κύηση. Έχω ένα πιθανο αυτοανοσο που έχει σχέση με τα νεφρά. Εκανα την εξέταση για να δω το λευκωμα μου, έχει ανέβει αρκετά και ειναι πολυ νωρις ακομα. Έχει κάποια κοπέλα κάτι ανάλογο? Ξερετε αν υπάρχει στην Αθήνα κάποιος εξειδικευμένο γιατρός- γυναικολόγος? Γνωρίζεται αν υπάρχουν στην Αθήνα γιατροι που να παρακολουθούν ηψηλου κινδύνου εγκυμοσύνες?

Έχω φίλη με το ίδιο πρόβλημα και την είχαν ενημερώσει ότι πρέπει να την παρακολουθεί νεφρολόγος σε όλη την εγκυμοσύνη, τον έχει βρει πριν μείνει έγκυος. Δεν σε παρακολουθεί γιατρός; Τα νεφρά επηρεάζονται ούτως η άλλως στην εγκυμοσύνη, πόσο μάλλον αν έχεις θέμα. Αν σε ενδιαφέρει μπορώ να μάθω τον γιατρό της και να σου στείλω μήνυμα (η ίδια δεν είναι έγκυος ακόμα αλλά είναι ευχαριστημένη μαζί του).

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Angot είπε:

έτυχε και το πρωί πριν με πιάσει ειχα φάει 7 κοματια σπανακόπιτα και καμια 10αρια τοματινια με τη φλούδα και χυμό ! ίσως το σπανάκι μου πείραξε το έντερο! θα παω το σάββατο να δούμε 

Γενικά απεφυγε πράγματα που σε πειράζουν στο έντερο το έντερο επιρεαζει Κ την μήτρα κάνει συσπάσεις γι'αυτό πρέπει να προσέχεις μην πάθεις κολικό τώρα στην εγκυμοσύνη δεν είναι ότι καλύτερο . Οπότε με προσοχή αυτά που σε πειράζουν 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Σποράκι είπε:

Έχω φίλη με το ίδιο πρόβλημα και την είχαν ενημερώσει ότι πρέπει να την παρακολουθεί νεφρολόγος σε όλη την εγκυμοσύνη, τον έχει βρει πριν μείνει έγκυος. Δεν σε παρακολουθεί γιατρός; Τα νεφρά επηρεάζονται ούτως η άλλως στην εγκυμοσύνη, πόσο μάλλον αν έχεις θέμα. Αν σε ενδιαφέρει μπορώ να μάθω τον γιατρό της και να σου στείλω μήνυμα (η ίδια δεν είναι έγκυος ακόμα αλλά είναι ευχαριστημένη μαζί του).

Σ ευχαριστώ πολύ. Αν μπορείς σε παρακαλώ να μάθεις θα με βοηθούσες πολύ. Ο γυναικολογος μου είπε να ενημερωσω τον νεφρολογο. Ο νεφρολογος μου είχε πει κάποια στιγμή περυσι όταν μείνω εγκυος να έχω μια ομάδα που να με παρακολουθεί στην Αθήνα. Ειμαι απο νησι οποτε Φαντάζομαι ότι ούτε ο νεφρολογος μου έχει την εμπειρία σε εγκυμοσύνες αλλά ούτε ο γυναικολογος έχει εμπειρία σε εγκυμοσύνες με νεφρικες νόσους.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Marlina είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ. Αν μπορείς σε παρακαλώ να μάθεις θα με βοηθούσες πολύ. Ο γυναικολογος μου είπε να ενημερωσω τον νεφρολογο. Ο νεφρολογος μου είχε πει κάποια στιγμή περυσι όταν μείνω εγκυος να έχω μια ομάδα που να με παρακολουθεί στην Αθήνα. Ειμαι απο νησι οποτε Φαντάζομαι ότι ούτε ο νεφρολογος μου έχει την εμπειρία σε εγκυμοσύνες αλλά ούτε ο γυναικολογος έχει εμπειρία σε εγκυμοσύνες με νεφρικες νόσους.

Σου έστειλα μήνυμα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

Ξέρω πως θα πρέπει το ενδομητριο να φτάσει σε κατάλληλο μέγεθος, αυτό βέβαια το προσαρμόσουν κ με φάρμακα, το βοηθάνε.

Αυτό που λένε επίσης, το δίνουν κ σαν οδηγία να μην βάλεις πάνω σου οτιδήποτε έχει άρωμα, ακόμη κ ντουζ μόνο με νερό.

Εννοείς άρωμα κτλ την ημέρα της εμβρυομεταφορας η γενικά κ κατα την προετοιμασία;  Εμένα μου είπαν όχι άρωμα η κρέμα σώματος την ημέρα της εμβρυομεταφορας …

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marlina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας. Είμαι στην 12 εβδομάδα σε δίδυμη κύηση. Έχω ένα πιθανο αυτοανοσο που έχει σχέση με τα νεφρά. Εκανα την εξέταση για να δω το λευκωμα μου, έχει ανέβει αρκετά και ειναι πολυ νωρις ακομα. Έχει κάποια κοπέλα κάτι ανάλογο? Ξερετε αν υπάρχει στην Αθήνα κάποιος εξειδικευμένο γιατρός- γυναικολόγος? Γνωρίζεται αν υπάρχουν στην Αθήνα γιατροι που να παρακολουθούν ηψηλου κινδύνου εγκυμοσύνες?

Ο γιατρός (γυναικολόγος) που έχουμε η Angot κι εγώ, ειδικεύεται σε κυήσεις υψηλού κινδύνου. Αν θέλεις στείλε μήνυμα να σου δώσω τα στοιχεία του, εκτός φυσικά κι ανέχεια καλυφθεί ήδη. Να σου πάνε όλα καλά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις πληροφορίες που μου δώσατε για την εμβρυομεταφορά. Απ'ότι φαίνεται, θα προχωρήσουμε σε αυτόν τον κύκλο, περιμένω να αδιαθετήσω από μέρα σε μέρα. Έχω μια αναστάτωση, δεν με χωρά ο τόπος!

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, linaa είπε:

Γενικά απεφυγε πράγματα που σε πειράζουν στο έντερο το έντερο επιρεαζει Κ την μήτρα κάνει συσπάσεις γι'αυτό πρέπει να προσέχεις μην πάθεις κολικό τώρα στην εγκυμοσύνη δεν είναι ότι καλύτερο . Οπότε με προσοχή αυτά που σε πειράζουν 

μα δεν ήξερα ότι με πειράζει! πρώτη φορά το έπαθα αυτό χθες! δε ξέρω αν ζει η οχι το έμβρυο, πραγματικά  ! το στήθος μου δεν είναι ζεστό τώρα …και με ανησυχεί 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Angot είπε:

μα δεν ήξερα ότι με πειράζει! πρώτη φορά το έπαθα αυτό χθες! δε ξέρω αν ζει η οχι το έμβρυο, πραγματικά  ! το στήθος μου δεν είναι ζεστό τώρα …και με ανησυχεί 

Βρε το στήθος ξεπρηζετε συνέχεια Κ αλλάζει συνέχεια δεν θα άντεχε αν ήταν συνέχεια στην ίδια κατάσταση θα εσκαγες . Δεν είναι δείγμα το στήθος παντός μην ανχωνεσε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Βρε το στήθος ξεπρηζετε συνέχεια Κ αλλάζει συνέχεια δεν θα άντεχε αν ήταν συνέχεια στην ίδια κατάσταση θα εσκαγες . Δεν είναι δείγμα το στήθος παντός μην ανχωνεσε 

καλα οχι εντάξει δεν ειπα λόγω αυτου ότι εχω απογοητευτεί! λόγω των χθεσινών και του ροζ σκουπίσματος πάλι σήμερα το πρωί εχω πέσει! 

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

Βρε το στήθος ξεπρηζετε συνέχεια Κ αλλάζει συνέχεια δεν θα άντεχε αν ήταν συνέχεια στην ίδια κατάσταση θα εσκαγες . Δεν είναι δείγμα το στήθος παντός μην ανχωνεσε 

καλα οχι εντάξει δεν ειπα λόγω αυτου ότι εχω απογοητευτεί! λόγω των χθεσινών και του ροζ σκουπίσματος πάλι σήμερα το πρωί εχω πέσει! α βγήκε η tsh  μου 1,93 προβλέπω χαπάκι 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Kiddo είπε:

Να είσαι καλά κοριτσάκι μου! Θα προχωρήσουμε με menopur στην επόμενη προσπάθεια.. όμως κάποια άλλη κοπέλα μπορεί να τα χρειάζεται και μπράβο για την κίνηση σου να τα χαρίσεις! 

Σε περίπτωση που θέλεις άμεσα να αδειάσεις το ψυγείο σου και δεν βρεθεί κοπέλα, μη τα πετάξεις μπορείς πάντα να τα διαθέσεις σε οργανισμούς που βοηθούν ζευγάρια χαμηλότερου εισοδήματος σε κύκλους εξωσωματικής όπως είναι η Be-Live και η Κυβέλη.

Κορίτσια να σας ρωτήσω όσες έχετε εμπειρία με την ngs? Έχει εντέλει νόημα να ασχοληθεί κανείς με τα αποτελέσματα αυτής της εξέτασης; Γιατί σας διαβάζω και δεν ξέρω κατά πόσο πρέπει να ασχοληθώ.. Είναι η πρώτη παθολογική εξέταση βέβαια που μπορεί και να μας δίνει κάποια απάντηση καθώς έδειξε 0% γαλακτοβακιλους και 100% Enterobacteriaceae θα πάρω φυσικά αντιβίωση και προβιοτικα από το στόμα που μου σύστησε ο γιατρός αλλά αρκεί αυτό; Θα βελτιωθούν τα αποτελέσματα αυτά ή να μην ασχοληθώ και πολύ;

Να το κανεις κορίτσι μου. Εμενα αυτός ήταν ο λόγος των απωλειών μου. Σε περιβάλλον με 0 γαλακτοβακιλλους δεν μπορεί να ευδοκιμήσει μια εγκυμοσύνη. Θεμε 90% και πάνω. Προβιοτικά δια στόματος και κολπικά όσο μπορείς.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

καλα οχι εντάξει δεν ειπα λόγω αυτου ότι εχω απογοητευτεί! λόγω των χθεσινών και του ροζ σκουπίσματος πάλι σήμερα το πρωί εχω πέσει! 

καλα οχι εντάξει δεν ειπα λόγω αυτου ότι εχω απογοητευτεί! λόγω των χθεσινών και του ροζ σκουπίσματος πάλι σήμερα το πρωί εχω πέσει! α βγήκε η tsh  μου 1,93 προβλέπω χαπάκι 

Βρε κορίτσι τι χαπακι με 1.93 ???? Μήπως ήθελες να γράψεις άλλο νούμερο? Από 3 Κ πέρα περνεις χάπι 

Εγώ 1.93 είχα ενώ επερνα χάπι την χαμηλότερη δόση Κ ήταν άψογο μη με τρελάνεις 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...