Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Καλά μας αποτελέσματα! Θα σου στείλω να σου πω όταν βγουνε.

 

Oh no! Μάλλον το ίδιο είναι… ευχαριστώ πολύ! 

 

Γεια σου @Angot μου, νόμιζα πως την προγεστερονη δεν πρέπει να την σταματήσεις μέχρι τους 3 μήνες εγκυμοσύνης; Δεν ξέρω αν κάνω λάθος βέβαια… Τι σου είπε ο γιατρός;

δεν την σταματάω απλώς η δόση που μου δίνει είναι 3 χάπια την ημέρα! αν δω ροζ μου τα κάνει 6 χάπια την ημέρα μέχρι να σταματήσει ! είναι ελάχιστη ποσότητα , δλδ κοιτάζω το χαρτί σα χαζή και το βλέπω ! επισης μου σταματάει και τα σαλοσπίρ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 58 λεπτά , Soho24 είπε:

Τρομερό αυτό που σου συνέβη!! Να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους ❤ Εγώ για να είμαι ειλικρινής δεν τολμάω να προσπαθήσω φυσική σύλληψη με τον άντρα μου. Μετά από ένα χρόνο στο ταξίδι της εξωσωματικής και μία βιοχημική λίγο πριν ξεκινήσουμε έχω αποκαρδιωθεί λίγο με την ποιότητα των ωαρίων μου και φοβάμαι. Είμαι σε κέντρο της Θεσσαλονίκης, νομίζω ότι δεν επιτρέπεται να λέμε ονόματα.

Σε νιώθω απόλυτα, ούτε εμείς το προσπαθούσαμε γενικά γιατί κάθε μήνα έκανα ωοληψία σε φυσικούς κύκλους, απλά κάναμε τότε ένα μήνα οφ πριν την 5η ετ! Τώρα ο μικρούλης μου είναι 11 μηνών! Να σου πάνε όλα καλά σύντομα εύχομαι! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , happiness79 είπε:

Σε νιώθω απόλυτα, ούτε εμείς το προσπαθούσαμε γενικά γιατί κάθε μήνα έκανα ωοληψία σε φυσικούς κύκλους, απλά κάναμε τότε ένα μήνα οφ πριν την 5η ετ! Τώρα ο μικρούλης μου είναι 11 μηνών! Να σου πάνε όλα καλά σύντομα εύχομαι! 

Αχ, ήρθε το αγγελούδι σου! Να σας ζήσει με υγεία και τύχη το αστέρι σας, πόσο όμορφο να ακούς ιστορίες με αίσιο τέλος. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ❤

17 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Όχι, δεν ξέρω αν έκανα καλά, αλλά φοβήθηκα γιατί λίγους μήνες πριν είχα κάνει διακοπή και δεν ήθελα να νιώσω ξανά κάτι παρόμοιο.

Σε καταλαβαίνω. Θα περιμένω κι εγώ να ενημερωθώ στο ραντεβού και θα δούμε πώς θα προχωρήσουμε. Σίγουρα υπάρχει άγχος αν δεν έχει επιστρέψει απόλυτα υγιής η βλαστοκύστη, τουλάχιστον για όσες παθογένειες ελέγχθηκε. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Miss_Pineapple είπε:

Καλησπέρα! Δεν ξέρω αν ενδιαφέρεσαι τελικά ή όχι.. Τα δικά μου είναι ακόμη διαθέσιμα. 

Να είσαι καλά κοριτσάκι μου! Θα προχωρήσουμε με menopur στην επόμενη προσπάθεια.. όμως κάποια άλλη κοπέλα μπορεί να τα χρειάζεται και μπράβο για την κίνηση σου να τα χαρίσεις! 

Σε περίπτωση που θέλεις άμεσα να αδειάσεις το ψυγείο σου και δεν βρεθεί κοπέλα, μη τα πετάξεις μπορείς πάντα να τα διαθέσεις σε οργανισμούς που βοηθούν ζευγάρια χαμηλότερου εισοδήματος σε κύκλους εξωσωματικής όπως είναι η Be-Live και η Κυβέλη.

Κορίτσια να σας ρωτήσω όσες έχετε εμπειρία με την ngs? Έχει εντέλει νόημα να ασχοληθεί κανείς με τα αποτελέσματα αυτής της εξέτασης; Γιατί σας διαβάζω και δεν ξέρω κατά πόσο πρέπει να ασχοληθώ.. Είναι η πρώτη παθολογική εξέταση βέβαια που μπορεί και να μας δίνει κάποια απάντηση καθώς έδειξε 0% γαλακτοβακιλους και 100% Enterobacteriaceae θα πάρω φυσικά αντιβίωση και προβιοτικα από το στόμα που μου σύστησε ο γιατρός αλλά αρκεί αυτό; Θα βελτιωθούν τα αποτελέσματα αυτά ή να μην ασχοληθώ και πολύ;

  • Μου αρέσει 3

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Kiddo είπε:

Να είσαι καλά κοριτσάκι μου! Θα προχωρήσουμε με menopur στην επόμενη προσπάθεια.. όμως κάποια άλλη κοπέλα μπορεί να τα χρειάζεται και μπράβο για την κίνηση σου να τα χαρίσεις! 

Σε περίπτωση που θέλεις άμεσα να αδειάσεις το ψυγείο σου και δεν βρεθεί κοπέλα, μη τα πετάξεις μπορείς πάντα να τα διαθέσεις σε οργανισμούς που βοηθούν ζευγάρια χαμηλότερου εισοδήματος σε κύκλους εξωσωματικής όπως είναι η Be-Live και η Κυβέλη.

Κορίτσια να σας ρωτήσω όσες έχετε εμπειρία με την ngs? Έχει εντέλει νόημα να ασχοληθεί κανείς με τα αποτελέσματα αυτής της εξέτασης; Γιατί σας διαβάζω και δεν ξέρω κατά πόσο πρέπει να ασχοληθώ.. Είναι η πρώτη παθολογική εξέταση βέβαια που μπορεί και να μας δίνει κάποια απάντηση καθώς έδειξε 0% γαλακτοβακιλους και 100% Enterobacteriaceae θα πάρω φυσικά αντιβίωση και προβιοτικα από το στόμα που μου σύστησε ο γιατρός αλλά αρκεί αυτό; Θα βελτιωθούν τα αποτελέσματα αυτά ή να μην ασχοληθώ και πολύ;

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ καθαρά για λόγους ασφαλείας την έκανα κ επειδή βγήκαν χαμηλοί πήρα αντιβίωση κ προβιοτικα.. Στην επανεξέταση δεν είχαν βελτιωθεί πολύ, ξαναπήρα αντιβίωση και προβιοτικα κ είπα στον γιατρό πως δεν θα την επαναλάβω. Εκανα κατόπιν μόνο την κλασική βιοψία ενδομητριου που βγήκε αρνητική. 

Δεν πιστεύω πως χάνεις κάτι να το δεις πώς θα πάει.. Τα προβιοτικα κακό δεν κάνουν ούτως ή άλλως.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 hours ago, LunaVaskez said:

Καλησπέρα κορίτσια, 

Χαιρομαι που διαβάζω κάποια ευχάριστα νέα. Εύχομαι στις εγκυούλες μας, να πάνε όλα καλά! Και στα δικά μας στις υπόλοιπες! 
 

Σημερα πήγα να δώσω αίμα για εξεταση θρομβοφιλιας, μου είπαν πως θα βγουνε τα αποτέλεσμα σε 10 ημέρες! Επίσης, την Πέμπτη έχω εξεταση για μικροβιωμα ενδομητρίου (απ ότι κατάλαβα είναι τύπου βιοψία η εξέταση) και σκοπεύω να πάω γραφείο αμέσως μετά, η ερώτηση μου είναι αν πονάει; 
 

thanks εκ των προτέρων!

Εγώ την εκανα χωρίς μέθη είναι δυσάρεστο αλλά κρατάει λίγο μετά μια χαρά ήμουν αν εξαιρέσεις το σοκ και το άγχος της όλης διαδικασίας μόνο αυτό με επηρέασε 

Link to comment
Share on other sites

On 20/11/2023 at 8:31 ΜΜ, Texas είπε:

13η μέρα πήγε  278 αρρώστησα λίγο προσπαθώ να μην βήχω είμαι με ντεπόν … μακάρι Θεέ μου προχωράμε 

Καλούς Διπλασιασμόυς κορίτσι μου!

On 17/11/2023 at 11:10 ΜΜ, Ele@n είπε:

Να πάρεις και δεύτερη και τρίτη γνώμη, αν δεν σε καλύψει. Δεν μπορεί... Κάποιο σχήμα θα σε καλύψει για καλή παραγωγή. Κι εγώ τα ίδια σκέφτομαι. Το βράχυ με γκοναλ δε με κάλυψε, η κλομιφαινη δεν απέδωσε. Άντε να δούμε αν το επόμενο μου ταιριάξει...αλλά είναι βαρύ να τρως τα μούτρα σου...

Σε άλλη ερώτηση μου ζήτησε να κάνω αμη. Έχει κάνει κάποια πρόσφατα να μου πει αν γράφεται; 

Επίσης γίνεται και αυτή δεύτερη μέρα;

Κορίτσι μου καλή επιτυχία σου εύχομαι ,η αμη δε συνταγογραφειται πριν 2 χρόνια εγώ την είχα πληρώσει 30 ευρώ και θυμάμαι ότι δεν έχει σημασία πότε θα τη κάνεις ,ποια μέρα κύκλου είσαι ,αυτή δείχνει τα αποθέματα ωαριων

On 19/11/2023 at 5:28 ΜΜ, Ele@n είπε:

έχει κάνει κάποια πρωτόκολλο με μενοπουρ και ψέματα; είναι καλύτερο το φεμαρα από το σερπαφαρ; 

Έχω κάνει μεριοφερτ με φεμαρα,είχα καλύτερα αποτελέσματα από μενοπουρ,είναι τι θα σου ταιριάξει,εύχομαι καλή επιτυχία !🙏

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 31/10/2023 at 8:49 ΜΜ, Marlina είπε:

Κοριτσια εγώ που είχα αιμα πήγα σήμερα να μου κάνει υπερυχο. Εντωμεταξύ από το άγχος ξυπνάω κάθε νύχτα  κ περνανε 2-3 ώρες μεχρι να ξανακοιμηθώ!!Τελικα όλα καλά, ακούσαμε τις καρδούλες και απο τα 2 εμβρυακια!!! Μου είπε ότι δεν βλέπει κάποια αποκόλληση αλλά αν είναι μικρή δεν φαίνεται. Μου έγραψε 4 μερες αντιβιωση που δεν επιρεαζει τα εμβρυα για να μην δημιουργηθεί κάτι από το αίμα στην μήτρα...

Με το καλό τα δυδυμακια ,να έχεις μια ανέφελη εγκυμοσύνη🙏🧡🧡

On 14/11/2023 at 11:49 ΠΜ, vikoula2023 είπε:

Στην 10η εβδομάδα ήμουν προχθές έκανα απόξεση. Μα να σου πω κάτι στα δύσκολα καταλαβαίνεις πραγματικά ποιους ανθρώπους έχεις δίπλα σου.στα χαχαχα όλοι είναι εκει

Εύχομαι η επόμενη σου προσπάθεια να είναι η τυχερή   και σύντομα να κρατήσεις ένα γερό μωράκι ,και θα γίνει 🙏

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

κορίτσι sos ξύπνησα από φρικτό πονο χαμηλά στη κοιλιά με σφίγγει με αφήνει ανά μερικά λεπτά ! δεν μου φαίνεται σαν μητρικός πόνος, περισσότερο για έντερο θα το εκανα αν με ρωτάτε είναι δλδ σαν ένα κόψιμο ! πήρα τώρα buscopan και περιμενω ! έχει πιάσει καμια κάτι παρόμοιο; τι να κάνω;να πάρω και μαγνήσιο; πήρα το πρωί ένα max 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσι sos ξύπνησα από φρικτό πονο χαμηλά στη κοιλιά με σφίγγει με αφήνει ανά μερικά λεπτά ! δεν μου φαίνεται σαν μητρικός πόνος, περισσότερο για έντερο θα το εκανα αν με ρωτάτε είναι δλδ σαν ένα κόψιμο ! πήρα τώρα buscopan και περιμενω ! έχει πιάσει καμια κάτι παρόμοιο; τι να κάνω;να πάρω και μαγνήσιο; πήρα το πρωί ένα max 

Ψυχραιμία. Επειδή δεν ξέρουμε τι σημαίνει αυτό και τι χρειάζεσαι, καλύτερα πάρε τη μαία τηλέφωνο.. Μη σκεφτείς αν είναι αργά, είναι συνηθισμένες και πρόκειται για κάτι έκτακτο. Εκείνη θα σου πει τι να κάνεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , happiness79 είπε:

Ψυχραιμία. Επειδή δεν ξέρουμε τι σημαίνει αυτό και τι χρειάζεσαι, καλύτερα πάρε τη μαία τηλέφωνο.. Μη σκεφτείς αν είναι αργά, είναι συνηθισμένες και πρόκειται για κάτι έκτακτο. Εκείνη θα σου πει τι να κάνεις. 

τώρα που πήρα το buscopan ειμαι καλύτερα ! όλη αυτή η κρίση κράτησε κανα 10λεπτο πόνος δυνατός -χαλάρωμα οκ τώρα πονάει λίγο η κοιλιά μου σαν περίοδο αλλά λογικό να αρχίσει η μήτρα με τόσο έντονο πονο ! νομίζω κολικό εντέρου θα επαθα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

τώρα που πήρα το buscopan ειμαι καλύτερα ! όλη αυτή η κρίση κράτησε κανα 10λεπτο πόνος δυνατός -χαλάρωμα οκ τώρα πονάει λίγο η κοιλιά μου σαν περίοδο αλλά λογικό να αρχίσει η μήτρα με τόσο έντονο πονο ! νομίζω κολικό εντέρου θα επαθα 

Εντάξει Angot μου, εσύ ξέρεις καλύτερα. Αφού συνέρχεσαι όλα καλά! Χαίρομαι που είσαι κάπως καλύτερα! Να έχεις ένα ήρεμο βράδυ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , happiness79 είπε:

Εντάξει Angot μου, εσύ ξέρεις καλύτερα. Αφού συνέρχεσαι όλα καλά! Χαίρομαι που είσαι κάπως καλύτερα! Να έχεις ένα ήρεμο βράδυ! 

με πιάνει γενικά  καμια φορά το πρωί ένας στιγμιαίος ίδιος πόνος και περνάει ! γι αυτό υπέθεσα ότι είναι το έντερο! τώρα καλώς κάνω κακώς θα δείξει ! πάντως δεν πονάω εδώ και 10 λεπτά ! trofocard max θυμασαι αν επιτρέπεται 2 ; πήρα ένα στις 8μιση το πρωί και λέω να πάρω τώρα ένα για σιγουριά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

με πιάνει γενικά  καμια φορά το πρωί ένας στιγμιαίος ίδιος πόνος και περνάει ! γι αυτό υπέθεσα ότι είναι το έντερο! τώρα καλώς κάνω κακώς θα δείξει ! πάντως δεν πονάω εδώ και 10 λεπτά ! trofocard max θυμασαι αν επιτρέπεται 2 ; πήρα ένα στις 8μιση το πρωί και λέω να πάρω τώρα ένα για σιγουριά 

Ναι, το μαγνήσιο λες. Νομίζω κι εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα ένα καλού κακού, για να χαλαρώσει τη μήτρα σε περίπτωση που κάνει ελαφριές συσπάσεις. Βέβαια το ότι περασε με το μπουσκοπάν είναι πάρα πολύ καλό, σημαίνει ότι δεν ήταν κάτι ανησυχητικό. 

πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

με πιάνει γενικά  καμια φορά το πρωί ένας στιγμιαίος ίδιος πόνος και περνάει ! γι αυτό υπέθεσα ότι είναι το έντερο! τώρα καλώς κάνω κακώς θα δείξει ! πάντως δεν πονάω εδώ και 10 λεπτά ! trofocard max θυμασαι αν επιτρέπεται 2 ; πήρα ένα στις 8μιση το πρωί και λέω να πάρω τώρα ένα για σιγουριά 

Δοσολογία δε θυμάμαι δες το φύλλο οδηγιών! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , happiness79 είπε:

Ναι, το μαγνήσιο λες. Νομίζω κι εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα ένα καλού κακού, για να χαλαρώσει τη μήτρα σε περίπτωση που κάνει ελαφριές συσπάσεις. Βέβαια το ότι περασε με το μπουσκοπάν είναι πάρα πολύ καλό, σημαίνει ότι δεν ήταν κάτι ανησυχητικό. 

πήρα και 2ο ελπιζω να μην πειράζει! ειχα ρωτήσει την Ιωαν αν εχω πόνους μπορώ να πάρω 2 και είχε πει οκ 1 πρωί - 1 βράδυ ! ελπιζω να εννοούσε τα max που μου συνταγογραφούν! 17 ώρες απόσταση τα πήρα δε νομίζω να πειράξει κάτι ! οχι τώρα θα σηκωθώ να παω και τουαλέτα να δω αν εχω κανα ροζ κλπ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...