Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια, έχετε καμία πρόταση να κάνετε για συμπληρώματα που είχαν αποτέλεσμα σε σας, που μπορεί να πάρει ο σύζυγος μήπως κ καταφέρουμε να ρίξουμε το DFI  λιγο, αποφασίσαμε να μην προχωρήσουμε σε επέμβαση κηρσοκηλης λόγω ηλικίας..Κ γενικότερα αν κάνατε κ κάτι άλλο που φάνηκε να βοήθησε. 

Ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Aangelika8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, έχετε καμία πρόταση να κάνετε για συμπληρώματα που είχαν αποτέλεσμα σε σας, που μπορεί να πάρει ο σύζυγος μήπως κ καταφέρουμε να ρίξουμε το DFI  λιγο, αποφασίσαμε να μην προχωρήσουμε σε επέμβαση κηρσοκηλης λόγω ηλικίας..Κ γενικότερα αν κάνατε κ κάτι άλλο που φάνηκε να βοήθησε. 

Ευχαριστώ! 

Καλημέρα! Στον άντρα μου ο γυναικολόγος του είχε προτείνει το sermatrop που είναι συμπληρωμα βιταμινών αντιοξειδωτικο και ο ενδοκρινολογος έξτρα Q10 σε μεγάλη ποσότητα, 400mg /ημέρα οπότε έπαιρνε 2χαπια των 200mg/μέρα γιατί δε βρήκαμε την ποσότητα των 400 σε ένα χάπι (και σε μένα ειχε δώσει την ίδια δοση) καθώς και βιταμίνη D. Εννοείται ότι για οτιδήποτε πάρετε ρωτάτε τους γιατρούς σας.

Επίσης κατά την ωοληψια ο γυναικολόγος ζήτησε να δώσει και 2ο δείγμα σπέρματος, κάνα 2ωρο μετά το πρώτο και να χρησιμοποιηθεί αυτό στη γονιμοποίηση. Απ ότι κατάλαβα, επειδή η κιρσοκηλη ουσιαστικά καίει το σπερμα, οσο πιο φρέσκο είναι τόσο καλύτερο. Και όντως και τις 2 φορές που κάναμε ωοληψια το 2ο δείγμα ήταν πολύ καλύτερο σε κινητικότητα και μορφολογία από το 1ο (αριθμητικά βέβαια ήταν λιγότερα τα σπερματοζωαρια αλλά σίγουρα πιο υγιή, εξάλλου με τη μικρογονιμοποιηση θέλουν ένα για κάθε ωάριο μονο).

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Nels είπε:

Καλημέρα! Στον άντρα μου ο γυναικολόγος του είχε προτείνει το sermatrop που είναι συμπληρωμα βιταμινών αντιοξειδωτικο και ο ενδοκρινολογος έξτρα Q10 σε μεγάλη ποσότητα, 400mg /ημέρα οπότε έπαιρνε 2χαπια των 200mg/μέρα γιατί δε βρήκαμε την ποσότητα των 400 σε ένα χάπι (και σε μένα ειχε δώσει την ίδια δοση) καθώς και βιταμίνη D. Εννοείται ότι για οτιδήποτε πάρετε ρωτάτε τους γιατρούς σας.

Επίσης κατά την ωοληψια ο γυναικολόγος ζήτησε να δώσει και 2ο δείγμα σπέρματος, κάνα 2ωρο μετά το πρώτο και να χρησιμοποιηθεί αυτό στη γονιμοποίηση. Απ ότι κατάλαβα, επειδή η κιρσοκηλη ουσιαστικά καίει το σπερμα, οσο πιο φρέσκο είναι τόσο καλύτερο. Και όντως και τις 2 φορές που κάναμε ωοληψια το 2ο δείγμα ήταν πολύ καλύτερο σε κινητικότητα και μορφολογία από το 1ο (αριθμητικά βέβαια ήταν λιγότερα τα σπερματοζωαρια αλλά σίγουρα πιο υγιή, εξάλλου με τη μικρογονιμοποιηση θέλουν ένα για κάθε ωάριο μονο).

Σε ευχαριστώ, θα το προτείνω στο γιατρό κ αυτό που λες με το δεύτερο δείγμα, δε χάνουμε κ κάτι!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 19/11/2023 at 10:28 ΜΜ, Angot είπε:

προσωπική μ μαια θα γίνεις στο τέλος ❤️

ναι η αναγούλα ακολουθεί ένα μοτίβο , τύπου 7 το απόγευμα αρχίζει , κρατάει καμια ώρα και μετά τέλος! τα πονάκια κατά κύριο λόγο τα εχω από όταν νυστωνει και μετά! οκ κάποιες λίγες  φορες δεν εχω καλή μέρα και τα εχω από το πρωί ! επισης στον υπερηχο το μωρο ήταν 6+3 ενώ ημερολογιακά ειναι 6+1! ειναι πρόβλημα λές;

Όχι καλέ, τι πρόβλημα να είναι! Εξαιρετικά σπάνια συμπίπτει η μέρα στον υπέρηχο και στο ημερολόγιο! Αυτό που δεν ξέρω είναι με βάση ποια από τις δύο ημερομηνίες βγαίνει η πιτ, νομίζω με βάση τον υπέρηχο όμως. Αλλά όταν η διαφορά είναι τόσο μικρή η πιτ δεν αλλάζει. Εσύ πότε έχεις Πιτ? 

19 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

Καλησπέρια κορίτσια! Ήρθαν τα αποτελέσματα του προεμφυτευτικού, δυστυχώς πολύ φτωχά όπως ήταν αναμενόμενο, είχα όμως ελπίδες για κάτι καλύτερο 🥺 Μία μόνο βλαστοκύστη από τις 6 επέστρεψε υγιής. Μου ανέφεραν όμως κάτι από το εμβρυολογικό που δεν το έχω ξανακούσει. Θα καταψύξουμε άλλες 2 βλαστοκύστες, που ναι μεν έχουν παθολογικά κύτταρα, υπερτερούν όμως τα υγιή. Έχω ήδη κλείσει ραντεβού για να συζητήσω διάφορα και πώς προχωράμε, θα με ενδιέφερε όμως να ακούσω αν κάποια από εσάς είχε παρόμοια εμπειρία.

Όταν είχαμε κάνει κι εμείς προεμφυτευτικό, είχα τα ίδια αποτελέσματα με εσένα, μόλις μία υγιή βλαστοκύστη στις 5 ή 6 (έχω ξεχάσει, νομίζω ότι ήταν 6 όμως). Και ξέρεις τι συνέβη? Έμεινα έγκυος φυσικά ακριβώς πριν κάνω ετ με την τυχερή βλαστοκυστούλα! Που σημαίνει ότι και μία να υπάρχει, στατιστικά ο οργανισμός σου μπορεί να δώσει σίγουρα κι άλλες! Στο λέω για να πάρεις κουράγιο και να έχεις πίστη! Όσο γι' αυτό που σου είπαν για τις άλλες δύο, ειλικρινά δεν το έχω ξανακούσει, οπότε δεν έχω και άποψη. Σε ποιο κέντρο είσαι? 

19 ώρες πρίν, Anna,G είπε:

Καλησπέρα!!! Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια έκανα Εμβυομεταφορα σήμερα αλλά ο γιατρός  δεν μου έδωσε να περνώ Felicine ( Φυλλικό οξύ) δεν θα έπρεπε να μου έχει δώσει;; σκεφτομαι μήπως το ξέχασε.

Γιατί δε τον ρωτάς? Νομίζω όλοι δίνουν. Εκτός μόνο αν έχεις ήδη υπερβολικά υψηλό νούμερο και τότε δεν κάνει. Καλά αποτελέσματα να έχεις και καλή δύναμη αυτές τις δύσκολες μέρες της αναμονής! 

16 ώρες πρίν, Angot είπε:

κορίτσια ντεπόν έχετε πάρει όσο είστε έγκυος; εχω από χθες πονοκέφαλο και κοντεύω να τρελαθώ! υποπτεύομαι είναι από την πίεση ! έχει πέσει στο 9 και δεν ανεβαίνει ότι και να φάω 

Ο γιατρός μας το επιτρέπει. Εγώ νομίζω μόνο μία φορά είχα πάρει που ήταν πραγματικά ανυπόφορος ο πονοκέφαλος και μάλιστα τότε ήταν η μία από τις δύο φορές που είχα κάνει και εμετό γιατί δεν παλευόταν η αναγούλα σε συνδυασμό με τον πονοκέφαλο. Καλό είναι να μη βασανίζεσαι πάντως, από τη στιγμή που δεν περνάει το ντεπόν τον πλακούντα. 

16 ώρες πρίν, Texas είπε:

13η μέρα πήγε  278 αρρώστησα λίγο προσπαθώ να μην βήχω είμαι με ντεπόν … μακάρι Θεέ μου προχωράμε 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου, τα πάτε πολύ καλά!!! Δεν έγινε κάτι που αρρώστησες. Κι εγώ είχα βήχα από υπολείμματα του κόβιντ όταν ήμουν στην αρχή της εγκυμοσύνης μου και μου είχαν δώσει από το φαρμακείο κάτι φυτικές σταγόνες για το βήχα, γιατί κανένα από τα φαρμακευτικά σιρόπια δεν είναι εντελώς ακίνδυνο και δεν ήθελα να πάρω, κι ας επέμενε η μαία ότι είναι οκ. Περαστικά σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , happiness79 είπε:

Όχι καλέ, τι πρόβλημα να είναι! Εξαιρετικά σπάνια συμπίπτει η μέρα στον υπέρηχο και στο ημερολόγιο! Αυτό που δεν ξέρω είναι με βάση ποια από τις δύο ημερομηνίες βγαίνει η πιτ, νομίζω με βάση τον υπέρηχο όμως. Αλλά όταν η διαφορά είναι τόσο μικρή η πιτ δεν αλλάζει. Εσύ πότε έχεις Πιτ? 

Όταν είχαμε κάνει κι εμείς προεμφυτευτικό, είχα τα ίδια αποτελέσματα με εσένα, μόλις μία υγιή βλαστοκύστη στις 5 ή 6 (έχω ξεχάσει, νομίζω ότι ήταν 6 όμως). Και ξέρεις τι συνέβη? Έμεινα έγκυος φυσικά ακριβώς πριν κάνω ετ με την τυχερή βλαστοκυστούλα! Που σημαίνει ότι και μία να υπάρχει, στατιστικά ο οργανισμός σου μπορεί να δώσει σίγουρα κι άλλες! Στο λέω για να πάρεις κουράγιο και να έχεις πίστη! Όσο γι' αυτό που σου είπαν για τις άλλες δύο, ειλικρινά δεν το έχω ξανακούσει, οπότε δεν έχω και άποψη. Σε ποιο κέντρο είσαι? 

Γιατί δε τον ρωτάς? Νομίζω όλοι δίνουν. Εκτός μόνο αν έχεις ήδη υπερβολικά υψηλό νούμερο και τότε δεν κάνει. Καλά αποτελέσματα να έχεις και καλή δύναμη αυτές τις δύσκολες μέρες της αναμονής! 

Ο γιατρός μας το επιτρέπει. Εγώ νομίζω μόνο μία φορά είχα πάρει που ήταν πραγματικά ανυπόφορος ο πονοκέφαλος και μάλιστα τότε ήταν η μία από τις δύο φορές που είχα κάνει και εμετό γιατί δεν παλευόταν η αναγούλα σε συνδυασμό με τον πονοκέφαλο. Καλό είναι να μη βασανίζεσαι πάντως, από τη στιγμή που δεν περνάει το ντεπόν τον πλακούντα. 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου, τα πάτε πολύ καλά!!! Δεν έγινε κάτι που αρρώστησες. Κι εγώ είχα βήχα από υπολείμματα του κόβιντ όταν ήμουν στην αρχή της εγκυμοσύνης μου και μου είχαν δώσει από το φαρμακείο κάτι φυτικές σταγόνες για το βήχα, γιατί κανένα από τα φαρμακευτικά σιρόπια δεν είναι εντελώς ακίνδυνο και δεν ήθελα να πάρω, κι ας επέμενε η μαία ότι είναι οκ. Περαστικά σου! 

βγαίνει 10/7 και 11 έχει γενέθλια ο άντρα μου ! του ειπα αν πάνε όλα καλα δε σου ξανακάνω τπτ δώρο , θα πάρεις το μεγαλύτερο !!!

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, 

Χαιρομαι που διαβάζω κάποια ευχάριστα νέα. Εύχομαι στις εγκυούλες μας, να πάνε όλα καλά! Και στα δικά μας στις υπόλοιπες! 
 

Σημερα πήγα να δώσω αίμα για εξεταση θρομβοφιλιας, μου είπαν πως θα βγουνε τα αποτέλεσμα σε 10 ημέρες! Επίσης, την Πέμπτη έχω εξεταση για μικροβιωμα ενδομητρίου (απ ότι κατάλαβα είναι τύπου βιοψία η εξέταση) και σκοπεύω να πάω γραφείο αμέσως μετά, η ερώτηση μου είναι αν πονάει; 
 

thanks εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

Χαιρομαι που διαβάζω κάποια ευχάριστα νέα. Εύχομαι στις εγκυούλες μας, να πάνε όλα καλά! Και στα δικά μας στις υπόλοιπες! 
 

Σημερα πήγα να δώσω αίμα για εξεταση θρομβοφιλιας, μου είπαν πως θα βγουνε τα αποτέλεσμα σε 10 ημέρες! Επίσης, την Πέμπτη έχω εξεταση για μικροβιωμα ενδομητρίου (απ ότι κατάλαβα είναι τύπου βιοψία η εξέταση) και σκοπεύω να πάω γραφείο αμέσως μετά, η ερώτηση μου είναι αν πονάει; 
 

thanks εκ των προτέρων!

Καλησπέρα κορίτσι μου! 
Εκανα το Σάββατο τη συγκεκριμένη εξέταση. Μου είχε πει και είχα πάρει 2 buscopan πριν. Πόνεσε για δευτερόλεπτα σαν πόνους περιόδου το ένιωσα. Μετά ήμουν οκ και απλά είχα λίγο αίματακι. Θεωρώ δεν θα έχεις θέμα να πας για δουλειά μετά. καλή επιτυχία! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Fay_ said:

Καλησπέρα κορίτσι μου! 
Εκανα το Σάββατο τη συγκεκριμένη εξέταση. Μου είχε πει και είχα πάρει 2 buscopan πριν. Πόνεσε για δευτερόλεπτα σαν πόνους περιόδου το ένιωσα. Μετά ήμουν οκ και απλά είχα λίγο αίματακι. Θεωρώ δεν θα έχεις θέμα να πας για δουλειά μετά. καλή επιτυχία! 

Ευχαριστώ πολύ! Βγήκαν τα αποτέλεσμα σου ή παίρνει μέρες; Καλά αποτελέσματα by the way! 
Εμένα δεν μου είπε να πάρω κάτι 🥺 ε και πονέσω 😅

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Βγήκαν τα αποτέλεσμα σου ή παίρνει μέρες; Καλά αποτελέσματα by the way! 
Εμένα δεν μου είπε να πάρω κάτι 🥺 ε και πονέσω 😅

Και που τα πήρα δε νομίζω ότι μου έκαναν κάτι.. το ένιωσα 😂 αλλά οκ είναι στιγμιαίο.
δε βγήκαν ακόμα κανουν κάνα 10ημερο.
Καλά μας αποτελέσματα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LunaVaskez είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

Χαιρομαι που διαβάζω κάποια ευχάριστα νέα. Εύχομαι στις εγκυούλες μας, να πάνε όλα καλά! Και στα δικά μας στις υπόλοιπες! 
 

Σημερα πήγα να δώσω αίμα για εξεταση θρομβοφιλιας, μου είπαν πως θα βγουνε τα αποτέλεσμα σε 10 ημέρες! Επίσης, την Πέμπτη έχω εξεταση για μικροβιωμα ενδομητρίου (απ ότι κατάλαβα είναι τύπου βιοψία η εξέταση) και σκοπεύω να πάω γραφείο αμέσως μετά, η ερώτηση μου είναι αν πονάει; 
 

thanks εκ των προτέρων!

Το μικροβίωμα ενδομητρίου είναι ίδια εξέταση με τη βιοψία ενδομητρίου? Γιατί είχα κάνει αλλά αν θυμάμαι καλά λεγόταν έτσι. Εγώ του ζήτησα να μου την κάνει με μέθη επειδή μου είχαν πει ότι πονάει πολύ. Μπορεί να μη λέμε την ίδια εξέταση βέβαια, δε θέλω να σε τρομάξω χωρίς λόγο. Καλή επιτυχία! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Όχι καλέ, τι πρόβλημα να είναι! Εξαιρετικά σπάνια συμπίπτει η μέρα στον υπέρηχο και στο ημερολόγιο! Αυτό που δεν ξέρω είναι με βάση ποια από τις δύο ημερομηνίες βγαίνει η πιτ, νομίζω με βάση τον υπέρηχο όμως. Αλλά όταν η διαφορά είναι τόσο μικρή η πιτ δεν αλλάζει. Εσύ πότε έχεις Πιτ? 

Όταν είχαμε κάνει κι εμείς προεμφυτευτικό, είχα τα ίδια αποτελέσματα με εσένα, μόλις μία υγιή βλαστοκύστη στις 5 ή 6 (έχω ξεχάσει, νομίζω ότι ήταν 6 όμως). Και ξέρεις τι συνέβη? Έμεινα έγκυος φυσικά ακριβώς πριν κάνω ετ με την τυχερή βλαστοκυστούλα! Που σημαίνει ότι και μία να υπάρχει, στατιστικά ο οργανισμός σου μπορεί να δώσει σίγουρα κι άλλες! Στο λέω για να πάρεις κουράγιο και να έχεις πίστη! Όσο γι' αυτό που σου είπαν για τις άλλες δύο, ειλικρινά δεν το έχω ξανακούσει, οπότε δεν έχω και άποψη. Σε ποιο κέντρο είσαι? 

Γιατί δε τον ρωτάς? Νομίζω όλοι δίνουν. Εκτός μόνο αν έχεις ήδη υπερβολικά υψηλό νούμερο και τότε δεν κάνει. Καλά αποτελέσματα να έχεις και καλή δύναμη αυτές τις δύσκολες μέρες της αναμονής! 

Ο γιατρός μας το επιτρέπει. Εγώ νομίζω μόνο μία φορά είχα πάρει που ήταν πραγματικά ανυπόφορος ο πονοκέφαλος και μάλιστα τότε ήταν η μία από τις δύο φορές που είχα κάνει και εμετό γιατί δεν παλευόταν η αναγούλα σε συνδυασμό με τον πονοκέφαλο. Καλό είναι να μη βασανίζεσαι πάντως, από τη στιγμή που δεν περνάει το ντεπόν τον πλακούντα. 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου, τα πάτε πολύ καλά!!! Δεν έγινε κάτι που αρρώστησες. Κι εγώ είχα βήχα από υπολείμματα του κόβιντ όταν ήμουν στην αρχή της εγκυμοσύνης μου και μου είχαν δώσει από το φαρμακείο κάτι φυτικές σταγόνες για το βήχα, γιατί κανένα από τα φαρμακευτικά σιρόπια δεν είναι εντελώς ακίνδυνο και δεν ήθελα να πάρω, κι ας επέμενε η μαία ότι είναι οκ. Περαστικά σου! 

Τρομερό αυτό που σου συνέβη!! Να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους ❤ Εγώ για να είμαι ειλικρινής δεν τολμάω να προσπαθήσω φυσική σύλληψη με τον άντρα μου. Μετά από ένα χρόνο στο ταξίδι της εξωσωματικής και μία βιοχημική λίγο πριν ξεκινήσουμε έχω αποκαρδιωθεί λίγο με την ποιότητα των ωαρίων μου και φοβάμαι. Είμαι σε κέντρο της Θεσσαλονίκης, νομίζω ότι δεν επιτρέπεται να λέμε ονόματα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια η μέρα μου πάλι ένα τσικ ροζάκι στα υγρά, χωρίς πονο κλπ  ! τρίτη προς τετάρτη όπως πάντα! εχω αρχίσει να πιστευω οτι όντως τελικά είναι επειδη αλλάζω βδομάδα κάθε τετάρτη αν και η μαια λέει ότι δεν είναι αυτό ! ή θέλω παραπάνω προγεστερονη και όταν τη σταματάω μετά από μερικές μέρες ξαναβλέπω ίνες ροζάκι 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fay_ said:

Και που τα πήρα δε νομίζω ότι μου έκαναν κάτι.. το ένιωσα 😂 αλλά οκ είναι στιγμιαίο.
δε βγήκαν ακόμα κανουν κάνα 10ημερο.
Καλά μας αποτελέσματα! 

Καλά μας αποτελέσματα! Θα σου στείλω να σου πω όταν βγουνε.

 

52 minutes ago, happiness79 said:

Το μικροβίωμα ενδομητρίου είναι ίδια εξέταση με τη βιοψία ενδομητρίου? Γιατί είχα κάνει αλλά αν θυμάμαι καλά λεγόταν έτσι. Εγώ του ζήτησα να μου την κάνει με μέθη επειδή μου είχαν πει ότι πονάει πολύ. Μπορεί να μη λέμε την ίδια εξέταση βέβαια, δε θέλω να σε τρομάξω χωρίς λόγο. Καλή επιτυχία! 

Oh no! Μάλλον το ίδιο είναι… ευχαριστώ πολύ! 

 

22 minutes ago, Angot said:

κορίτσια η μέρα μου πάλι ένα τσικ ροζάκι στα υγρά, χωρίς πονο κλπ  ! τρίτη προς τετάρτη όπως πάντα! εχω αρχίσει να πιστευω οτι όντως τελικά είναι επειδη αλλάζω βδομάδα κάθε τετάρτη αν και η μαια λέει ότι δεν είναι αυτό ! ή θέλω παραπάνω προγεστερονη και όταν τη σταματάω μετά από μερικές μέρες ξαναβλέπω ίνες ροζάκι 

Γεια σου @Angot μου, νόμιζα πως την προγεστερονη δεν πρέπει να την σταματήσεις μέχρι τους 3 μήνες εγκυμοσύνης; Δεν ξέρω αν κάνω λάθος βέβαια… Τι σου είπε ο γιατρός;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...