Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Texas είπε:

13η μέρα πήγε  278 αρρώστησα λίγο προσπαθώ να μην βήχω είμαι με ντεπόν … μακάρι Θεέ μου προχωράμε 

Μην ανχωνεσε καλέ με τον βήχα δεν γίνετε τίποτα τόσο νωρίς . Περαστικά σου Κ συνχαρητηρια για την χοριακη όλα καλά ! Μην ανχωνεσε να συμβουλεύεσε τον γιατρό σου Κ να πας να σε ακροαστει αν βήχεις πολύ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

20 minutes ago, linaa said:

Μην ανχωνεσε καλέ με τον βήχα δεν γίνετε τίποτα τόσο νωρίς . Περαστικά σου Κ συνχαρητηρια για την χοριακη όλα καλά ! Μην ανχωνεσε να συμβουλεύεσε τον γιατρό σου Κ να πας να σε ακροαστει αν βήχεις πολύ 

Νιώθω λίγο άρρωστη όλο το πακέτο δεν είναι όμως ότι βήχω πολύ πιστεύω από αύριο θα είμαι καλύτερα το χθεσινό βράδυ ήταν λίγο δύσκολο και τώρα πάλι με έπιασε μια ατονία και το κεφάλι μου και πήρα ένα ντεπόν 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Texas είπε:

13η μέρα πήγε  278 αρρώστησα λίγο προσπαθώ να μην βήχω είμαι με ντεπόν … μακάρι Θεέ μου προχωράμε 

Μια χαρά μεγαλώνει!!! Σιγά σιγά θα δεις και τα μεγάλα νούμερα 🥰

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Angot είπε:

λες ε; μπορει θα δούμε ! γενικά ειμαι υποστασιακή αλλά γύρω στο 11 οχι 9 και να χω φάει ότι υπάρχει στο εμπόριο από φέτα! 

Εγω μόνιμα 9 με 5 πίεση, ό,τι κι αν φάω.. Δεν μου έφερνε όμως πονοκέφαλο. Ντεπον πρώτη φορά πήρα σήμερα λόγω δοντιου, μου είπε η οδοντίατρος χιλιαρι αλλά φοβήθηκα πήρα 500αρι. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Σποράκι said:

Μια χαρά μεγαλώνει!!! Σιγά σιγά θα δεις και τα μεγάλα νούμερα 🥰

Να δούμε ποτε θα μου πουν να πάω ξανα κάνω ακριβώς ότι μου λέει ο γιατρός . Μέχρι στιγμής ήθελε από 9η μέρα ανα 2 μέρες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Neverstop είπε:

Εγω μόνιμα 9 με 5 πίεση, ό,τι κι αν φάω.. Δεν μου έφερνε όμως πονοκέφαλο. Ντεπον πρώτη φορά πήρα σήμερα λόγω δοντιου, μου είπε η οδοντίατρος χιλιαρι αλλά φοβήθηκα πήρα 500αρι. 

ωχ η χειρότερη περιοδος για δόντι πραγματικά! να σου περάσει γρήγορα φτου φτου 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Texas είπε:

13η μέρα πήγε  278 αρρώστησα λίγο προσπαθώ να μην βήχω είμαι με ντεπόν … μακάρι Θεέ μου προχωράμε 

Μια χαρά είναι η χοριακη σου,περαστικά σου και με το καλό το σποράκι σου να μεγαλώνει 😊

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Texas είπε:

Να δούμε ποτε θα μου πουν να πάω ξανα κάνω ακριβώς ότι μου λέει ο γιατρός . Μέχρι στιγμής ήθελε από 9η μέρα ανα 2 μέρες 

Δυστυχώς είχα πολύ χαλασμένο δόντι και κάνω απονευρωση.. Δεν πονάω όμως ευτυχως. Και σκέφτηκα καλύτερα τώρα παρά μετά με το νεογεννητο. Σ ευχαριστώ πολύ! @Angot

@Texasμια χαρά ανεβαίνει φτου φτου και περαστικά σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Texas said:

13η μέρα πήγε  278 αρρώστησα λίγο προσπαθώ να μην βήχω είμαι με ντεπόν … μακάρι Θεέ μου προχωράμε 

Τέλεια αύξηση! Εγώ όταν πήρα θετική χοριακή ήμουν ήδη συνεχόμενη 3 μέρες, δεν έβγαινε ή φωνή μου,  γενικά ήμουν χάλια. Όλα καλά όμως. Με την εγκυμοσύνη πέφτει το ανοσοποιητικο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marlina είπε:

Πιστεύω ότι ανεξαρτήτως ηλικίας, ο κυριότερος λόγος ανεπιτυχους ΕΤ και αποβολων είναι οι χρωμοσωμικες ανωμαλιες. Σίγουρα σε μεγαλύτερες ηλικίες αυξανονται οι πιθανοτητες για χρωμοσωμικες. Αλλά για παράδειγμα εγώ είμαι 35 χρονων, το 2021 από σπερματεγχηση ειχα 3 εμβρυα και περυσι είχα κάνει ΕΤ 2 βλαστοκυστες. Στην πρώτη αποβολη που κάναμε καρυοτυπο εμβρυου υπήρχαν χρωμοσωμικες και στην δεύτερη αποβολή πάλι χρωμοσωμικες ανωμαλιες.

Συμφωνώ. Έχετε προχωρήσει σε επόμενη εμβρυομεταφορά? Με συγχωρείς αν έχεις ήδη γράψει την κατάστασή σου, μου έχει ξεφύγει μεσα στη συνεχόμενη ροή. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Angot είπε:

κορίτσια ντεπόν έχετε πάρει όσο είστε έγκυος; εχω από χθες πονοκέφαλο και κοντεύω να τρελαθώ! υποπτεύομαι είναι από την πίεση ! έχει πέσει στο 9 και δεν ανεβαίνει ότι και να φάω 

Εννοείται να πάρεις ντεπον η παναντολ, απλά παυσίπονα ειναι .Σε λογικά πλαίσια βέβαια,μέχρι 3 την ημερα.Αυτο που δεν πρέπει να πάρεις αν δεν ρωτήσεις πρώτα τον γιατρό,είναι οποιοδήποτε αντιφλεγμονώδες. Οταν με είχε πιάσει ο αυχένας μου και υπέφερα από τον πόνο,μου είχε επιτρέψει μόνο παναντολ μπλε(το απλό δλδ)και κρέμα μουσκοριλ,η οποία δεν είναι και πολύ ισχυρή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Soho24 είπε:

Συμφωνώ. Έχετε προχωρήσει σε επόμενη εμβρυομεταφορά? Με συγχωρείς αν έχεις ήδη γράψει την κατάστασή σου, μου έχει ξεφύγει μεσα στη συνεχόμενη ροή. 

Βάλαμε 2 βλαστοκυστες ελεγμενες τον Σεπτέμβριο. Πρώτη φορά έχω φτάσει στην 12 εβδομάδα (με πολύ αγχος βεβαια). Είχα την προηγούμενη εβδομάδα μια αιμορραγία και αύριο έχουμε υπέρηχο ελπίζω να είναι όλα ένταξη....

  • Ευχή 9
  • Δύναμη! 2
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Marlina είπε:

Βάλαμε 2 βλαστοκυστες ελεγμενες τον Σεπτέμβριο. Πρώτη φορά έχω φτάσει στην 12 εβδομάδα (με πολύ αγχος βεβαια). Είχα την προηγούμενη εβδομάδα μια αιμορραγία και αύριο έχουμε υπέρηχο ελπίζω να είναι όλα ένταξη....

Ωωωω πόσο όμορφα νέα!! Στέλνω άπειρες ευχές και θετική ενέργεια, να πας με πολλή χαρά στον υπέρηχό σου αύριο! Θα είναι όλα καλά ❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/18/2023 at 9:54 PM, Kiddo said:

Καλησπέρα! 

 

Θα με ενδιέφερε αν υπάρχει ακόμα διαθέσιμη φυσικά.

 

Κατά λάθος, δεν ξέρω πως έγινε και δεν σβήνει..

Καλησπέρα! Δεν ξέρω αν ενδιαφέρεσαι τελικά ή όχι.. Τα δικά μου είναι ακόμη διαθέσιμα. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

Ενδιαφέρον! Την αξιοποίησες τελικά τη συγκεκριμένη βλαστοκύστη?

@Σποράκι @vikoula2023 Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! Πόσο υπέροχο θα ήταν να πάνε όλα καλά 🥲

@linaa Λογικά αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι ο προεμφυτευτικός επιλέγεται για γυναίκες μεγαλύτερης ηλικίας. Δυστυχώς η στατιστική δεν μας ευνοεί και οι παθολογίες στα καημένα τα ωάριά μας είναι πολλές. Μακάρι να σημαίνει αυτό που περιγράφεις, θα ήταν μια θετική εξέλιξη. 

Καλησπέρα! Πόσο χαίρομαι όταν ακούω αυτές τις ιστορίες! Μου αναπτερώσατε το ηθικό ρε κορίτσια, σας χιλιοευχαριστώ ❤

Όχι, δεν ξέρω αν έκανα καλά, αλλά φοβήθηκα γιατί λίγους μήνες πριν είχα κάνει διακοπή και δεν ήθελα να νιώσω ξανά κάτι παρόμοιο.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...