Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 37 λεπτά , Soho24 είπε:

Καλησπέρια κορίτσια! Ήρθαν τα αποτελέσματα του προεμφυτευτικού, δυστυχώς πολύ φτωχά όπως ήταν αναμενόμενο, είχα όμως ελπίδες για κάτι καλύτερο 🥺 Μία μόνο βλαστοκύστη από τις 6 επέστρεψε υγιής. Μου ανέφεραν όμως κάτι από το εμβρυολογικό που δεν το έχω ξανακούσει. Θα καταψύξουμε άλλες 2 βλαστοκύστες, που ναι μεν έχουν παθολογικά κύτταρα, υπερτερούν όμως τα υγιή. Έχω ήδη κλείσει ραντεβού για να συζητήσω διάφορα και πώς προχωράμε, θα με ενδιέφερε όμως να ακούσω αν κάποια από εσάς είχε παρόμοια εμπειρία.

Κορίτσι μου ένα θες και το έχεις. Καλή επιτυχία, να είναι το μωράκι σου!!!

πρίν από 29 λεπτά , Anna,G είπε:

Καλησπέρα!!! Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια έκανα Εμβυομεταφορα σήμερα αλλά ο γιατρός  δεν μου έδωσε να περνώ Felicine ( Φυλλικό οξύ) δεν θα έπρεπε να μου έχει δώσει;; σκεφτομαι μήπως το ξέχασε.

Δεν είναι απαραίτητο το φυλλικό οξύ στην ετ. Εμένα δεν μου το έχει γράψει ποτέ, παίρνω γενικά (δεν το έχω αναφέρει ποτέ στον γιατρό μου όμως) 2-3 φορές την εβδομάδα από την αιματολόγο για άσχετο λόγο όμως. Αν δεν έχεις έλλειψη σε πρώτη φάση δεν απαραίτητο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 40 λεπτά , Soho24 είπε:

Καλησπέρια κορίτσια! Ήρθαν τα αποτελέσματα του προεμφυτευτικού, δυστυχώς πολύ φτωχά όπως ήταν αναμενόμενο, είχα όμως ελπίδες για κάτι καλύτερο 🥺 Μία μόνο βλαστοκύστη από τις 6 επέστρεψε υγιής. Μου ανέφεραν όμως κάτι από το εμβρυολογικό που δεν το έχω ξανακούσει. Θα καταψύξουμε άλλες 2 βλαστοκύστες, που ναι μεν έχουν παθολογικά κύτταρα, υπερτερούν όμως τα υγιή. Έχω ήδη κλείσει ραντεβού για να συζητήσω διάφορα και πώς προχωράμε, θα με ενδιέφερε όμως να ακούσω αν κάποια από εσάς είχε παρόμοια εμπειρία.

Μην απογοητεύεσαι καθόλου κορίτσι μου ολα θα πάνε καλα να σκέφτεσαι θετικά σου εύχομαι σύντομα να έχεις καλα αποτελέσματα❤️

πρίν από 33 λεπτά , Anna,G είπε:

Καλησπέρα!!! Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια έκανα Εμβυομεταφορα σήμερα αλλά ο γιατρός  δεν μου έδωσε να περνώ Felicine ( Φυλλικό οξύ) δεν θα έπρεπε να μου έχει δώσει;; σκεφτομαι μήπως το ξέχασε.

Καλή επιτυχία να έχεις κορίτσι μου ο κάθε γιατρός ακολουθεί την δικιά του διαδικασία ρωτά τον δεν πειράζει.εμενα π.χ μου τα είχε ξεκινήσει πριν την εμβρυομεταφορα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Soho24 είπε:

Καλησπέρια κορίτσια! Ήρθαν τα αποτελέσματα του προεμφυτευτικού, δυστυχώς πολύ φτωχά όπως ήταν αναμενόμενο, είχα όμως ελπίδες για κάτι καλύτερο 🥺 Μία μόνο βλαστοκύστη από τις 6 επέστρεψε υγιής. Μου ανέφεραν όμως κάτι από το εμβρυολογικό που δεν το έχω ξανακούσει. Θα καταψύξουμε άλλες 2 βλαστοκύστες, που ναι μεν έχουν παθολογικά κύτταρα, υπερτερούν όμως τα υγιή. Έχω ήδη κλείσει ραντεβού για να συζητήσω διάφορα και πώς προχωράμε, θα με ενδιέφερε όμως να ακούσω αν κάποια από εσάς είχε παρόμοια εμπειρία.

Εγώ είχα μια τέτοια στον προηγούμενο προεμφυτευτικο. Εννοούν ότι τα ελαττωματικά κύτταρα θα αποβληθούν στον πλακούντα και θα συνεχίσει υγιής η κύηση. 

  • Μου αρέσει 3

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Soho24 είπε:

Καλησπέρια κορίτσια! Ήρθαν τα αποτελέσματα του προεμφυτευτικού, δυστυχώς πολύ φτωχά όπως ήταν αναμενόμενο, είχα όμως ελπίδες για κάτι καλύτερο 🥺 Μία μόνο βλαστοκύστη από τις 6 επέστρεψε υγιής. Μου ανέφεραν όμως κάτι από το εμβρυολογικό που δεν το έχω ξανακούσει. Θα καταψύξουμε άλλες 2 βλαστοκύστες, που ναι μεν έχουν παθολογικά κύτταρα, υπερτερούν όμως τα υγιή. Έχω ήδη κλείσει ραντεβού για να συζητήσω διάφορα και πώς προχωράμε, θα με ενδιέφερε όμως να ακούσω αν κάποια από εσάς είχε παρόμοια εμπειρία.

Προφανώς πιστεύουν ότι στην εξέλιξη τους τα κύτταρα θα διορθώσουν τις πιθανές ατέλειες . Συμβαίνει αυτό στην εξέλιξη στις διερεσεις δηλαδή των κυττάρων κάποια πράγματα να γίνονται σωστά τελικά. Πάντως οι περισσότερες κοπέλες με Προεμφυτικο ένα έμβρυο είχαν τελικά σπάνια ακούς για πολλά υγιή έμβρυα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Soho24 είπε:

Καλησπέρια κορίτσια! Ήρθαν τα αποτελέσματα του προεμφυτευτικού, δυστυχώς πολύ φτωχά όπως ήταν αναμενόμενο, είχα όμως ελπίδες για κάτι καλύτερο 🥺 Μία μόνο βλαστοκύστη από τις 6 επέστρεψε υγιής. Μου ανέφεραν όμως κάτι από το εμβρυολογικό που δεν το έχω ξανακούσει. Θα καταψύξουμε άλλες 2 βλαστοκύστες, που ναι μεν έχουν παθολογικά κύτταρα, υπερτερούν όμως τα υγιή. Έχω ήδη κλείσει ραντεβού για να συζητήσω διάφορα και πώς προχωράμε, θα με ενδιέφερε όμως να ακούσω αν κάποια από εσάς είχε παρόμοια εμπειρία.

Καλησπέρα!! Αρχικά θα ήθελα να σου πω πως η ξαδέρφη μου είχε το ίδιο αποτέλεσμα μετά από προεμφυτευτικο 1 υγιή βλαστοκυστη και κατάφερε με την πρώτη ΕΤ να κάνει το κοριτσάκι της!!! Εμενα μου έτυχε μια βλαστοκυστη να έχει μονοσωμια του χρωμοσωματις 19 σε μωσαικισμο χαμηλού ποσοστού και μου την κρατήσανε. 

Πιστευω οτι τα ποσοστα θετικης χοριακης αλλα και γεννησης υγιους μωρου αυξανονται κατα πολυ οταν υπαρχει υγιες εμβρυο..Καλή επιτυχία να έχεις!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Ele@n είπε:

Εγώ είχα μια τέτοια στον προηγούμενο προεμφυτευτικο. Εννοούν ότι τα ελαττωματικά κύτταρα θα αποβληθούν στον πλακούντα και θα συνεχίσει υγιής η κύηση. 

Ενδιαφέρον! Την αξιοποίησες τελικά τη συγκεκριμένη βλαστοκύστη?

@Σποράκι @vikoula2023 Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! Πόσο υπέροχο θα ήταν να πάνε όλα καλά 🥲

@linaa Λογικά αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι ο προεμφυτευτικός επιλέγεται για γυναίκες μεγαλύτερης ηλικίας. Δυστυχώς η στατιστική δεν μας ευνοεί και οι παθολογίες στα καημένα τα ωάριά μας είναι πολλές. Μακάρι να σημαίνει αυτό που περιγράφεις, θα ήταν μια θετική εξέλιξη. 

πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

Καλησπέρα!! Αρχικά θα ήθελα να σου πω πως η ξαδέρφη μου είχε το ίδιο αποτέλεσμα μετά από προεμφυτευτικο 1 υγιή βλαστοκυστη και κατάφερε με την πρώτη ΕΤ να κάνει το κοριτσάκι της!!! Εμενα μου έτυχε μια βλαστοκυστη να έχει μονοσωμια του χρωμοσωματις 19 σε μωσαικισμο χαμηλού ποσοστού και μου την κρατήσανε. 

Πιστευω οτι τα ποσοστα θετικης χοριακης αλλα και γεννησης υγιους μωρου αυξανονται κατα πολυ οταν υπαρχει υγιες εμβρυο..Καλή επιτυχία να έχεις!! 

Καλησπέρα! Πόσο χαίρομαι όταν ακούω αυτές τις ιστορίες! Μου αναπτερώσατε το ηθικό ρε κορίτσια, σας χιλιοευχαριστώ ❤

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Soho24 είπε:

Ενδιαφέρον! Την αξιοποίησες τελικά τη συγκεκριμένη βλαστοκύστη?

@Σποράκι @vikoula2023 Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! Πόσο υπέροχο θα ήταν να πάνε όλα καλά 🥲

@linaa Λογικά αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι ο προεμφυτευτικός επιλέγεται για γυναίκες μεγαλύτερης ηλικίας. Δυστυχώς η στατιστική δεν μας ευνοεί και οι παθολογίες στα καημένα τα ωάριά μας είναι πολλές. Μακάρι να σημαίνει αυτό που περιγράφεις, θα ήταν μια θετική εξέλιξη. 

Καλησπέρα! Πόσο χαίρομαι όταν ακούω αυτές τις ιστορίες! Μου αναπτερώσατε το ηθικό ρε κορίτσια, σας χιλιοευχαριστώ ❤

Πιστεύω ότι ανεξαρτήτως ηλικίας, ο κυριότερος λόγος ανεπιτυχους ΕΤ και αποβολων είναι οι χρωμοσωμικες ανωμαλιες. Σίγουρα σε μεγαλύτερες ηλικίες αυξανονται οι πιθανοτητες για χρωμοσωμικες. Αλλά για παράδειγμα εγώ είμαι 35 χρονων, το 2021 από σπερματεγχηση ειχα 3 εμβρυα και περυσι είχα κάνει ΕΤ 2 βλαστοκυστες. Στην πρώτη αποβολη που κάναμε καρυοτυπο εμβρυου υπήρχαν χρωμοσωμικες και στην δεύτερη αποβολή πάλι χρωμοσωμικες ανωμαλιες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ντεπόν έχετε πάρει όσο είστε έγκυος; εχω από χθες πονοκέφαλο και κοντεύω να τρελαθώ! υποπτεύομαι είναι από την πίεση ! έχει πέσει στο 9 και δεν ανεβαίνει ότι και να φάω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια ντεπόν έχετε πάρει όσο είστε έγκυος; εχω από χθες πονοκέφαλο και κοντεύω να τρελαθώ! υποπτεύομαι είναι από την πίεση ! έχει πέσει στο 9 και δεν ανεβαίνει ότι και να φάω 

Ναι εγώ είχα πάρει εννοείτε επιτρέπετε Κ εννοείτε δεν πρέπει να μένεις με πονοκέφαλο Κ να υποφέρεις. Ρωτά τον γιατρό για δοσολογία εμένα μου είχε επιτρέψει μόνο το χάπι το 500 Άρι ανά 6ωρο όχι το μάξιμουμ Κ όχι αναβραζον αλλά επειδή αυτά αλλάζουν με τους γιατρούς ρωτά τον . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Ναι εγώ είχα πάρει εννοείτε επιτρέπετε Κ εννοείτε δεν πρέπει να μένεις με πονοκέφαλο Κ να υποφέρεις. Ρωτά τον γιατρό για δοσολογία εμένα μου είχε επιτρέψει μόνο το χάπι το 500 Άρι ανά 6ωρο όχι το μάξιμουμ Κ όχι αναβραζον αλλά επειδή αυτά αλλάζουν με τους γιατρούς ρωτά τον . 

μου εχει δώσει οδηγίες σε περίπτωση που χρειαστεί μέχρι 3 μαξ την ημέρα! απλώς ήθελα να το αποφύγω! αν συμβαίνει λόγο πίεσης θα το εχω καθημερινά και δεν γίνεται να παίρνω κάθε μέρα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οι ορμόνες είναι δεν είναι η πίεση μην ανησυχείς . 

Just now, Angot είπε:

μου εχει δώσει οδηγίες σε περίπτωση που χρειαστεί μέχρι 3 μαξ την ημέρα! απλώς ήθελα να το αποφύγω! αν συμβαίνει λόγο πίεσης θα το εχω καθημερινά και δεν γίνεται να παίρνω κάθε μέρα 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

Οι ορμόνες είναι δεν είναι η πίεση μην ανησυχείς . 

 

λες ε; μπορει θα δούμε ! γενικά ειμαι υποστασιακή αλλά γύρω στο 11 οχι 9 και να χω φάει ότι υπάρχει στο εμπόριο από φέτα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

λες ε; μπορει θα δούμε ! γενικά ειμαι υποστασιακή αλλά γύρω στο 11 οχι 9 και να χω φάει ότι υπάρχει στο εμπόριο από φέτα! 

Εντάξει η υπόταση στην εγκυμοσύνη δεν είναι ανησυχιτικο απλά πρόσεχε να μην σηκώνεσε νυστικη Κ σου έρθει καμία ζαλάδα Κ πέσεις . Κ πρόσεχε με την φέτα να είναι συσκευασμένη Κ από μεγάλες εταιρείες ή να την ψήνεις 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Εντάξει η υπόταση στην εγκυμοσύνη δεν είναι ανησυχιτικο απλά πρόσεχε να μην σηκώνεσε νυστικη Κ σου έρθει καμία ζαλάδα Κ πέσεις . Κ πρόσεχε με την φέτα να είναι συσκευασμένη Κ από μεγάλες εταιρείες ή να την ψήνεις 

ναι πάντα κουτάκι παίρνω γιατί τρωω γενικά φουλ φέτα! την αγαπω! φέτα και χωριάτικη σαλάτα μπορώ να τρέφομαι για πάντα ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/18/2023 at 8:15 PM, Texas said:

Πήγε 140 σήμερα 11η μέρα καλό αυτό απλά αρρώστησε ο άντρας μου γρίπη από ότι φαίνεται και δεν μπορώ να το χαρώ φοβάμαι μην αρρωστήσω και εγώ αν αύριο σηκωθώ και είμαι χάλια τι κάνω κορίτσια ; 

13η μέρα πήγε  278 αρρώστησα λίγο προσπαθώ να μην βήχω είμαι με ντεπόν … μακάρι Θεέ μου προχωράμε 

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 11
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...