Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 30 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Εγω αυτό το μήνα τα πήρα για 18 μέρες και ήθελε να τα συνεχίσω και έπαιρνα 6 τη μέρα!

ναι μου είπε puregon 900 μονάδες θα παρω. Την άλλη ένεση την elonva μια φορα θα την κάνω. 
 

σ Ευχαριστω πολύ πολύ για τις ευχές σου ❤️❤️❤️

ευχομαι και σ εσένα τα καλύτερα!!!

6 την ημέρα??? Για τόσες ημέρες? Αυτός ο γιατρός τι είχε στο μυαλό του, απορώ! 

Για την elonva συμφωνώ με τα κορίτσια, είναι πολλές μονάδες μαζεμένες,με προβληματίζει.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 55 λεπτά , Nels είπε:

Μην ανησυχείς, έχεις όλο το χρόνο μπροστά σου, λίγο υπομονή ακόμη και θα τα καταφέρετε. Sorry αν ένιωσες οτι ήμουν κάπως επίμονη με το θέμα της αλλαγής μονάδας εξωσωματικης αλλά ημουν ομοιοπαθουσα και με 2-3 επισκέψεις σε ιδιωτικά κέντρα εξωσωματικης είδα τι τεράστια διαφορά υπήρχε. Είναι τόση μεγάλη η προσπάθεια που καταβάλουμε και η επιβάρυνση του οργανισμού μας που είναι σημαντικό να ξεκινάμε με τις καλύτερες προϋποθέσεις.

Τώρα όσο αφορά το πρωτοκολλο  elonva όντως όπως αναφέρει και η Σπορακι μπορεί να είναι μια ένεση αλλά ειναι πολύ ισχυρή δοση, αντιστοιχει σε 2100 μονάδες. Αυτό το πρωκολλο είχα κάνει και εγώ την πρώτη μου φορά και δε μου ταίριαξε καθόλου γιατι μου δημιούργησε τρελό πρήξιμο αλλά στην Angot δούλεψε οπότε μάλλον είναι θέμα οργανισμού. Όσο για την κατάψυξη των εμβρύων και εμβρυομεταφορα σε άλλο κύκλο μου ταίριαξε και μένα πολύ περισσότερο, είχε ανάγκη να ηρεμήσει ο οργανισμός μου μετά από τις ορμονες.

Το σημαντικό είναι να σου εμπνέει εμπιστοσύνη ο νέος σου γιατρός. Καλή επιτυχία στη νέα σου προσπάθεια, είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα έχουμε ευχάριστα νέα!!

Σε καμια περίπτωση μη ζητάς συγνώμη που επέμενες. Έκανες πολύ καλα και κρίμα που δεν σε άκουσα νωρίτερα..δεν ξέρω γιατί δεν μπορουσα να το ακούσω. Μου το έλεγαν και δικοί μου άνθρωποι. 
μακαρι να μου ταιριάξει αυτό το σχήμα !!! 
και μακαρι να τα καταφέρουμε! Εχουμε ταλαιπωρηθεί παρά πολύ! 
ευχαριστω πολύ πολύ ❤️❤️❤️

πρίν από 45 λεπτά , Neverstop είπε:

6 την ημέρα??? Για τόσες ημέρες? Αυτός ο γιατρός τι είχε στο μυαλό του, απορώ! 

Για την elonva συμφωνώ με τα κορίτσια, είναι πολλές μονάδες μαζεμένες,με προβληματίζει.. 

και εγω απορώ!και τα ωοθυλακια στάσιμα στα 11 χιλ και να μου λέει παρε και αλλα!

η elonva που μου έγραψε, γράφει δίπλα 150 ui. Παίζει να είναι μικρότερη; Πάντως μου είπε ότι αυτή η ένεση θα δώσει το boost να μεγαλώσουν όσα ωάρια περισσότερα μπορεί ο οργανισμός μου να δώσει. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

Σε καμια περίπτωση μη ζητάς συγνώμη που επέμενες. Έκανες πολύ καλα και κρίμα που δεν σε άκουσα νωρίτερα..δεν ξέρω γιατί δεν μπορουσα να το ακούσω. Μου το έλεγαν και δικοί μου άνθρωποι. 
μακαρι να μου ταιριάξει αυτό το σχήμα !!! 
και μακαρι να τα καταφέρουμε! Εχουμε ταλαιπωρηθεί παρά πολύ! 
ευχαριστω πολύ πολύ ❤️❤️❤️

και εγω απορώ!και τα ωοθυλακια στάσιμα στα 11 χιλ και να μου λέει παρε και αλλα!

η elonva που μου έγραψε, γράφει δίπλα 150 ui. Παίζει να είναι μικρότερη; Πάντως μου είπε ότι αυτή η ένεση θα δώσει το boost να μεγαλώσουν όσα ωάρια περισσότερα μπορεί ο οργανισμός μου να δώσει. 

Διάβασα πως είναι 150 microgramm, άρα άλλη μονάδα μέτρησης. Είναι σαν να σου δίνει με τη μία 7 ημέρες ενέσεων. Κι η puregon για συμπλήρωμα το επόμενο τριήμερο. 

Εύχομαι ολόψυχα να σου ταιριαξει! 🙏

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κορίτσια ! ενώ χθες μέτε τα πρωινά σκουπίσματα σταμάτησε το ροζ , σήμερα το πρωί πάλι τα ίδια πολύ πολύ αχνο ροζ στα υγρά! δεν εχω όμως καθόλου πονο τπτ! μήπως είναι το υπόθετο προγεστερονης που βάζω; να χει τραυματιστεί λίγο ο τράχηλος; εχω διακρίνει ότι είναι πολύ πρησμένος, μετά βίας χώρα το δάχτυλο το βράδυ που δένε χω τόσα υγρά ! όποτε λέω μπας και το ζορίζω λίγο! σορρυ για την πρωινή περιγραφή ! δε βρίσκω άλλη εξήγηση να συμβαίνει το πρωί που ειμαι και ξεκούραστη από το βράδυ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Angot είπε:

καλημερα κορίτσια ! ενώ χθες μέτε τα πρωινά σκουπίσματα σταμάτησε το ροζ , σήμερα το πρωί πάλι τα ίδια πολύ πολύ αχνο ροζ στα υγρά! δεν εχω όμως καθόλου πονο τπτ! μήπως είναι το υπόθετο προγεστερονης που βάζω; να χει τραυματιστεί λίγο ο τράχηλος; εχω διακρίνει ότι είναι πολύ πρησμένος, μετά βίας χώρα το δάχτυλο το βράδυ που δένε χω τόσα υγρά ! όποτε λέω μπας και το ζορίζω λίγο! σορρυ για την πρωινή περιγραφή ! δε βρίσκω άλλη εξήγηση να συμβαίνει το πρωί που ειμαι και ξεκούραστη από το βράδυ 

 κορίτσι κάποιο αγγειακι θα σπάει Κ επειδή περνεις Κ πολλά αντιπηκτικά είναι πιο νερουλό Κ κατεβαίνει το αίμα μέχρι κάτω. Γενικά το σαλοσπιρ τα κάνει αυτά γι'αυτό Κ το αποφεύγουν οι περισσότεροι γιατροί 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 49 λεπτά , linaa είπε:

 κορίτσι κάποιο αγγειακι θα σπάει Κ επειδή περνεις Κ πολλά αντιπηκτικά είναι πιο νερουλό Κ κατεβαίνει το αίμα μέχρι κάτω. Γενικά το σαλοσπιρ τα κάνει αυτά γι'αυτό Κ το αποφεύγουν οι περισσότεροι γιατροί 

μα μόνο κανα 2  σκουπίσματα το πρωί που βγαίνει η κρέμα και μετά τέλος! γι αυτό το σκέφτηκα! μου είπε χθες και σήμερα να κάνω αντιπηκτική αλλά οχι σαλοσπίρ μέχρι να σταματήσω τελείως! σήμερα εχω υπερηχο το απόγευμα θα δω αν βλέπει κάτι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Angot είπε:

μα μόνο κανα 2  σκουπίσματα το πρωί που βγαίνει η κρέμα και μετά τέλος! γι αυτό το σκέφτηκα! μου είπε χθες και σήμερα να κάνω αντιπηκτική αλλά οχι σαλοσπίρ μέχρι να σταματήσω τελείως! σήμερα εχω υπερηχο το απόγευμα θα δω αν βλέπει κάτι 

Απλώς εκείνη την ώρα που βάζεις την κρέμα φεύγει δεν τραυματίζεται έτσι εύκολα ο τραχηλος μην ανχωνεσε . Αφού είναι μόνο ροζ το πιο πιθανό να μην δει τίποτα κάποια αγγειακια σπάνε Κ επειδη είναι αραιωμένο το αίμα φαίνετε Κ στο σκούπισμα . 

Link to comment
Share on other sites

On 14/11/2023 at 6:26 ΜΜ, Katiamaxiking είπε:

Τι κρίμα ρε γαμωτο…έπρεπε να στο πουν. Ξέρω ήσουν στα χαμένα, που να το σκεφτείς; Και εγω έτσι ήμουν. Πάντως καμια φορα η φύση αποφασίζει και συνήθως προς το συμφέρον μας. Δλδ αν ήταν να μην μείνει το μωρό γιατί είχε κάποιο πρόβλημα, τότε ίσως να έπραξε σωστά. 
Ποσο καιρό έχει που βγήκες από το νοσοκομείο; Μήπως το έχουν κρατήσει; 
 

Έχει αρκετό καιρό , τον Ιούλιο συνέβη αυτό. 

On 14/11/2023 at 10:11 ΜΜ, happiness79 είπε:

Απολύτως νορμάλ είναι το βάρος και τα πονάκια που περιγράφεις, τα είχα κι εγώ στις αρχές και για κάμποσο καιρό. Μια αίσθηση λες και μου ερχόταν περίοδος. Όσο για τα συμπτώματα γρίπης που λες, μπορεί και να μην είναι γρίπη αλλά από την εγκυμοσύνη (επίσης το είχα κι εγώ στην αρχή) Χουχούλιασε, αγκάλιασε το μωράκι σου και θα περάσουν όλα! 

Αχ βρε κορίτσι μου τι έχεις περάσει... Εύχομαι μόνο χαρές από εδώ και πέρα! 

Ria μου κουράγιο... Και μια μεγάλη αγκαλιά σου στέλνω. Λυπάμαι τόσο πολύ για ότι πέρασες. Εύχομαι σύντομα να έχεις στην αγκαλιά σου ένα γερό μωρό, και θα γίνει. 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου ,αμήν !!!

On 15/11/2023 at 8:46 ΠΜ, Angot είπε:

καλημερα κορίτσια ειμαι γραφείο καο πάλι ροζ αχνο στο σκούπισμα ! πήρα διπλή προγεστερονη !μου είπε να μην ανησυχώ, εχω αύριο υπερηχο ! της ειπα να παω σήμερα και μ είπε δεν χρειάζεται ! τώρα δε ξέρω ! της λέω να παω σπίτι να ξαπλώσω και μ είπε άμα δεις ότι γινονται πολλά  πήγαινε αλλιώς συνέχισε τη δουλειά σ! κάθε τετάρτη βλέπω ροζάκι, ιεροτελεστία έχει καταντήσει 

Μέχρι περίπου την 9η-10ηεβδομαδα αν θυμάμαι καλά είχα κάθε φορά μια μέρα πριν από την ημέρα που άλλαζα εβδομάδα και εκείνη την ημέρα που άλλαζα πόνους περιόδου. Ροζ δε θυμάμαι αλλά μου είχαν πει είναι φυσιολογικό γιατί γίνονται πολλές αλλαγές στον οργανισμό μας ειδικά στην αρχή !

Επίσης εγώ είχα και κανονικό κόκκινο αίμα και δεν ήταν απολύτως τίποτα, οπότε μην ανησυχείς.  Είναι φυσιολογικά αυτά στην αρχή ,ειδικά σε εμάς τις εξωσωματικής μου έλεγε ο γιατρός. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Ria_ είπε:

Έχει αρκετό καιρό , τον Ιούλιο συνέβη αυτό. 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου ,αμήν !!!

Μέχρι περίπου την 9η-10ηεβδομαδα αν θυμάμαι καλά είχα κάθε φορά μια μέρα πριν από την ημέρα που άλλαζα εβδομάδα και εκείνη την ημέρα που άλλαζα πόνους περιόδου. Ροζ δε θυμάμαι αλλά μου είχαν πει είναι φυσιολογικό γιατί γίνονται πολλές αλλαγές στον οργανισμό μας ειδικά στην αρχή !

Επίσης εγώ είχα και κανονικό κόκκινο αίμα και δεν ήταν απολύτως τίποτα, οπότε μην ανησυχείς.  Είναι φυσιολογικά αυτά στην αρχή ,ειδικά σε εμάς τις εξωσωματικής μου έλεγε ο γιατρός. 

Σου εύχομαι ολόψυχα το 2024 να είσαι έγκυος και να γεμίσει η αγκαλιά σου με μωράκια ❤️ Πέρασες πάρα πολλά και σου αξίζει κάθε ευτυχία 😘

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έλαβα τα μαντάτα… πάει και η 4η προσπάθεια. Το ένα που είχε γονιμοποιηθεί δεν έγινε βλαστοκύστη. Πάλι κουβά. 
Αν θέλει καμία κουβά, να ξέρετε έχω 4, δεν ξέρω τι να τους κάνω (λίγο χιούμορ γιατί δεν θα την παλέψουμε αλλιώς!).

 

  • Λυπημένη/-ος 18
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, MarGe2022 είπε:

Εγώ τα έλαβα τα μαντάτα… πάει και η 4η προσπάθεια. Το ένα που είχε γονιμοποιηθεί δεν έγινε βλαστοκύστη. Πάλι κουβά. 
Αν θέλει καμία κουβά, να ξέρετε έχω 4, δεν ξέρω τι να τους κάνω (λίγο χιούμορ γιατί δεν θα την παλέψουμε αλλιώς!).

 

Λυπαμαι πολύ…

Ξεκούραση, ανασυγκρότηση και με νέες δυνάμεις να πας να πάρεις και άλλες πληροφορίες. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

κορίτσια τελειώσαμε ακούσαμε καρδούλα ! είμαστε 2 μέρες μεγαλύτεροι στον υπερηχο και έχουμε 121 παλμούς! όλα καλα  είπε ο γιατρός 

Μια χαρά είναι !! Τόσο είναι στην αρχή όλα καλά ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...