Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , Alex@ είπε:

Είμαι σε δημόσιο και Σάββατο δεν κάνουν ωοληψιες. Και εγώ την προηγούμενη φορά είχα κάνει όταν έφτασαν στα 20χιλ. Ανησυχώ επειδή το Σάββατο δεν κάνουν ωοληψιες και την Δευτέρα είναι αργά, μήπως με βάλουν την Παρασκευή.

Νομίζω είναι θέμα γιατρού και εργαστηρίου αυτό. Ο δικός μου μου είχε πει ότι κάποιοι θεωρούν καλύτερο να τα παίρνουν λίγο μικρότερα και όχι στο φουλ της ανάπτυξης τους και η αλήθεια είναι ότι ανάμεσα στις δύο μεθόδους είδα καλύτερα αποτελέσματα στις γονιμοποιήσεις όταν τα έπαιρναν λίγο μικρότερα. Οπότε μην ανησυχείς, ξέρει ο γιατρός σου! 

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

καλημερα κορίτσια ειμαι γραφείο καο πάλι ροζ αχνο στο σκούπισμα ! πήρα διπλή προγεστερονη !μου είπε να μην ανησυχώ, εχω αύριο υπερηχο ! της ειπα να παω σήμερα και μ είπε δεν χρειάζεται ! τώρα δε ξέρω ! της λέω να παω σπίτι να ξαπλώσω και μ είπε άμα δεις ότι γινονται πολλά  πήγαινε αλλιώς συνέχισε τη δουλειά σ! κάθε τετάρτη βλέπω ροζάκι, ιεροτελεστία έχει καταντήσει 

Δεν είναι ανησυχητικό το ροζ, ούτε το καφέ. Αλλά καταλαβαίνω ότι δεν είναι ευχάριστο. Μπορείς να πας σπίτι να ξεκουραστείς ακόμα κι αν δεν είναι απαραίτητο, αν αυτό σε βοηθήσει στην ψυχολογία σου! Να σε φροντίσεις! Καλή επιτυχία αύριο στον υπέρηχο! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 38 λεπτά , happiness79 είπε:

Νομίζω είναι θέμα γιατρού και εργαστηρίου αυτό. Ο δικός μου μου είχε πει ότι κάποιοι θεωρούν καλύτερο να τα παίρνουν λίγο μικρότερα και όχι στο φουλ της ανάπτυξης τους και η αλήθεια είναι ότι ανάμεσα στις δύο μεθόδους είδα καλύτερα αποτελέσματα στις γονιμοποιήσεις όταν τα έπαιρναν λίγο μικρότερα. Οπότε μην ανησυχείς, ξέρει ο γιατρός σου! 

Δεν είναι ανησυχητικό το ροζ, ούτε το καφέ. Αλλά καταλαβαίνω ότι δεν είναι ευχάριστο. Μπορείς να πας σπίτι να ξεκουραστείς ακόμα κι αν δεν είναι απαραίτητο, αν αυτό σε βοηθήσει στην ψυχολογία σου! Να σε φροντίσεις! Καλή επιτυχία αύριο στον υπέρηχο! 

ναι γύρισα να ξαπλώσω γιατί εχω πονάκια! το ροζ σταμάτησε μόνο στο πρωινό σκούπισμα ήταν! αλλα και πάλι εχω άγχος , κάθε  βδομάδα βλέπω ροζακι ! θα δω τι θα μ πει ο γιατρούλης αύριο! σκέφτομαι να του ζητήσω 1 βδομάδα εκτός να ξεκουραστώ αν και δεν το θέλω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Angot είπε:

καλημερα κορίτσια ειμαι γραφείο καο πάλι ροζ αχνο στο σκούπισμα ! πήρα διπλή προγεστερονη !μου είπε να μην ανησυχώ, εχω αύριο υπερηχο ! της ειπα να παω σήμερα και μ είπε δεν χρειάζεται ! τώρα δε ξέρω ! της λέω να παω σπίτι να ξαπλώσω και μ είπε άμα δεις ότι γινονται πολλά  πήγαινε αλλιώς συνέχισε τη δουλειά σ! κάθε τετάρτη βλέπω ροζάκι, ιεροτελεστία έχει καταντήσει 

Κι εγώ κάθε 7 με 10 μέρες είχα μέχρι περίπου την 10η εβδομάδα... Σπίτι μετά ξεκουρασου και απόλαυσε την προγεστερονη σου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Sisheido είπε:

Κι εγώ κάθε 7 με 10 μέρες είχα μέχρι περίπου την 10η εβδομάδα... Σπίτι μετά ξεκουρασου και απόλαυσε την προγεστερονη σου!

μου είπε να μην ανησυχώ! δουλευω και ολας δε μπορώ να μείνω συνέχεια ξάπλα! σήμερα έφυγα νωρίτερα αλλά αύριο πάλι γραφείο! ούτε να φάω δεν εχω όρεξη.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 33 λεπτά , Visit a vis είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα! 

Ξέρετε αν το Γένεσις λειτουργεί κανονικά τις ημέρες πριν και μετά τα Χριστούγεννα;

Κανονικά λειτουργεί, σταματάνε το διάστημα Χριστούγεννα με πρωτοχρονιά. Απλά αν κάνεις διέγερση καλύτερα όχι αν πρόκειται να πέσεις εκεί κοντά 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Κανονικά λειτουργεί, σταματάνε το διάστημα Χριστούγεννα με πρωτοχρονιά. Απλά αν κάνεις διέγερση καλύτερα όχι αν πρόκειται να πέσεις εκεί κοντά 

25-1/1 δηλαδή; Κάπως έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια..σήμερα πηγα είδα 2 γιατρούς. Και οι 2 μου είπαν μακριά από τα σερπαφαρ. Στο εξωτερικό δεν χρησιμοποιούνται πια και επίσης λεπταίνουνε  το ενδομήτριο. Εγω αυτό το μήνα έχω πάρει όλα τα σερπαφαρ της Αθήνας. Και μάλιστα ο γιατρός μου επιμένει να τα συνεχίσω και να δούμε. 
επισης μου είπαν ότι σε επόμενη φορα θα με πάνε με λίγες ορμόνες. 
και επισης αναρωτήθηκαν και οι 2 γιατί μας έχουν μπουκώσει με όλα τα συμπληρώματα της αγοράς και ειδικά με Dhea. Κοντεύω να γίνω άντρας. Παλιά μέθοδος και αυτή …

κατεληξα σε ποιον θα πάω. Ο οποίος είπε ότι να παρω μια βδομαδα πριν τη περίοδο cyclacur , θα κάνω ένεση elonva και θα μου δώσει 900 ui puregon. Πάγωμα βλαστοκυστεων και υστεροσκοπηση πριν την εμβρυομεταφορα. Γενικά ενιωσα ότι έδωσαν σημασία (είχε και εμβρυολογο ο γιατρός) και μου ενέπνευσαν εμπιστοσύνη. 
πραγματικα αναρωτιέμαι γιατί έμεινα στον προηγούμενο γιατρό και μάλιστα μετά την απώλεια του μωρού μου. Νιώθω ότι εχασα πολύτιμο χρόνο και ήδη τα ωάρια μου δεν είναι και τα πιο ποιοτικά. 
Πως σας ακούγονται εσάς; 
 

Just now, Katiamaxiking είπε:

Λοιπόν κορίτσια..σήμερα πηγα είδα 2 γιατρούς. Και οι 2 μου είπαν μακριά από τα σερπαφαρ. Στο εξωτερικό δεν χρησιμοποιούνται πια και επίσης λεπταίνουνε  το ενδομήτριο. Εγω αυτό το μήνα έχω πάρει όλα τα σερπαφαρ της Αθήνας. Και μάλιστα ο γιατρός μου επιμένει να τα συνεχίσω και να δούμε. 
επισης μου είπαν ότι σε επόμενη φορα θα με πάνε με λίγες ορμόνες. 
και επισης αναρωτήθηκαν και οι 2 γιατί μας έχουν μπουκώσει με όλα τα συμπληρώματα της αγοράς και ειδικά με Dhea. Κοντεύω να γίνω άντρας. Παλιά μέθοδος και αυτή …

κατεληξα σε ποιον θα πάω. Ο οποίος είπε ότι να παρω μια βδομαδα πριν τη περίοδο cyclacur , θα κάνω ένεση elonva και θα μου δώσει 900 ui puregon. Πάγωμα βλαστοκυστεων και υστεροσκοπηση πριν την εμβρυομεταφορα. Γενικά ενιωσα ότι έδωσαν σημασία (είχε και εμβρυολογο ο γιατρός) και μου ενέπνευσαν εμπιστοσύνη. 
πραγματικα αναρωτιέμαι γιατί έμεινα στον προηγούμενο γιατρό και μάλιστα μετά την απώλεια του μωρού μου. Νιώθω ότι εχασα πολύτιμο χρόνο και ήδη τα ωάρια μου δεν είναι και τα πιο ποιοτικά. 
Πως σας ακούγονται εσάς; 
 

@MarGe2022 σε ταγκαρω επειδή σε καίει και εσένα αυτό το θέμα!

@Nels λυπαμαι πολύ που δεν σε άκουσα νωρίτερα! 
 

σε οποία πρότεινα τον ενδοκρινολόγο μου, μακριά και συγνώμη! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Λοιπόν κορίτσια..σήμερα πηγα είδα 2 γιατρούς. Και οι 2 μου είπαν μακριά από τα σερπαφαρ. Στο εξωτερικό δεν χρησιμοποιούνται πια και επίσης λεπταίνουνε  το ενδομήτριο. Εγω αυτό το μήνα έχω πάρει όλα τα σερπαφαρ της Αθήνας. Και μάλιστα ο γιατρός μου επιμένει να τα συνεχίσω και να δούμε. 
επισης μου είπαν ότι σε επόμενη φορα θα με πάνε με λίγες ορμόνες. 
και επισης αναρωτήθηκαν και οι 2 γιατί μας έχουν μπουκώσει με όλα τα συμπληρώματα της αγοράς και ειδικά με Dhea. Κοντεύω να γίνω άντρας. Παλιά μέθοδος και αυτή …

κατεληξα σε ποιον θα πάω. Ο οποίος είπε ότι να παρω μια βδομαδα πριν τη περίοδο cyclacur , θα κάνω ένεση elonva και θα μου δώσει 900 ui puregon. Πάγωμα βλαστοκυστεων και υστεροσκοπηση πριν την εμβρυομεταφορα. Γενικά ενιωσα ότι έδωσαν σημασία (είχε και εμβρυολογο ο γιατρός) και μου ενέπνευσαν εμπιστοσύνη. 
πραγματικα αναρωτιέμαι γιατί έμεινα στον προηγούμενο γιατρό και μάλιστα μετά την απώλεια του μωρού μου. Νιώθω ότι εχασα πολύτιμο χρόνο και ήδη τα ωάρια μου δεν είναι και τα πιο ποιοτικά. 
Πως σας ακούγονται εσάς; 
 

@MarGe2022 σε ταγκαρω επειδή σε καίει και εσένα αυτό το θέμα!

@Nels λυπαμαι πολύ που δεν σε άκουσα νωρίτερα! 
 

σε οποία πρότεινα τον ενδοκρινολόγο μου, μακριά και συγνώμη! 

Μπραβο κορίτσι μου καλα έκανες πρέπει να είσαι με έναν γιατρο που αισθάνεσαι μια σιγουριά.puregon μου είχε δώσει και ο δικός μου  γιατρός και είχα κάνει και ύστεροσκοπηση. Μακαρι τώρα με την νέα θεραπεία ολα να σου πάνε καλα να ηρεμήσεις λίγο❤️ και ολα θα γίνουν 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Μπραβο κορίτσι μου καλα έκανες πρέπει να είσαι με έναν γιατρο που αισθάνεσαι μια σιγουριά.puregon μου είχε δώσει και ο δικός μου  γιατρός και είχα κάνει και ύστεροσκοπηση. Μακαρι τώρα με την νέα θεραπεία ολα να σου πάνε καλα να ηρεμήσεις λίγο❤️ και ολα θα γίνουν 

Σ ευχαριστω παρά πολύ!!το ευχομαι και για σένα μέσα από τη καρδιά μου ❤️

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Λοιπόν κορίτσια..σήμερα πηγα είδα 2 γιατρούς. Και οι 2 μου είπαν μακριά από τα σερπαφαρ. Στο εξωτερικό δεν χρησιμοποιούνται πια και επίσης λεπταίνουνε  το ενδομήτριο. Εγω αυτό το μήνα έχω πάρει όλα τα σερπαφαρ της Αθήνας. Και μάλιστα ο γιατρός μου επιμένει να τα συνεχίσω και να δούμε. 
επισης μου είπαν ότι σε επόμενη φορα θα με πάνε με λίγες ορμόνες. 
και επισης αναρωτήθηκαν και οι 2 γιατί μας έχουν μπουκώσει με όλα τα συμπληρώματα της αγοράς και ειδικά με Dhea. Κοντεύω να γίνω άντρας. Παλιά μέθοδος και αυτή …

κατεληξα σε ποιον θα πάω. Ο οποίος είπε ότι να παρω μια βδομαδα πριν τη περίοδο cyclacur , θα κάνω ένεση elonva και θα μου δώσει 900 ui puregon. Πάγωμα βλαστοκυστεων και υστεροσκοπηση πριν την εμβρυομεταφορα. Γενικά ενιωσα ότι έδωσαν σημασία (είχε και εμβρυολογο ο γιατρός) και μου ενέπνευσαν εμπιστοσύνη. 
πραγματικα αναρωτιέμαι γιατί έμεινα στον προηγούμενο γιατρό και μάλιστα μετά την απώλεια του μωρού μου. Νιώθω ότι εχασα πολύτιμο χρόνο και ήδη τα ωάρια μου δεν είναι και τα πιο ποιοτικά. 
Πως σας ακούγονται εσάς; 
 

@MarGe2022 σε ταγκαρω επειδή σε καίει και εσένα αυτό το θέμα!

@Nels λυπαμαι πολύ που δεν σε άκουσα νωρίτερα! 
 

σε οποία πρότεινα τον ενδοκρινολόγο μου, μακριά και συγνώμη! 

Καλά θα κάνεις να αλλάξεις γιατρό, καινούργια πρωτόκολλα, καινούριες ελπίδες. Τώρα για αυτά που σου είπε τα σεπραφαρ όπως και φεμαρα, κλομιφεν λεπταίνουν μεν το ενδομήτριο αλλά στο μήνα που τα παίρνεις, αυτός είναι και ο λόγος που δεν γίνεται ετ στον ίδιο κύκλο. Επίσης η πιο γνωστή χρήση τους είναι 5 μέρες και μετά τέλος. Τώρα για το πρωτόκολλο με την ελονβα και την puregon δεν είναι μικρή η δόση, η πρώτη είμαι μια τούμπανο δόση μαζί σε μια ένεση. Σκέψου ότι όταν έκανα ελαφρύ πρωτόκολλο έπαιρνα 150 μονάδες για περίπου 5-6 μέρες, άρα μια ένεση 900 στο σύνολο. Ευχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή σου και να γεμίσεις βλαστοκυστουλες!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Σποράκι είπε:

Καλά θα κάνεις να αλλάξεις γιατρό, καινούργια πρωτόκολλα, καινούριες ελπίδες. Τώρα για αυτά που σου είπε τα σεπραφαρ όπως και φεμαρα, κλομιφεν λεπταίνουν μεν το ενδομήτριο αλλά στο μήνα που τα παίρνεις, αυτός είναι και ο λόγος που δεν γίνεται ετ στον ίδιο κύκλο. Επίσης η πιο γνωστή χρήση τους είναι 5 μέρες και μετά τέλος. Τώρα για το πρωτόκολλο με την ελονβα και την puregon δεν είναι μικρή η δόση, η πρώτη είμαι μια τούμπανο δόση μαζί σε μια ένεση. Σκέψου ότι όταν έκανα ελαφρύ πρωτόκολλο έπαιρνα 150 μονάδες για περίπου 5-6 μέρες, άρα μια ένεση 900 στο σύνολο. Ευχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή σου και να γεμίσεις βλαστοκυστουλες!!!

Εγω αυτό το μήνα τα πήρα για 18 μέρες και ήθελε να τα συνεχίσω και έπαιρνα 6 τη μέρα!

ναι μου είπε puregon 900 μονάδες θα παρω. Την άλλη ένεση την elonva μια φορα θα την κάνω. 
 

σ Ευχαριστω πολύ πολύ για τις ευχές σου ❤️❤️❤️

ευχομαι και σ εσένα τα καλύτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

Λοιπόν κορίτσια..σήμερα πηγα είδα 2 γιατρούς. Και οι 2 μου είπαν μακριά από τα σερπαφαρ. Στο εξωτερικό δεν χρησιμοποιούνται πια και επίσης λεπταίνουνε  το ενδομήτριο. Εγω αυτό το μήνα έχω πάρει όλα τα σερπαφαρ της Αθήνας. Και μάλιστα ο γιατρός μου επιμένει να τα συνεχίσω και να δούμε. 
επισης μου είπαν ότι σε επόμενη φορα θα με πάνε με λίγες ορμόνες. 
και επισης αναρωτήθηκαν και οι 2 γιατί μας έχουν μπουκώσει με όλα τα συμπληρώματα της αγοράς και ειδικά με Dhea. Κοντεύω να γίνω άντρας. Παλιά μέθοδος και αυτή …

κατεληξα σε ποιον θα πάω. Ο οποίος είπε ότι να παρω μια βδομαδα πριν τη περίοδο cyclacur , θα κάνω ένεση elonva και θα μου δώσει 900 ui puregon. Πάγωμα βλαστοκυστεων και υστεροσκοπηση πριν την εμβρυομεταφορα. Γενικά ενιωσα ότι έδωσαν σημασία (είχε και εμβρυολογο ο γιατρός) και μου ενέπνευσαν εμπιστοσύνη. 
πραγματικα αναρωτιέμαι γιατί έμεινα στον προηγούμενο γιατρό και μάλιστα μετά την απώλεια του μωρού μου. Νιώθω ότι εχασα πολύτιμο χρόνο και ήδη τα ωάρια μου δεν είναι και τα πιο ποιοτικά. 
Πως σας ακούγονται εσάς; 
 

@MarGe2022 σε ταγκαρω επειδή σε καίει και εσένα αυτό το θέμα!

@Nels λυπαμαι πολύ που δεν σε άκουσα νωρίτερα! 
 

σε οποία πρότεινα τον ενδοκρινολόγο μου, μακριά και συγνώμη! 

Μην ανησυχείς, έχεις όλο το χρόνο μπροστά σου, λίγο υπομονή ακόμη και θα τα καταφέρετε. Sorry αν ένιωσες οτι ήμουν κάπως επίμονη με το θέμα της αλλαγής μονάδας εξωσωματικης αλλά ημουν ομοιοπαθουσα και με 2-3 επισκέψεις σε ιδιωτικά κέντρα εξωσωματικης είδα τι τεράστια διαφορά υπήρχε. Είναι τόση μεγάλη η προσπάθεια που καταβάλουμε και η επιβάρυνση του οργανισμού μας που είναι σημαντικό να ξεκινάμε με τις καλύτερες προϋποθέσεις.

Τώρα όσο αφορά το πρωτοκολλο  elonva όντως όπως αναφέρει και η Σπορακι μπορεί να είναι μια ένεση αλλά ειναι πολύ ισχυρή δοση, αντιστοιχει σε 2100 μονάδες. Αυτό το πρωκολλο είχα κάνει και εγώ την πρώτη μου φορά και δε μου ταίριαξε καθόλου γιατι μου δημιούργησε τρελό πρήξιμο αλλά στην Angot δούλεψε οπότε μάλλον είναι θέμα οργανισμού. Όσο για την κατάψυξη των εμβρύων και εμβρυομεταφορα σε άλλο κύκλο μου ταίριαξε και μένα πολύ περισσότερο, είχε ανάγκη να ηρεμήσει ο οργανισμός μου μετά από τις ορμονες.

Το σημαντικό είναι να σου εμπνέει εμπιστοσύνη ο νέος σου γιατρός. Καλή επιτυχία στη νέα σου προσπάθεια, είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα έχουμε ευχάριστα νέα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...