Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια εσείς που είστε έγκυες με τις γρίπες  κλπ πως τα πάτε; νιώθω λες και αρρωσταίνω .δλδ ενα ήπιο μπούκωματακι λίγο πονοκέφαλο , νιώθω να κρυώνω λιγο ανά διαστήματα! να κόλλησα κανα covid;  γίνεται χαμός πάλι! 

Εγω πάντως έχω περιορίσει όλες τις κοινωνικές επαφές. Ο Θεός φώτισε τον γιατρο μου και μου έγραψε αναρρωτική (επειδή είχα καφέ εκρισεις και με θεωρεί υψηλού κινδύνου λόγω απώλειας στον 6ο μήνα) και ευτυχώς γιατί στο γραφείο κόλησαν Covid. Επίσης αποφευγω δια ροπάλου συναναστροφές με οικογένειες και μικρά παιδάκια. Μήπως σε βοηθούσε βιταμίνη C & D για καλύτερο ανοσοποιητικό; Ρώτησε το γιατρο σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια εσείς που είστε έγκυες με τις γρίπες  κλπ πως τα πάτε; νιώθω λες και αρρωσταίνω .δλδ ενα ήπιο μπούκωματακι λίγο πονοκέφαλο , νιώθω να κρυώνω λιγο ανά διαστήματα! να κόλλησα κανα covid;  γίνεται χαμός πάλι! 

Εγω δεν ξέρω αν στάθηκα τυχερή, αλλά μπαίνοντας στον όγδοο δεν μ απασχόλησε καθόλου το κρύωμα.. Μπορεί κι από τις φουλ βιταμίνες. Εκανα κι εμβόλιο γρίπης. Και δούλευα μέσα στον κόσμο να φανταστείς! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

ναι εννοείται θα κάνω! σε περίπτωση που βγει θετικό κάποιο τι κάνουμε είναι το θέμα ! σήμερα όλο για κοβιντ ακούω 

θα ενημερώσεις τον γιατρο θα σου δώσει οδηγίες δεν μπορείς να κανεις κάτι αλλο.από την άλλη μπορεί να μην είναι κάτι μην αγχώνεσαι κάνε τεστ πρώτα και βλέπεις τι θα κανεις 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vikoula2023 είπε:

το ξέρω έχεις δίκιο και σε καταλαβαινω και εμένα περνάνε διάφορες σκέψεις ότι μήπως δεν έκανα εγώ καλα κάτι και σκέφτομαι την κάθε λεπτομέρεια να βρω κάτι αλλά ευτυχως έχω τον άντρα μου που με επαναφέρει και θέλει να είναι ήρεμη να συνέλθω για να ξανά προσπαθήσουμε. Εγώ στην ζωή μου πάντα λέω «ότι είναι θέλημα κυρίου « δεν μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω από το να προσπαθω

Πολύ σωστό αυτό που λες και εγώ το σκέφτομαι πολλές φορές ,ότι έτσι ήταν το θέλημα του και για κάποιο λόγο έφυγαν !

3 ώρες πρίν, Αγγελική2021 είπε:

Λυπάμαι πολυ για την απώλεια σου και για όσα πέρασες.

Πραγματικά δε φταις εσυ. Απλά όταν σου συμβαίνει κάτι τόσο τραγικό κι η ιατρική επιστήμη δεν δίνει ξεκάθαρες απαντήσεις σκέφτεσαι υποσυνείδητα ενοχικά. Αν ερχόταν ένας γιατρός και σου έλεγε έφταιξε πχ που δεν κάναμε περιδεση ή κόλησες αυτό το μικρόβιο τότε δε θα αναρωτιόσουν αν έκανες κάτι που το προκάλεσε. 

Ναι έχεις δίκιο μια έτσι μια αλλιώς είναι.  Σημασία έχει ότι τώρα έγινε ,από εδώ και πέρα ελπίζουμε την επόμενη φορά να σταθούμε πιο τυχερή !

1 hour ago, Katiamaxiking είπε:

Σήμερα είμαι 17η ημέρα και είπε αυριο να πάω να με δει. Εγω δεν νομίζω ότι έχει καποιο νόημα να συνεχίσω..δεν ξέρω γιατί δεν μου τα έκοψε τα φάρμακα. Λέει ότι έχει κολλήσει ο μεταβολισμός μου. Το θεωρω μάταιο αλλα λεω αντε μια μέρα είναι ακόμα, ας τα παρω! Δεν με ικανοποιουν οι απαντήσεις του και επίσης μου είπε ότι δεν ξέρει γιατί συνέβη αυτό. 
δεν νομίζω ότι έχω τόσο μεγάλο πρόβλημα από τη στιγμή που οι ορμονικές μου είναι καλές αλλα ίσως χρειάζομαι άλλη προσέγγιση. 

εν τω μεταξύ αυριο έχω 2 ραντεβου να δω γιατρούς 

 

ευχαριστω παρά πολύ για το ενδιαφέρον ❤️

 

στείλατε το μωρό για εξετάσεις; 
 

Όχι δυστυχώς, εγώ εκείνη τη στιγμή δε το σκέφτηκα καθόλου και από το νοσοκομείο δημόσιο κιόλας ούτε καν δε μου είπαν κάτι τέτοιο. Η γυναικολόγος που πήγα μετά μου λέει κανονικά ήταν υποχρεωμένη αλλά... Άντε βρες άκρη 

  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Angot είπε:

τώρα πήγα πήρα ν κάνω! μ είπε ο φαρμακοποιός ότι είναι και της εγκυμοσύνης αυτά !είναι;

εκανα τεστ για όλα αρνητικο 

Εντάξει κορίτσι τώρα γενικά θα είσαι πιο ευαίσθητη στην κούραση Κ θα νιώθεις συχνά άρρωστη συναχομενη κτλ. Πάντως γενικά το μόνο επικίνδυνο είναι οι παιδικές αρρώστιες Κ ο κυτταρομεγαλοιος αν δεν έχεις αντισώματα γι'αυτό μακριά από γονείς Κ παιδάκια . Κατά τα άλλα γρίπη Κ covid σπάνια έχεις επιπλοκές Κ να κολλήσεις απλά Ντεπον ξεκούραση Κ θα περάσει δεν κάνεις κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ria_ είπε:

Πολύ σωστό αυτό που λες και εγώ το σκέφτομαι πολλές φορές ,ότι έτσι ήταν το θέλημα του και για κάποιο λόγο έφυγαν !

Ναι έχεις δίκιο μια έτσι μια αλλιώς είναι.  Σημασία έχει ότι τώρα έγινε ,από εδώ και πέρα ελπίζουμε την επόμενη φορά να σταθούμε πιο τυχερή !

Όχι δυστυχώς, εγώ εκείνη τη στιγμή δε το σκέφτηκα καθόλου και από το νοσοκομείο δημόσιο κιόλας ούτε καν δε μου είπαν κάτι τέτοιο. Η γυναικολόγος που πήγα μετά μου λέει κανονικά ήταν υποχρεωμένη αλλά... Άντε βρες άκρη 

Τι κρίμα ρε γαμωτο…έπρεπε να στο πουν. Ξέρω ήσουν στα χαμένα, που να το σκεφτείς; Και εγω έτσι ήμουν. Πάντως καμια φορα η φύση αποφασίζει και συνήθως προς το συμφέρον μας. Δλδ αν ήταν να μην μείνει το μωρό γιατί είχε κάποιο πρόβλημα, τότε ίσως να έπραξε σωστά. 
Ποσο καιρό έχει που βγήκες από το νοσοκομείο; Μήπως το έχουν κρατήσει; 
 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Τι κρίμα ρε γαμωτο…έπρεπε να στο πουν. Ξέρω ήσουν στα χαμένα, που να το σκεφτείς; Και εγω έτσι ήμουν. Πάντως καμια φορα η φύση αποφασίζει και συνήθως προς το συμφέρον μας. Δλδ αν ήταν να μην μείνει το μωρό γιατί είχε κάποιο πρόβλημα, τότε ίσως να έπραξε σωστά. 
Ποσο καιρό έχει που βγήκες από το νοσοκομείο; Μήπως το έχουν κρατήσει; 
 

Κορίτσια εμένα μου είπαν από το Νοσοκομείο,ότι επειδή ήταν από εξωσωματική δεν χρειαζόταν να γίνει εξέταση στα έμβρυα(ήταν ήδη ελεγμένα) και λόγω της εβδομάδας που βρισκόμουν..και επειδή έσπασαν τα νερά ήταν θέμα μικροβίου,στη δική μου περίπτωση λόγω φλεγμονής από τον κοβιντ ..τα πήγαν σε μια λεκάνη στον σύζυγο να τα δει και μετά θα τα πήγαιναν για ταφή.. βέβαια δεν άντεξε να τα δει.

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

κορίτσια εσείς που είστε έγκυες με τις γρίπες  κλπ πως τα πάτε; νιώθω λες και αρρωσταίνω .δλδ ενα ήπιο μπούκωματακι λίγο πονοκέφαλο , νιώθω να κρυώνω λιγο ανά διαστήματα! να κόλλησα κανα covid;  γίνεται χαμός πάλι! 

Εγώ βγηκα θετικη χτες στον covid. Χαλαρό τον είδα τον γιατρό, μου ειπε οτι πια τον περνανε σαν μια απλη ίωση. Μονο ντεπον για τον πυρετό μου είπε, ουτε καν τις βιταμίνες C, D, ψευδάργυρο που λεγανε για τον covid. Ισως καλυπτομαι απτις πολυβιταμινες που παίρνω...

Και προσεχα, όχι 100% αλλά γενικά πρόσεχα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , marmaki είπε:

Εγώ βγηκα θετικη χτες στον covid. Χαλαρό τον είδα τον γιατρό, μου ειπε οτι πια τον περνανε σαν μια απλη ίωση. Μονο ντεπον για τον πυρετό μου είπε, ουτε καν τις βιταμίνες C, D, ψευδάργυρο που λεγανε για τον covid. Ισως καλυπτομαι απτις πολυβιταμινες που παίρνω...

Και προσεχα, όχι 100% αλλά γενικά πρόσεχα..

εχω νοσήσει άλλες 3 φορες και φορούσα σε όλη τη διάρκεια του covid μάσκα παντού, δεν πήγαινα σε μαγαζιά με πολύ κόσμο κλπ! τον αρπάζω στο φτερό για κάποιο λόγο! τώρα εχω το άλλο , να νιώθεις ένα βάρος χαμηλά στη κοιλιά λες και θα μου πέσει κάτι και λίγο πονο κοιλιά μεση είναι νορμαλ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Angot είπε:

εχω νοσήσει άλλες 3 φορες και φορούσα σε όλη τη διάρκεια του covid μάσκα παντού, δεν πήγαινα σε μαγαζιά με πολύ κόσμο κλπ! τον αρπάζω στο φτερό για κάποιο λόγο! τώρα εχω το άλλο , να νιώθεις ένα βάρος χαμηλά στη κοιλιά λες και θα μου πέσει κάτι και λίγο πονο κοιλιά μεση είναι νορμαλ; 

Απολύτως νορμάλ είναι το βάρος και τα πονάκια που περιγράφεις, τα είχα κι εγώ στις αρχές και για κάμποσο καιρό. Μια αίσθηση λες και μου ερχόταν περίοδος. Όσο για τα συμπτώματα γρίπης που λες, μπορεί και να μην είναι γρίπη αλλά από την εγκυμοσύνη (επίσης το είχα κι εγώ στην αρχή) Χουχούλιασε, αγκάλιασε το μωράκι σου και θα περάσουν όλα! 

2 ώρες πρίν, agapi86 είπε:

Κορίτσια εμένα μου είπαν από το Νοσοκομείο,ότι επειδή ήταν από εξωσωματική δεν χρειαζόταν να γίνει εξέταση στα έμβρυα(ήταν ήδη ελεγμένα) και λόγω της εβδομάδας που βρισκόμουν..και επειδή έσπασαν τα νερά ήταν θέμα μικροβίου,στη δική μου περίπτωση λόγω φλεγμονής από τον κοβιντ ..τα πήγαν σε μια λεκάνη στον σύζυγο να τα δει και μετά θα τα πήγαιναν για ταφή.. βέβαια δεν άντεξε να τα δει.

Αχ βρε κορίτσι μου τι έχεις περάσει... Εύχομαι μόνο χαρές από εδώ και πέρα! 

9 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Εννοείται αυτό, γίνεται ένα καλό ξεκάθαρισμα σε τέτοιες περιπτώσεις. 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου εύχομαι όλα να σου πάνε καλά την επόμενη φορά. 

Εμένα ήταν η 2η φορά που χάσαμε το μωράκι μας , δυστυχώς δε ξέρουμε καν γιατι έγινε , απλά και μόνο ο φόβος που έχει μείνει τώρα πιστεύω την επόμενη φορά θα το πάω βήμα βήμα και σα κότα που λέω στον άντρα μου ,δεν πρόκειται να κουνηθώ από το σπίτι για τίποτα πέρα από το γιατρό. Καλό κακό δε ξέρω αλλά αυτό μου βγενει όχι ότι τη προηγούμενη φορά έκανα κάτι ιδιαίτερο αλλά κατάλαβες ... 

Πωπω και εσυ βλέπω ταλαιπωρήθηκε πολύ ,παροιμία ιστορία στις ίδιες εβδομάδες σχεδόν :( και εμένα έσπασαν στο σπίτι τα νερά ξαφνικά,ειχα πόνους περιόδου και όταν πήγα τουαλέτα ένιωσα να πιάνω κάτι από κάτω με το που έκατσα στο κρεβάτι έσπασαν τα νερά. Ο "τέλειος" ειρωνικά το λέω ιδιωτικός γυναικολόγος μου , μου είπε ένα απλά πάνε στο νοσοκομείο ούτε καν με είδε ούτε καν ενδιαφέρθηκε αν δε τον επερνά εγώ μετά να του πω τη έγινε ας μη το θυμηθώ και αυτό. 

Εγώ όταν πήγα μου είπα ότι είχε παλινδρόμησει δεν το έβλεπε καν είχε κατέβει χαμηλά , μου έβαλαν υπόθετο για πόνους το γέννησα κανονικά και μετά με πήγαν για αποξεση  Και εγώ έπαθα φλεγμονη ξαναμπήκα στο νοσοκομειο με πυρετό ,ξανά έκανα αποξεση που μου είπαν όταν τελείωσε ότι είχε μείνει λίγο πλακούντας μέσα το καθαρίσαμε τώρα, όλα καλά. Και μια μέρα πριν βγω παρουσίασα τρελή αιμοραγια , 5 φιάλες αίμα βάλαμε σύνολο να φανταστείς αιμοραγουσα από τις 4 το ξημέρωμα μέχρι τις 5 το απόγευμα όπου με ξανά έβαλα για αποξεση και δόξα το Θεό εφημευερε μια πολύ καλή γιατρός η οποία μας είπε τι να σου πω ακόμα πλακούντα είχε μέσα το έδειξε και στη μαμά μου και αν δεν ηταν η αιμοραγια μπορεί να πεθαίνεις από σηψαιμία. Τόσες μέρες μέσα αυτό .. άστο!!! 

Ria μου κουράγιο... Και μια μεγάλη αγκαλιά σου στέλνω. Λυπάμαι τόσο πολύ για ότι πέρασες. Εύχομαι σύντομα να έχεις στην αγκαλιά σου ένα γερό μωρό, και θα γίνει. 

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κορίτσια ειμαι γραφείο καο πάλι ροζ αχνο στο σκούπισμα ! πήρα διπλή προγεστερονη !μου είπε να μην ανησυχώ, εχω αύριο υπερηχο ! της ειπα να παω σήμερα και μ είπε δεν χρειάζεται ! τώρα δε ξέρω ! της λέω να παω σπίτι να ξαπλώσω και μ είπε άμα δεις ότι γινονται πολλά  πήγαινε αλλιώς συνέχισε τη δουλειά σ! κάθε τετάρτη βλέπω ροζάκι, ιεροτελεστία έχει καταντήσει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Angot είπε:

καλημερα κορίτσια ειμαι γραφείο καο πάλι ροζ αχνο στο σκούπισμα ! πήρα διπλή προγεστερονη !μου είπε να μην ανησυχώ, εχω αύριο υπερηχο ! της ειπα να παω σήμερα και μ είπε δεν χρειάζεται ! τώρα δε ξέρω ! της λέω να παω σπίτι να ξαπλώσω και μ είπε άμα δεις ότι γινονται πολλά  πήγαινε αλλιώς συνέχισε τη δουλειά σ! κάθε τετάρτη βλέπω ροζάκι, ιεροτελεστία έχει καταντήσει 

Μήπως κάθε Τετάρτη αλλάζεις εβδομάδα ? Οι αλλαγές έχουν ένα συγκεκριμένο μοτίβο. Στις αρχές είναι κάθε εβδομάδα μετά θα είναι κάθε που αλλάζεις μήνα θα έχεις κάποιο σύμπτωμα που θα έρχετε ακριβώς τις μέρες που αλλάζεις . 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

Μήπως κάθε Τετάρτη αλλάζεις εβδομάδα ? Οι αλλαγές έχουν ένα συγκεκριμένο μοτίβο. Στις αρχές είναι κάθε εβδομάδα μετά θα είναι κάθε που αλλάζεις μήνα θα έχεις κάποιο σύμπτωμα που θα έρχετε ακριβώς τις μέρες που αλλάζεις . 

 

ναι κάθε τετάρτη αλλάζω εβδομάδα ! λες να είναι αυτό; ρώτησα τη μαια και μου είπε είναι στο μήνα αυτά οχι στην εβδομάδα! απλώς ίσως τετάρτη κουράζομαι παραπάνω από τη δουλειά δευτέρα -τρίτη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

ναι κάθε τετάρτη αλλάζω εβδομάδα ! λες να είναι αυτό; ρώτησα τη μαια και μου είπε είναι στο μήνα αυτά οχι στην εβδομάδα! απλώς ίσως τετάρτη κουράζομαι παραπάνω από τη δουλειά δευτέρα -τρίτη 

Τώρα στις αρχές οι αλλαγές είναι τεράστιες Κ γίνονται συνέχεια οπότε γίνονται κάθε εβδομάδα . Μετά πάει πιο αργά το πράγμα Κ γίνετε κάθε μήνα . Μα Κ αυτές η μαίες μια λογική να βάλουν κάτω να σκεφτούν τίποτα ! Επειδή αλλάζεις εβδομάδα είναι .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...