Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, agapi86 είπε:

Όταν βγήκα από το μαιευτήριο ζητασα από τον άντρα μου να κρύψει ότι είχε σχέση με την εγκυμοσύνη..φάρμακα, εξετάσεις κλπ.. προς το παρόν αρνούμαι να ανοίξω το συρτάρι..τα μάτια μου τρέχουν ποτάμι κάθε φορά που σκέφτομαι τα μωράκια μου.

Από φίλους και συγγενείς περίμενα περισσότερα..ένα τηλεφώνημα δεν αρκεί..πρέπει να υπάρχει υποστήριξη..

Ο σύζυγος προσπαθεί να με στηρίξει,δεν είναι εύκολο..

Εμένα το είχε κάνει ήδη χωρίς να του το πω ,αλλά βρήκα ένα φορμακι που το ειχα πάρει εγώ για να του πω ότι είμαι έγκυος όταν πήραμε τη δεύτερη χοριακη και εκεί άσε εκλεγα μισή ώρα με το φορμακι αγκαλιά. Επίσης αν είχες διαβάσει τη πέρασα στο νοσοκομείο,με τα λάθη και τις 3 φορές αποξεση συν το οτι κόντεψα να πεθάνω από αιμοραγια και αν δεν είχε γίνει η αιμοραγια με το πλακούντα που ξέχασαν θα μπορούσα να είχα πεθάνει από σηψαιμία ,κάπου εκεί όλοι εστίασαν ξαφνικά σε εμένα ! Και με πείραζε αυτό αλλά μου έλεγε ο άντρας μου παιδί θα κάνουμε άλλο το πιστεύω εσένα αν έχανα θα πέθαινα και κάπου εκεί άρχισα να ηρεμω όσο μπορώ γιατί και εκείνος δεν εκφράζοταν μπροστά μου για να μη με κάνει χειρότερα μια και μοναδική φορά ξέσπασε. 

2 ώρες πρίν, vikoula2023 είπε:

Καλημερα, μην περιμένεις από κανέναν να καταλάβει τι πέρασες τι περνάς και πως νιώθεις εσυ κανεις δεν θα μπορέσει να μπει στη θέση σου.έχεις κοντά τον άντρα σου και αυτό να σε ενδιαφέρει μόνο.και γι αυτόν είναι δύσκολο αλλά οι άντρες δεν εκδηλώνονται πολύ όχι γιατί δεν τους ενδιαφέρει απλά δεν ξέρουν πως να το αντιμετωπίσουν. Και εμένα η απώλεια είναι πρόσφατη και ακομα δεν έχω συνέλθει.εύχομαι όλες να βρούμε την δύναμη να ξανά σταθούμε στα πόδια μας και να τα καταφέρουμε ❤️

Εμένα εδώ όταν το έμαθε μια θεία μου με ρώτησε μήπως έκανες κάτι ? Η εύκολη ερώτηση... Τι θα μπορούσα να κάνω δηλαδή για να σπάσουν τα νερά ?

  • Δύναμη! 1
  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 1 λεπτό , Ria_ είπε:

Εμένα το είχε κάνει ήδη χωρίς να του το πω ,αλλά βρήκα ένα φορμακι που το ειχα πάρει εγώ για να του πω ότι είμαι έγκυος όταν πήραμε τη δεύτερη χοριακη και εκεί άσε εκλεγα μισή ώρα με το φορμακι αγκαλιά. Επίσης αν είχες διαβάσει τη πέρασα στο νοσοκομείο,με τα λάθη και τις 3 φορές αποξεση συν το οτι κόντεψα να πεθάνω από αιμοραγια και αν δεν είχε γίνει η αιμοραγια με το πλακούντα που ξέχασαν θα μπορούσα να είχα πεθάνει από σηψαιμία ,κάπου εκεί όλοι εστίασαν ξαφνικά σε εμένα ! Και με πείραζε αυτό αλλά μου έλεγε ο άντρας μου παιδί θα κάνουμε άλλο το πιστεύω εσένα αν έχανα θα πέθαινα και κάπου εκεί άρχισα να ηρεμω όσο μπορώ γιατί και εκείνος δεν εκφράζοταν μπροστά μου για να μη με κάνει χειρότερα μια και μοναδική φορά ξέσπασε. 

Εμένα εδώ όταν το έμαθε μια θεία μου με ρώτησε μήπως έκανες κάτι ? Η εύκολη ερώτηση... Τι θα μπορούσα να κάνω δηλαδή για να σπάσουν τα νερά ?

Ο καθένας θα πει το μακρύ του και το χοντρό του όταν είναι έξω από τον χορό.εγώ πάλι δεν είπα τιποτα σε κανέναν μέχρι να ήμουν σίγουρη και ευτυχώς γιατί τώρα και εμένα θα με ρωταγαν τι και πως .

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ria_ είπε:

Εμένα εδώ όταν το έμαθε μια θεία μου με ρώτησε μήπως έκανες κάτι ? Η εύκολη ερώτηση... Τι θα μπορούσα να κάνω δηλαδή για να σπάσουν τα νερά ?

Το πραγματικά εξωφρενικο  είναι πως τα πιο πικρόχολα σχόλια γίνονται από γυναίκες και μάλιστα μητέρες. Είμαστε πραγματικά απίστευτες …

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Ο καθένας θα πει το μακρύ του και το χοντρό του όταν είναι έξω από τον χορό.εγώ πάλι δεν είπα τιποτα σε κανέναν μέχρι να ήμουν σίγουρη και ευτυχώς γιατί τώρα και εμένα θα με ρωταγαν τι και πως .

Εσύ πόσο ήσουν όταν το έχασες ? Συγνώμη απλά έχω καιρό να μπω και δεν έχω διαβάσει . 

Και εμείς το είχαμε πει σε ελάχιστους απλά η συγκεκριμένη ήταν σα τη γιαγιά μου , της εχω πολύ αδυναμία και είχε περάσει πολλά έχασε τα δυο της παιδιά από covid μέσα σε μια εβδομάδα μεγάλα παιδιά εννοώ αλλά και τις το είχα πει γιατί ήξερα ότι θα χαρει αλλά η αντίδραση μετα ήταν τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ria_ είπε:

Εσύ πόσο ήσουν όταν το έχασες ? Συγνώμη απλά έχω καιρό να μπω και δεν έχω διαβάσει . 

Και εμείς το είχαμε πει σε ελάχιστους απλά η συγκεκριμένη ήταν σα τη γιαγιά μου , της εχω πολύ αδυναμία και είχε περάσει πολλά έχασε τα δυο της παιδιά από covid μέσα σε μια εβδομάδα μεγάλα παιδιά εννοώ αλλά και τις το είχα πει γιατί ήξερα ότι θα χαρει αλλά η αντίδραση μετα ήταν τι να πω..

Στην 10η εβδομάδα ήμουν προχθές έκανα απόξεση. Μα να σου πω κάτι στα δύσκολα καταλαβαίνεις πραγματικά ποιους ανθρώπους έχεις δίπλα σου.στα χαχαχα όλοι είναι εκει

  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 40 λεπτά , Αγγελική2021 είπε:

Στην απώλεια καταλαβαίνεις ποσο μόνη είσαι. Ισως επειδή πονάς τόσο πολύ που καμία λέξη ή αγκαλιά δεν μπορεί να καταλαγιάσει αυτόν τον πόνο. Προσωπικά εκμεταλλεύτηκα την απώλεια και έκανα ένα γερο ξεσκαρτάρισμα στους ανθρώπους δίπλα μου. Οι   « Δεν πειράζει, Θα κάνετε άλλο, Μικροί είστε κλπ»  κόπηκαν…

Έχω μπει κι εγώ σ'αυτη τη διαδικασία,αν και για κάποιους μέχρι χθες εθελοτυφλουσα..

πρίν από 43 λεπτά , Ria_ είπε:

Λυπάμαι πολύ πραγματικά για την απώλεια σου ,δυστυχώς ναι ξέρω πως είναι και πόσο πονάει. Κάνατε αποξεση σωστά ή όχι ? 

Εγώ δε ξέρω αν είχα γάλα νομίζω δεν είχα ακόμα γιατί δεν μου το ανέφεραν ,με ρώτησαν μόνο μια μέρα πριν βγω αν είδα κάτι αν έχω κάτι δε ξέρω ίσως μου έδωσαν και κάποιο χάπι δε θυμάμαι. 

Κοίτα δε θα σου πω ότι είναι εύκολο γιατί δεν είναι , θέλει χρόνο σαφώς και πραγματικά να μην ακούσεις κανέναν. Γιατί μπορεί να βρεθεί και αυτός ο ένας που θα πει τη βλακεία του ,εσύ ξέρεις πόσο προσπάθησες εσύ ξέρεις τι περνάς και τι πέρασες  μόνο εσύ και ο άντρας σου κανείς άλλος. Να πενθήσεις όσο θέλεις ,πρέπει να πενθήσεις μου το είχε πει και η ψυχολόγος που μίλησα τότε γιατί άρχισα να έχω κρίσεις πανικού,πρέπει να κλάψεις πρέπει να κάνεις όπως νοιωθεις να μη καταπιέζεις τίποτα να πενθήσεις όπως θα πενθουσες κάποιον που αγαπάς αυτό μου είχε πει.  Όπως σου βγει μεν αλλά να μη το καταπιέζεις αυτό που νοιωθεις. Τώρα είμαι καλύτερα δε το ξέχασα σαφώς και όσο φτάνει ο καιρός τις γέννας αρχίζει πάλι να γίνεται λίγο χειρότερο , υπήρξαν μέρες εβδομάδες που ήμουν καλά και ξαφνικά ξεσπαγα ξανά μετά από καιρό. Θέλει χρόνο , εγώ κάθε μήνα εκείνη τη μέρα να φανταστείς πάω και του ανάβω ένα κεράκι , να κάνεις όπως νοιωθεις και με το καιρό θα μαλακώσει δε θα το ξεχάσεις αλλά θα μαλακώσει! Θα έχεις 2 αγγελάκια στον ουρανό και σου εύχομαι οπότε νοιώσεις έτοιμη να ξαναπροσπάθησεις και όλα να σου πάνε καλά!!! 

 

Στην περίπτωση μου έσπασαν τα νερά,πήγα στο μαιευτήριο..είδα στον τελευταίο υπέρυχο το ένα μωράκι νεκρό και το αλλο να κουνιέται όλο ενέργεια..άρχισαν οι ωδίνες,πέθανα στους πονους γέννησα σχετικά γρήγορα..πριν γίνει όλο αυτό μου είχαν πει ότι το ένα μωράκι ίσως σωθεί..ο οργανισμός μου όμως απέβαλε και τα δύο..στη συνέχεια έγινε αποξεση..έπαθα μεγάλη φλεγμονή.. υπήρξε κίνδυνος και για τη ζωή μου..το γάλα ξεκίνησε αφού βγήκα από το Νοσοκομείο..ποναγε το στήθος μου υπερβολικά,είχε πετρώσει..το έδεσα και πήρα φάρμακα για να κοπεί..

  • Δύναμη! 2
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Στην 10η εβδομάδα ήμουν προχθές έκανα απόξεση. Μα να σου πω κάτι στα δύσκολα καταλαβαίνεις πραγματικά ποιους ανθρώπους έχεις δίπλα σου.στα χαχαχα όλοι είναι εκε

Εννοείται αυτό, γίνεται ένα καλό ξεκάθαρισμα σε τέτοιες περιπτώσεις. 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου εύχομαι όλα να σου πάνε καλά την επόμενη φορά. 

Εμένα ήταν η 2η φορά που χάσαμε το μωράκι μας , δυστυχώς δε ξέρουμε καν γιατι έγινε , απλά και μόνο ο φόβος που έχει μείνει τώρα πιστεύω την επόμενη φορά θα το πάω βήμα βήμα και σα κότα που λέω στον άντρα μου ,δεν πρόκειται να κουνηθώ από το σπίτι για τίποτα πέρα από το γιατρό. Καλό κακό δε ξέρω αλλά αυτό μου βγενει όχι ότι τη προηγούμενη φορά έκανα κάτι ιδιαίτερο αλλά κατάλαβες ... 

πρίν από 20 λεπτά , agapi86 είπε:

Έχω μπει κι εγώ σ'αυτη τη διαδικασία,αν και για κάποιους μέχρι χθες εθελοτυφλουσα..

Στην περίπτωση μου έσπασαν τα νερά,πήγα στο μαιευτήριο..είδα στον τελευταίο υπέρυχο το ένα μωράκι νεκρό και το αλλο να κουνιέται όλο ενέργεια..άρχισαν οι ωδίνες,πέθανα στους πονους γέννησα σχετικά γρήγορα..πριν γίνει όλο αυτό μου είχαν πει ότι το ένα μωράκι ίσως σωθεί..ο οργανισμός μου όμως απέβαλε και τα δύο..στη συνέχεια έγινε αποξεση..έπαθα μεγάλη φλεγμονή.. υπήρξε κίνδυνος και για τη ζωή μου..το γάλα ξεκίνησε αφού βγήκα από το Νοσοκομείο..ποναγε το στήθος μου υπερβολικά,είχε πετρώσει..το έδεσα και πήρα φάρμακα για να κοπεί..

Πωπω και εσυ βλέπω ταλαιπωρήθηκε πολύ ,παροιμία ιστορία στις ίδιες εβδομάδες σχεδόν :( και εμένα έσπασαν στο σπίτι τα νερά ξαφνικά,ειχα πόνους περιόδου και όταν πήγα τουαλέτα ένιωσα να πιάνω κάτι από κάτω με το που έκατσα στο κρεβάτι έσπασαν τα νερά. Ο "τέλειος" ειρωνικά το λέω ιδιωτικός γυναικολόγος μου , μου είπε ένα απλά πάνε στο νοσοκομείο ούτε καν με είδε ούτε καν ενδιαφέρθηκε αν δε τον επερνά εγώ μετά να του πω τη έγινε ας μη το θυμηθώ και αυτό. 

Εγώ όταν πήγα μου είπα ότι είχε παλινδρόμησει δεν το έβλεπε καν είχε κατέβει χαμηλά , μου έβαλαν υπόθετο για πόνους το γέννησα κανονικά και μετά με πήγαν για αποξεση  Και εγώ έπαθα φλεγμονη ξαναμπήκα στο νοσοκομειο με πυρετό ,ξανά έκανα αποξεση που μου είπαν όταν τελείωσε ότι είχε μείνει λίγο πλακούντας μέσα το καθαρίσαμε τώρα, όλα καλά. Και μια μέρα πριν βγω παρουσίασα τρελή αιμοραγια , 5 φιάλες αίμα βάλαμε σύνολο να φανταστείς αιμοραγουσα από τις 4 το ξημέρωμα μέχρι τις 5 το απόγευμα όπου με ξανά έβαλα για αποξεση και δόξα το Θεό εφημευερε μια πολύ καλή γιατρός η οποία μας είπε τι να σου πω ακόμα πλακούντα είχε μέσα το έδειξε και στη μαμά μου και αν δεν ηταν η αιμοραγια μπορεί να πεθαίνεις από σηψαιμία. Τόσες μέρες μέσα αυτό .. άστο!!! 

  • Λυπημένη/-ος 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ria_ είπε:

Εννοείται αυτό, γίνεται ένα καλό ξεκάθαρισμα σε τέτοιες περιπτώσεις. 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου εύχομαι όλα να σου πάνε καλά την επόμενη φορά. 

Εμένα ήταν η 2η φορά που χάσαμε το μωράκι μας , δυστυχώς δε ξέρουμε καν γιατι έγινε , απλά και μόνο ο φόβος που έχει μείνει τώρα πιστεύω την επόμενη φορά θα το πάω βήμα βήμα και σα κότα που λέω στον άντρα μου ,δεν πρόκειται να κουνηθώ από το σπίτι για τίποτα πέρα από το γιατρό. Καλό κακό δε ξέρω αλλά αυτό μου βγενει όχι ότι τη προηγούμενη φορά έκανα κάτι ιδιαίτερο αλλά κατάλαβες ... 

σε ευχαριστω κορίτσι μου εύχομαι και σε εσενα ότι καλύτερο. Κοιτά οι περισσότεροι γιατροί λένε ότι και η ακινησία δεν κάνει καλό στην εγκυμοσύνη εκτός αν υπάρχει σοβαρός λόγος. Μην ρίχνεις ευθύνες στον εαυτό σου δεν φταις εσυ.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vikoula2023 είπε:

σε ευχαριστω κορίτσι μου εύχομαι και σε εσενα ότι καλύτερο. Κοιτά οι περισσότεροι γιατροί λένε ότι και η ακινησία δεν κάνει καλό στην εγκυμοσύνη εκτός αν υπάρχει σοβαρός λόγος. Μην ρίχνεις ευθύνες στον εαυτό σου δεν φταις εσυ.

Κοίτα ξέρω ότι έκανα ότι καλύτερο μπορούσα δεν έκανα κάτι που δεν έπρεπε να το πω έτσι και πρόσεχα πάρα πολύ ,απλά όταν δεν ξέρεις την αιτία ή όταν σου λένε ότι αν είχε κάτι το μωρό κατά πάσα πιθανότητα θα είχε αποβληθεί στο 1ο τρίμηνο και ίσως είναι κάτι οργανικό ή κάτι άλλο που δυστυχώς δε θα μάθουμε τι , άθελά σου σκέφτεσαι ότι ίσως κάπου να φταις. Δε φταις αλλά κατάλαβες.... Ο άντρας μου από τη πρώτη στιγμή μου έλεγε δε θέλω ούτε μια στιγμή να σου περάσει από το μυαλό ότι φταίς ή ότι θα πιστέψω ποτέ ότι εφταιξες. Εντάξει το ξέρω αλλά κατάλαβες... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ria_ είπε:

Κοίτα ξέρω ότι έκανα ότι καλύτερο μπορούσα δεν έκανα κάτι που δεν έπρεπε να το πω έτσι και πρόσεχα πάρα πολύ ,απλά όταν δεν ξέρεις την αιτία ή όταν σου λένε ότι αν είχε κάτι το μωρό κατά πάσα πιθανότητα θα είχε αποβληθεί στο 1ο τρίμηνο και ίσως είναι κάτι οργανικό ή κάτι άλλο που δυστυχώς δε θα μάθουμε τι , άθελά σου σκέφτεσαι ότι ίσως κάπου να φταις. Δε φταις αλλά κατάλαβες.... Ο άντρας μου από τη πρώτη στιγμή μου έλεγε δε θέλω ούτε μια στιγμή να σου περάσει από το μυαλό ότι φταίς ή ότι θα πιστέψω ποτέ ότι εφταιξες. Εντάξει το ξέρω αλλά κατάλαβες... 

το ξέρω έχεις δίκιο και σε καταλαβαινω και εμένα περνάνε διάφορες σκέψεις ότι μήπως δεν έκανα εγώ καλα κάτι και σκέφτομαι την κάθε λεπτομέρεια να βρω κάτι αλλά ευτυχως έχω τον άντρα μου που με επαναφέρει και θέλει να είναι ήρεμη να συνέλθω για να ξανά προσπαθήσουμε. Εγώ στην ζωή μου πάντα λέω «ότι είναι θέλημα κυρίου « δεν μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω από το να προσπαθω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 42 λεπτά , Ria_ είπε:

Εννοείται αυτό, γίνεται ένα καλό ξεκάθαρισμα σε τέτοιες περιπτώσεις. 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου εύχομαι όλα να σου πάνε καλά την επόμενη φορά. 

Εμένα ήταν η 2η φορά που χάσαμε το μωράκι μας , δυστυχώς δε ξέρουμε καν γιατι έγινε , απλά και μόνο ο φόβος που έχει μείνει τώρα πιστεύω την επόμενη φορά θα το πάω βήμα βήμα και σα κότα που λέω στον άντρα μου ,δεν πρόκειται να κουνηθώ από το σπίτι για τίποτα πέρα από το γιατρό. Καλό κακό δε ξέρω αλλά αυτό μου βγενει όχι ότι τη προηγούμενη φορά έκανα κάτι ιδιαίτερο αλλά κατάλαβες ... 

Πωπω και εσυ βλέπω ταλαιπωρήθηκε πολύ ,παροιμία ιστορία στις ίδιες εβδομάδες σχεδόν :( και εμένα έσπασαν στο σπίτι τα νερά ξαφνικά,ειχα πόνους περιόδου και όταν πήγα τουαλέτα ένιωσα να πιάνω κάτι από κάτω με το που έκατσα στο κρεβάτι έσπασαν τα νερά. Ο "τέλειος" ειρωνικά το λέω ιδιωτικός γυναικολόγος μου , μου είπε ένα απλά πάνε στο νοσοκομείο ούτε καν με είδε ούτε καν ενδιαφέρθηκε αν δε τον επερνά εγώ μετά να του πω τη έγινε ας μη το θυμηθώ και αυτό. 

Εγώ όταν πήγα μου είπα ότι είχε παλινδρόμησει δεν το έβλεπε καν είχε κατέβει χαμηλά , μου έβαλαν υπόθετο για πόνους το γέννησα κανονικά και μετά με πήγαν για αποξεση  Και εγώ έπαθα φλεγμονη ξαναμπήκα στο νοσοκομειο με πυρετό ,ξανά έκανα αποξεση που μου είπαν όταν τελείωσε ότι είχε μείνει λίγο πλακούντας μέσα το καθαρίσαμε τώρα, όλα καλά. Και μια μέρα πριν βγω παρουσίασα τρελή αιμοραγια , 5 φιάλες αίμα βάλαμε σύνολο να φανταστείς αιμοραγουσα από τις 4 το ξημέρωμα μέχρι τις 5 το απόγευμα όπου με ξανά έβαλα για αποξεση και δόξα το Θεό εφημευερε μια πολύ καλή γιατρός η οποία μας είπε τι να σου πω ακόμα πλακούντα είχε μέσα το έδειξε και στη μαμά μου και αν δεν ηταν η αιμοραγια μπορεί να πεθαίνεις από σηψαιμία. Τόσες μέρες μέσα αυτό .. άστο!!! 

Λυπάμαι πολυ για την απώλεια σου και για όσα πέρασες.

πρίν από 33 λεπτά , Ria_ είπε:

Κοίτα ξέρω ότι έκανα ότι καλύτερο μπορούσα δεν έκανα κάτι που δεν έπρεπε να το πω έτσι και πρόσεχα πάρα πολύ ,απλά όταν δεν ξέρεις την αιτία ή όταν σου λένε ότι αν είχε κάτι το μωρό κατά πάσα πιθανότητα θα είχε αποβληθεί στο 1ο τρίμηνο και ίσως είναι κάτι οργανικό ή κάτι άλλο που δυστυχώς δε θα μάθουμε τι , άθελά σου σκέφτεσαι ότι ίσως κάπου να φταις. Δε φταις αλλά κατάλαβες.... Ο άντρας μου από τη πρώτη στιγμή μου έλεγε δε θέλω ούτε μια στιγμή να σου περάσει από το μυαλό ότι φταίς ή ότι θα πιστέψω ποτέ ότι εφταιξες. Εντάξει το ξέρω αλλά κατάλαβες... 

Πραγματικά δε φταις εσυ. Απλά όταν σου συμβαίνει κάτι τόσο τραγικό κι η ιατρική επιστήμη δεν δίνει ξεκάθαρες απαντήσεις σκέφτεσαι υποσυνείδητα ενοχικά. Αν ερχόταν ένας γιατρός και σου έλεγε έφταιξε πχ που δεν κάναμε περιδεση ή κόλησες αυτό το μικρόβιο τότε δε θα αναρωτιόσουν αν έκανες κάτι που το προκάλεσε. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, MarGe2022 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...

Όταν λέω εγώ ότι είμαστε όλες ηρωίδες... τι ιστορίες περιγράφετε, πόση αντοχή και δύναμη δείχνετε. Σας θαυμάζω όλες πραγματικά, και σας στέλνω τις καλύτερες ευχές μου να μην χρειαστεί να ρίξετε άλλα δάκρυα ποτέ. ❤️

@Katiamaxiking  ρε συ, ανησυχώ με αυτά που μας γράφεις. Πόσο ακόμα; Τώρα πότε έχεις πάλι υπέρηχο, πως θα συνεχίσετε σου είπε; 

Σήμερα είμαι 17η ημέρα και είπε αυριο να πάω να με δει. Εγω δεν νομίζω ότι έχει καποιο νόημα να συνεχίσω..δεν ξέρω γιατί δεν μου τα έκοψε τα φάρμακα. Λέει ότι έχει κολλήσει ο μεταβολισμός μου. Το θεωρω μάταιο αλλα λεω αντε μια μέρα είναι ακόμα, ας τα παρω! Δεν με ικανοποιουν οι απαντήσεις του και επίσης μου είπε ότι δεν ξέρει γιατί συνέβη αυτό. 
δεν νομίζω ότι έχω τόσο μεγάλο πρόβλημα από τη στιγμή που οι ορμονικές μου είναι καλές αλλα ίσως χρειάζομαι άλλη προσέγγιση. 

εν τω μεταξύ αυριο έχω 2 ραντεβου να δω γιατρούς 

 

ευχαριστω παρά πολύ για το ενδιαφέρον ❤️

 

2 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Κοίτα ξέρω ότι έκανα ότι καλύτερο μπορούσα δεν έκανα κάτι που δεν έπρεπε να το πω έτσι και πρόσεχα πάρα πολύ ,απλά όταν δεν ξέρεις την αιτία ή όταν σου λένε ότι αν είχε κάτι το μωρό κατά πάσα πιθανότητα θα είχε αποβληθεί στο 1ο τρίμηνο και ίσως είναι κάτι οργανικό ή κάτι άλλο που δυστυχώς δε θα μάθουμε τι , άθελά σου σκέφτεσαι ότι ίσως κάπου να φταις. Δε φταις αλλά κατάλαβες.... Ο άντρας μου από τη πρώτη στιγμή μου έλεγε δε θέλω ούτε μια στιγμή να σου περάσει από το μυαλό ότι φταίς ή ότι θα πιστέψω ποτέ ότι εφταιξες. Εντάξει το ξέρω αλλά κατάλαβες... 

στείλατε το μωρό για εξετάσεις; 
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εσείς που είστε έγκυες με τις γρίπες  κλπ πως τα πάτε; νιώθω λες και αρρωσταίνω .δλδ ενα ήπιο μπούκωματακι λίγο πονοκέφαλο , νιώθω να κρυώνω λιγο ανά διαστήματα! να κόλλησα κανα covid;  γίνεται χαμός πάλι! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Σήμερα είμαι 17η ημέρα και είπε αυριο να πάω να με δει. Εγω δεν νομίζω ότι έχει καποιο νόημα να συνεχίσω..δεν ξέρω γιατί δεν μου τα έκοψε τα φάρμακα. Λέει ότι έχει κολλήσει ο μεταβολισμός μου. Το θεωρω μάταιο αλλα λεω αντε μια μέρα είναι ακόμα, ας τα παρω! Δεν με ικανοποιουν οι απαντήσεις του και επίσης μου είπε ότι δεν ξέρει γιατί συνέβη αυτό. 
δεν νομίζω ότι έχω τόσο μεγάλο πρόβλημα από τη στιγμή που οι ορμονικές μου είναι καλές αλλα ίσως χρειάζομαι άλλη προσέγγιση. 

εν τω μεταξύ αυριο έχω 2 ραντεβου να δω γιατρούς 

 

ευχαριστω παρά πολύ για το ενδιαφέρον ❤️

 

στείλατε το μωρό για εξετάσεις; 
 

Και καλα θα κανεις δες και αλλο γιατρο το να ταλαιπωρεί το σώμα σου  με φάρμακα που δεν υπάρχει  ανταπόκριση δεν έχει νόημα.να πάρεις και άλλες γνώμες κορίτσι μου γιατί οι περισσότεροι γιατροί μας ξεπετάνε όταν δεν μπορούν να σου δώσουν απαντήσεις 

πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια εσείς που είστε έγκυες με τις γρίπες  κλπ πως τα πάτε; νιώθω λες και αρρωσταίνω .δλδ ενα ήπιο μπούκωματακι λίγο πονοκέφαλο , νιώθω να κρυώνω λιγο ανά διαστήματα! να κόλλησα κανα covid;  γίνεται χαμός πάλι! 

Τέτοια συμπτώματα είχα και εγώ για 3 μέρες και μετά σταμάτησαν άμα έχεις αμφιβολίες κάνε ένα ραπιντ να είσαι σίγουρη που είναι και για ίωση και για γρίπη και αν είναι κάτι θα σου πει π γιατρός

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Και καλα θα κανεις δες και αλλο γιατρο το να ταλαιπωρεί το σώμα σου  με φάρμακα που δεν υπάρχει  ανταπόκριση δεν έχει νόημα.να πάρεις και άλλες γνώμες κορίτσι μου γιατί οι περισσότεροι γιατροί μας ξεπετάνε όταν δεν μπορούν να σου δώσουν απαντήσεις 

Τέτοια συμπτώματα είχα και εγώ για 3 μέρες και μετά σταμάτησαν άμα έχεις αμφιβολίες κάνε ένα ραπιντ να είσαι σίγουρη που είναι και για ίωση και για γρίπη και αν είναι κάτι θα σου πει π γιατρός

ναι εννοείται θα κάνω! σε περίπτωση που βγει θετικό κάποιο τι κάνουμε είναι το θέμα ! σήμερα όλο για κοβιντ ακούω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...