Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

καλημερα κορίτσια άρχισα και αγχώνομαι! αν εξαιρέσεις εχθές που ειχα λίγη αναγούλα πιθανότατα ειχα μάτι , δεν εχω τπτ άλλο, το στήθος μου δεν πονάει τόσο πλέον ούτε είναι φούσκα, και η κοιλιά μου επισης λες και είναι ξεφούσκωτη !  νομίζω δεν έχει αναπτυχθεί το έμβρυο ! α και επισης κάθομαι σε καρέκλα πιο άνετα , δεν εχω πόνους ιδιαίτερους στη πλάτη -μέση. 

Γιατί βρε μάνα μου, η κοιλιά φουσκώνει και ξεφουσκώνει από τα χιλιοστά εκατοστά του εμβρύου?? Θα με τρελάνεις.... 😅😅😅😅😅

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 8 λεπτά , Neverstop είπε:

Γιατί βρε μάνα μου, η κοιλιά φουσκώνει και ξεφουσκώνει από τα χιλιοστά εκατοστά του εμβρύου?? Θα με τρελάνεις.... 😅😅😅😅😅

αχαχαχα βρε παιδί μ κατά την εγκυμοσυνη ένα κοιλουμπινι μικρό το εχεις όσο να ναι! κατακράτηση κάτι ! εγώ ειμαι πλάκα 😑 εχω χάσει μη σου πω! 

πρίν από 27 λεπτά , marmaki είπε:

Καλημέρα!
Κι εμένα τα συμπτώματα (φούσκωμα, ευαισθησία στο στήθος, υπνηλία) πηγαινοέρχονται. Χτες και σήμερα μάλιστα έχω χάσει και γραμμάρια αντί να πάρω. Κι είμαι στις 10+ εβδομάδες.
Υπάρχουν μέρες που δεν νιώθω καν έγκυος.
Μην αγχώνεσαι και ανησυχείς

αυτό εχω και γω! αν δεν ήξερα οτι ειμαι εγκυος και πρέπει να προσέξω , μέχρι και γενική στο σπίτι θα μπορούσα να κάνω !

πρίν από 42 λεπτά , Natassou85 είπε:

Kοριτσι μου καλημερα.. στην δικη μου εγκυμοσυνη μεχρι τον 5ο μηνα που αρχισαν καουρες σε μενα δεν ειχα κανενα μα κανενα συμπτωμα ουτε καν την αναγουλα ουτε ζαλαδα ουτε τιποτα αφου ελεγα ρε σιγουρα ειμαι εγκυος;; Κ ολα πηγαν μια χαρα .. τσαμπα αγχωνεσαι❤️

μακάρι τι να πω! στην προηγούμενη εγκυμοσυνη ειχα μόνο πόνους στη κοιλιά από την αρχή μέχρι και που διέκοψα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Καλημέρα. Update. Πηγα σήμερα για υπερηχο και τα 3 ωοθυλακια έγιναν 2 και παραμένουν 11 χιλ. 
του έδειξα την Dhea και μου είπε ότι δεν πρέπει να μειώσω τη δόση και να προσθέσω glucophage. Έχει μπλοκάρει ο οργανισμός μου λέει. Δεν ξέρει γιατί…

είμαι 16η μέρα κύκλου και παίρνω 6 χάπια κλομιφαινης και οργκαλουτραν 

Όπως σου γράφει και το @Σποράκι πολύ φάρμακο ρε συ... 

Εντωμεταξύ εγώ όσες φορές παίρνω Femara (που είναι κάτι αντίστοιχο) μια χαρά τρελαίνονται οι ορμόνες μου και έχω περίοδο 10 μέρες και αργούν να ωριμάσουν τα ωάρια! 

Δεν είναι αθώα κι αυτά δηλαδή...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, έχω πολύ καιρό να μπω ήθελα γενικά να πάρω μια απόσταση από όλα ,αλλά ελπίζω όλες να εισται καλά και να έχουμε αρκετά ευχάριστα. 

Μόνο το πιο πρόσφατο για την @Angot πήρε το μάτι μου , καλά είδα ,είσαι εγκυουλα ? Με το καλό κορίτσι μου !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Ιουλιέτα είπε:

Όπως σου γράφει και το @Σποράκι πολύ φάρμακο ρε συ... 

Εντωμεταξύ εγώ όσες φορές παίρνω Femara (που είναι κάτι αντίστοιχο) μια χαρά τρελαίνονται οι ορμόνες μου και έχω περίοδο 10 μέρες και αργούν να ωριμάσουν τα ωάρια! 

Δεν είναι αθώα κι αυτά δηλαδή...

Τίποτα δεν είναι αθώο. Πάντως ειδικά για το φεμαρα μου έχουν πει ότι ή θα κάνεις ωορρηξία πολύ νωρίς ή θα αργήσεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, έχω πολύ καιρό να μπω ήθελα γενικά να πάρω μια απόσταση από όλα ,αλλά ελπίζω όλες να εισται καλά και να έχουμε αρκετά ευχάριστα. 

Μόνο το πιο πρόσφατο για την @Angot πήρε το μάτι μου , καλά είδα ,είσαι εγκυουλα ? Με το καλό κορίτσι μου !

καλώς την! πως είσαι κορίτσι μ ; πως τα πας; ειμαι ναιιιι , 5w+6 φρέσκο ακόμα όποτε κρατώ τις επιφυλάξεις μου. πρώτα ο θεός την πέμπτη εχω πάλι ραντεβού ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Σποράκι είπε:

Τίποτα δεν είναι αθώο. Πάντως ειδικά για το φεμαρα μου έχουν πει ότι ή θα κάνεις ωορρηξία πολύ νωρίς ή θα αργήσεις.

Εγώ και τις 3 φορές έχω αργήσει, όχι όμως πολύ. Αντί για 10η-11η ημέρα πάει προς 13η-14η.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

καλώς την! πως είσαι κορίτσι μ ; πως τα πας; ειμαι ναιιιι , 5w+6 φρέσκο ακόμα όποτε κρατώ τις επιφυλάξεις μου. πρώτα ο θεός την πέμπτη εχω πάλι ραντεβού ! 

Είμαι καλά δόξα το Θεό, κάναμε και υστεροσκοπηση τη προηγούμενη εβδομαδα ξανά για να δούμε αν ήταν όλα εντάξει μετά από τις 3 αποξεσεις . Ευτυχώς όλα ήταν καλά δεν υπήρχε κάτι και κάναμε και μικροβιωμα μήτρας οπότε τώρα περιμένω και τα αποτελέσματα από εκεί αυτές τις μέρες. Ψυχολογικά βέβαια εντάξει σε λίγες μέρες θα εμπενα στο μήνα μου και όσο να ναι αρχίζω και το σκέφτομαι πάλι πιο πολύ,αλλά προσπαθώ εντάξει! Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη όσο μπορώ για την επόμενη φορά όταν με το καλό έρθει αλλά πολύ προσγειωμένη πια! Σε σημείο που έγινε ο άντρας μου ο αισιόδοξος και εγώ η ξενερωτη, που λέει ο λόγος , που λέω δε σκέφτομαι τίποτα θα δούμε. 

Μπράβο πολύ χάρηκα για σένα ,όλα καλά θα σου πάνε αυτή τη φορά !!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Ria_ είπε:

Είμαι καλά δόξα το Θεό, κάναμε και υστεροσκοπηση τη προηγούμενη εβδομαδα ξανά για να δούμε αν ήταν όλα εντάξει μετά από τις 3 αποξεσεις . Ευτυχώς όλα ήταν καλά δεν υπήρχε κάτι και κάναμε και μικροβιωμα μήτρας οπότε τώρα περιμένω και τα αποτελέσματα από εκεί αυτές τις μέρες. Ψυχολογικά βέβαια εντάξει σε λίγες μέρες θα εμπενα στο μήνα μου και όσο να ναι αρχίζω και το σκέφτομαι πάλι πιο πολύ,αλλά προσπαθώ εντάξει! Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη όσο μπορώ για την επόμενη φορά όταν με το καλό έρθει αλλά πολύ προσγειωμένη πια! Σε σημείο που έγινε ο άντρας μου ο αισιόδοξος και εγώ η ξενερωτη, που λέει ο λόγος , που λέω δε σκέφτομαι τίποτα θα δούμε. 

Μπράβο πολύ χάρηκα για σένα ,όλα καλά θα σου πάνε αυτή τη φορά !!!! 

αχ σα να με ακούω! είναι ίσως η άμυνα μας να κρατάμε μικρό καλάθι! ίσως οι άντρες μας φοβούνται περισσότερο και απλώς δε το δείχνουν! εγώ πάντως καταλαβαίνω αυτό που λες, παω μέρα τη μέρα! και καλα εκανες που έγινε η υστεροσκοπηση, γω πιστευω με βοήθησε για να εμφυτευτεί το εμβρυακι ! ποτέ  λες να ξεκινήσεις; ήταν και βαρύ το δικό σου πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Σποράκι είπε:

Τίποτα δεν είναι αθώο. Πάντως ειδικά για το φεμαρα μου έχουν πει ότι ή θα κάνεις ωορρηξία πολύ νωρίς ή θα αργήσεις.

Πόση αργοπορία όμως; 16η μέρα και είναι 11 χιλ. Μάλλον θα πάει ακλαφτη και αυτή η προσπάθεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Πόση αργοπορία όμως; 16η μέρα και είναι 11 χιλ. Μάλλον θα πάει ακλαφτη και αυτή η προσπάθεια!

Η αλήθεια είναι ότι τραβάει πολύ αλλά για να επιμένει ο γιατρός δεν έχει τελειώσει η προσπάθεια. Απλά επιμένω ίσως να συζητήσεις να σταματήσεις τα φάρμακα και να μεγαλώσουν μόνα τους.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Πόση αργοπορία όμως; 16η μέρα και είναι 11 χιλ. Μάλλον θα πάει ακλαφτη και αυτή η προσπάθεια!

Μάλλον κάτι δεν πάει καλά. 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Πόση αργοπορία όμως; 16η μέρα και είναι 11 χιλ. Μάλλον θα πάει ακλαφτη και αυτή η προσπάθεια!

Κι εγώ πρώτη φορά διαβάζω για τέτοιο πρωτόκολλο, τόσες μέρες κλομιφαινη και ανταγωνιστές.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ria_ είπε:

Είμαι καλά δόξα το Θεό, κάναμε και υστεροσκοπηση τη προηγούμενη εβδομαδα ξανά για να δούμε αν ήταν όλα εντάξει μετά από τις 3 αποξεσεις . Ευτυχώς όλα ήταν καλά δεν υπήρχε κάτι και κάναμε και μικροβιωμα μήτρας οπότε τώρα περιμένω και τα αποτελέσματα από εκεί αυτές τις μέρες. Ψυχολογικά βέβαια εντάξει σε λίγες μέρες θα εμπενα στο μήνα μου και όσο να ναι αρχίζω και το σκέφτομαι πάλι πιο πολύ,αλλά προσπαθώ εντάξει! Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη όσο μπορώ για την επόμενη φορά όταν με το καλό έρθει αλλά πολύ προσγειωμένη πια! Σε σημείο που έγινε ο άντρας μου ο αισιόδοξος και εγώ η ξενερωτη, που λέει ο λόγος , που λέω δε σκέφτομαι τίποτα θα δούμε. 

Μπράβο πολύ χάρηκα για σένα ,όλα καλά θα σου πάνε αυτή τη φορά !!!! 

Καλησπέρα..απ' ότι διάβασα έχουμε μια παρόμοια εμπειρία..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katiamaxiking είπε:

Πόση αργοπορία όμως; 16η μέρα και είναι 11 χιλ. Μάλλον θα πάει ακλαφτη και αυτή η προσπάθεια!

Είναι παράξενο που παίρνεις τόσες μέρες χάπια. Σκέψου εγώ πήρα 2η-6η μέρα και σήμερα είχα υπέρηχο (11η ημέρα) και μόλις μου είπαν ότι θα αργήσει η ωοληψία (μάλλον Σάββατο), γιατί με τα φεμάρα δεν ανεβαίνει γρήγορα η Ε2! Και τα πήρα μόνο 5 μέρες!

Εσύ που τα παίρνεις συνεχώς, πώς να ανέβει η Ε2 να στα ωριμάσει; 

Από την άλλη δεν είναι καλό να κάνουμε τους γιατρούς επειδή δοκιμάσαμε κάτι μια-δυο φορές. Δεν ξέρω τι να σου πω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...