Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Neverstop είπε:

Μα επτά μέρες από την ωορρηξία θα υπάρχει έμβρυο? 

Το γονιμοποιημένο ωάριο αν υπάρχει λογικά εκείνες τις μέρες θα εγκαθίσταται στην μήτρα . Αν ενοχλήσεις την μήτρα πολύ πιθανό Κ να το απορρίψει 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 8 λεπτά , Neverstop είπε:

Μα επτά μέρες από την ωορρηξία θα υπάρχει έμβρυο? 

Αν υπάρχει σύλληψη ναι μπορεί να κάνει ζημιά. Την μήτρα δεν την πειράζουμε ποτέ όταν υπάρχει εγκυμοσύνη. Το ίδιο ισχύει και για το τεστ Παπ.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, LunaVaskez είπε:

Εγώ τις φορές που είχα μόνο αίμα ήταν όλα καλά, απλά θέλει ξάπλα και να μην κανείς απολύτως τίποτα. 
 

Όταν απέβαλα είχα πολλά πήγματα και πολύ πόνο στην μέση, επίσης με είχε πιάσει τρέμουλο γιατί κρύωνα.

Προγεστερονη είναι και η lentogest. Καλύτερα να μιλήσεις με τον γιατρό πριν σταματήσεις την ένεση προγεστερονης (λόγω του αίματος)

Επίσης αν θέλεις να πάρεις δείγμα για μικρόβια καλό είναι την εβδομάδα εκείνη να μην έχεις επαφές γιατί πολύ πιθανό να δείξει λανθασμένα ότι υπάρχουν μικρόβια λόγο των επαφών ενώ δεν θα ισχύει . Όπως Κ με το τεστ παπ απαγορεύονται οι επαφές εκείνες τις μέρες για τον ίδιο λόγο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

27 minutes ago, linaa said:

Επίσης αν θέλεις να πάρεις δείγμα για μικρόβια καλό είναι την εβδομάδα εκείνη να μην έχεις επαφές γιατί πολύ πιθανό να δείξει λανθασμένα ότι υπάρχουν μικρόβια λόγο των επαφών ενώ δεν θα ισχύει . Όπως Κ με το τεστ παπ απαγορεύονται οι επαφές εκείνες τις μέρες για τον ίδιο λόγο 

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές! 

32 minutes ago, Αγγελική2021 said:

Αν υπάρχει σύλληψη ναι μπορεί να κάνει ζημιά. Την μήτρα δεν την πειράζουμε ποτέ όταν υπάρχει εγκυμοσύνη. Το ίδιο ισχύει και για το τεστ Παπ.

Thanks, ναι έτσι το σκέφτηκα και εγώ αλλά ήθελα και τη γνώμη σας!

42 minutes ago, Neverstop said:

Μα επτά μέρες από την ωορρηξία θα υπάρχει έμβρυο? 

Sorry, multi tasking. Βλαστοκύστη ήθελα να γράψω, όχι έμβρυο 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές! 

Thanks, ναι έτσι το σκέφτηκα και εγώ αλλά ήθελα και τη γνώμη σας!

Sorry, multi tasking. Βλαστοκύστη ήθελα να γράψω, όχι έμβρυο 

Με την ενδομητριτιδα  που έχω μπλέξει έχω κάνει 5 ngs. Ότι θες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κορίτσια άρχισα και αγχώνομαι! αν εξαιρέσεις εχθές που ειχα λίγη αναγούλα πιθανότατα ειχα μάτι , δεν εχω τπτ άλλο, το στήθος μου δεν πονάει τόσο πλέον ούτε είναι φούσκα, και η κοιλιά μου επισης λες και είναι ξεφούσκωτη !  νομίζω δεν έχει αναπτυχθεί το έμβρυο ! α και επισης κάθομαι σε καρέκλα πιο άνετα , δεν εχω πόνους ιδιαίτερους στη πλάτη -μέση. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Angot είπε:

καλημερα κορίτσια άρχισα και αγχώνομαι! αν εξαιρέσεις εχθές που ειχα λίγη αναγούλα πιθανότατα ειχα μάτι , δεν εχω τπτ άλλο, το στήθος μου δεν πονάει τόσο πλέον ούτε είναι φούσκα, και η κοιλιά μου επισης λες και είναι ξεφούσκωτη !  νομίζω δεν έχει αναπτυχθεί το έμβρυο ! α και επισης κάθομαι σε καρέκλα πιο άνετα , δεν εχω πόνους ιδιαίτερους στη πλάτη -μέση. 

Το ανχος σου είναι κορίτσι! Πήγαινε κάνε έναν υπέρηχο να ηρεμήσεις Κ να μην σκεφτεσε ότι να ναι ! 

Συμπτώματα πάντως από τις 7-8 εβδομάδες να περιμένεις . Η αναγουλα δεν ήταν μάτι το ακούσαμε Κ αυτό να είσαι έγκυος Κ να λες την αναγουλα Κ τον πονοκέφαλο μάτι ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , linaa είπε:

Το ανχος σου είναι κορίτσι! Πήγαινε κάνε έναν υπέρηχο να ηρεμήσεις Κ να μην σκεφτεσε ότι να ναι ! 

Συμπτώματα πάντως από τις 7-8 εβδομάδες να περιμένεις . Η αναγουλα δεν ήταν μάτι το ακούσαμε Κ αυτό να είσαι έγκυος Κ να λες την αναγουλα Κ τον πονοκέφαλο μάτι ...

εχω την πέμπτη υπερηχο ! δεν έχει νόημα να παω τώρα δε θα δούμε τπτ διαφορετικό από την τρίτη που ειχα πάει δλδ σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία , κάνω υπομονη , το θέμα είναι να ακούγαμε καρδιά όμως είναι νωρίς  σμρ είμαι 5w+6 !!! χαχαχαχ  αφού χασμουριόμουν κ ολας! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , Angot είπε:

εχω την πέμπτη υπερηχο ! δεν έχει νόημα να παω τώρα δε θα δούμε τπτ διαφορετικό από την τρίτη που ειχα πάει δλδ σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία , κάνω υπομονη , το θέμα είναι να ακούγαμε καρδιά όμως είναι νωρίς  σμρ είμαι 5w+6 !!! χαχαχαχ  αφού χασμουριόμουν κ ολας! 

Εντάξει τρεις μέρες είναι ακόμα μέχρι τον υπέρηχο . Ξέρεις η εγκυμοσύνη φέρνει Κ χασμουρητό Κ νυστα Κ κούραση Κ τα πάντα ! ! Ότι νιώθεις τώρα από την εγκυμοσύνη είναι . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Angot είπε:

εχω την πέμπτη υπερηχο ! δεν έχει νόημα να παω τώρα δε θα δούμε τπτ διαφορετικό από την τρίτη που ειχα πάει δλδ σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία , κάνω υπομονη , το θέμα είναι να ακούγαμε καρδιά όμως είναι νωρίς  σμρ είμαι 5w+6 !!! χαχαχαχ  αφού χασμουριόμουν κ ολας! 

Kοριτσι μου καλημερα.. στην δικη μου εγκυμοσυνη μεχρι τον 5ο μηνα που αρχισαν καουρες σε μενα δεν ειχα κανενα μα κανενα συμπτωμα ουτε καν την αναγουλα ουτε ζαλαδα ουτε τιποτα αφου ελεγα ρε σιγουρα ειμαι εγκυος;; Κ ολα πηγαν μια χαρα .. τσαμπα αγχωνεσαι❤️

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Update. Πηγα σήμερα για υπερηχο και τα 3 ωοθυλακια έγιναν 2 και παραμένουν 11 χιλ. 
του έδειξα την Dhea και μου είπε ότι δεν πρέπει να μειώσω τη δόση και να προσθέσω glucophage. Έχει μπλοκάρει ο οργανισμός μου λέει. Δεν ξέρει γιατί…

είμαι 16η μέρα κύκλου και παίρνω 6 χάπια κλομιφαινης και οργκαλουτραν 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

καλημερα κορίτσια άρχισα και αγχώνομαι! αν εξαιρέσεις εχθές που ειχα λίγη αναγούλα πιθανότατα ειχα μάτι , δεν εχω τπτ άλλο, το στήθος μου δεν πονάει τόσο πλέον ούτε είναι φούσκα, και η κοιλιά μου επισης λες και είναι ξεφούσκωτη !  νομίζω δεν έχει αναπτυχθεί το έμβρυο ! α και επισης κάθομαι σε καρέκλα πιο άνετα , δεν εχω πόνους ιδιαίτερους στη πλάτη -μέση. 

Καλημέρα!
Κι εμένα τα συμπτώματα (φούσκωμα, ευαισθησία στο στήθος, υπνηλία) πηγαινοέρχονται. Χτες και σήμερα μάλιστα έχω χάσει και γραμμάρια αντί να πάρω. Κι είμαι στις 10+ εβδομάδες.
Υπάρχουν μέρες που δεν νιώθω καν έγκυος.
Μην αγχώνεσαι και ανησυχείς

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Καλημέρα. Update. Πηγα σήμερα για υπερηχο και τα 3 ωοθυλακια έγιναν 2 και παραμένουν 11 χιλ. 
του έδειξα την Dhea και μου είπε ότι δεν πρέπει να μειώσω τη δόση και να προσθέσω glucophage. Έχει μπλοκάρει ο οργανισμός μου λέει. Δεν ξέρει γιατί…

είμαι 16η μέρα κύκλου και παίρνω 6 χάπια κλομιφαινης και οργκαλουτραν 

Δεν καταλαβαίνω γιατί συνεχίζεις τα χάπια και την ένεση. Δεν μεγαλώνουν και είσαι 16η μέρα. Εγώ θα ζητούσα να τα κόψω, ίσως έτσι ηρεμήσει λίγο ο οργανισμός και δώσει ωορρηξία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...