Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

@MarGe2022 @Katiamaxiking

Κορίτσια πολύ σημαντικό αυτό που συζητάτε! Ρωτήστε τους γιατρούς σας και πείτε μας κι εμάς! 💕

Εμένα όπως και το @Σποράκι δεν μου τα πρότεινε ο γιατρός, αλλά κάποια στιγμή είχα σκεφτεί να τα πάρω από μόνη μου 😱

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

1 hour ago, winspert είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Εχει κάνει καποια φυσικοθεραπείες ενω ηταν εγκυος να τη ρωτήσω κατι;

Καλξμερα Εγω είχα κάνει αυχιενα πλάτη αλλά επιτρεπόταν μόνο ήπια μάλαξη ρώτησε με ότι θες 

επισης είχα κάνει θεραπείες Κρανιοιερης είναι πιέσεις στο σώμα 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Nels είπε:

Και εγώ στα 40 ξεκίνησα εξωσωματικη λόγω ολιγοασθενοτερστοσπερμιας και υψηλού dfi που ευτυχώς μειώθηκε. Ο άντρας μου διαγνώστηκε με κιρσοκηλη αλλά όλοι οι εξωσωματικοι που είδα πριν καταλήξω στον δικό μου ήταν αρνητικοί στο να προχωρήσει σε επέμβαση καθως υπάρχει η περίπτωση για αρκετό καιρό να υπάρχει ακόμη και αζωοσπερμια. Σε περίπτωση που δεν προέκυπταν βλαστοκυστες και δεν είχαμε άλλη επιλογή τότε μόνο μας είπαν να το σκεφτούμε και αφού πρώτα καταψυξουμε αρκετά δείγματα σπέρματος για ασφάλεια. Τελικά και βλαστοκυστες κάναμε και έγκυος έμεινα και μετά από 3 χρόνια, 3 διεγερσεις, 10 βλαστοκυστες, μια μηδενική χοριακη, μια παλινδρομη και τελικά προεμφυτευτικο έλεγχο με αποτέλεσμα 1 υγιές εμβρυο πλέον κρατάω αγκαλιά το μωράκι μας. Καλή επιτυχία εύχομαι και μη χάνεις χρόνο. Θα σου πρότεινα μέχρι να πάρεις και την έγκριση της επιτροπής να δοκιμάσεις ωοληψια σε φυσικούς κύκλους, θεωρώ πλεον ότι στα 40+ προκύπτουν πιο ποιοτικά εμβρυα έτσι.

Όταν λες έπεσε το dfi πόσο ήταν και πόσο πήγε? Κάνατε κάτι πήρε κάποιες βιταμίνες? 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, MarGe2022 είπε:

Από όταν πήγα στον 2ο υπέρηχο και μου λέει δεν μεγαλώνουν γρήγορα και ομοιόμορφα, γύρισα σπίτι και έψαξα για inconsistent follicle growth και έπεσα πάνω σε ένα άρθρο. Η φάση είναι ότι το έκλεισα και έκτοτε δεν μπορώ να το βρω. Στο μεταξύ μου το ρώτησε και η dec-e την επόμενη μέρα! ΔΕΝ είμαι γιατρός όμως οπότε δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα - το λέω για να μην νομίζει κάποια κοπέλα εδώ ότι δίνω συστάσεις, το ξεκαθαρίζω! 
Αν ισχύει όμως, και υπάρχει τέτοια πιθανότητα να με μπλοκάρει η αυξημένη DHEA, θα τους πάρει και θα τους σηκώσει. Εγώ αυτό φαντάσου δεν μου το έχουν πει να το τσεκάρω αιματολογικά ποτέ. Αν εσύ με 1 την μέρα για 3 μήνες έχεις 1000 με όριο το 400, εγώ με 3 την μέρα από το Φλεβάρη, πάρε και κατάλαβε που έχει φτάσει! Ίσως η @dec-e να μας πει που το έχει ακούσει… 

@Katiamaxiking κι Εγω ξέρω πως για να πάρεις DHEA πρέπει να ελέγξεις την DHEA και την τεστοστερόνη πρώτα. Επίσης η υπερβολική αυξηση της έχει αρνητική επίδραση στη λειτουργία των ωοθηκών. Είχα πάρει ένα κουτί το οποίο τελικα δεν το χρησιμοποίησα ποτέ για αυτούς τους λόγους. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Ιουλιέτα said:

@MarGe2022 @Katiamaxiking

Κορίτσια πολύ σημαντικό αυτό που συζητάτε! Ρωτήστε τους γιατρούς σας και πείτε μας κι εμάς! 💕

Εμένα όπως και το @Σποράκι δεν μου τα πρότεινε ο γιατρός, αλλά κάποια στιγμή είχα σκεφτεί να τα πάρω από μόνη μου 😱

Συμφωνώ με την @Ιουλιέτα! Πολύ ενδιαφέρον topic και μπράβο σας που τα ψάχνετε τόσο! Εγώ φοβάμαι να τα αναλύσω σε βάθος γιατί μετά δεν θα εμπιστεύομαι κανέναν γιατρό 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, LunaVaskez είπε:

Συμφωνώ με την @Ιουλιέτα! Πολύ ενδιαφέρον topic και μπράβο σας που τα ψάχνετε τόσο! Εγώ φοβάμαι να τα αναλύσω σε βάθος γιατί μετά δεν θα εμπιστεύομαι κανέναν γιατρό 

Μια δεν τα ψαχνω, μια κλονίζεται η εμπιστοσύνη και τα ψαχνω. Τουλάχιστον θέλω να είμαι Ενταξει με τον εαυτό μου ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, θέλω να ρωτήσω κάτι χαζό… Έχω στις 22 του μήνα εξεταση για μικροβιωμα ενδομητρίου και στις 15 ωορρηξία. Λογικα δεν κάνει να κάνουμε προσπάθειες, σωστα; Όχι ότι υπάρχει πιθανότητα να μείνω έγκυος φυσικά αλλά ποτέ δεν ξέρεις! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Αύριο ειμαι 11 εβδομάδων και χθες ειχα αιμορραγία. Το απόγευμα που πήγα τουαλέτα ηταν σαν πρώτη μέρα περιόδου. Η λεκάνη κατά κοκκινη. Συγνώμη για την περιγραφή... τώρα έχει ξεκινήσει το καφε. Ο γιατρός μου ειπε ξεκούραση και αν δω πήγματα να τον πάρω τηλ..Θα ήθελα να ρωτήσω τα κορίτσια που είχατε αιμα κατά την εγκυμοσύνη σε τι ποσότητα ήταν?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Marlina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Αύριο ειμαι 11 εβδομάδων και χθες ειχα αιμορραγία. Το απόγευμα που πήγα τουαλέτα ηταν σαν πρώτη μέρα περιόδου. Η λεκάνη κατά κοκκινη. Συγνώμη για την περιγραφή... τώρα έχει ξεκινήσει το καφε. Ο γιατρός μου ειπε ξεκούραση και αν δω πήγματα να τον πάρω τηλ..Θα ήθελα να ρωτήσω τα κορίτσια που είχατε αιμα κατά την εγκυμοσύνη σε τι ποσότητα ήταν?

Δεν έχει σημασία η ποσότητα όσο αν πονάς . Οι πόσοτητα μπορεί να είναι πολύ μεγάλη Κ να μην είναι τίποτα. Ξεκουράσου Κ για να μην ανχωνεσε πήγαινε για έναν υπέρηχο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marlina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Αύριο ειμαι 11 εβδομάδων και χθες ειχα αιμορραγία. Το απόγευμα που πήγα τουαλέτα ηταν σαν πρώτη μέρα περιόδου. Η λεκάνη κατά κοκκινη. Συγνώμη για την περιγραφή... τώρα έχει ξεκινήσει το καφε. Ο γιατρός μου ειπε ξεκούραση και αν δω πήγματα να τον πάρω τηλ..Θα ήθελα να ρωτήσω τα κορίτσια που είχατε αιμα κατά την εγκυμοσύνη σε τι ποσότητα ήταν?

Τα εχεις κοψει τα φαρμακα; Ουτρο κ σικλακουρ; Εκανες αυχενικη; Εγω δεν ειχα αιμα ουτε καφε αλλα ειχα ρωτησει αν σε περιπτωση εβλεπα τι να εκανα κ μου ειχε δωσει 2 λεντοτζεστ ενεσεις να εχω σπιτι σε περιπτωση πολυ αιματος αλλα αν ηταν καφε ειχε πει ειναι παλιο αιμα που αποβαλλεται κ κανενα θεμα.αυχενικη εκανα 11+3 που εκοψα  κ  τα φασμακα κ ειχε πει οτι πλεον αναλαμβανει ο πλακουντας κ δεν θα υπαρχει καμένα προβλημα..

5 ώρες πρίν, LunaVaskez είπε:

Κορίτσια, θέλω να ρωτήσω κάτι χαζό… Έχω στις 22 του μήνα εξεταση για μικροβιωμα ενδομητρίου και στις 15 ωορρηξία. Λογικα δεν κάνει να κάνουμε προσπάθειες, σωστα; Όχι ότι υπάρχει πιθανότητα να μείνω έγκυος φυσικά αλλά ποτέ δεν ξέρεις! 

Τι σχεση εχει η εξεταση; Γιατι να μην κανει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


28 minutes ago, Nephele78 said:

Τι σχεση εχει η εξεταση; Γιατι να μην κανει;

Το λέω γιατί θα πάρει βιοψία από το ενδομήτριο, που σημαίνει ότι μπορεί να τραυματίσει μια πιθανή βλαστοκύστη; Μήπως τα υπέρ αναλύω;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Nephele78 είπε:

Τα εχεις κοψει τα φαρμακα; Ουτρο κ σικλακουρ; Εκανες αυχενικη; Εγω δεν ειχα αιμα ουτε καφε αλλα ειχα ρωτησει αν σε περιπτωση εβλεπα τι να εκανα κ μου ειχε δωσει 2 λεντοτζεστ ενεσεις να εχω σπιτι σε περιπτωση πολυ αιματος αλλα αν ηταν καφε ειχε πει ειναι παλιο αιμα που αποβαλλεται κ κανενα θεμα.αυχενικη εκανα 11+3 που εκοψα  κ  τα φασμακα κ ειχε πει οτι πλεον αναλαμβανει ο πλακουντας κ δεν θα υπαρχει καμένα προβλημα..

Τι σχεση εχει η εξεταση; Γιατι να μην κανει;

Τα σικρακουρ τα έχω σταματήσει. Περνώ 1 utrogestan πρωί- βραδυ και ενεση προγεστερονης μέχρι αύριο. Αυχενική έχω 24/11. Η ενεση λεντοτζεστ  τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Marlina said:

Καλησπέρα κορίτσια.

Αύριο ειμαι 11 εβδομάδων και χθες ειχα αιμορραγία. Το απόγευμα που πήγα τουαλέτα ηταν σαν πρώτη μέρα περιόδου. Η λεκάνη κατά κοκκινη. Συγνώμη για την περιγραφή... τώρα έχει ξεκινήσει το καφε. Ο γιατρός μου ειπε ξεκούραση και αν δω πήγματα να τον πάρω τηλ..Θα ήθελα να ρωτήσω τα κορίτσια που είχατε αιμα κατά την εγκυμοσύνη σε τι ποσότητα ήταν?

Εγώ τις φορές που είχα μόνο αίμα ήταν όλα καλά, απλά θέλει ξάπλα και να μην κανείς απολύτως τίποτα. 
 

Όταν απέβαλα είχα πολλά πήγματα και πολύ πόνο στην μέση, επίσης με είχε πιάσει τρέμουλο γιατί κρύωνα.

1 minute ago, Marlina said:

Τα σικρακουρ τα έχω σταματήσει. Περνώ 1 utrogestan πρωί- βραδυ και ενεση προγεστερονης μέχρι αύριο. Αυχενική έχω 24/11. Η ενεση λεντοτζεστ  τι ειναι?

Προγεστερονη είναι και η lentogest. Καλύτερα να μιλήσεις με τον γιατρό πριν σταματήσεις την ένεση προγεστερονης (λόγω του αίματος)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, LunaVaskez είπε:

Κορίτσια, θέλω να ρωτήσω κάτι χαζό… Έχω στις 22 του μήνα εξεταση για μικροβιωμα ενδομητρίου και στις 15 ωορρηξία. Λογικα δεν κάνει να κάνουμε προσπάθειες, σωστα; Όχι ότι υπάρχει πιθανότητα να μείνω έγκυος φυσικά αλλά ποτέ δεν ξέρεις! 

Δεν κάνει βέβαια. Αν είσαι έγκυος η λήψη δείγματος μπορεί να βλάψει το εμβρυο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Αγγελική2021 είπε:

Δεν κάνει βέβαια. Αν είσαι έγκυος η λήψη δείγματος μπορεί να βλάψει το εμβρυο.

Μα επτά μέρες από την ωορρηξία θα υπάρχει έμβρυο? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...