Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , agapi86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!μπαίνω χρόνια και σας διαβάζω..σήμερα ήρθε η στιγμή να μοιραστώ μαζί σας το βίωμα μου..στις 29/10 και ενώ έμπαινα στην 17w με τα διδυμακια μου, έσπασαν τα νερά και πήγα σε πρόωρο τοκετό..(με όλους του πονους που συμβαίνουν σε έναν τοκετό, δυστυχώς επειδή ο οργανισμός μου ανταποκρίθηκε πλήρως στον τοκετό,είχα και γάλα το οποίο γυρίσαμε πίσω με φαρμακευτική αγωγη)δυστυχώς σ'αυτη τη βδομάδα δεν ήταν βιώσιμα..η αποβολή αποδόθηκε σε πρόσφατη λοίμωξη από τον covid..νοσηλευτικά γιατί είχα υψηλή crp και υπήρξε κίνδυνος για την ζωή μου..οπως καταλαβαίνετε είμαι ράκος σωματικά και ψυχολογικά..έχω ξεκινήσει συνεδρίες με ψυχολόγο..μου είναι δύσκολο να διαχειριστώ όλο αυτό που συνέβη 

Λυπαμαι παρά πολύ για την απώλεια σου!εχασα και εγω το μωράκι μου στις 30 εβδομάδες. Και ενώ ξέρω πραγματικά ποσο πολύ πονάς, να ξέρεις ότι θα περάσει. Όχι εντελώς αλλα δεν θα το νιώθεις όσο τώρα. 
Εγω κάνω χρόνια ψυχοθεραπεία και χωρίς αυτή δεν θα ειχα «επιβιώσει». Χαιρομαι που ζήτησες βοήθεια. Είναι παρά πολύ δύσκολο τόσο η υπογονιμότητα όσο και η απώλεια των μωρών μας. 
Να πάρεις τον χρόνο σου να πενθήσεις και να πάρεις όση περισσότερη φροντίδα και υποστήριξη γίνεται!! 
σου στέλνω μια πολύ μεγάλη αγκαλιά και τις ευχές μου να έρθουν τα ουράνια τόξα σου στο μέλλον!!

Εγω σε αλλα νέα είμαι 13η ημέρα κύκλου και συνεχίζω σερπαφαρ και οργκαλουτραν. Πάμε για 3 ωάρια μου είπε ο γιατρός. 
επισης μου είπε ότι στην επόμενη διέγερση θα μου δώσει ovaleep και μετά gonal. Έχει κάνει καμια αυτό το σχήμα; 
μεχρι στιγμής έχω κάνει με menopur & meriofert. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Καλή τύχη! 1
  • Δύναμη! 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

1 ώρα πρίν, LunaVaskez είπε:

@winspert και @vikoula2023λυπάμαι παρά πολύ, και καταλαβαίνω δυστυχως γιατί το βίωσα πρόσφατα. Εμείς δεν κάναμε απόξεση γιατί ήθελε ο γιατρός να περιμένουμε να αποβάλω φυσικά και έχω καταλήξει να έχω σε ένα sanitas σακουλάκι, το νεκρό μου έμβρυο στο ψυγείο, γιατί δεν μου πάει καρδιά να το πετάξω στα σκουπίδια… Έχω κλάψει πολύ, είναι πένθος… και αποφάσισα να ξεκινήσω ψυχοθεραπεία μήπως και κάπως βοηθηθώ, έχει κάποιους ψυχολόγους που η πρώτη συνέδρια είναι δωρεάν γιατί είναι αναγνωριστική, άντε να δούμε! Λυπάμαι παρά πολύ που μπήκα μετά από λίγες μέρες και διαβάζω δυσάρεστα νέα από κοπέλες για δυσκολία με τις διεγέρσεις, για αποβολές κλπ Θα έπρεπε να είναι πιο εύκολο ρε γαμωτο…

Τωρα έχω κλείσει μια σειρά από εξετάσεις να δω αν έχω κάποιο πρόβλημα και απέβαλα, ο γιατρός με καθησύχασε γιατί λέει πως γλιτώσαμε πολλές εξετάσεις μιας που μπορεσα να μείνω έγκυος. Γενικά δεν ξέρω ποιος μας μούντζωσε, ελπίζω το 2024 να είναι η χρόνια μας! Σας σκέφτομαι και σας νοιάζομαι όλες!!!

Έχεις πολύ όμορφη ψυχή! Εύχομαι από καρδιάς να σας πανε όλα τέλεια ❤️

Καλή επιτυχία σου εύχομαι! 💕

Έχεις δίκιο κορίτσι μου εγώ δεν είχα ιδέα ούτε πόνους είχα ούτε αίμα ούτε τιποτα γι αυτό τρελάθηκα όταν πήγα στον γιατρο.δεν μπορώ ακομα να το πιστέψω ακομα κλαίω θα περάσει κάποια στιγμή .αύριο θα πάω για απόξεση και δεν είναι έτοιμη γι αυτό και ούτε ξέρω αν έχω το κουράγιο να ξανά προσπαθήσω.μακαρι το 2024 να είναι καλύτερο για όλες μας.καλή δυνάμεις σε όλες μας ❤️❤️

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια πως αποφεύγετε τους εκνευριστικούς συγγενείς που σας ζητάν βοήθεια , εξυπηρέτηση , να βρεθείτε και συ θες να το αποφύγεις ώστε να μην τους πεις ότι είσαι έγκυος; χαχαχαχ εχω ξεμείνει από δικαιολογίες και εχω αρχίσει ξαι τσακώνομαι πια 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τη βοήθεια σας! Μετά την 5η αποτυχημένη εμβρυομεταφορα πρέπει να βρούμε ποια θα είναι η συνέχεια! Έχουμε μεγάλο διλημμα για τον αν πρέπει ο σύζυγος να κάνει κηρσοκηλη επέμβαση. Μονο μας πρόβλημα το σπέρμα κ η ηλικία μου 40. Στο τελευταίο σπερμοδιαγραμμα πριν καναδυο βδομάδες τα αποτελέσματα ήταν ανέλπιστα καλά, όλες οι τιμές είναι πλέον φυσιολογικές (μετά από αντιμετώπιση κάποιου μικροβιου κ λήψη βιταμινών). Ο κατακερματισμος όμως είναι οριακά μέτριος στο 25%, ο ουρολόγος δεν μπορεί να εγγυηθεί το αποτέλεσμα φυσικά κ αν βοηθήσει, είναι κ αυτός προβληματισμενος αν πρέπει να γίνει ή όχι. Είχε κάποια από εσάς παρόμοιο θέμα κ να βοήθησε η επέμβαση? Σε πόσο διάστημα επανήλθε το σπερμα? Ο σύζυγος στα 44. Με τον εξωσωματικο αποφασίσαμε ότι μόνος δρόμος τώρα είναι οι βλαστοκυστες κ προεμφυτευτικος, αλλά μένει το δίλημμα της επέμβασης να γίνει ή θα χαθεί πολύτιμος χρόνος? 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

Λυπαμαι παρά πολύ για την απώλεια σου!εχασα και εγω το μωράκι μου στις 30 εβδομάδες. Και ενώ ξέρω πραγματικά ποσο πολύ πονάς, να ξέρεις ότι θα περάσει. Όχι εντελώς αλλα δεν θα το νιώθεις όσο τώρα. 
Εγω κάνω χρόνια ψυχοθεραπεία και χωρίς αυτή δεν θα ειχα «επιβιώσει». Χαιρομαι που ζήτησες βοήθεια. Είναι παρά πολύ δύσκολο τόσο η υπογονιμότητα όσο και η απώλεια των μωρών μας. 
Να πάρεις τον χρόνο σου να πενθήσεις και να πάρεις όση περισσότερη φροντίδα και υποστήριξη γίνεται!! 
σου στέλνω μια πολύ μεγάλη αγκαλιά και τις ευχές μου να έρθουν τα ουράνια τόξα σου στο μέλλον!!

Εγω σε αλλα νέα είμαι 13η ημέρα κύκλου και συνεχίζω σερπαφαρ και οργκαλουτραν. Πάμε για 3 ωάρια μου είπε ο γιατρός. 
επισης μου είπε ότι στην επόμενη διέγερση θα μου δώσει ovaleep και μετά gonal. Έχει κάνει καμια αυτό το σχήμα; 
μεχρι στιγμής έχω κάνει με menopur & meriofert. 

Εγώ είχα πάρει Ovaleap 150 για σπερματέγχυση και έβγαλα 4 ωάρια. Σε επόμενη διέγερση πήρα Gonal 300 και έβγαλα πάλι 4! Κι εμένα ο γιατρός μου είπε ότι θα ξανακάνω Ovaleap 150 στην επόμενη, μόνο του όμως, χωρίς Gonal.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 59 λεπτά , Aangelika8 είπε:

Κορίτσια τη βοήθεια σας! Μετά την 5η αποτυχημένη εμβρυομεταφορα πρέπει να βρούμε ποια θα είναι η συνέχεια! Έχουμε μεγάλο διλημμα για τον αν πρέπει ο σύζυγος να κάνει κηρσοκηλη επέμβαση. Μονο μας πρόβλημα το σπέρμα κ η ηλικία μου 40. Στο τελευταίο σπερμοδιαγραμμα πριν καναδυο βδομάδες τα αποτελέσματα ήταν ανέλπιστα καλά, όλες οι τιμές είναι πλέον φυσιολογικές (μετά από αντιμετώπιση κάποιου μικροβιου κ λήψη βιταμινών). Ο κατακερματισμος όμως είναι οριακά μέτριος στο 25%, ο ουρολόγος δεν μπορεί να εγγυηθεί το αποτέλεσμα φυσικά κ αν βοηθήσει, είναι κ αυτός προβληματισμενος αν πρέπει να γίνει ή όχι. Είχε κάποια από εσάς παρόμοιο θέμα κ να βοήθησε η επέμβαση? Σε πόσο διάστημα επανήλθε το σπερμα? Ο σύζυγος στα 44. Με τον εξωσωματικο αποφασίσαμε ότι μόνος δρόμος τώρα είναι οι βλαστοκυστες κ προεμφυτευτικος, αλλά μένει το δίλημμα της επέμβασης να γίνει ή θα χαθεί πολύτιμος χρόνος? 

1 hour ago, Aangelika8 είπε:

Κορίτσια τη βοήθεια σας! Μετά την 5η αποτυχημένη εμβρυομεταφορα πρέπει να βρούμε ποια θα είναι η συνέχεια! Έχουμε μεγάλο διλημμα για τον αν πρέπει ο σύζυγος να κάνει κηρσοκηλη επέμβαση. Μονο μας πρόβλημα το σπέρμα κ η ηλικία μου 40. Στο τελευταίο σπερμοδιαγραμμα πριν καναδυο βδομάδες τα αποτελέσματα ήταν ανέλπιστα καλά, όλες οι τιμές είναι πλέον φυσιολογικές (μετά από αντιμετώπιση κάποιου μικροβιου κ λήψη βιταμινών). Ο κατακερματισμος όμως είναι οριακά μέτριος στο 25%, ο ουρολόγος δεν μπορεί να εγγυηθεί το αποτέλεσμα φυσικά κ αν βοηθήσει, είναι κ αυτός προβληματισμενος αν πρέπει να γίνει ή όχι. Είχε κάποια από εσάς παρόμοιο θέμα κ να βοήθησε η επέμβαση? Σε πόσο διάστημα επανήλθε το σπερμα? Ο σύζυγος στα 44. Με τον εξωσωματικο αποφασίσαμε ότι μόνος δρόμος τώρα είναι οι βλαστοκυστες κ προεμφυτευτικος, αλλά μένει το δίλημμα της επέμβασης να γίνει ή θα χαθεί πολύτιμος χρόνος? 

Κατακερματισμός 25% είναι μια χαρά, δεν είναι οριακά μέτριος. Εμάς ήθελαν να πέσει κάτω απο 30%. Και εμεις είμαστε σε επόμενη φάση με προεμφυτευτικο. Εγω θα έλεγα έφοσον είναι καλο το σπερμα, να μην χάσετε χρόνο με την επέμβαση. 

πρίν από 24 λεπτά , Ιουλιέτα είπε:

Εγώ είχα πάρει Ovaleap 150 για σπερματέγχυση και έβγαλα 4 ωάρια. Σε επόμενη διέγερση πήρα Gonal 300 και έβγαλα πάλι 4! Κι εμένα ο γιατρός μου είπε ότι θα ξανακάνω Ovaleap 150 στην επόμενη, μόνο του όμως, χωρίς Gonal.

Ευχαριστω πολύ! Ελπιζω να μου ταιριάξει!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Aangelika8 είπε:

Κορίτσια τη βοήθεια σας! Μετά την 5η αποτυχημένη εμβρυομεταφορα πρέπει να βρούμε ποια θα είναι η συνέχεια! Έχουμε μεγάλο διλημμα για τον αν πρέπει ο σύζυγος να κάνει κηρσοκηλη επέμβαση. Μονο μας πρόβλημα το σπέρμα κ η ηλικία μου 40. Στο τελευταίο σπερμοδιαγραμμα πριν καναδυο βδομάδες τα αποτελέσματα ήταν ανέλπιστα καλά, όλες οι τιμές είναι πλέον φυσιολογικές (μετά από αντιμετώπιση κάποιου μικροβιου κ λήψη βιταμινών). Ο κατακερματισμος όμως είναι οριακά μέτριος στο 25%, ο ουρολόγος δεν μπορεί να εγγυηθεί το αποτέλεσμα φυσικά κ αν βοηθήσει, είναι κ αυτός προβληματισμενος αν πρέπει να γίνει ή όχι. Είχε κάποια από εσάς παρόμοιο θέμα κ να βοήθησε η επέμβαση? Σε πόσο διάστημα επανήλθε το σπερμα? Ο σύζυγος στα 44. Με τον εξωσωματικο αποφασίσαμε ότι μόνος δρόμος τώρα είναι οι βλαστοκυστες κ προεμφυτευτικος, αλλά μένει το δίλημμα της επέμβασης να γίνει ή θα χαθεί πολύτιμος χρόνος? 

Καλησπέρα! Πριν μερικά χρόνια ο άντρας μου έκανε επέμβαση κιρσοκήλης (ήταν τότε περίπου 35). Το σπερμα του ήταν χάλια. Ελάχιστη κινητικότητα γύρω στο 8% και χαμηλός αριθμός σπερματοζωαριων. 3 μήνες μετά την επέμβαση χειροτερα. Κινητικότητα 6% και αριθμός πάλι χαμηλός. Για κατακερματισμο δεν ξέρω, δεν μας είχαν πει να κάνει. Εννοείται κάναμε άμεσα εξωσωματική( ο γυναικολόγος έλεγε το σπερμα δύσκολα φτιάχνει, προχωρήστε) όπου πέτυχε η 1η αλλά ήταν βιοχημική και καπάκι η 2η όπου κυοφορησα δίδυμα το ένα υγιέστατο το άλλο γεννήθηκε με σοβαρά προβλήματα και πέθανε 4 χρόνων( το αναφέρω αυτό γιατί πιστεύω ότι το κακό σπερμα ίσως να έπαιξε ρόλο στα προβλήματα του παιδιού).

 

 

πρίν από 4 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Καλησπέρα! Πριν μερικά χρόνια ο άντρας μου έκανε επέμβαση κιρσοκήλης (ήταν τότε περίπου 35). Το σπερμα του ήταν χάλια. Ελάχιστη κινητικότητα γύρω στο 8% και χαμηλός αριθμός σπερματοζωαριων. 3 μήνες μετά την επέμβαση χειροτερα. Κινητικότητα 6% και αριθμός πάλι χαμηλός. Για κατακερματισμο δεν ξέρω, δεν μας είχαν πει να κάνει. Εννοείται κάναμε άμεσα εξωσωματική( ο γυναικολόγος έλεγε το σπερμα δύσκολα φτιάχνει, προχωρήστε) όπου πέτυχε η 1η αλλά ήταν βιοχημική και καπάκι η 2η όπου κυοφορησα δίδυμα το ένα υγιέστατο το άλλο γεννήθηκε με σοβαρά προβλήματα και πέθανε 4 χρόνων( το αναφέρω αυτό γιατί πιστεύω ότι το κακό σπερμα ίσως να έπαιξε ρόλο στα προβλήματα του παιδιού).

 

 

8 χρόνια μετά την εγχείρηση έκανε σπερμοδιαγραμμα και φάνηκε η βελτίωση. Δηλ η κινητικότητα αυξήθηκε στο 36% και η ποσότητα επίσης αυξήθηκε σημαντικά.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Καλησπέρα! Πριν μερικά χρόνια ο άντρας μου έκανε επέμβαση κιρσοκήλης (ήταν τότε περίπου 35). Το σπερμα του ήταν χάλια. Ελάχιστη κινητικότητα γύρω στο 8% και χαμηλός αριθμός σπερματοζωαριων. 3 μήνες μετά την επέμβαση χειροτερα. Κινητικότητα 6% και αριθμός πάλι χαμηλός. Για κατακερματισμο δεν ξέρω, δεν μας είχαν πει να κάνει. Εννοείται κάναμε άμεσα εξωσωματική( ο γυναικολόγος έλεγε το σπερμα δύσκολα φτιάχνει, προχωρήστε) όπου πέτυχε η 1η αλλά ήταν βιοχημική και καπάκι η 2η όπου κυοφορησα δίδυμα το ένα υγιέστατο το άλλο γεννήθηκε με σοβαρά προβλήματα και πέθανε 4 χρόνων( το αναφέρω αυτό γιατί πιστεύω ότι το κακό σπερμα ίσως να έπαιξε ρόλο στα προβλήματα του παιδιού).

 

 

8 χρόνια μετά την εγχείρηση έκανε σπερμοδιαγραμμα και φάνηκε η βελτίωση. Δηλ η κινητικότητα αυξήθηκε στο 36% και η ποσότητα επίσης αυξήθηκε σημαντικά.

 

πρίν από 44 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Καλησπέρα! Πριν μερικά χρόνια ο άντρας μου έκανε επέμβαση κιρσοκήλης (ήταν τότε περίπου 35). Το σπερμα του ήταν χάλια. Ελάχιστη κινητικότητα γύρω στο 8% και χαμηλός αριθμός σπερματοζωαριων. 3 μήνες μετά την επέμβαση χειροτερα. Κινητικότητα 6% και αριθμός πάλι χαμηλός. Για κατακερματισμο δεν ξέρω, δεν μας είχαν πει να κάνει. Εννοείται κάναμε άμεσα εξωσωματική( ο γυναικολόγος έλεγε το σπερμα δύσκολα φτιάχνει, προχωρήστε) όπου πέτυχε η 1η αλλά ήταν βιοχημική και καπάκι η 2η όπου κυοφορησα δίδυμα το ένα υγιέστατο το άλλο γεννήθηκε με σοβαρά προβλήματα και πέθανε 4 χρόνων( το αναφέρω αυτό γιατί πιστεύω ότι το κακό σπερμα ίσως να έπαιξε ρόλο στα προβλήματα του παιδιού).

 

 

8 χρόνια μετά την εγχείρηση έκανε σπερμοδιαγραμμα και φάνηκε η βελτίωση. Δηλ η κινητικότητα αυξήθηκε στο 36% και η ποσότητα επίσης αυξήθηκε σημαντικά.

Καταρχήν λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου κ σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Το θέμα με εμάς είναι ότι είμαστε σε φάση που πρέπει να ξαναπερασουμε επιτροπή κ μέχρι να μαζέψουμε τις εξετάσεις κ να πάρουμε την έγκριση ούτως ή άλλως θα περάσει ένα χρονικό διάστημα, υπολογίζω θα φτάσουμε Φεβρουάριο για νέα διέγερση οπότε για αυτό προβληματιζομαστε μήπως σε αυτό το διάστημα πρέπει να το κάνουμε κ αυτό.. Δεν έμεινε κ τίποτα άλλο να κάνουμε όπως μας λένε οι γιατροί.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Aangelika8 είπε:

 

Καταρχήν λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου κ σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Το θέμα με εμάς είναι ότι είμαστε σε φάση που πρέπει να ξαναπερασουμε επιτροπή κ μέχρι να μαζέψουμε τις εξετάσεις κ να πάρουμε την έγκριση ούτως ή άλλως θα περάσει ένα χρονικό διάστημα, υπολογίζω θα φτάσουμε Φεβρουάριο για νέα διέγερση οπότε για αυτό προβληματιζομαστε μήπως σε αυτό το διάστημα πρέπει να το κάνουμε κ αυτό.. Δεν έμεινε κ τίποτα άλλο να κάνουμε όπως μας λένε οι γιατροί.. 

Σίγουρα δεν χάνετε κάτι. Ακόμα και για λόγους υγείας θα ήταν καλό. Έτσι το είχα σκεφτεί και εγώ τότε. Να σημειώσω ότι μετά το χειρουργείο ανατομικά είχε αλλαγές ο άντρας μου. Στύση κλπ.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

Λυπαμαι παρά πολύ για την απώλεια σου!εχασα και εγω το μωράκι μου στις 30 εβδομάδες. Και ενώ ξέρω πραγματικά ποσο πολύ πονάς, να ξέρεις ότι θα περάσει. Όχι εντελώς αλλα δεν θα το νιώθεις όσο τώρα. 
Εγω κάνω χρόνια ψυχοθεραπεία και χωρίς αυτή δεν θα ειχα «επιβιώσει». Χαιρομαι που ζήτησες βοήθεια. Είναι παρά πολύ δύσκολο τόσο η υπογονιμότητα όσο και η απώλεια των μωρών μας. 
Να πάρεις τον χρόνο σου να πενθήσεις και να πάρεις όση περισσότερη φροντίδα και υποστήριξη γίνεται!! 
σου στέλνω μια πολύ μεγάλη αγκαλιά και τις ευχές μου να έρθουν τα ουράνια τόξα σου στο μέλλον!!

Εγω σε αλλα νέα είμαι 13η ημέρα κύκλου και συνεχίζω σερπαφαρ και οργκαλουτραν. Πάμε για 3 ωάρια μου είπε ο γιατρός. 
επισης μου είπε ότι στην επόμενη διέγερση θα μου δώσει ovaleep και μετά gonal. Έχει κάνει καμια αυτό το σχήμα; 
μεχρι στιγμής έχω κάνει με menopur & meriofert. 

Σ'ευχαριστώ πολύ..εγώ με ovaleep είχα 14 ωάρια..αλλά είχα πάθει υπερδιέγερση..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 11/8/2023 at 11:38 AM, Sisheido said:

Καλημέρα! Να σε ρωτήσω μαζί με τις βιταμίνες για τη δίδυμη κύηση έπαιρνες κι όλα τα κλασσικά που δίνουν στην εγκυμοσύνη ή μόνο αυτό αυτό?

Καλησπέρα και συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση. Έπαιρνα έξτρα φολικό οξύ, σιδηρο, ασβέστιο κι εγώ από κάτι έρευνες που διάβασα και συμβουλεύτηκα το γιατρό πήρα Β12 και έξτρα ωμέγα 3. Αλλά αυτά τα έχει μέσα και η βιταμίνη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν έχει συμβεί σε κάποια από εσας, κάνω θεραπεία με puregon στη 2η διέγερση, μπορεί να δημιουργεί ανακάτεμα στο στομάχι;; κατά διαστήματα μέσα στη μέρα; όχι συνεχόμενα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Alex@ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν έχει συμβεί σε κάποια από εσας, κάνω θεραπεία με puregon στη 2η διέγερση, μπορεί να δημιουργεί ανακάτεμα στο στομάχι;; κατά διαστήματα μέσα στη μέρα; όχι συνεχόμενα 

Έκανα εγώ puregon είχα και εγώ ανακάτεμα είναι μέσα στις παρενέργειες 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κάποια νομίζω είχε αναφέρει κάτι για υψηλή Dhea και ποιότητα ωαρίων. Ότι αν εχεις πολύ υψηλή επηρεάζει τα ωάρια; Καλα θυμάμαι.. 

Είμαι 13η ημέρα με σερπαφαρ και οργκαλουτραν. Σήμερα είδαμε 3 ωοθυλακια γύρω στα 11-13 χιλ. Και μεγαλώνουν πολύ αργα. Εκανα Ε2 και είναι μόνο 15!!! Κοίταξα τις εξετάσεις επειδή παίρνω συμπλήρωμα Dhea και είναι πολύ παραπάνω από το όριο!το οποίο βέβαια πριν ένα μήνα, το είδε ο ενδοκρινολογος γονιμότητας. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Katiamaxiking said:

Κάποια νομίζω είχε αναφέρει κάτι για υψηλή Dhea και ποιότητα ωαρίων. Ότι αν εχεις πολύ υψηλή επηρεάζει τα ωάρια; Καλα θυμάμαι.. 

Είμαι 13η ημέρα με σερπαφαρ και οργκαλουτραν. Σήμερα είδαμε 3 ωοθυλακια γύρω στα 11-13 χιλ. Και μεγαλώνουν πολύ αργα. Εκανα Ε2 και είναι μόνο 15!!! Κοίταξα τις εξετάσεις επειδή παίρνω συμπλήρωμα Dhea και είναι πολύ παραπάνω από το όριο!το οποίο βέβαια πριν ένα μήνα, το είδε ο ενδοκρινολογος γονιμότητας. 

Η @dec-e το είπε σαν ερώτηση για μένα, εγώ παίρνω και φοβάμαι ότι μου έχει κάνει την ζημιά. Ίδια φάση είμαστε @Katiamaxiking, και εμένα μεγαλώνουν πολύ αργά αλλά δεν έχω κάνει την εξέταση να δω αν έχει ανεβεί. Αν φταίει αυτό, μα το Θεό θα πάρω το μπουκαλάκι και θα το πετάξω από την ταράτσα. Εγώ παίρνω 3 την μέρα από το Φλεβάρη! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...