Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

Να σας ρωτήσω κάτι.

Κάπου πήρε το μάτι μου για τη CRP ότι δεν πρεπει να είναι αυξημένη όταν ξεκινάμε για εξωσωματική.

Είχα κάνει εξετάσεις τον Μάρτιο και ήταν στο 4 με φυσιολογικές τιμές κάτω του 5.

Θα έχω θέμα; γιατί έχω αγχωθει 

Θα πάω σε ενδοκρινολόγο και αιματολογο τις επόμενες μέρες🙄

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

9 ώρες πρίν, Ιουλιέτα είπε:

Κοπέλα μου σε όλους αυτούς τους φυσικούς που έκανες έβγαζες ωάρια και δεν προχωρούσαν στην γονιμοποίηση;

Πώς γίνεται ρε φίλε από 33 ετών να έχεις τέτοιο θέμα, δεν μπορώ να το χωνέψω.

Μια δεν μεγάλωνε, μια ήταν ανώριμο, μια το χάναμε, μια δεν είχε καλή Ε2 δεν πήγαινα καν για ωοληψια, μια δεν γινόταν γονιμοποίηση. Στα 33 μετά την πρώτη διέγερση που πήγε χάλια έκανα ΑΜΗ και ήταν 0,36 και η fsh μου πάντα πάνω από 12 κ σταδιακά έφτασε 18-20. Ήξερα ότι κυνηγούσα το απίθανο αλλά επειδή έκανα δύο φορές βλαστοκυστεις είπα λίγο ακόμη. Μέχρι που είπα φτάνει τόσο. Και χαίρομαι τόσο μα τόσο πολύ για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kate89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Να σας ρωτήσω κάτι.

Κάπου πήρε το μάτι μου για τη CRP ότι δεν πρεπει να είναι αυξημένη όταν ξεκινάμε για εξωσωματική.

Είχα κάνει εξετάσεις τον Μάρτιο και ήταν στο 4 με φυσιολογικές τιμές κάτω του 5.

Θα έχω θέμα; γιατί έχω αγχωθει 

Θα πάω σε ενδοκρινολόγο και αιματολογο τις επόμενες μέρες🙄

Καταρχάς ήταν φυσιολογική αφού οι φυσιολογικές τιμές είναι κάτω του 5??? Αλλά αυτή η εξέταση είναι μια εξέταση που γίνετε μερικές μέρες πριν αλλάζει Κ μια ίωση να κολλήσεις αλλάζει 

Δείχνει φλεγμονές από ιώσεις χτυπήματα βακτήρια κτλ 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια… μην με κοροϊδέψετε, τα έχω χάσει απλά… 🙈 προσπαθώ να βρω εξηγήσεις γιατί μπορεί να μην ανταποκρίνομαι καλά στα φάρμακα των διεγέρσεων μήπως καταφέρω κάπως και το χωνέψω όλο αυτό. Η μια λύση και πιο προφανής είναι ότι απλά ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται, δεν του ταιριάζουν τα φάρμακα. Απλά βρε κορίτσια μήπως κάνω κάτι λάθος και εγώ; Ρώτησα τις μαίες αν κάνω σωστά τις ενέσεις και μου είπαν ναι. Άρα δεν είναι στην χορήγηση. Μήπως κάνω κάτι λάθος στην καθημερινότητα μου; Πχ στην φάση της διέγερσης όταν μου λένε να κάνω τις ενέσεις, εμένα συνήθως μου τις κάνει ο σύζυγος ενώ είμαι ξαπλωμένη, και μετά θα παραμείνω ξαπλωμένη για τουλάχιστον μισή ώρα. Μήπως δεν πρέπει; Από τροφές αποφεύγω τα γλυκά και τα πολλά αλάτια, τρώω όσα περισσότερα φρούτα και λαχανικά μπορώ, καθόλου αλκοόλ. Κάνω κάτι λάθος;;;;; Λέω βλακείες; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , MarGe2022 είπε:

Κορίτσια… μην με κοροϊδέψετε, τα έχω χάσει απλά… 🙈 προσπαθώ να βρω εξηγήσεις γιατί μπορεί να μην ανταποκρίνομαι καλά στα φάρμακα των διεγέρσεων μήπως καταφέρω κάπως και το χωνέψω όλο αυτό. Η μια λύση και πιο προφανής είναι ότι απλά ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται, δεν του ταιριάζουν τα φάρμακα. Απλά βρε κορίτσια μήπως κάνω κάτι λάθος και εγώ; Ρώτησα τις μαίες αν κάνω σωστά τις ενέσεις και μου είπαν ναι. Άρα δεν είναι στην χορήγηση. Μήπως κάνω κάτι λάθος στην καθημερινότητα μου; Πχ στην φάση της διέγερσης όταν μου λένε να κάνω τις ενέσεις, εμένα συνήθως μου τις κάνει ο σύζυγος ενώ είμαι ξαπλωμένη, και μετά θα παραμείνω ξαπλωμένη για τουλάχιστον μισή ώρα. Μήπως δεν πρέπει; Από τροφές αποφεύγω τα γλυκά και τα πολλά αλάτια, τρώω όσα περισσότερα φρούτα και λαχανικά μπορώ, καθόλου αλκοόλ. Κάνω κάτι λάθος;;;;; Λέω βλακείες; 

Για τη διατροφη νομιζω καλα κανεις και προσεχεις. Τωρα για τις ενεσεις δε νομιζω να εχει τοσο σημασια να εισαι ξαπλωμενη. Εγω παντα ορθια τις εκανα και οταν εκανα το πρωι μετα εφευγα σχεδον αμεσως για τη δουλεια.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , MarGe2022 είπε:

Κορίτσια… μην με κοροϊδέψετε, τα έχω χάσει απλά… 🙈 προσπαθώ να βρω εξηγήσεις γιατί μπορεί να μην ανταποκρίνομαι καλά στα φάρμακα των διεγέρσεων μήπως καταφέρω κάπως και το χωνέψω όλο αυτό. Η μια λύση και πιο προφανής είναι ότι απλά ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται, δεν του ταιριάζουν τα φάρμακα. Απλά βρε κορίτσια μήπως κάνω κάτι λάθος και εγώ; Ρώτησα τις μαίες αν κάνω σωστά τις ενέσεις και μου είπαν ναι. Άρα δεν είναι στην χορήγηση. Μήπως κάνω κάτι λάθος στην καθημερινότητα μου; Πχ στην φάση της διέγερσης όταν μου λένε να κάνω τις ενέσεις, εμένα συνήθως μου τις κάνει ο σύζυγος ενώ είμαι ξαπλωμένη, και μετά θα παραμείνω ξαπλωμένη για τουλάχιστον μισή ώρα. Μήπως δεν πρέπει; Από τροφές αποφεύγω τα γλυκά και τα πολλά αλάτια, τρώω όσα περισσότερα φρούτα και λαχανικά μπορώ, καθόλου αλκοόλ. Κάνω κάτι λάθος;;;;; Λέω βλακείες; 

κορίτσι μου δεν προσέχω ποτέ τη διατροφή μ , τρωω ότι τρώγεται κατά τη διάρκεια της διέγερσης! η στάση δεν παίζει ρόλο! απλώς είσαι οργανισμός του φυσικού ή του τροποποιημένου πιστευω ! πόσες  ωοληψιες έχεις κάνει;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , MarGe2022 είπε:

Κορίτσια… μην με κοροϊδέψετε, τα έχω χάσει απλά… 🙈 προσπαθώ να βρω εξηγήσεις γιατί μπορεί να μην ανταποκρίνομαι καλά στα φάρμακα των διεγέρσεων μήπως καταφέρω κάπως και το χωνέψω όλο αυτό. Η μια λύση και πιο προφανής είναι ότι απλά ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται, δεν του ταιριάζουν τα φάρμακα. Απλά βρε κορίτσια μήπως κάνω κάτι λάθος και εγώ; Ρώτησα τις μαίες αν κάνω σωστά τις ενέσεις και μου είπαν ναι. Άρα δεν είναι στην χορήγηση. Μήπως κάνω κάτι λάθος στην καθημερινότητα μου; Πχ στην φάση της διέγερσης όταν μου λένε να κάνω τις ενέσεις, εμένα συνήθως μου τις κάνει ο σύζυγος ενώ είμαι ξαπλωμένη, και μετά θα παραμείνω ξαπλωμένη για τουλάχιστον μισή ώρα. Μήπως δεν πρέπει; Από τροφές αποφεύγω τα γλυκά και τα πολλά αλάτια, τρώω όσα περισσότερα φρούτα και λαχανικά μπορώ, καθόλου αλκοόλ. Κάνω κάτι λάθος;;;;; Λέω βλακείες; 

Οχι βρε κορίτσι μου μην σκέφτεσαι ετσι.. Εγώ τις εκανα κ μετα πηγαινα στην δουλεια κ σηκωνα βάρη.. Απλα δεν εχεις βρει ακόμη το σχημα που σου ταιριάζει.. Θα το βρεις κ μετα θα πάρεις μεγάλη χαρά με το αποτέλεσμα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , MarGe2022 είπε:

Κορίτσια… μην με κοροϊδέψετε, τα έχω χάσει απλά… 🙈 προσπαθώ να βρω εξηγήσεις γιατί μπορεί να μην ανταποκρίνομαι καλά στα φάρμακα των διεγέρσεων μήπως καταφέρω κάπως και το χωνέψω όλο αυτό. Η μια λύση και πιο προφανής είναι ότι απλά ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται, δεν του ταιριάζουν τα φάρμακα. Απλά βρε κορίτσια μήπως κάνω κάτι λάθος και εγώ; Ρώτησα τις μαίες αν κάνω σωστά τις ενέσεις και μου είπαν ναι. Άρα δεν είναι στην χορήγηση. Μήπως κάνω κάτι λάθος στην καθημερινότητα μου; Πχ στην φάση της διέγερσης όταν μου λένε να κάνω τις ενέσεις, εμένα συνήθως μου τις κάνει ο σύζυγος ενώ είμαι ξαπλωμένη, και μετά θα παραμείνω ξαπλωμένη για τουλάχιστον μισή ώρα. Μήπως δεν πρέπει; Από τροφές αποφεύγω τα γλυκά και τα πολλά αλάτια, τρώω όσα περισσότερα φρούτα και λαχανικά μπορώ, καθόλου αλκοόλ. Κάνω κάτι λάθος;;;;; Λέω βλακείες; 

Ούτε εγώ ανταποκρινομαι στα φάρμακα.Με ΑΜΗ 9,5 και φουλ διέγερση,είχα δυστυχώς μόνο δύο. Την επόμενη φορά μου άλλαξε το φάρμακο από altermon σε meriofert και πήρα και femara και έβγαλα 10..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , MarGe2022 είπε:

Κορίτσια… μην με κοροϊδέψετε, τα έχω χάσει απλά… 🙈 προσπαθώ να βρω εξηγήσεις γιατί μπορεί να μην ανταποκρίνομαι καλά στα φάρμακα των διεγέρσεων μήπως καταφέρω κάπως και το χωνέψω όλο αυτό. Η μια λύση και πιο προφανής είναι ότι απλά ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται, δεν του ταιριάζουν τα φάρμακα. Απλά βρε κορίτσια μήπως κάνω κάτι λάθος και εγώ; Ρώτησα τις μαίες αν κάνω σωστά τις ενέσεις και μου είπαν ναι. Άρα δεν είναι στην χορήγηση. Μήπως κάνω κάτι λάθος στην καθημερινότητα μου; Πχ στην φάση της διέγερσης όταν μου λένε να κάνω τις ενέσεις, εμένα συνήθως μου τις κάνει ο σύζυγος ενώ είμαι ξαπλωμένη, και μετά θα παραμείνω ξαπλωμένη για τουλάχιστον μισή ώρα. Μήπως δεν πρέπει; Από τροφές αποφεύγω τα γλυκά και τα πολλά αλάτια, τρώω όσα περισσότερα φρούτα και λαχανικά μπορώ, καθόλου αλκοόλ. Κάνω κάτι λάθος;;;;; Λέω βλακείες; 

Όπως δεν έχουν όλοι τις ίδιες παρενέργειες στα φάρμακα έτσι Κ όλοι δεν ανταποκρίνονται στις θεραπείες . Γιατρό έχεις αλλάξει εκτός από φάρμακα ? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , lizard12 είπε:

Μια δεν μεγάλωνε, μια ήταν ανώριμο, μια το χάναμε, μια δεν είχε καλή Ε2 δεν πήγαινα καν για ωοληψια, μια δεν γινόταν γονιμοποίηση. Στα 33 μετά την πρώτη διέγερση που πήγε χάλια έκανα ΑΜΗ και ήταν 0,36 και η fsh μου πάντα πάνω από 12 κ σταδιακά έφτασε 18-20. Ήξερα ότι κυνηγούσα το απίθανο αλλά επειδή έκανα δύο φορές βλαστοκυστεις είπα λίγο ακόμη. Μέχρι που είπα φτάνει τόσο. Και χαίρομαι τόσο μα τόσο πολύ για αυτό.

Πολύ καλά έκανες. Συχνά λέμε εδώ ότι είναι ηρωικό το να προσπαθείς ξανά και ξανά, αλλά είναι ίσως ακόμη πιο ηρωικό το να ξέρεις πότε να βάλεις φρένο.

Με το καλό να υποδεχτείς το νινί σου και να ζήσετε μια υπέροχη ζωή μαζί!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Bluee19 περαστικα σου κοπέλα μου και γρήγορα να περάσει ο πόνος!! Ευχομαι να έχετε άριστες βλαστοκυστες!! Το σπερμα του συζύγου δεν το ειχατε ελέγξει; Πως και δεν το φτιάξατε λίγο πρώτα πριν πατε για διέγερση; 
@Pagor με συγκίνησες πραγματικά..και εχεις απόλυτο δίκιο! Με ή χωρίς παιδια, σημασία έχει να είμαστε χέρι χέρι αγαπημένοι σε αυτή τη ζωή και στα βουνά που εχουμε να ανέβουμε ή να μείνουμε στη βάση τους. 
@MarGe2022 εγω τις κάνω όρθια και συνεχίζω κανονικά ότι είναι να κανω. Δεν έχω ακούσει κάτι για αυτό. 

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MarGe2022 είπε:

Κορίτσια… μην με κοροϊδέψετε, τα έχω χάσει απλά… 🙈 προσπαθώ να βρω εξηγήσεις γιατί μπορεί να μην ανταποκρίνομαι καλά στα φάρμακα των διεγέρσεων μήπως καταφέρω κάπως και το χωνέψω όλο αυτό. Η μια λύση και πιο προφανής είναι ότι απλά ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται, δεν του ταιριάζουν τα φάρμακα. Απλά βρε κορίτσια μήπως κάνω κάτι λάθος και εγώ; Ρώτησα τις μαίες αν κάνω σωστά τις ενέσεις και μου είπαν ναι. Άρα δεν είναι στην χορήγηση. Μήπως κάνω κάτι λάθος στην καθημερινότητα μου; Πχ στην φάση της διέγερσης όταν μου λένε να κάνω τις ενέσεις, εμένα συνήθως μου τις κάνει ο σύζυγος ενώ είμαι ξαπλωμένη, και μετά θα παραμείνω ξαπλωμένη για τουλάχιστον μισή ώρα. Μήπως δεν πρέπει; Από τροφές αποφεύγω τα γλυκά και τα πολλά αλάτια, τρώω όσα περισσότερα φρούτα και λαχανικά μπορώ, καθόλου αλκοόλ. Κάνω κάτι λάθος;;;;; Λέω βλακείες; 

Και εμένα ο σύζυγος τις κάνει αλλά σηκώνομαι αμέσως και τις οργκαλουτραν ο φαρμακοποιός!! Αλλά προσέχω την διατροφή μου οκως εσύ, όχι ζάχαρη, αλάτι, φαγητό από απ έξω!!

Έχεις δοκιμάσει να αλλάξεις φάρμακο;; 

Εγώ έκανα πρώτη διέγερση με γκοναλ και είχα λίγα ώριμα και ο γιατρός μου πρότεινε τώρα στη 2η να πάμε με puregon!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

@Bluee19 περαστικα σου κοπέλα μου και γρήγορα να περάσει ο πόνος!! Ευχομαι να έχετε άριστες βλαστοκυστες!! Το σπερμα του συζύγου δεν το ειχατε ελέγξει; Πως και δεν το φτιάξατε λίγο πρώτα πριν πατε για διέγερση; 
@Pagor με συγκίνησες πραγματικά..και εχεις απόλυτο δίκιο! Με ή χωρίς παιδια, σημασία έχει να είμαστε χέρι χέρι αγαπημένοι σε αυτή τη ζωή και στα βουνά που εχουμε να ανέβουμε ή να μείνουμε στη βάση τους. 
@MarGe2022 εγω τις κάνω όρθια και συνεχίζω κανονικά ότι είναι να κανω. Δεν έχω ακούσει κάτι για αυτό. 

Σε ευχαριστώ πολύ !!! Το είχαμε ελέγξει αλλά ο γιατρός δεν μας είπε να κάνουμε κάτι παραπάνω !!! 

Link to comment
Share on other sites

On 11/8/2023 at 8:41 PM, winspert said:

Καλησπέρα κ απο μενα. Εχθες εκανα αποξεση. Μια διαδικασία που οσες την εχετε κανει ειναι πολυ δυσκολη. Ψυχολογικα κυριως... γιατί απο ιατρικης απόψεως ειναι κατι σχετικά ευκολο...σα να εκανα μια ωοληψια με μεθη. Ομως αν και το μωρακι μου δεν ηταν ζωντανο, ενιωσα πως ολα τελείωσαν με το που μου το πηραν... άδειασα...Εκλαψα οσο δεν παίρνει. Πρώτη φορά το περναω αυτο. Χιλιες φορές να ειχα παρει αρνητική χοριακη...να μην ειχα κανει ονειρα...να μην ανυπομονούσα να δω τη μουριτσα του οπως ελεγα... Ζηταω συγγνώμη απο τα κορίτσια που έχουν χαρές,ελπιζω να μην σας μαυριζω πολυ...αλλα μονο εδω μεσα υπαρχει κατανοηση...

@winspert και @vikoula2023λυπάμαι παρά πολύ, και καταλαβαίνω δυστυχως γιατί το βίωσα πρόσφατα. Εμείς δεν κάναμε απόξεση γιατί ήθελε ο γιατρός να περιμένουμε να αποβάλω φυσικά και έχω καταλήξει να έχω σε ένα sanitas σακουλάκι, το νεκρό μου έμβρυο στο ψυγείο, γιατί δεν μου πάει καρδιά να το πετάξω στα σκουπίδια… Έχω κλάψει πολύ, είναι πένθος… και αποφάσισα να ξεκινήσω ψυχοθεραπεία μήπως και κάπως βοηθηθώ, έχει κάποιους ψυχολόγους που η πρώτη συνέδρια είναι δωρεάν γιατί είναι αναγνωριστική, άντε να δούμε! Λυπάμαι παρά πολύ που μπήκα μετά από λίγες μέρες και διαβάζω δυσάρεστα νέα από κοπέλες για δυσκολία με τις διεγέρσεις, για αποβολές κλπ Θα έπρεπε να είναι πιο εύκολο ρε γαμωτο…

Τωρα έχω κλείσει μια σειρά από εξετάσεις να δω αν έχω κάποιο πρόβλημα και απέβαλα, ο γιατρός με καθησύχασε γιατί λέει πως γλιτώσαμε πολλές εξετάσεις μιας που μπορεσα να μείνω έγκυος. Γενικά δεν ξέρω ποιος μας μούντζωσε, ελπίζω το 2024 να είναι η χρόνια μας! Σας σκέφτομαι και σας νοιάζομαι όλες!!!

22 hours ago, Pagor said:

Κορίτσια μου γλυκά...δεν ξέρω για ποια να γράψω...για πια να πονέσω περισσότερο ..μπήκα σήμερα να κανένα όμορφο νέο κ έπεφτα απο το ένα άσχημο στο άλλο...Δεν ξέρω τι να πω....


Απο μικρό παιδάκι δεν είχα ποτέ την αριστη φυσική κατάσταση παρότι ήμουν τότε τουλάχιστον πολύ πολύ αδυνατο...κ οπότε είχα να κάνω κάτι με σχέση τη γυμναστική η την άθληση μου φαινόταν βουνό...έτσι λοιπόν στο παιδικό μου μυαλό έβαζα μικρους στόχους....έλεγα θα πάω τρέχοντας μέχρι εκεί ...μετά μέχρι εκεί κ πάει λεγοντας ..
Τα χρόνια πέρασαν το μικρό παιδί μεγάλωσε αλλά πάντα μέσα έχω αυτό τον φόβο του βουνου...Οταν ήρθε η ώρα για ένα παιδικ έβλεπα ότι δεν έρχεται εύκολα όπως πίστευα, ενοιωσα ότι θα πρέπει να ανέβω ένα βουνό ξανα..κ καθώς το ανέβαινα κάθε τόσο έπεφτα ξανά στην βάση του...κ όλο πάλι από την αρχή...κ όλο κλάμα κ λυγμούς κ πάλι από την αρχή κ εγώ ξανά στην βάση του βουνου...Οσπου σταμάτησε ο χρόνος ξαφνικα κ πάγωσαν όλα όταν ο άντρας μου νόσησε από καρκινο ...κ εκεί είδα πάλι ένα βουνό μπροστά μου ...αλλιωτικο πιο μεγαλο κ πιο φοβιστικο...έσκυψα το κεφάλι κ είπα πάμε...κάθε μέρα είναι νίκη ...κάθε μέρα είναι ένα βήμα σε αυτό το βουνό....και πέρασαν τα χρόνια κ πια κοιτάω πίσω αυτό το βουνό με τον άνθρωπο μου αγκαλιά κ λέω τα καταφέραμε ..Να όμως που ξαφνικά πάλι μπροστά μου το αλλο βουνό...πάμε πάλι για ένα παιδί...κ ξαφνικά μια εγκυμοσύνη κ λέμε ωχχχχχ κάτι κάναμε κ ξαφνικά η απώλεια κ πάλι όλα τα βουνά μαζεμένα μπροστά μου ..κ διεγέρσεις ...κ λίγα ωάρια...κα λίγα έμβρυα...κ 0 χωριακες ...κ να το βουνό να το κοιτώ κ αυτό τεράστιο μπροστά μου ..
Είπα λοιπόν ότι δεν θα το ξανακοιταξω....θα σκύψω το κεφάλι κ όσο με κρατάνε τα πόδια μου εγώ θα το ανέβω...δεν ξέρω πότε θα κουραστω...αλλά θα το ανέβω...κ ξέρετε γιατί?? Γιατί έχω ένα χέρι να με κρατάει κ να μου λέει ότι εκείνος είναι εδώ για όσο εγώ αντέχω να ανέβω ..κ αν δεν ανέβουμε δεν πειράζει γιατί κ πάλι στην βάση του βουνου θα είμαστε μαζι κ ευτυχισμενοι..


Τρέχουν δάκρυα από τα μάτια μου για όλες ..για εμένα ,για εσάς ...για την κάθε μια ..νοιωθω την καρδιά σας...το μυαλό σας το κορμί σας ..Σας φιλώ κ σας στέλνω μια γλυκιά αγκαλιά...κ βήμα βήμα όσο κ αν είναι το βουνό θα τα καταφέρουμε!

Έχεις πολύ όμορφη ψυχή! Εύχομαι από καρδιάς να σας πανε όλα τέλεια ❤️

18 hours ago, Alex@ said:

Κορίτσια καλησπέρα, εύχομαι να είστε όλες καλά!!

Μετά από την περιπέτεια μου με την απόξεση, σήμερα ξεκίνησα 2η διέγερση, στον υπέρηχο είχα 11 από δεξιά και 8 από αριστερά με ενδομητριο 3.9!! Περιμένω να με ενημερώσουν για την δοσολογία!!

Καλή επιτυχία σου εύχομαι! 💕

  • Ευχή 1
  • Λυπημένη/-ος 7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!μπαίνω χρόνια και σας διαβάζω..σήμερα ήρθε η στιγμή να μοιραστώ μαζί σας το βίωμα μου..στις 29/10 και ενώ έμπαινα στην 17w με τα διδυμακια μου, έσπασαν τα νερά και πήγα σε πρόωρο τοκετό..(με όλους του πονους που συμβαίνουν σε έναν τοκετό, δυστυχώς επειδή ο οργανισμός μου ανταποκρίθηκε πλήρως στον τοκετό,είχα και γάλα το οποίο γυρίσαμε πίσω με φαρμακευτική αγωγη)δυστυχώς σ'αυτη τη βδομάδα δεν ήταν βιώσιμα..η αποβολή αποδόθηκε σε πρόσφατη λοίμωξη από τον covid..νοσηλευτικά γιατί είχα υψηλή crp και υπήρξε κίνδυνος για την ζωή μου..οπως καταλαβαίνετε είμαι ράκος σωματικά και ψυχολογικά..έχω ξεκινήσει συνεδρίες με ψυχολόγο..μου είναι δύσκολο να διαχειριστώ όλο αυτό που συνέβη 

  • Δύναμη! 6
  • Λυπημένη/-ος 13
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...