Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, lizard12 είπε:

Κορίτσι μου μάζεψε τις δυνάμεις σου και κοίτα εκεί που θέλεις να πας. Και βήμα βήμα κάθε φορά. Σου απαντώ επειδή μοιάζουν πολύ οι ιστορίες μας. Ξεκίνησα 33 ετών λόγω σπέρματος , πρώτη προσπάθεια μόνο ένα ωάριο, αρνητική χοριακη. 34 ετών δεύτερη προσπάθεια ένα ωάριο,καμιά γονιμοποίηση. Συνεχίζω με φυσικούς ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ. 35 ετών βρίσκουμε επιτέλους ένα, άριστη βλαστοκυστη, βιοχημική όταν η χοριακη έφτασε 700 μονάδες. 36 ετών , μετά από ΚΆΘΕ ΜΉΝΑ φυσικούς βρίσκουμε κ άλλο. Άριστη βλαστοκυστη. Βιοχημικη. Εκεί λοιπόν αποφάσισα να κάνω διάλειμμα - παύση. Προσωρινή.  37 ετών έχω 4 άριστες βλαστοκυστεις από ωάριο δοτριας και σπέρμα δότη και μια μέτρια βλαστοκυστη από ωάριο δοτριας και σπέρμα συζύγου. Τα παίξαμε όλα για όλα. Πήγαμε με ολόκληρη δοτρια και μοιρασαμε τα ωάρια. Εφόσον έχουμε και οι δύο πρόβλημα. 38 ετών, λίγες μέρες πριν τα γενέθλια μου βάζουμε την μέτρια βλαστοκυστη. Τον Μάρτιο. Οι μήνες κυλούν βασανιστικά. Αρχίζουμε με κακές χοριακες, συνεχίζουμε με προβληματική αυχενικη, μετά μια καλή νιπτ, έπειτα μια πολύ καλή εγκυμοσύνη αλλά με φόβο στα ύψη, φόβο για την αποτυχία, γιατί μόνο αποτυχίες είχαμε τόσα χρόνια. Σήμερα, 37 εβδομάδων μου λέει πάμε για καισαρική γιατί το μωρό δεν παίρνει βάρος. Την Δευτέρα μπαίνω. Κ την περιμένω. Κ ακόμη δεν το πιστεύω. Αλλά συνεχίζω να ελπίζω, να το παλεύω. Βήμα βήμα. Η καθεμία μας έχει την ιστορία της. Και όλες μας έχουμε αυτήν την υπέρτατη δύναμη και θέληση που μας κρατάει στον αγώνα. Ο αγώνας δικαιώνεται. Με κάποιο τρόπο. Κορίτσια δοκιμάστε κάθε τρόπο. Όλους τους τρόπους. Κάποιος θα ταιριάζει στην καθεμία μας. Σου εύχομαι να βρεις τρόπο να συνεχίσεις και να έχεις την δύναμη να το κάνεις μέχρι να τους εξαντλησεις όλους. 

Και για τα κορίτσια που είχαν την τόσο μεγάλη ατυχία να χαρούν και μετά να τους κοπεί αυτή η χαρά τόσο βίαια σε έναν σιωπηλό υπέρηχο, να ξέρετε δεν είστε μόνες. Τώρα μπορείτε να πέσετε,να κουλουριαστειτε, να κλάψετε και αύριο να το αφήσετε πίσω και να συνεχίσετε τον αγώνα. Όσο εσείς θέλετε. Χωρίς ηλικίες ταμπού και κρίσεις τρίτων. 

Κοπέλα μου σε όλους αυτούς τους φυσικούς που έκανες έβγαζες ωάρια και δεν προχωρούσαν στην γονιμοποίηση;

Πώς γίνεται ρε φίλε από 33 ετών να έχεις τέτοιο θέμα, δεν μπορώ να το χωνέψω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 5 λεπτά , Pagor είπε:

Κορίτσια μου γλυκά...δεν ξέρω για ποια να γράψω...για πια να πονέσω περισσότερο ..μπήκα σήμερα να κανένα όμορφο νέο κ έπεφτα απο το ένα άσχημο στο άλλο...Δεν ξέρω τι να πω....


Απο μικρό παιδάκι δεν είχα ποτέ την αριστη φυσική κατάσταση παρότι ήμουν τότε τουλάχιστον πολύ πολύ αδυνατο...κ οπότε είχα να κάνω κάτι με σχέση τη γυμναστική η την άθληση μου φαινόταν βουνό...έτσι λοιπόν στο παιδικό μου μυαλό έβαζα μικρους στόχους....έλεγα θα πάω τρέχοντας μέχρι εκεί ...μετά μέχρι εκεί κ πάει λεγοντας ..
Τα χρόνια πέρασαν το μικρό παιδί μεγάλωσε αλλά πάντα μέσα έχω αυτό τον φόβο του βουνου...Οταν ήρθε η ώρα για ένα παιδικ έβλεπα ότι δεν έρχεται εύκολα όπως πίστευα, ενοιωσα ότι θα πρέπει να ανέβω ένα βουνό ξανα..κ καθώς το ανέβαινα κάθε τόσο έπεφτα ξανά στην βάση του...κ όλο πάλι από την αρχή...κ όλο κλάμα κ λυγμούς κ πάλι από την αρχή κ εγώ ξανά στην βάση του βουνου...Οσπου σταμάτησε ο χρόνος ξαφνικα κ πάγωσαν όλα όταν ο άντρας μου νόσησε από καρκινο ...κ εκεί είδα πάλι ένα βουνό μπροστά μου ...αλλιωτικο πιο μεγαλο κ πιο φοβιστικο...έσκυψα το κεφάλι κ είπα πάμε...κάθε μέρα είναι νίκη ...κάθε μέρα είναι ένα βήμα σε αυτό το βουνό....και πέρασαν τα χρόνια κ πια κοιτάω πίσω αυτό το βουνό με τον άνθρωπο μου αγκαλιά κ λέω τα καταφέραμε ..Να όμως που ξαφνικά πάλι μπροστά μου το αλλο βουνό...πάμε πάλι για ένα παιδί...κ ξαφνικά μια εγκυμοσύνη κ λέμε ωχχχχχ κάτι κάναμε κ ξαφνικά η απώλεια κ πάλι όλα τα βουνά μαζεμένα μπροστά μου ..κ διεγέρσεις ...κ λίγα ωάρια...κα λίγα έμβρυα...κ 0 χωριακες ...κ να το βουνό να το κοιτώ κ αυτό τεράστιο μπροστά μου ..
Είπα λοιπόν ότι δεν θα το ξανακοιταξω....θα σκύψω το κεφάλι κ όσο με κρατάνε τα πόδια μου εγώ θα το ανέβω...δεν ξέρω πότε θα κουραστω...αλλά θα το ανέβω...κ ξέρετε γιατί?? Γιατί έχω ένα χέρι να με κρατάει κ να μου λέει ότι εκείνος είναι εδώ για όσο εγώ αντέχω να ανέβω ..κ αν δεν ανέβουμε δεν πειράζει γιατί κ πάλι στην βάση του βουνου θα είμαστε μαζι κ ευτυχισμενοι..


Τρέχουν δάκρυα από τα μάτια μου για όλες ..για εμένα ,για εσάς ...για την κάθε μια ..νοιωθω την καρδιά σας...το μυαλό σας το κορμί σας ..Σας φιλώ κ σας στέλνω μια γλυκιά αγκαλιά...κ βήμα βήμα όσο κ αν είναι το βουνό θα τα καταφέρουμε!

Πραγματικά τα λόγια σου άγγιξαν την ψυχή μου έχεις περάσει τόσα πολλά και παρόλα αυτά έχεις την δύναμη να μην τα παρατάς.ο πόνος μου είναι τόσο πρόσφατος που ακομα τα δάκρυα στα μάτια μου δεν έχουν σταματήσει.είχα πιστέψει ότι θα τα καταφέρω και εχθές στο γιατρο έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου.δεν ξέρω ποσο θα νου πάρει να συνέλθω αλλά κάποια στιγμή θα τα καταφέρω.μακαρι να μην υπήρχε τόσος πόνος γύρω μας και να διαβάζαμε μόνο ευχάριστα αλλ δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα.εύχομαι σε όλες μας ότι καλύτερο ❤️

  • Ευχή 1
  • Δύναμη! 3
  • Λουλούδια 3
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, winspert είπε:

Καλησπέρα κ απο μενα. Εχθες εκανα αποξεση. Μια διαδικασία που οσες την εχετε κανει ειναι πολυ δυσκολη. Ψυχολογικα κυριως... γιατί απο ιατρικης απόψεως ειναι κατι σχετικά ευκολο...σα να εκανα μια ωοληψια με μεθη. Ομως αν και το μωρακι μου δεν ηταν ζωντανο, ενιωσα πως ολα τελείωσαν με το που μου το πηραν... άδειασα...Εκλαψα οσο δεν παίρνει. Πρώτη φορά το περναω αυτο. Χιλιες φορές να ειχα παρει αρνητική χοριακη...να μην ειχα κανει ονειρα...να μην ανυπομονούσα να δω τη μουριτσα του οπως ελεγα... Ζηταω συγγνώμη απο τα κορίτσια που έχουν χαρές,ελπιζω να μην σας μαυριζω πολυ...αλλα μονο εδω μεσα υπαρχει κατανοηση...

σε νιώθω δε φαντάζεσαι πως!  θα καλυτερεύσει  με τον καιρό , αλλά δε θα περασει ! εγώ τώρα ειμαι έγκυος και έπιασα το εαυτό μου να του λείπει το μωράκι που αναγκαστικά έριξα τότε!  σκεφτόμουν πως θα ήταν , αν με βλέπει τώρα , αν ξερει ότι είχε μαμά! πολλά …..

13 ώρες πρίν, vikoula2023 είπε:

Τελείωσαν ολα πήγα για υπερηχο το έμβρυο δεν είχε μεγαλώσει η καρδια σταμάτησε.δεν είμαι καλα καθόλου 

οχι ρε κορίτσι μ! τι λες τώρα; αχ παναγια μ !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vikoula2023 είπε:

Πραγματικά τα λόγια σου άγγιξαν την ψυχή μου έχεις περάσει τόσα πολλά και παρόλα αυτά έχεις την δύναμη να μην τα παρατάς.ο πόνος μου είναι τόσο πρόσφατος που ακομα τα δάκρυα στα μάτια μου δεν έχουν σταματήσει.είχα πιστέψει ότι θα τα καταφέρω και εχθές στο γιατρο έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου.δεν ξέρω ποσο θα νου πάρει να συνέλθω αλλά κάποια στιγμή θα τα καταφέρω.μακαρι να μην υπήρχε τόσος πόνος γύρω μας και να διαβάζαμε μόνο ευχάριστα αλλ δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα.εύχομαι σε όλες μας ότι καλύτερο ❤️

Θα σου ευχηθώ να μην στεγνώσουν ποτέ τα δάκρυα από τα μάτια σου...αλλά να είναι δάκρυα χαράς κ γέλιου...εύχομαι από την καρδιά μας σύντομα όλα μας τα δάκρυα να είναι μόνο από απέραντη χαρά κ ευτυχία...πάρε τον χρόνου σου...κλάψε ..ξέσπασε ...αλλά σήκω...σήκω πάλι...ποτέ δεν είναι αργά για τίποτα...κ για όλες εμάς που το θέλουμε τόσο ποτέ δεν θα είναι αργά...από την καρδιά μου μια γλυκιά αγκαλιά!!!

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Zaxaroulamak είπε:

Ναι σε περιπτωση που βγει ενα χαμηλο νουμερο οκ αλλα υπαρχει πριπτωση την 7η μερα να ειναι αρνητικη η χοριακη και 8η-9η μερα ξαφνικα να ανεβει; 

Μπορεί να μην ανιχνευετε ακόμα την 7η μέρα Κ να βγει λανθασμένα αρνητική . Υπάρχει λόγος που βάζουν χοριακη την 10η μέρα δεν βγάλαν μια ημέρα έτσι στην τύχη. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pagor είπε:

Κορίτσια μου γλυκά...δεν ξέρω για ποια να γράψω...για πια να πονέσω περισσότερο ..μπήκα σήμερα να κανένα όμορφο νέο κ έπεφτα απο το ένα άσχημο στο άλλο...Δεν ξέρω τι να πω....


Απο μικρό παιδάκι δεν είχα ποτέ την αριστη φυσική κατάσταση παρότι ήμουν τότε τουλάχιστον πολύ πολύ αδυνατο...κ οπότε είχα να κάνω κάτι με σχέση τη γυμναστική η την άθληση μου φαινόταν βουνό...έτσι λοιπόν στο παιδικό μου μυαλό έβαζα μικρους στόχους....έλεγα θα πάω τρέχοντας μέχρι εκεί ...μετά μέχρι εκεί κ πάει λεγοντας ..
Τα χρόνια πέρασαν το μικρό παιδί μεγάλωσε αλλά πάντα μέσα έχω αυτό τον φόβο του βουνου...Οταν ήρθε η ώρα για ένα παιδικ έβλεπα ότι δεν έρχεται εύκολα όπως πίστευα, ενοιωσα ότι θα πρέπει να ανέβω ένα βουνό ξανα..κ καθώς το ανέβαινα κάθε τόσο έπεφτα ξανά στην βάση του...κ όλο πάλι από την αρχή...κ όλο κλάμα κ λυγμούς κ πάλι από την αρχή κ εγώ ξανά στην βάση του βουνου...Οσπου σταμάτησε ο χρόνος ξαφνικα κ πάγωσαν όλα όταν ο άντρας μου νόσησε από καρκινο ...κ εκεί είδα πάλι ένα βουνό μπροστά μου ...αλλιωτικο πιο μεγαλο κ πιο φοβιστικο...έσκυψα το κεφάλι κ είπα πάμε...κάθε μέρα είναι νίκη ...κάθε μέρα είναι ένα βήμα σε αυτό το βουνό....και πέρασαν τα χρόνια κ πια κοιτάω πίσω αυτό το βουνό με τον άνθρωπο μου αγκαλιά κ λέω τα καταφέραμε ..Να όμως που ξαφνικά πάλι μπροστά μου το αλλο βουνό...πάμε πάλι για ένα παιδί...κ ξαφνικά μια εγκυμοσύνη κ λέμε ωχχχχχ κάτι κάναμε κ ξαφνικά η απώλεια κ πάλι όλα τα βουνά μαζεμένα μπροστά μου ..κ διεγέρσεις ...κ λίγα ωάρια...κα λίγα έμβρυα...κ 0 χωριακες ...κ να το βουνό να το κοιτώ κ αυτό τεράστιο μπροστά μου ..
Είπα λοιπόν ότι δεν θα το ξανακοιταξω....θα σκύψω το κεφάλι κ όσο με κρατάνε τα πόδια μου εγώ θα το ανέβω...δεν ξέρω πότε θα κουραστω...αλλά θα το ανέβω...κ ξέρετε γιατί?? Γιατί έχω ένα χέρι να με κρατάει κ να μου λέει ότι εκείνος είναι εδώ για όσο εγώ αντέχω να ανέβω ..κ αν δεν ανέβουμε δεν πειράζει γιατί κ πάλι στην βάση του βουνου θα είμαστε μαζι κ ευτυχισμενοι..


Τρέχουν δάκρυα από τα μάτια μου για όλες ..για εμένα ,για εσάς ...για την κάθε μια ..νοιωθω την καρδιά σας...το μυαλό σας το κορμί σας ..Σας φιλώ κ σας στέλνω μια γλυκιά αγκαλιά...κ βήμα βήμα όσο κ αν είναι το βουνό θα τα καταφέρουμε!

Πόσο συγκινητικά αυτά που έγραψες.... Ευχομαι για όλες μας το ταξίδι να έχει αίσιο τέλος. Και αν δεν έχει αυτό το χέρι θα είναι εκεί. Πόσο σημαντικό είναι να έχεις έναν υποστηρικτικό συνοδοιπορο στην ζωή! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/11/2023 at 6:58 ΜΜ, Angot είπε:

κορίτσια τελείωσα με τον υπερηχο, όλα καλα! είδαμε σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία!  θα με δει πάλι σε 10 ημέρες !

Συγχαρητήρια!!!! Φοβερή η φωτογραφία σου στο προφίλ!!! Με το καλοοοοοο!!!!

 

Κορίτσια, υπομονή και δύναμη σε όσες παλεύετε για ένα μωράκι! Ο ψυχικός πόνος που νιώθεις όταν είσαι πλέον "άδεια" δεν περιγράφεται!!!! Το ποσό κλάμα είχα ρίξει όταν είχα γυρίσει από την αποξεση αφού είχα διακόψει την κύηση στους 5 μήνες λόγω συνδρόμου ,δεν περιγράφεται. Το αίμα που βλέπεις, η κοιλιά που είναι άδεια. Ακόμα όταν το σκέφτομαι δακρύζω! 

Όμως τώρα κρατάω στην αγκαλίτσα μου τον μπεμπακο μου. Για όλες θα έρθει το ουράνιο τόξο σας. Να είστε σίγουρες!!!!🌈

  • Μου αρέσει 7
  • Δύναμη! 2
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, winspert είπε:

Καλησπέρα κ απο μενα. Εχθες εκανα αποξεση. Μια διαδικασία που οσες την εχετε κανει ειναι πολυ δυσκολη. Ψυχολογικα κυριως... γιατί απο ιατρικης απόψεως ειναι κατι σχετικά ευκολο...σα να εκανα μια ωοληψια με μεθη. Ομως αν και το μωρακι μου δεν ηταν ζωντανο, ενιωσα πως ολα τελείωσαν με το που μου το πηραν... άδειασα...Εκλαψα οσο δεν παίρνει. Πρώτη φορά το περναω αυτο. Χιλιες φορές να ειχα παρει αρνητική χοριακη...να μην ειχα κανει ονειρα...να μην ανυπομονούσα να δω τη μουριτσα του οπως ελεγα... Ζηταω συγγνώμη απο τα κορίτσια που έχουν χαρές,ελπιζω να μην σας μαυριζω πολυ...αλλα μονο εδω μεσα υπαρχει κατανοηση...

Αχ βρε κορίτσι μου γλυκό... Πόσο πολύ λυπάμαι... Σου στέλνω μια τεράστια αγκαλιά... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 31/10/2023 at 1:17 ΜΜ, Λιτσαλιτσακι είπε:

 

Καλησπέρα σας.απο τόν Αυγούστο η CRP  μου είναι ανεβασμένη κ με εμποδίζει από ότι λέει ο γιατρός μου στην εμβρυομεταφορα.εκανα εξαγωγή φρονιμίτη αλλά τίποτα.τι άλλο μπορεί να συμβαίνει άραγε κ τι εξετάσεις πρέπει να κάνω για να δώ γτ είναι ανεβασμένη 

Το crp σημαινει καποια φλεγμονη .έχεις καποιο αυτοανοσο;απο τον αυγουστο ειναι ανεβασμενη ;; Οσο πιο χαμηλα την εχουμε τοσο το καλυτερο Εννοω τυπου 0,02  0,5 κλπ Εξετασεις ειναι πολλες εξτρα που πρεπει να κανείς, στειλε μου μηνυμα αν θες . 

On 8/11/2023 at 10:48 ΠΜ, Zaxaroulamak είπε:

Μην ανησυχεις εγω ξεκινησα με 3 την ημερα και τωρα παιρνω 6!!

Κ Εγώ στην εγκυμοσυνη εφτασσα να παιρνω 18 τη μερα.!!& κολπο κ στομα 

17 ώρες πρίν, winspert είπε:

Καλησπέρα κ απο μενα. Εχθες εκανα αποξεση. Μια διαδικασία που οσες την εχετε κανει ειναι πολυ δυσκολη. Ψυχολογικα κυριως... γιατί απο ιατρικης απόψεως ειναι κατι σχετικά ευκολο...σα να εκανα μια ωοληψια με μεθη. Ομως αν και το μωρακι μου δεν ηταν ζωντανο, ενιωσα πως ολα τελείωσαν με το που μου το πηραν... άδειασα...Εκλαψα οσο δεν παίρνει. Πρώτη φορά το περναω αυτο. Χιλιες φορές να ειχα παρει αρνητική χοριακη...να μην ειχα κανει ονειρα...να μην ανυπομονούσα να δω τη μουριτσα του οπως ελεγα... Ζηταω συγγνώμη απο τα κορίτσια που έχουν χαρές,ελπιζω να μην σας μαυριζω πολυ...αλλα μονο εδω μεσα υπαρχει κατανοηση...

Εχω τοσο καιρο να μπω κ βλεπω αυτο .πραγματικα λυπαμαι κ εχω στεναχωρηθει πολυ.κουραγιο κοριτσι μου . Κουραγιο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 hours ago, lizard12 said:

Κορίτσι μου μάζεψε τις δυνάμεις σου και κοίτα εκεί που θέλεις να πας. Και βήμα βήμα κάθε φορά. Σου απαντώ επειδή μοιάζουν πολύ οι ιστορίες μας. Ξεκίνησα 33 ετών λόγω σπέρματος , πρώτη προσπάθεια μόνο ένα ωάριο, αρνητική χοριακη. 34 ετών δεύτερη προσπάθεια ένα ωάριο,καμιά γονιμοποίηση. Συνεχίζω με φυσικούς ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ. 35 ετών βρίσκουμε επιτέλους ένα, άριστη βλαστοκυστη, βιοχημική όταν η χοριακη έφτασε 700 μονάδες. 36 ετών , μετά από ΚΆΘΕ ΜΉΝΑ φυσικούς βρίσκουμε κ άλλο. Άριστη βλαστοκυστη. Βιοχημικη. Εκεί λοιπόν αποφάσισα να κάνω διάλειμμα - παύση. Προσωρινή.  37 ετών έχω 4 άριστες βλαστοκυστεις από ωάριο δοτριας και σπέρμα δότη και μια μέτρια βλαστοκυστη από ωάριο δοτριας και σπέρμα συζύγου. Τα παίξαμε όλα για όλα. Πήγαμε με ολόκληρη δοτρια και μοιρασαμε τα ωάρια. Εφόσον έχουμε και οι δύο πρόβλημα. 38 ετών, λίγες μέρες πριν τα γενέθλια μου βάζουμε την μέτρια βλαστοκυστη. Τον Μάρτιο. Οι μήνες κυλούν βασανιστικά. Αρχίζουμε με κακές χοριακες, συνεχίζουμε με προβληματική αυχενικη, μετά μια καλή νιπτ, έπειτα μια πολύ καλή εγκυμοσύνη αλλά με φόβο στα ύψη, φόβο για την αποτυχία, γιατί μόνο αποτυχίες είχαμε τόσα χρόνια. Σήμερα, 37 εβδομάδων μου λέει πάμε για καισαρική γιατί το μωρό δεν παίρνει βάρος. Την Δευτέρα μπαίνω. Κ την περιμένω. Κ ακόμη δεν το πιστεύω. Αλλά συνεχίζω να ελπίζω, να το παλεύω. Βήμα βήμα. Η καθεμία μας έχει την ιστορία της. Και όλες μας έχουμε αυτήν την υπέρτατη δύναμη και θέληση που μας κρατάει στον αγώνα. Ο αγώνας δικαιώνεται. Με κάποιο τρόπο. Κορίτσια δοκιμάστε κάθε τρόπο. Όλους τους τρόπους. Κάποιος θα ταιριάζει στην καθεμία μας. Σου εύχομαι να βρεις τρόπο να συνεχίσεις και να έχεις την δύναμη να το κάνεις μέχρι να τους εξαντλησεις όλους. 

Και για τα κορίτσια που είχαν την τόσο μεγάλη ατυχία να χαρούν και μετά να τους κοπεί αυτή η χαρά τόσο βίαια σε έναν σιωπηλό υπέρηχο, να ξέρετε δεν είστε μόνες. Τώρα μπορείτε να πέσετε,να κουλουριαστειτε, να κλάψετε και αύριο να το αφήσετε πίσω και να συνεχίσετε τον αγώνα. Όσο εσείς θέλετε. Χωρίς ηλικίες ταμπού και κρίσεις τρίτων. 

σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για το μήνυμα σου... με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου!!! 💓

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, εύχομαι να είστε όλες καλά!!

Μετά από την περιπέτεια μου με την απόξεση, σήμερα ξεκίνησα 2η διέγερση, στον υπέρηχο είχα 11 από δεξιά και 8 από αριστερά με ενδομητριο 3.9!! Περιμένω να με ενημερώσουν για την δοσολογία!!

  • Μου αρέσει 3
  • Καλή τύχη! 4
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, winspert said:

Με το καλο να κρατήσετε το μωρακι στην αγκαλιά σας τη Δευτέρα. Ποσα σταδια περνάμε; Ποσες αγωνιες; Δεν εχω ταμπου...δεν με ενοχλεί η ηλικια του αντρα μου. Ετσι κ αλλιως ειμαστε μαζι εδω και 24 χρονια περίπου...Απλα οπως γραφω και πιο πανω ,οσο μεγαλώνουμε με πιανει ανασφαλεια...μη συμβει κατι....Και παλι με το καλο!!!

τσάμπα αγχώνεσαι... θα ζήσεις με το άγχος και τη φοβία;;; όλοι μας, ανά πάσα στιγμή, δυνητικά μπορεί να πάθουμε κάτι, ασχέτως ηλικίας. Δεν μπορούμε να ζούμε με αυτό το φόβο. Ξυπνάμε κάθε μέρα και ελπίζουμε για το καλύτερο. 😉

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Alex@ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, εύχομαι να είστε όλες καλά!!

Μετά από την περιπέτεια μου με την απόξεση, σήμερα ξεκίνησα 2η διέγερση, στον υπέρηχο είχα 11 από δεξιά και 8 από αριστερά με ενδομητριο 3.9!! Περιμένω να με ενημερώσουν για την δοσολογία!!

Τι ωραία! Καινούρια προσπάθεια, καινούριες ελπίδες. Όλα να πάνε καλά και να μην ξαναπεράσεις ποτέ κάτι τόσο οδυνηρό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μετά την οωληψια αναγκάστηκα να κάνω λαπαροσκόπηση επειδή είχε αίμα η οωθηκη !!! Τώρα πονάω λιγότερο και περιεμνω να βγω από το νοσοκομείο !!!

απο τα 16 ωάρια τα 13 ήταν ώριμα κατέψυχαν τα 7 και από τα 6 γονημοποιηθηκαν τα 5 ελπίζω να φτάσουν να γίνουν βλαστό κύστες Κάλης ποιότητας !!!

ειχαμε πολύ χάλια σπερμα για αυτό κατέψυξαν τα 7 μόνα τους για να μην τα χάσουμε !!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 4
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...