Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Soho24 είπε:

Μπράβο, ιδανικά ακούγονται όλα! Όλα θα πάνε πολύ καλά, το όποιο άγχος σου είναι δικαιολογημένο γιατί κάνεις πρώτη φορά τη διαδικασία. Όταν με το καλό ολοκληρωθεί η ωοληψία, θα δεις ότι δεν είναι τίποτα. Καλή επιτυχία με πολλές γονιμοποιήσεις και πολλά γερά εμβρυάκια ❤

Ευχαριστώ πολύ 🙏🏼🤍

Ναι με ανχωνει πως θα γίνει η ωοληψια και αν θα πονέσει 😳

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 41 λεπτά , Bluee19 είπε:

Μακάρι γιατί το έχω ανχος 🫠 σε ευχαριστώ πολύ 🙏🏼

Αχ όλες σε καταλαβαίνουμε γιατί το έχουμε περάσει εντάξει ούτως η άλλως δεν θα καταλάβεις κάτι όποτε μην ανησυχείς καθόλου 😘

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Αχ όλες σε καταλαβαίνουμε γιατί το έχουμε περάσει εντάξει ούτως η άλλως δεν θα καταλάβεις κάτι όποτε μην ανησυχείς καθόλου 😘

Το πιο ανησυχητικό είναι πως πρέπει να πάω στις 7 νηστική δεν ξέρω πόσες ώρες θα πρέπει να είμαι εκεί μα ούτε λίγο νεράκι ; 😭

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Bluee19 είπε:

Ευχαριστώ πολύ 🙏🏼🤍

Ναι με ανχωνει πως θα γίνει η ωοληψια και αν θα πονέσει 😳

Δεν θα πονέσεις καθόλου γιατί θα κοιμάσαι σαν πουλάκι 😊 Και όταν ξυπνήσεις θα έχεις ίσως ήπια πονάκια περιόδου, τίποτα που δεν έχεις νιώσει μέχρι σήμερα. Θα έχεις ενδεχομένως κάποιο πρήξιμο τις επόμενες μέρες. Γενικά, μην σε απασχολεί η ωοληψία, αλήθεια είναι απλή διαδικασία. Ο γιατρός σου είναι έμπειρος και γνωρίζει πολύ καλά πώς να αντιμετωπίσει τις πολυκυστικές ωοθήκες. Όλα θα πάνε άψογα! Πρέπει όντως να είσαι νηστική και να μην πιεις καθόλου νερό. Είχα προβληματιστεί κι εγώ την πρώτη φορά, αλλά τελικά αποδείχθηκε πως εκείνη τη μέρα δεν με ένοιαζε ΚΑΘΟΛΟΥ, ούτε αισθάνθηκα δίψα ή πείνα, καθώς ανυπομονούσα για το αποτέλεσμα της ωοληψίας. Θα κυλίσουν όλα πολύ πιο ήρεμα απ'ότι έχεις αυτή τη στιγμή στο μυαλό σου, θα δεις 🤗

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα !!!

Πηγα για υπέρηχο σήμερα έχω πάνω από 20 τα οποίοα από ότι είδα στο χαρτί έγραφαν 18,20,21,28 χιλ δεν ξέρω αν είναι καλά εσείς τι λέτε ; 
Μου πρότεινε τον επόμενο μήνα εμβρυομεταφορα για να ήμαστε σίγουροι 

τεταρτη πρωί μπαίνω για ωοληψια σήμερα μου είπε να κάνω μια ένεση olgalutran και μια arvecap δεν μου είπε για ovitrelle τελικά 

Κορίτσι μου μου κάνει λίγο εντύπωση που  δε σου είπε να κάνεις την ovitrelle, βεβαια κάθε γυναίκα είναι διαφορετική περιπτωση κ εμείς σίγουρα δεν είμαστε γιατροι.... Αλλά καλού κακού  κανε ένα τηλ να το διπλοτσεκαρεις για να είσαι χίλια τα εκατό σίγουρη. 

Όσο για το νηστική πίστεψέ με με την αγωνία που έχουμε όλες το πρωί της ωοληψιας δε κατεβαίνει τίποτα θες δε θες 🤣🤣🤣🤣🤣 Ουσιαστικά σου λένε να μη φας κ πιεις νερό για να μην έχεις αναγουλα ή τάση για εμετό μόλις ξυπνήσεις από τη μέθη. Ωστόσο μόλις ξυπνήσεις φάε ότι θες άφοβα 😉😉😉

 Πολυυυυυυ καλή επιτυχία σου εύχομαι ολόψυχα 😊🥰

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Soho24 είπε:

Δεν θα πονέσεις καθόλου γιατί θα κοιμάσαι σαν πουλάκι 😊 Και όταν ξυπνήσεις θα έχεις ίσως ήπια πονάκια περιόδου, τίποτα που δεν έχεις νιώσει μέχρι σήμερα. Θα έχεις ενδεχομένως κάποιο πρήξιμο τις επόμενες μέρες. Γενικά, μην σε απασχολεί η ωοληψία, αλήθεια είναι απλή διαδικασία. Ο γιατρός σου είναι έμπειρος και γνωρίζει πολύ καλά πώς να αντιμετωπίσει τις πολυκυστικές ωοθήκες. Όλα θα πάνε άψογα! Πρέπει όντως να είσαι νηστική και να μην πιεις καθόλου νερό. Είχα προβληματιστεί κι εγώ την πρώτη φορά, αλλά τελικά αποδείχθηκε πως εκείνη τη μέρα δεν με ένοιαζε ΚΑΘΟΛΟΥ, ούτε αισθάνθηκα δίψα ή πείνα, καθώς ανυπομονούσα για το αποτέλεσμα της ωοληψίας. Θα κυλίσουν όλα πολύ πιο ήρεμα απ'ότι έχεις αυτή τη στιγμή στο μυαλό σου, θα δεις 🤗

Μου τα λες πολύ ιδανικά και με ηρεμείς 🥰

Μακάρι γιατί λέω τόσες ώρες χωρίς νερό τι θα γίνει αλλά θα αντέξουμε τι να κάνουμε ..

επισης με προβλημάτισε που θέλουν το σπερμα από το σπίτι 😳 το δικό μας ζει μόνο 6ωρες ελπίζω να πιάσουν 

πρίν από 4 λεπτά , Lela79 είπε:

Κορίτσι μου μου κάνει λίγο εντύπωση που  δε σου είπε να κάνεις την ovitrelle, βεβαια κάθε γυναίκα είναι διαφορετική περιπτωση κ εμείς σίγουρα δεν είμαστε γιατροι.... Αλλά καλού κακού  κανε ένα τηλ να το διπλοτσεκαρεις για να είσαι χίλια τα εκατό σίγουρη 😊🥰

Μου το είπε δυο φοράς πως μόνο arvecap και αύριο τίποτα απολύτως 🫠

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Lela79 είπε:

Κορίτσι μου μου κάνει λίγο εντύπωση που  δε σου είπε να κάνεις την ovitrelle, βεβαια κάθε γυναίκα είναι διαφορετική περιπτωση κ εμείς σίγουρα δεν είμαστε γιατροι.... Αλλά καλού κακού  κανε ένα τηλ να το διπλοτσεκαρεις για να είσαι χίλια τα εκατό σίγουρη. 

Όσο για το νηστική πίστεψέ με με την αγωνία που έχουμε όλες το πρωί της ωοληψιας δε κατεβαίνει τίποτα θες δε θες 🤣🤣🤣🤣🤣 Ουσιαστικά σου λένε να μη φας κ πιεις νερό για να μην έχεις αναγουλα ή τάση για εμετό μόλις ξυπνήσεις από τη μέθη. Ωστόσο μόλις ξυπνήσεις φάε ότι θες άφοβα 😉😉😉

 Πολυυυυυυ καλή επιτυχία σου εύχομαι ολόψυχα 😊🥰

Και εγώ arvecap έκανα. Απ ότι έχω καταλάβει την κάνουν όταν έχεις πολλά ωαρια ή πολυκυστικες ωοθήκες για να αποφευχθεί η υπερδιέγερση ωοθηκών.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Bluee19 είπε:

Μου τα λες πολύ ιδανικά και με ηρεμείς 🥰

Μακάρι γιατί λέω τόσες ώρες χωρίς νερό τι θα γίνει αλλά θα αντέξουμε τι να κάνουμε ..

επισης με προβλημάτισε που θέλουν το σπερμα από το σπίτι 😳 το δικό μας ζει μόνο 6ωρες ελπίζω να πιάσουν 

Μου το είπε δυο φοράς πως μόνο arvecap και αύριο τίποτα απολύτως 🫠

Μια χαρά θα αντέξεις με τόση αγωνία και ψαρά ταυτόχρονα δεν θα σκέφτεσαι τιποτα.όσο για το σπερμα εντάξει το κάθε κέντρο λειτουργεί διαφορετικά,ο σύζυγος εκεί υο εδωσε και επειδή η ποσότητα που έβγαλε δεν ήταν αρκετή το ξανά εκανε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Bluee19 είπε:

Μου τα λες πολύ ιδανικά και με ηρεμείς 🥰

Μακάρι γιατί λέω τόσες ώρες χωρίς νερό τι θα γίνει αλλά θα αντέξουμε τι να κάνουμε ..

επισης με προβλημάτισε που θέλουν το σπερμα από το σπίτι 😳 το δικό μας ζει μόνο 6ωρες ελπίζω να πιάσουν 

Μου το είπε δυο φοράς πως μόνο arvecap και αύριο τίποτα απολύτως 🫠

Το πρωί θα δώσει το δείγμα ο σύζυγος. Πόση ώρα απέχει το σπίτι από το κεντρο;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , νικηαντωνια81 είπε:

Το πρωί θα δώσει το δείγμα ο σύζυγος. Πόση ώρα απέχει το σπίτι από το κεντρο;

εγώ ειπα στον άντρα μου ότι έτσι όπως πάμε. θα βλέπει το κεντρο εξωσωματικής και θα φτιάχνεται ! 😅 10 φορες έχει δώσει σπερμα ..

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , Marlina είπε:

Και εγώ arvecap έκανα. Απ ότι έχω καταλάβει την κάνουν όταν έχεις πολλά ωαρια ή πολυκυστικες ωοθήκες για να αποφευχθεί η υπερδιέγερση ωοθηκών.

Την απέφυγες την υπερδιέγερση ; Ποσά ωάρια είχες ; 

πρίν από 17 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Το πρωί θα δώσει το δείγμα ο σύζυγος. Πόση ώρα απέχει το σπίτι από το κεντρο;

Ναι το πρωί πριν πάμε στο κέντρο . Είναι περίπου 30λεπτα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Bluee19 είπε:

Την απέφυγες την υπερδιέγερση ; Ποσά ωάρια είχες ; 

Ναι όλα πηγαν άψογα 29 ωαρια είχα !!! Βλαστοκύστες 16. Ουτε πρηξιματα πολλά είχα.. Εμβρυομεταφορα εκανα σε επομενο κυκλο.

Σε προηγούμενη διεγερση με άλλο γιατρό είχα βάλει ovitrelle και ενω είχα πάλι πάνω από 20 ωαρια. Το αποτέλεσμα ήταν 0 Βλαστοκύστες. Δεν ξέρω αν έφταιγε η ovitrelle ή αν έκανε κάποιο άλλο λάθος ο γιατρός.

Καλή επιτυχία να έχεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Marlina είπε:

Ναι όλα πηγαν άψογα 29 ωαρια είχα !!! Βλαστοκύστες 16. Ουτε πρηξιματα πολλά είχα.. Εμβρυομεταφορα εκανα σε επομενο κυκλο.

Σε προηγούμενη διεγερση με άλλο γιατρό είχα βάλει ovitrelle και ενω είχα πάλι πάνω από 20 ωαρια. Το αποτέλεσμα ήταν 0 Βλαστοκύστες. Δεν ξέρω αν έφταιγε η ovitrelle ή αν έκανε κάποιο άλλο λάθος ο γιατρός.

Καλή επιτυχία να έχεις!!!!

Αα μπράβο πολύ καλά πηγές !!! Και εμένα μου είπε καλύτερα στον επόμενο κύκλο αν και το ενδομήτριο είναι πολύ καλό μου είπε τον επόμενο κύκλο για να αποφύγουμε σίγουρα την υπερδιέγερση !!

Δεν ξέρω και εμένα μου είχε πει να τν πάρω αλλά δεν την χρησιμοποιώ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bluee19 είπε:

Μου τα λες πολύ ιδανικά και με ηρεμείς 🥰

Μακάρι γιατί λέω τόσες ώρες χωρίς νερό τι θα γίνει αλλά θα αντέξουμε τι να κάνουμε ..

επισης με προβλημάτισε που θέλουν το σπερμα από το σπίτι 😳 το δικό μας ζει μόνο 6ωρες ελπίζω να πιάσουν 

Μου το είπε δυο φοράς πως μόνο arvecap και αύριο τίποτα απολύτως 🫠

Μακάρι να ηρεμείς έστω και λίγο από τις εμπειρίες που μοιραζόμαστε εδώ μέσα. Έτσι θα γίνουν όλα, θα δεις. Μην αγχώνεσαι για τίποτα, ούτε για την arvecap. Κι εγώ arvecap έκανα. Ο γιατρός σου ξέρει!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Soho24 είπε:

Μακάρι να ηρεμείς έστω και λίγο από τις εμπειρίες που μοιραζόμαστε εδώ μέσα. Έτσι θα γίνουν όλα, θα δεις. Μην αγχώνεσαι για τίποτα, ούτε για την arvecap. Κι εγώ arvecap έκανα. Ο γιατρός σου ξέρει!

Όλα θα πάνε καλά θετική σκέψη χρειάζεται 🤣

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...