Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

Just now, Blue Velvet είπε:

Ζηλεύω ρε κορίτσια,εγώ με ΑΜΗ 9,5 και διέγερση,την πρώτη φορά είχα δύο ωάρια,εκ των οποίων το ένα έσπασε και στην επόμενη είχα όλο κ όλο δέκα. Όσα φάρμακα και να πάρω,δεν ανταποκρίνεται ο οργανισμός μου όπως πρέπει..βέβαια έκανα παιδάκι,αλλά στην επόμενη προσπάθεια θα ταλαιπωρηθω πολύ,είμαι σίγουρη..

Ποσο χρόνων είσαι; Σημασία έχει το αποτέλεσμα!!και εσυ το πέτυχες ήδη μια φορα!! Εγω έχω καταλήξει ότι όσο και να ψάχνουμε ποσοστά και πιθανότητες παιζει πολύ και ο παράγοντας τύχη! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 7 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Ζηλεύω ρε κορίτσια,εγώ με ΑΜΗ 9,5 και διέγερση,την πρώτη φορά είχα δύο ωάρια,εκ των οποίων το ένα έσπασε και στην επόμενη είχα όλο κ όλο δέκα. Όσα φάρμακα και να πάρω,δεν ανταποκρίνεται ο οργανισμός μου όπως πρέπει..βέβαια έκανα παιδάκι,αλλά στην επόμενη προσπάθεια θα ταλαιπωρηθω πολύ,είμαι σίγουρη..

Ποτέ δεν ξέρεις η ζωή είναι απρόβλεπτη όποτε μην απογοητεύεσαι 😊

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Ζηλεύω ρε κορίτσια,εγώ με ΑΜΗ 9,5 και διέγερση,την πρώτη φορά είχα δύο ωάρια,εκ των οποίων το ένα έσπασε και στην επόμενη είχα όλο κ όλο δέκα. Όσα φάρμακα και να πάρω,δεν ανταποκρίνεται ο οργανισμός μου όπως πρέπει..βέβαια έκανα παιδάκι,αλλά στην επόμενη προσπάθεια θα ταλαιπωρηθω πολύ,είμαι σίγουρη..

Κάθε κύκλος είναι διαφορετικός και ίσως αν αλλάξεις πρωτόκολλο να ανταποκριθείς καλύτερα !!! Τα κατάφερες την πρώτη φορά ; Να σου ζήσει ότι καλύτερο 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Ποσο χρόνων είσαι; Σημασία έχει το αποτέλεσμα!!και εσυ το πέτυχες ήδη μια φορα!! Εγω έχω καταλήξει ότι όσο και να ψάχνουμε ποσοστά και πιθανότητες παιζει πολύ και ο παράγοντας τύχη! 

Είμαι 38 και τη διέγερση την έκανα στα 36. Σκέψου ότι και ο γυναικολόγος μου παραξενεύτηκε με τον τόσο μικρό αριθμό ωαρίων,μου είχε πει ότι είναι πολύ περίεργο..αν χρειαστεί να κάνω ξανά ωοληψια,είναι σίγουρο ότι δεν θα τα καταφέρω όπως την πρώτη φορα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Είμαι 38 και τη διέγερση την έκανα στα 36. Σκέψου ότι και ο γυναικολόγος μου παραξενεύτηκε με τον τόσο μικρό αριθμό ωαρίων,μου είχε πει ότι είναι πολύ περίεργο..αν χρειαστεί να κάνω ξανά ωοληψια,είναι σίγουρο ότι δεν θα τα καταφέρω όπως την πρώτη φορα

Μην είσαι τόσο σίγουρη .μετά την γέννα αλλάζουν πολλά . Κ ειδικά τώρα που είσαι Κ τόσο κοντά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 41 λεπτά , Bluee19 είπε:

Όχι όχι κάπου το διάβασα το έλεγε μια κοπέλα ο γιατρός μου είναι ο μαστρο/νας αν έχει εμπειρία μαζί του κάποια κοπέλα θα βοηθούσε 

Κορίτσι μου έχουμε τον ίδιο γιατρό, έχω κάνει 3 ωοληψιες μαζί του κ κοιμόμουν κανονικότητα με τη μέθη σε όλες. Μάλιστα έχω να πω κ τα καλύτερα για τον αναισθησιολόγο που μου έκανε τη μέθη γιατί μετά ξυπναγα πολύ εύκολα κ ήμουν μια χαρά, σε αντίθεση με άλλο κέντρο που ήμουν παλιότερα, οπου  είχα κάνει κ εκεί 3 ωοληψιες κ ξυπναγα με δυσκολία από τη μέθη κ μετά ήμουν σαν το ουφο για την υπόλοιπη μέρα 🤣🤣🤣. Μη φοβάσαι καθόλου όλα θα πάνε μια χαρά! Εγώ φαντάσου είχα πολύ λιγότερα ωάρια από εσένα κ με κοιμιζε κανονικά με μέθη ο γιατρός μας, όχι εσένα που έχεις τόσα πολλά. Θα κάνεις έναν υπέροχο ύπνο κ θα ξυπνήσεις με πολλά ωάρια κ σου εύχομαι κ με παααρα πολλά εμβρυακια ! Με το καλό !!!!❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Bluee19 είπε:

Κάθε κύκλος είναι διαφορετικός και ίσως αν αλλάξεις πρωτόκολλο να ανταποκριθείς καλύτερα !!! Τα κατάφερες την πρώτη φορά ; Να σου ζήσει ότι καλύτερο 

Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τα κατάφερα με την δεύτερη εμβρυομεταφορά,την πρώτη πήρα μηδενική χοριακη.

Στις δύο ωοληψιες είχα πάρει διαφορετικά φάρμακα. Θυμάμαι ότι στη δεύτερη  πήρα meriofert,femara,orgalutran,advekap και ovitrel

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Ποσο χρόνων είσαι; Σημασία έχει το αποτέλεσμα!!και εσυ το πέτυχες ήδη μια φορα!! Εγω έχω καταλήξει ότι όσο και να ψάχνουμε ποσοστά και πιθανότητες παιζει πολύ και ο παράγοντας τύχη! 

Πολυ σωστα. Η επιστημη κανει οτι μπορει κ απο κει κ πέρα είναι θέμα τύχης. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Ζηλεύω ρε κορίτσια,εγώ με ΑΜΗ 9,5 και διέγερση,την πρώτη φορά είχα δύο ωάρια,εκ των οποίων το ένα έσπασε και στην επόμενη είχα όλο κ όλο δέκα. Όσα φάρμακα και να πάρω,δεν ανταποκρίνεται ο οργανισμός μου όπως πρέπει..βέβαια έκανα παιδάκι,αλλά στην επόμενη προσπάθεια θα ταλαιπωρηθω πολύ,είμαι σίγουρη..

Εγώ με ανύπαρκτη ΑΜΗ μέχρι 3 έχω δει σε μια ωοληψια. Όπως μου τόνισε και ο γιατρός μου μην ασχολείσαι με αυτή την εξέταση, δεν ανταποκρίνονται όλες οι ωοθήκες στη διέγερση. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι δεν μπορούμε να τα καταφέρουμε, και εσυ έχεις ζωντανό παράδειγμα. Αν παίρνεις 10 ωαρια αξίζουν τα φάρμακα αλλιώς φυσικοί κύκλοι. Είμαστε γεννημένες να αντέχουμε τη ταλαιπωρία. Για άλλες κοπέλες είναι πιο εύκολο, για άλλες όχι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

Μην είσαι τόσο σίγουρη .μετά την γέννα αλλάζουν πολλά . Κ ειδικά τώρα που είσαι Κ τόσο κοντά.

Για κάποιο λόγο είναι πολύ σίγουρη ότι δεν θα πετύχει η εμβρυομεταφορά,ούτε οι ωοληψιες.Καθε χρόνος που περνάει είναι πολύ σημαντικός παράγοντας,αν δλδ στα 36 είχα τόσο λίγα ωάρια,σκέψου στα 38-39 ...δεν με βλέπω καλά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Blue Velvet είπε:

Για κάποιο λόγο είναι πολύ σίγουρη ότι δεν θα πετύχει η εμβρυομεταφορά,ούτε οι ωοληψιες.Καθε χρόνος που περνάει είναι πολύ σημαντικός παράγοντας,αν δλδ στα 36 είχα τόσο λίγα ωάρια,σκέψου στα 38-39 ...δεν με βλέπω καλά 

Επανέρχομαι να σου πω ότι οι ωοληψιες στα 36 μου δεν πήγαν καθόλου καλά. 38-39 πολύ πολύ καλύτερα. Δεν είσαι 45, όλα θα πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Σποράκι είπε:

Επανέρχομαι να σου πω ότι οι ωοληψιες στα 36 μου δεν πήγαν καθόλου καλά. 38-39 πολύ πολύ καλύτερα. Δεν είσαι 45, όλα θα πάνε καλά!

Αχ μπράβο σου ❤️ ❤️ ❤️Δεν ήξερα ότι γίνεται να έχουμε καλύτερη ωοληψια σε μεγαλύτερη ηλικία,μου δίνεις κουράγιο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Για κάποιο λόγο είναι πολύ σίγουρη ότι δεν θα πετύχει η εμβρυομεταφορά,ούτε οι ωοληψιες.Καθε χρόνος που περνάει είναι πολύ σημαντικός παράγοντας,αν δλδ στα 36 είχα τόσο λίγα ωάρια,σκέψου στα 38-39 ...δεν με βλέπω καλά 

Η Αμη σου δεν ήταν τόσο κακή . Κ δεν πέφτει τόσο γρήγορα . Το ότι δεν είχες ανταπόκριση στα φάρμακα δεν έχει σχέση πάντα με τον αριθμό τον ωαρίων . Ίσως απλώς δεν σου ταίριαξαν τα φάρμακα . Μετά την γέννα οι ορμόνες βρίσκονται σε άλλη φάση οπότε μην το προδικάζεις . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , linaa είπε:

Η Αμη σου δεν ήταν τόσο κακή . Κ δεν πέφτει τόσο γρήγορα . Το ότι δεν είχες ανταπόκριση στα φάρμακα δεν έχει σχέση πάντα με τον αριθμό τον ωαρίων . Ίσως απλώς δεν σου ταίριαξαν τα φάρμακα . Μετά την γέννα οι ορμόνες βρίσκονται σε άλλη φάση οπότε μην το προδικάζεις . 

Ευχαριστώ πολύ,μακάρι να πάνε όλα καλά ❤️

Ο γιατρός μου είχε πει πως υπάρχει περίπτωση να μου " έκαψε" κάποια ωοθηλακια ο γυναικολόγος που είχα στα 17 μου,διότι είχε κάνει διαγωνση πως είχα πολυκυστικες ωοθήκες και μου έδωσε αντισυλληπτικά σε τόσο μικρή ηλικία.Δλδ ότι πιθανόν να πέρασε τα ωοθηλακια μου για κύστες και γι αυτό να έχουν οι ωοθήκες μου αυτή την εικόνα σήμερα.Μου είχε πει πως σε τόσο μικρη ηλικία δεν δίνουμε αντισυλληπτικά και πως με βάση τις εξετάσεις μου,δεν έχω πολυκυστικες ωοθήκες 🤷

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Lela79 είπε:

Κορίτσι μου έχουμε τον ίδιο γιατρό, έχω κάνει 3 ωοληψιες μαζί του κ κοιμόμουν κανονικότητα με τη μέθη σε όλες. Μάλιστα έχω να πω κ τα καλύτερα για τον αναισθησιολόγο που μου έκανε τη μέθη γιατί μετά ξυπναγα πολύ εύκολα κ ήμουν μια χαρά, σε αντίθεση με άλλο κέντρο που ήμουν παλιότερα, οπου  είχα κάνει κ εκεί 3 ωοληψιες κ ξυπναγα με δυσκολία από τη μέθη κ μετά ήμουν σαν το ουφο για την υπόλοιπη μέρα 🤣🤣🤣. Μη φοβάσαι καθόλου όλα θα πάνε μια χαρά! Εγώ φαντάσου είχα πολύ λιγότερα ωάρια από εσένα κ με κοιμιζε κανονικά με μέθη ο γιατρός μας, όχι εσένα που έχεις τόσα πολλά. Θα κάνεις έναν υπέροχο ύπνο κ θα ξυπνήσεις με πολλά ωάρια κ σου εύχομαι κ με παααρα πολλά εμβρυακια ! Με το καλό !!!!❤️

Αα τελεια πολύ χαίρομαι που το ακούω αυτό !!! Τι γνώμη έχεις για τον γιατρό και για τους έμβρυο λόγους εκεί ; Είχες επιτυχημένη προσπάθεια ; 
σε ευχαριστώ πολύ πολύ εύχομαι και σε σένα ότι ποθείς ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...