Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Zaxaroulamak είπε:

Α τοσο νωρις;;ενδιαφερουσα πληροφορια δε θα το περιμενα..!!!

δεν ειμαι παράδειγμα εγώ βέβαια! απλώς σου λέω τι εχω διαπιστώσει. τα κορίτσια πιθανότατα θα διαφωνούν ! 😛 απλώς στις ίδιες μέρες μου έδειξε και όταν η 1η χοριακη  μου ηταν 3700 και τώρα που η 1η  χοριακη μ ηταν 369!  η αιματολογική εξέταση όμως είναι αυτή που μετράει , ώστε να επιβεβαιώσεις το αποτέλεμα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Just now, Angot είπε:

δεν ειμαι παράδειγμα εγώ βέβαια! απλώς σου λέω τι εχω διαπιστώσει. τα κορίτσια πιθανότατα θα διαφωνούν ! 😛 απλώς στις ίδιες μέρες μου έδειξε και όταν η 1η χοριακη  μου ηταν 3700 και τώρα που η 1η  χοριακη μ ηταν 369!  η αιματολογική εξέταση όμως είναι αυτή που μετράει , ώστε να επιβεβαιώσεις το αποτέλεμα. 

Ναι σιγουρα δεν το συζητω..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

εκανα τεστ 4η μέρα μεταφοράς με βλαστοκυστες! και έδειξε! ο λόγος που το λένε είναι είτε για να μην πάθεις τα ίδια όπως εγώ που νομιζα είναι η οβιτρελ , είτε να μην έχεις βιοχημική! εχω καταλήξει πως οτι και να μεταφέρεις (3ων ή 5 ημερων ) περίπου 5 + μέρες μετά την εμβρυομεταφορα θα δείξει το τεστ ! τα χω δοκιμάσει και τα δυο και έδειξε τις ίδιες μέρες περίπου !

Εμένα πάντως έδειξε μετά την έβδομη.. Κ τσάμπα έκλαιγα νωρίτερα. Δυστυχώς δεν είναι ασφαλές το 4-5 μέρες μετά, γιατί δεν ξέρεις πότε γίνεται η εμφύτευση. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Zaxaroulamak είπε:

Κι εγω ειχα πολλα ωαρια και η ωοληψια με ταλαιπωρησε. Ειχα αρκετα πονακια μετα και δεν εκανα εμβρυομεταφορα αμεσως. Ο γιατρος ακριβως για να αποφυγουμε την υπερδιεργερση δε μου ειπε να κανω ovitrelle. Εκανα την arvekap πριν την ωοληψια. Ολα πηγαν καλα, μου πηρε λιγο παραπανω να συνλεθω απ την ναρκωση αλλα ως εκει. Τα υπολοιπα θα τα δεις στην πορεια για τις γονιμοποιησεις κτλ δες τη διαδικασια βημα βημα για να μην εχεις τοσο αγχος! Καλη επιτυχια!

Αυτό φοβάμαι γιατί από όσο διάβασα ο γιατρός μου κάνει μέθη αλλά σε διατηρεί ξύπνια και δεν ξέρω κατά ποσό θα πάει καλά αυτό ..

προς το παρόν μου λέει πως είναι όλα καλά δεν έχω πάθει υπερδιέγερση είναι φυσιολογικό λέει 10 ωάρια στην κάθε μια τώρα από δευυερα θα δούμε πως θα έχω πάει και τι ωάρια θα έχω 

απλώς σκέφτομαι μήπως όσα βλέπουμε δεν είναι ωάρια και είναι κυστικα άδεια 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Bluee19 είπε:

Αυτό φοβάμαι γιατί από όσο διάβασα ο γιατρός μου κάνει μέθη αλλά σε διατηρεί ξύπνια και δεν ξέρω κατά ποσό θα πάει καλά αυτό ..

προς το παρόν μου λέει πως είναι όλα καλά δεν έχω πάθει υπερδιέγερση είναι φυσιολογικό λέει 10 ωάρια στην κάθε μια τώρα από δευυερα θα δούμε πως θα έχω πάει και τι ωάρια θα έχω 

απλώς σκέφτομαι μήπως όσα βλέπουμε δεν είναι ωάρια και είναι κυστικα άδεια 

Κοιτα οταν εχεις τοσα πολλα ωαρια ειναι πολυ λογικο να εχεις απωλειες. Εμεις σκεψου πηραμε 24 στην ωοληψια και απο αυτα τα 15 ηταν ωριμα για γονιμοποιηση. Παρολ αυτα πηγε πολυ καλα οποτε μην αγχωνεσαι σιγουρα θα εχεις αποθεμα για να δημιουργησεις εμβρυακια. Τωρα αυτο που λες οτι θα εισαι ξυπνια στο ειπε ο γιατρος;; Νομιζω ολες κοιμομαστε κανονικα στην ωοληψια ειδικα οταν ειναι να παρουν τοσα πολλα ωαρια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Zaxaroulamak είπε:

Κοιτα οταν εχεις τοσα πολλα ωαρια ειναι πολυ λογικο να εχεις απωλειες. Εμεις σκεψου πηραμε 24 στην ωοληψια και απο αυτα τα 15 ηταν ωριμα για γονιμοποιηση. Παρολ αυτα πηγε πολυ καλα οποτε μην αγχωνεσαι σιγουρα θα εχεις αποθεμα για να δημιουργησεις εμβρυακια. Τωρα αυτο που λες οτι θα εισαι ξυπνια στο ειπε ο γιατρος;; Νομιζω ολες κοιμομαστε κανονικα στην ωοληψια ειδικα οταν ειναι να παρουν τοσα πολλα ωαρια.

Όχι όχι κάπου το διάβασα το έλεγε μια κοπέλα ο γιατρός μου είναι ο μαστρο/νας αν έχει εμπειρία μαζί του κάποια κοπέλα θα βοηθούσε 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

οι διπλασιασμοί σου πως ήταν ;

εσυ γιατί ανά 4;  άρα αν υποθέσουμε ότι εκανες στις 2 μέρες θα είχες χοριακη 410 άρα στις 4 θα επερεπε καπου 820 και συ είχες 1746 !!! αρα οι διπλασιασμοί σου ήταν μεγάλοι!! σύμφωνα με μια πρόχειρη επιστημονική μ έρευνα αν δεν τριπλασιάζεις σχεδόν δεν έχεις 2 μωρά ! 😅 αύριο εγώ θα ήταν να αδιαθετησω (φτου φτου)

Έπεφτε Κυριακή και για να μην αλλάξω μικροβιολογικο μου είπαν να κάνω στις 4 μέρες... Ξέχνα τη περίοδο τώρα σε κάνα χρόνο ξανά!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Bluee19 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ μου δίνεις κουράγιο !!!

Και εγώ με τις ενέσεις δεν τα πάω πολύ καλά ειδικά η olgalutran που είναι πιο χοντρή η βελόνα υποφέρω 😳

Κοιτά εγώ και τότε στην εξωσωματική και τώρα που κάνω και ένεση προγεστερονης και αντιπηκτικές βάζω πάγο στο σημείο που είναι να κάνω την ένεση και σχεδόν δεν τις καταλαβαινω

πρίν από 17 λεπτά , Bluee19 είπε:

Αυτό φοβάμαι γιατί από όσο διάβασα ο γιατρός μου κάνει μέθη αλλά σε διατηρεί ξύπνια και δεν ξέρω κατά ποσό θα πάει καλά αυτό ..

προς το παρόν μου λέει πως είναι όλα καλά δεν έχω πάθει υπερδιέγερση είναι φυσιολογικό λέει 10 ωάρια στην κάθε μια τώρα από δευυερα θα δούμε πως θα έχω πάει και τι ωάρια θα έχω 

απλώς σκέφτομαι μήπως όσα βλέπουμε δεν είναι ωάρια και είναι κυστικα άδεια 

Κορίτσι μήπως δεν κατάλαβες καλα;δεν νομίζω να είσαι ξύπνια στην ωοληψια που κάνουν μέθη όλες οι κοπέλες κοιμούνται 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Κοιτά εγώ και τότε στην εξωσωματική και τώρα που κάνω και ένεση προγεστερονης και αντιπηκτικές βάζω πάγο στο σημείο που είναι να κάνω την ένεση και σχεδόν δεν τις καταλαβαινω

Θα το δοκιμασω να δω γιατί πραγματικά δεν ξέρω γιατί την έκαναν πιο χοντρούλη αυτή την βελόνα 🤣

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Bluee19 είπε:

Αυτό φοβάμαι γιατί από όσο διάβασα ο γιατρός μου κάνει μέθη αλλά σε διατηρεί ξύπνια και δεν ξέρω κατά ποσό θα πάει καλά αυτό ..

προς το παρόν μου λέει πως είναι όλα καλά δεν έχω πάθει υπερδιέγερση είναι φυσιολογικό λέει 10 ωάρια στην κάθε μια τώρα από δευυερα θα δούμε πως θα έχω πάει και τι ωάρια θα έχω 

απλώς σκέφτομαι μήπως όσα βλέπουμε δεν είναι ωάρια και είναι κυστικα άδεια 

Θεωρητικά στη μέθη είσαι ξύπνιος αλλά όποιος και να ρωτήσεις εκείνη την ωρα είναι πραγματικά σαν να κοιμασε... εμένα σε κάποια μουβειπαν ότι δεν είχα σταματήσει να μιλάω... παρόλα αυτά δεν θυμόμουν τίποτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Sisheido είπε:

Θεωρητικά στη μέθη είσαι ξύπνιος αλλά όποιος και να ρωτήσεις εκείνη την ωρα είναι πραγματικά σαν να κοιμασε... εμένα σε κάποια μουβειπαν ότι δεν είχα σταματήσει να μιλάω... παρόλα αυτά δεν θυμόμουν τίποτα!

Τότε κατάλαβα λάθος και αν χώνομαι άδικα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Bluee19 είπε:

Τότε κατάλαβα λάθος και αν χώνομαι άδικα 

Υπάρχει κοπέλα που μου έχει πει ότι άκουγε λίγο ..δλδ σα να κοιμάσαι αλλα κάπου στο βάθος να ακούς κιόλας. Εγω πάντως σε όλες τις  ωοληψιες με μέθη (ακόμα και για ένα ωάριο) δεν κατάλαβα τίποτα!!! Ουτε άκουγα ουτε ένιωθα, τίποτα!!μην σε ανησυχεί αυτό! απ ότι έχω ακούσει, είσαι σε καλα χέρια! Ευχομαι να πάνε όλα καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποια εμπειρία από την κλινική έμβρυο γένεσις ;

Just now, Katiamaxiking είπε:

Υπάρχει κοπέλα που μου έχει πει ότι άκουγε λίγο ..δλδ σα να κοιμάσαι αλλα κάπου στο βάθος να ακούς κιόλας. Εγω πάντως σε όλες τις  ωοληψιες με μέθη (ακόμα και για ένα ωάριο) δεν κατάλαβα τίποτα!!! Ουτε άκουγα ουτε ένιωθα, τίποτα!!μην σε ανησυχεί αυτό! απ ότι έχω ακούσει, είσαι σε καλα χέρια! Ευχομαι να πάνε όλα καλα!!!

Σε ευχαριστώ πολύ μακάρι θα σας κρατάω ενήμερες !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ζηλεύω ρε κορίτσια,εγώ με ΑΜΗ 9,5 και διέγερση,την πρώτη φορά είχα δύο ωάρια,εκ των οποίων το ένα έσπασε και στην επόμενη είχα όλο κ όλο δέκα. Όσα φάρμακα και να πάρω,δεν ανταποκρίνεται ο οργανισμός μου όπως πρέπει..βέβαια έκανα παιδάκι,αλλά στην επόμενη προσπάθεια θα ταλαιπωρηθω πολύ,είμαι σίγουρη..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Neverstop είπε:

Εμένα πάντως έδειξε μετά την έβδομη.. Κ τσάμπα έκλαιγα νωρίτερα. Δυστυχώς δεν είναι ασφαλές το 4-5 μέρες μετά, γιατί δεν ξέρεις πότε γίνεται η εμφύτευση. 

η β χοριακη είναι το μόνο ασφαλές !….. δυστυχώς 😑

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...