Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

Just now, Angot είπε:

αχ μακάρι να δούμε και εικόνα το σποράκι 

Τέλεια είναι και η στιγμή που θα δεις σποράκι και η στιγμή όταν θα ακούσεις καρδιά.τώρα ηρέμησες λίγο πάντως έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Just now, vikoula2023 είπε:

Τέλεια είναι και η στιγμή που θα δεις σποράκι και η στιγμή όταν θα ακούσεις καρδιά.τώρα ηρέμησες λίγο πάντως έτσι δεν είναι;

ναι ειμαι καλύτερα, διπλασιάζεται και με το παραπάνω μέχρι ώρας οποτε είναι θετικό! για αργότερα ελπίζουμε !

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angot είπε:

ναι ειμαι καλύτερα, διπλασιάζεται και με το παραπάνω μέχρι ώρας οποτε είναι θετικό! για αργότερα ελπίζουμε !

Κοιτά άγχος θα έχουμε γενικά μέχρι να το κρατήσουμε αγκαλιά αυτό είναι φυσιολογικό, εγώ στο είχα ξανά πει μια μεγάλη ανάσα ανακούφισης θα την πάρω μόλις κάνω την αυχενική

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Angot είπε:

ε ελπιζω να μη ζητήσει κι άλλη. 

Όχι καλέ τι  να την κάνει από εβδομάδα θα φαίνετε πεντακάθαρα οπότε δεν έχει νόημα έχει δείξει σταθερή δυναμική με τις χοριακες . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Κοιτά άγχος θα έχουμε γενικά μέχρι να το κρατήσουμε αγκαλιά αυτό είναι φυσιολογικό, εγώ στο είχα ξανά πει μια μεγάλη ανάσα ανακούφισης θα την πάρω μόλις κάνω την αυχενική

εμένα μου λες; πρωτα ο θεος μέχρι αυχενικη εγώ θα ειμαι επιφυλακτική ! στην αυχενικη έφαγα την ήττα εγώ ! αλλά το άγχος ποτέ δε φεύγει !

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

Όχι καλέ τι  να την κάνει από εβδομάδα θα φαίνετε πεντακάθαρα οπότε δεν έχει νόημα έχει δείξει σταθερή δυναμική με τις χοριακες . 

δεν εχω φλέβα άλλη , οχι τπτ άλλο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Visit a vis είπε:

Η χειρότερη ειδικότητα...και ανάμεσα στους γιατρούς. Έχουμε πολλούς στην οικογένεια και σκεφτείτε οι γυναίκες-γιατρίνες γυναικολόγο να εμπιστεύονται δεν έχουν βρει σε ολόκληρη Αθήνα. Νιώθω τυχερή που έχω βρει τον Άγιο...Αγγελάκη εδώ στο Ηράκλειο. Άγιος άνθρωπος...και ας μην σχετίζεται με εξωσωματικές. Το να έχεις έναν άνθρωπο να σε φροντίζει, να σε νοιάζεται, είναι μεγαλειώδες!!!

Πφφ...τι να πούμε εμείς τα θύματα!!!! Σκέφτομαι τότε νειάτο στα χέρια τους, άπειρη, άσχετη, πόσο εύκολα μπορούν να σε εξαπατήσουν... τι να πω! Βέβαια, πολύ δύσκολο να στοιχειοθετηθεί η υπόθεση. Θα δούμε...

Φυσικά και δεν θα δικαιωθούν  τα θύματα. Οι ίδιοι αρνούνται τις κατηγορίες. Πρόστιμα θα επιβληθούν μόνο από τις φορολογικές αρχές για απόκρυψη εσόδων. 

  • Μου αρέσει 2

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Vivoni είπε:

Kαλησπερα Αγγελικη. Ειμαι και εγω απο Ηρακλειο και προετοιμαζομαι για 2η εξωσωματικη. Τωρα ειμαι στον Ζερβακη. Την προηγουμενη προσπαθεια την εκανα στον Γιακουμακη (δυστυχως..)Εχω περασει κι απο Μακρυγιαννακη, αλλα δε με κρατησε. Στο Γιακουμακη εκανα μια ωοληψια και 2 εμβρυομεταφορες. Και οι 2 αρνητικες... Ειχα πριν 2 χρονια μια φυσιολογικη συλληψη αλλα δυστυχως ηταν βιοχημικη. Εδω και ενα χρονο και παραπανω προσπαθουμε να ξεφορτωθουμε το μικροβιο που εχω στο ενδομητριο και δεν τα καταφερνουμε. Τωρα θα κανω 4η επαναλληπτικη εξεταση και βλεπουμε... Ωστοσο προβιοτικα και απ το στομα και κολπικα, αλλα απ οτι ειδα ειναι πολυ δυσκολο να φτιαξει αυτο το θεματακι...Τι ελεγες για σωστη διατροφη κλπ. Μπορεις να δωσεις κανενα καλο tip?

Θα σου πω ότι έκανα εγώ. Έκοψα τη ζάχαρη (χρησιμοποιώ μόνο στέβια) και έχω κόψει και 2 χρόνια τη γλουτενη (λόγω κοιλιοκακης). Η μήτρα είναι δίπλα με το έντερο, το μικροβιωμα της μήτρας μου είχε χαλάσει λόγω ενδομητριτιδας και επηρέασε το μικροβιωμα του εντέρου μου. Είχα κυρίως τυμπανισμό και δυσκοιλιότητα. Πιστεύω πως όλα αυτά ήταν και αποτέλεσμα της κακής ψυχολογίας λόγω απωλειών. Επίσης έκανα τις μεταβολομικες εξετασεις του Δρ Τσουκαλά. Από εκεί μου πρότειναν συμπληρώματα (βιταμινες, προβιοτικα, Βιτ D, γλουταμινη,Βιτ Κ, βιταμίνη C)επίσης πρότειναν διατροφή βασισμένη σε τροφές χαμηλού γλυκαιμικού δείκτη (χωρίς επεξεργασμένες τροφές αλλά πολύ κρέας, αυγά και ξηρούς καρπούς). Βάσει λέει των αποτελεσμάτων τους ο οργανισμός μου επεξεργάζεται καλύτερα αυτά από ότι τους υδατάνθρακες. Όποτε πίνω προβιοτικα 8 μηνες τώρα που έχουν κυριως γαλακτοβακιλλους (Lactobacilli που είναι για τη μήτρα) και όχι τόσο Bifidobacterium ( που είναι περισσοτερο για το έντερο). Έβαζα και βάζω τα κολπικά υποθετα Eva Biolact (αυτό πιστεύω κάνει τη μεγαλύτερη διαφορά) και τρώγω όσο πιο πολλές διαφορετικές  τροφές μπορώ (για να χτίσεις σωστό μικροβιωμα) και καταναλώνω καθημερινά τροφές που έχουν υποστεί ζύμωση ( κεφιρ, ξινό λάχανο, ελιές, κιμτσι, τουρσί, γιαούρτι  με πέτσα). Αυτά για το μικροβιωμα. Εχε υπόψη σου πως θέλει υπομονή ένα μικροβιωμα για να μεταβληθεί πραγματικά χρειάζεται περίπου ένα χρόνο. 

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

Αντε με το καλό ! Νωρίς σε έβαλε! Τουλάχιστον θα ξέρεις πόσους σάκους έχεις ! 

ε λογικά έναν! δεν είναι χοριακη για 2 μωρά !  υποτίθεται  εκείνη την μέρα μπαίνω 5η εβδομάδα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Angot είπε:

ε λογικά έναν! δεν είναι χοριακη για 2 μωρά !  υποτίθεται  εκείνη την μέρα μπαίνω 5η εβδομάδα 

Για να δουμε οπως Κ να έχει καλό θα είναι !! ! Αλήθεια τεστ με εβδομάδες δεν έκανες πάλι! Μέχρι πόσες φτάνουν αυτά τα τεστ ? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...