Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Εννοείς ότι πριν κανεις την εμβρυομεταφορα  ο γιατρός δεν σου ζήτησε να κανεις καμία εξέταση;

Όχι καμία εξέταση στο διάστημα ωοληψια με εμβρυομεταφορα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 50 λεπτά , Libra 81 είπε:

Καλησπέρα. Εγώ κορίτσι μου πάντως με 0% γαλακτοβακιλλους έμεινα δυο φορές έγκυος φυσιολογικά άσχετα που δεν προχωρησαν... Στην πρωτη λόγω σπάνιας τρισωμιας και την δευτερη είδαμε μόνο σάκο και όχι έμβρυο. Και αυτά σε τρεις μήνες..... Η τελευταία φορά που έκανα εξέταση ngs ήταν τον περασμένο Μάρτιο με αποτέλεσμα 0%. Συνολικά έχω κάνει την εξέταση 4 φορές. Απλά και τις δυο φορές που έμεινα έγκυος επαιρνα αντιβίωση λόγω μικροβίων οπότε πιστευω οτι αυτο όντως βοήθησε στην σύλληψη. Τώρα αν η εξέταση αυτή βοηθάει πραγματικά δεν το γνωρίζω. Εμένα παντως δεν με βοήθησε κάπου γιατί παλευω εδώ και δυο χρόνια με προβιοτικα να τους ανεβάσω χωρίς αποτέλεσμα. 

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Εύχομαι σύντομα να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! Ο γιατρός σου τι λέει; Υπάρχει κάτι άλλο που μπορεί να βοηθήσει πέρα από προβιοτικα; 

πρίν από 10 λεπτά , Fay_ είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Εύχομαι σύντομα να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! Ο γιατρός σου τι λέει; Υπάρχει κάτι άλλο που μπορεί να βοηθήσει πέρα από προβιοτικα; 

Για να καταλάβεις εμένα ο γιατρός μου δεν ήθελε να κάνω την εξέταση κ εγω επέμενα (τι το θελα). Μου είχε πει χαρακτηριστικά ότι θα μου δώσει αντιβίωση για αποστείρωση μήτρας ούτως ή άλλως 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Psaxnwfos είπε:

Δεν έχω κάνει ακόμη κάτι, περιμένω την Παρασκευή να το επιβεβαιώσω με την χοριακη και να το συζητήσω με τον γιατρό. Ναι έχω 3 βλαστοκυστες κατάψυξη αλλά νόμιζα ότι μπορώ να τις μεταφερω στον επόμενο κύκλο ….

Κορίτσι μου κάτσε πρώτα να δεις τα αποτελέσματα και μετά βλέπεις πως προχωράς. Σίγουρα μπορείς και στον επόμενο κύκλο να κανείς ετ, δεν είναι πρόβλημα. Η διέγερση θέλει τουλάχιστον ένα μήνα παύση. Καλή επιτυχία μεθαύριο, να κάνεις την ανατροπή!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Σποράκι είπε:

Κορίτσι μου κάτσε πρώτα να δεις τα αποτελέσματα και μετά βλέπεις πως προχωράς. Σίγουρα μπορείς και στον επόμενο κύκλο να κανείς ετ, δεν είναι πρόβλημα. Η διέγερση θέλει τουλάχιστον ένα μήνα παύση. Καλή επιτυχία μεθαύριο, να κάνεις την ανατροπή!

Ευχαριστώ αν κ δεν νομίζω …. Έχω απογοητευτεί πολύ …. 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Fay_ είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Εύχομαι σύντομα να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! Ο γιατρός σου τι λέει; Υπάρχει κάτι άλλο που μπορεί να βοηθήσει πέρα από προβιοτικα; 

Για να καταλάβεις εμένα ο γιατρός μου δεν ήθελε να κάνω την εξέταση κ εγω επέμενα (τι το θελα). Μου είχε πει χαρακτηριστικά ότι θα μου δώσει αντιβίωση για αποστείρωση μήτρας ούτως ή άλλως 

Ο γιατρός την πρώτη φορά που έμεινα και τελείωσε όπως τελείωσε μου είπε να προσπαθήσουμε ξανά μόνοι μας όπως και έγινε. Απλά ξέρω ότι αν καταφέρουμε και προχωρήσει η εγκυμοσύνη θα παίρνω αντιβίωση σε όλη την διάρκεια. Εγώ όλο αυτό το διάστημα παίρνω προβιοτικά και χρησιμοποιώ κολπικά υπόθετα. Έκανα και 20 εγχύσεις αντιβίωσης στην μήτρα το οποίο καθόλου δεν βοήθησε....Και έχω καταλήξει ότι έχω ασχοληθεί πολύ παραπάνω από ότι έπρεπε με αυτό το θέμα και ότι τελικά το πρόβλημα μου είναι αλλού....Απλά όταν φτάνεις σε κάποιο σημείο που έχεις κάνει σχεδόν τα πάντα προσπαθείς να βρεις από κάπου να πιαστείς.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 48 λεπτά , Psaxnwfos είπε:

Όχι καμία εξέταση στο διάστημα ωοληψια με εμβρυομεταφορα. 

Κορίτσι μου καλησπέρα, είμαστε στην ίδια φάση να ξέρεις (αρνητικό αποτέλεσμα έλαβα χθες - ελπίζω όμως ειλικρινά εσένα να σε διαψεύσει η χοριακή σου). Και εμείς δεν έχουμε κάνει πρόσθετες εξετάσεις σαν αυτές που αναφέρουν τα κορίτσια και αυτό θέλω να συζητήσω με το γιατρό να δούμε τί μπορούμε να ελέγξουμε. Καλή επιτυχία στη χοριακή, ψηλά το κεφάλι και να θυμόμαστε και οι δύο ότι μια αποτύχια δε σημαίνει ότι χάθηκε ο πόλεμος, απλά ότι δεν ήταν τώρα η ώρα. 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Psaxnwfos είπε:

Όχι καμία εξέταση στο διάστημα ωοληψια με εμβρυομεταφορα. 

Όταν κανεις την χοριακη σου και δεις τα αποτελέσματα θ δεις τι θα κανεις.μακαρι τα τεστ που έκανες να ήταν λάθος και να έχεις μια θετική χοριακη.αν πάλι έχεις αρνητικό αποτέλεσμα θα μιλήσεις με τον γιατρο και θα σε καθοδηγήσει.το ξέρω ότι είναι δύσκολη και αγχωτική αυτή η κατάσταση 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κ εγώ είχα αρνητική χοριακη τη Δευτέρα και ο γιατρός μου είπε ότι σ' ένα τέλειο ενδομήτριο δεν εμφυτεύτηκαν τα έμβρυα και ότι έφταιγε το dna τους. Τον ρώτησα τι άλλη εξέταση μπορούμε ν κάνουμε μου είπε δεν υπάρχει κάτι. Και δεν έχω κάνει αυτές που λένε τ κορίτσια για γαλακτιβακιλους και το nsg

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Antonia_ είπε:

Πάντως κ εγώ είχα αρνητική χοριακη τη Δευτέρα και ο γιατρός μου είπε ότι σ' ένα τέλειο ενδομήτριο δεν εμφυτεύτηκαν τα έμβρυα και ότι έφταιγε το dna τους. Τον ρώτησα τι άλλη εξέταση μπορούμε ν κάνουμε μου είπε δεν υπάρχει κάτι. Και δεν έχω κάνει αυτές που λένε τ κορίτσια για γαλακτιβακιλους και το nsg

Δεν τις αναγνωρίζουν όλοι οι γιατροί, είναι ας πούμε πιο νέες εξετάσεις. Γενικά ισχύει ότι στο 90% αποτυχημένης εμφύτευσης φταίει το έμβρυο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια να σας ρωτησω εσείς από υγρά πως πάτε; εγώ για έγκυος δεν εχω και πολλά! την 1η φορά γινόταν χαμός !

Εγώ δεν είχα τίποτα διαφορετικό από αυτά που είχα Κ χωρίς να είμαι έγκυος . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

Εγώ δεν είχα τίποτα διαφορετικό από αυτά που είχα Κ χωρίς να είμαι έγκυος . 

έχει μπουκώσει το σύστημα από τα πολλά υποθέτα μάλλον! και γω τπτ ακριβώς τα ίδια και λέω μήπως είναι πρόβλημα ! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

έχει μπουκώσει το σύστημα από τα πολλά υποθέτα μάλλον! και γω τπτ ακριβώς τα ίδια και λέω μήπως είναι πρόβλημα ! 

Το αντίθετο Τα πολλά υγρά είναι ύποπτα Κ πρέπει να ελενχονται 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Angot είπε:

καλημερα κορίτσια καλό μήνα ! καλή επιτυχία στα κορίτσια που πάνε να κάνουν μεταφορά ωοληψια χοριακη και δύναμη στα κορίτσια που δοκιμάζονται αυτές τις μέρες ! οι Άγιοι Ανάργυροι είναι γιατροί θα βοηθήσουν! και μια ευχουλα για μένα μιας και σημέρα εχω και γενέθλια οι Άγιοι αναργυροι να βοηθήσουν και το δικό μου σποράκι  να γεννηθεί γερό όταν έρθει η ώρα! 🥰

Καλούς Διπλασιασμόυς κορίτσι μου ,καλή ανέφελη εγκυμοσύνη να έχεις και Χρόνια Πολλά!!

15 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Συγχαρητήρια καλους διπλασιασμούς πολύχρονη να είσαι ! Καλό μήνα κορίτσια ο Νοεμβρης να είναι ο μήνας σας !

Καλό Μήνα Silvy μου!!!🧡❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...