Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

καλημερα κορίτσια καλό μήνα ! καλή επιτυχία στα κορίτσια που πάνε να κάνουν μεταφορά ωοληψια χοριακη και δύναμη στα κορίτσια που δοκιμάζονται αυτές τις μέρες ! οι Άγιοι Ανάργυροι είναι γιατροί θα βοηθήσουν! και μια ευχουλα για μένα μιας και σημέρα εχω και γενέθλια οι Άγιοι αναργυροι να βοηθήσουν και το δικό μου σποράκι  να γεννηθεί γερό όταν έρθει η ώρα! 🥰

Καλημέρα!! Καλό μήνα!! Χρόνια σου πολλά!! Του χρόνου να έχεις το σποράκι/τα σποράκια σου στην αγκαλιά σου!!

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

καλημερα κορίτσια καλό μήνα ! καλή επιτυχία στα κορίτσια που πάνε να κάνουν μεταφορά ωοληψια χοριακη και δύναμη στα κορίτσια που δοκιμάζονται αυτές τις μέρες ! οι Άγιοι Ανάργυροι είναι γιατροί θα βοηθήσουν! και μια ευχουλα για μένα μιας και σημέρα εχω και γενέθλια οι Άγιοι αναργυροι να βοηθήσουν και το δικό μου σποράκι  να γεννηθεί γερό όταν έρθει η ώρα! 🥰

Χρόνια πολλά κοριτσάκι μου να τα χιλιάσεις και σίγουρα θα πάνε ολα καλα με το σποράκι σου❤️

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Angot είπε:

καλημερα κορίτσια καλό μήνα ! καλή επιτυχία στα κορίτσια που πάνε να κάνουν μεταφορά ωοληψια χοριακη και δύναμη στα κορίτσια που δοκιμάζονται αυτές τις μέρες ! οι Άγιοι Ανάργυροι είναι γιατροί θα βοηθήσουν! και μια ευχουλα για μένα μιας και σημέρα εχω και γενέθλια οι Άγιοι αναργυροι να βοηθήσουν και το δικό μου σποράκι  να γεννηθεί γερό όταν έρθει η ώρα! 🥰

Συγχαρητήρια καλους διπλασιασμούς πολύχρονη να είσαι ! Καλό μήνα κορίτσια ο Νοεμβρης να είναι ο μήνας σας !

  • Μου αρέσει 2
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Angot είπε:

καλημερα κορίτσια καλό μήνα ! καλή επιτυχία στα κορίτσια που πάνε να κάνουν μεταφορά ωοληψια χοριακη και δύναμη στα κορίτσια που δοκιμάζονται αυτές τις μέρες ! οι Άγιοι Ανάργυροι είναι γιατροί θα βοηθήσουν! και μια ευχουλα για μένα μιας και σημέρα εχω και γενέθλια οι Άγιοι αναργυροι να βοηθήσουν και το δικό μου σποράκι  να γεννηθεί γερό όταν έρθει η ώρα! 🥰

Πολύχρονη κούκλα μου, του χρόνου με το μωράκι σου (ή τα δίδυμα σου). Θετική σκέψη, ηρεμία και βήμα βήμα θα κατακτάς τα διάφορα στάδια! 

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikoula2023 said:

Καλημερα κορίτσια και καλό μήνα με υγεία. @winspert σου στέλνω μια ζέστη αγκαλιά , @LunaVaskez ελπίζω να είναι ολα καλα κορίτσι μου ❤️

Καλημέρα! Εγώ δυστυχώς απέβαλλα και μάλλον από λάθος του γιατρού, τώρα θα φάει μια περιποιημένη μήνυση για να μάθει να προσέχει… Νιώθω νεύρα και θλίψη ταυτόχρονα και νομίζω δεν έχω απόθεμα δύναμης για να ξαναπροσπαθήσω… Λογικα θα απέχω για λίγο καιρό από το φόρουμ μέχρι να πάρω τα πάνω μου! 
 

Χρονια πολλά @Angot μας! Εύχομαι σε όλες σας να πανε όλα καλά! Τα λέμε αγαπημένες μου!

  • Λυπημένη/-ος 16
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , LunaVaskez είπε:

Καλημέρα! Εγώ δυστυχώς απέβαλλα και μάλλον από λάθος του γιατρού, τώρα θα φάει μια περιποιημένη μήνυση για να μάθει να προσέχει… Νιώθω νεύρα και θλίψη ταυτόχρονα και νομίζω δεν έχω απόθεμα δύναμης για να ξαναπροσπαθήσω… Λογικα θα απέχω για λίγο καιρό από το φόρουμ μέχρι να πάρω τα πάνω μου! 
 

Χρονια πολλά @Angot μας! Εύχομαι σε όλες σας να πανε όλα καλά! Τα λέμε αγαπημένες μου!

 Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου ειλικρινά,να πάρεις τον χρόνο σου να επανέλθεις και να κανεις ότι χρειαστείς.όταν είσαι έτοιμη θα σε περιμένουμε στην παρέα μας ❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Καλημέρα! Εγώ δυστυχώς απέβαλλα και μάλλον από λάθος του γιατρού, τώρα θα φάει μια περιποιημένη μήνυση για να μάθει να προσέχει… Νιώθω νεύρα και θλίψη ταυτόχρονα και νομίζω δεν έχω απόθεμα δύναμης για να ξαναπροσπαθήσω… Λογικα θα απέχω για λίγο καιρό από το φόρουμ μέχρι να πάρω τα πάνω μου! 
 

Χρονια πολλά @Angot μας! Εύχομαι σε όλες σας να πανε όλα καλά! Τα λέμε αγαπημένες μου!

εδώ θα είμαστε όταν νιώσεις έτοιμη! λυπάμαι ειλικρινά !καταλαβαινω πως νιώθεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλό μήνα ! Δυστυχώς έκανα χθες βράδυ κ σήμερα πρωί τεστ και βγήκαν αρνητικά . Παρασκευή θα πάω να κάνω την χοριακη για το τυπικό της υπόθεσης και να μιλήσω με τον γιατρό για το τι πρέπει να κάνω από εδώ κ πέρα … 

  • Λυπημένη/-ος 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


22 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια εμενα η ευτυχία και το όνειρο σταμάτησαν. Εκανα υπερηχο σημερα... Δεν ακούσαμε καρδιά...ουτε καν κολπικα... Είμαι συντετριμμένη...ποναω ολοκληρη.... αυτό ηταν...τελειωσε....ποναω πολυ.

Καλημέρα κοριτσάκι μου.. λογικά θα με θυμάσαι αν και πάει πολύς καιρός που έχω να γράψω.. είχα χαρεί πραγματικά πολύ όταν είδα τα όμορφα νέα σου καθώς ξέρω τον αγώνα που δώσατε τόσα χρόνια και σας αξίζει κάθε ευτυχία..

Λυπάμαι όμως τόσο μα τόσο πολύ για την άσχημη εξέλιξη που είχατε που δεν μπορούσα παρά να σου γράψω.. και δεν θα σου γράψω λόγια παρηγοριάς γιατί ξέρω επί προσωπικού ότι δεν υπάρχουν και πως ότι και να σου πει ο καθένας δεν θα σε βοηθήσει στο ελάχιστο να απαλύνει ο πόνος αυτός της απώλειας.. μια τεράστια αγκαλιά θα σου στείλω μέσα από τη ψυχή μου και με μόνη ευχή να μην βιώσει άλλη γυναίκα αυτό το πόνο αν και δυστυχώς δεν θα εισακουστώ.. Να ξέρεις θέλω μόνο ότι δεν είσαι η μόνη και πάνω απ'όλα ότι δεν είσαι μόνη σου.. δυστυχώς είμαστε πολλές.. αν θέλεις στείλε μου και πμ να μιλήσουμε..


OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Kiddo είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου.. λογικά θα με θυμάσαι αν και πάει πολύς καιρός που έχω να γράψω.. είχα χαρεί πραγματικά πολύ όταν είδα τα όμορφα νέα σου καθώς ξέρω τον αγώνα που δώσατε τόσα χρόνια και σας αξίζει κάθε ευτυχία..

Λυπάμαι όμως τόσο μα τόσο πολύ για την άσχημη εξέλιξη που είχατε που δεν μπορούσα παρά να σου γράψω.. και δεν θα σου γράψω λόγια παρηγοριάς γιατί ξέρω επί προσωπικού ότι δεν υπάρχουν και πως ότι και να σου πει ο καθένας δεν θα σε βοηθήσει στο ελάχιστο να απαλύνει ο πόνος αυτός της απώλειας.. μια τεράστια αγκαλιά θα σου στείλω μέσα από τη ψυχή μου και με μόνη ευχή να μην βιώσει άλλη γυναίκα αυτό το πόνο αν και δυστυχώς δεν θα εισακουστώ.. Να ξέρεις θέλω μόνο ότι δεν είσαι η μόνη και πάνω απ'όλα ότι δεν είσαι μόνη σου.. δυστυχώς είμαστε πολλές.. αν θέλεις στείλε μου και πμ να μιλήσουμε..

Κοριτσι μου εσύ πώς είσαι? Είχα μείνει στο ότι δεν είχε αποδώσει η θεραπεία του άντρα σου.. Προχωρήσατε σε εναλλακτική? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Kiddo είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου.. λογικά θα με θυμάσαι αν και πάει πολύς καιρός που έχω να γράψω.. είχα χαρεί πραγματικά πολύ όταν είδα τα όμορφα νέα σου καθώς ξέρω τον αγώνα που δώσατε τόσα χρόνια και σας αξίζει κάθε ευτυχία..

Λυπάμαι όμως τόσο μα τόσο πολύ για την άσχημη εξέλιξη που είχατε που δεν μπορούσα παρά να σου γράψω.. και δεν θα σου γράψω λόγια παρηγοριάς γιατί ξέρω επί προσωπικού ότι δεν υπάρχουν και πως ότι και να σου πει ο καθένας δεν θα σε βοηθήσει στο ελάχιστο να απαλύνει ο πόνος αυτός της απώλειας.. μια τεράστια αγκαλιά θα σου στείλω μέσα από τη ψυχή μου και με μόνη ευχή να μην βιώσει άλλη γυναίκα αυτό το πόνο αν και δυστυχώς δεν θα εισακουστώ.. Να ξέρεις θέλω μόνο ότι δεν είσαι η μόνη και πάνω απ'όλα ότι δεν είσαι μόνη σου.. δυστυχώς είμαστε πολλές.. αν θέλεις στείλε μου και πμ να μιλήσουμε..

Κορίτσι μου τι κανεις ελπίζω να είσαι καλα έχουμε να μιλήσουμε  σίγουρα 2 χρονια,το όνομα μου τότε ήταν vasiliki2020. Χαίρομαι που σιγά σιγά βλεπω κορίτσια από τα παλια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Neverstop είπε:

Κοριτσι μου εσύ πώς είσαι? Είχα μείνει στο ότι δεν είχε αποδώσει η θεραπεία του άντρα σου.. Προχωρήσατε σε εναλλακτική? 

Καλημέρα, καλό μήνα!! 

Εσύ τι κάνεις;;! Πως είσαι;;!! Διαβάζω φουσκώνεις!!! Ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!! Τι ωραία!!!! Πως είναι το σπορακι σου;; Σε ταλαιπωρεί καθόλου ή είναι ήσυχο το παιδί;! Χαχαχα!! Ένα τελειομηνο πάνω από όλα και ήρεμο υπόλοιπο εγκυμοσύνης να έχεις γλυκιά μου με υγιή μωράκι στην αγκαλιά σου!!! ♥️♥️♥️♥️♥️

Just now, vikoula2023 είπε:

Κορίτσι μου τι κανεις ελπίζω να είσαι καλα έχουμε να μιλήσουμε  σίγουρα 2 χρονια,το όνομα μου τότε ήταν vasiliki2020. Χαίρομαι που σιγά σιγά βλεπω κορίτσια από τα παλια

Τι κάνεις κοριτσάκι μου;!!  Ισχύει.. πάει πολύς καιρός.. αν και εγώ δεν μπορώ να πω ότι χαίρομαι να διαβάζω τις κοπέλες της παρέας τότε, να γράφουν ακόμα σε αυτό το τοπικ και να βρίσκονται ακόμα στην προσπάθεια.. μακάρι να τα λέγαμε υπό άλλες συνθήκες.. να είχε αδειάσει το τοπικ αυτό και να είχαν γεμίσει οι αγκαλιές μας.. αλλά.. ας όψεται..!

Και εγώ ακόμα εδώ όπως βλέπετε κορίτσια μου.. στη προσπάθεια ακόμα.. αφήσαμε ένα χρόνο να περάσει για να ξεκουραστούμε από όλα αυτά και για να αποδεχτούμε τις επιλογές μας.. ξεκινήσαμε με το νέο έτος τότε έκανα ύστερο εξετάσεις βιταμίνες και μπλα μπλα μπλα τα κλασικά, προχωρήσαμε σε διέγερση πάλι όπου δεν πήγε πολύ καλά εκ του αποτελέσματος όπου από τα 10 ωάρια λήψης τα δύο μόνο προχώρησαν σε 3ης μέρας, αποψυξαμε και τα 4 ωάρια που είχαμε κατάψυξη αλλά δεν επέζησε κανένα.. Μεταφέραμε αυτά τα δύο λοιπόν 3ης που είχαμε, έπιασε το ένα όπου σταμάτησε η καρδούλα του 10 μέρες πριν την αυχενική.. 29/2/24 θα είχαμε πητ..

Τεσπα αυτά τα news μας εν συντομία.. ακόμα μαζεύω τα κομμάτια μου.. έκανα μια ngs πρόσφατα και βλέπουμε όταν θα πει ο γιατρός για νέα προσπάθεια..

  • Λουλούδια 1
  • Λυπημένη/-ος 6

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Kiddo είπε:

Καλημέρα, καλό μήνα!! 

Εσύ τι κάνεις;;! Πως είσαι;;!! Διαβάζω φουσκώνεις!!! Ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!! Τι ωραία!!!! Πως είναι το σπορακι σου;; Σε ταλαιπωρεί καθόλου ή είναι ήσυχο το παιδί;! Χαχαχα!! Ένα τελειομηνο πάνω από όλα και ήρεμο υπόλοιπο εγκυμοσύνης να έχεις γλυκιά μου με υγιή μωράκι στην αγκαλιά σου!!! ♥️♥️♥️♥️♥️

Τι κάνεις κοριτσάκι μου;!!  Ισχύει.. πάει πολύς καιρός.. αν και εγώ δεν μπορώ να πω ότι χαίρομαι να διαβάζω τις κοπέλες της παρέας τότε, να γράφουν ακόμα σε αυτό το τοπικ και να βρίσκονται ακόμα στην προσπάθεια.. μακάρι να τα λέγαμε υπό άλλες συνθήκες.. να είχε αδειάσει το τοπικ αυτό και να είχαν γεμίσει οι αγκαλιές μας.. αλλά.. ας όψεται..!

Και εγώ ακόμα εδώ όπως βλέπετε κορίτσια μου.. στη προσπάθεια ακόμα.. αφήσαμε ένα χρόνο να περάσει για να ξεκουραστούμε από όλα αυτά και για να αποδεχτούμε τις επιλογές μας.. ξεκινήσαμε με το νέο έτος τότε έκανα ύστερο εξετάσεις βιταμίνες και μπλα μπλα μπλα τα κλασικά, προχωρήσαμε σε διέγερση πάλι όπου δεν πήγε πολύ καλά εκ του αποτελέσματος όπου από τα 10 ωάρια λήψης τα δύο μόνο προχώρησαν σε 3ης μέρας, αποψυξαμε και τα 4 ωάρια που είχαμε κατάψυξη αλλά δεν επέζησε κανένα.. Μεταφέραμε αυτά τα δύο λοιπόν 3ης που είχαμε, έπιασε το ένα όπου σταμάτησε η καρδούλα του 10 μέρες πριν την αυχενική.. 29/2/24 θα είχαμε πητ..

Τεσπα αυτά τα news μας εν συντομία.. ακόμα μαζεύω τα κομμάτια μου.. έκανα μια ngs πρόσφατα και βλέπουμε όταν θα πει ο γιατρός για νέα προσπάθεια..

Και εμείς το αφήσαμε γενικά και αποφασίσαμε και κάναμε την πρώτη ετ μας και τα κατάφερα αύριο μπαίνω στην 9η εβδομάδα περιμένω την αυχενικη για να δω ότι είναι οκα καλα να ηρεμήσω για να το πω σε όλους.ελπίζω να πετύχει κορίτσι μου 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...