Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , happiness79 είπε:

Βρε @Angot σα να ένιωσα την αύρα σου και μπήκα ύστερα από τόσο καιρό και σε τι ωραίο νέο με έφερες μπροστά!!! @winspert κοριτσάρα μου πόσο πολύ χαίρομαι για σένα!!! Συγκινήθηκα, βούρκωσα και ανατρίχιασα! Αχ μια καρδούλα να πάλλεται, δεν υπάρχει κάτι ομορφότερο!!! Με το καλό το μωράκι σου!! Να πάνε όλα τέλεια, το αξίζεις!!! Φιλάκια! 

αααα κορίτσι ποσό μου έχεις λείψει!  αχ ήθελα να σ πω τα νέα μ !έστειλα και στο κοτοπουλακι κ εκείνη έχει καιρό να μπει! λες να με νιώσει;;;

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Just now, Σποράκι είπε:

Ακριβώς αυτό που είπες δείχνει. Υπάρχει ένα μικρό ποσοστό γυναικών που θέλουν περισσότερες ή λιγότερες μέρες προγεστερονη. Σου δείχνει το παράθυρο εμφύτευσης.

Δηλαδή εγώ πήρα 6 ημέρες προγεστερ.το αποτέλεσμα βγήκε ότι ανοίγει δώδεκα ώρες πριν,αυτό σημαίνει ότι πρέπει να πάρω 5 μέρες προγεστερ;έχω μπερδευτεί σπορακι μου 

11 ώρες πρίν, Angot είπε:

369 κορίτσια 😇 πέμπτη επανάληψη 

Καλούς Διπλασιασμός!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου🙏

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Δηλαδή εγώ πήρα 6 ημέρες προγεστερ.το αποτέλεσμα βγήκε ότι ανοίγει δώδεκα ώρες πριν,αυτό σημαίνει ότι πρέπει να πάρω 5 μέρες προγεστερ;έχω μπερδευτεί σπορακι μου 

Καλούς Διπλασιασμός!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου🙏

ευχαριστώ κορίτσι μμμ να σαι καλα! μακάρι 😇

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

αααα κορίτσι ποσό μου έχεις λείψει!  αχ ήθελα να σ πω τα νέα μ !έστειλα και στο κοτοπουλακι κ εκείνη έχει καιρό να μπει! λες να με νιώσει;;;

Συγχαρητήριααααααα!!!!!!!! Να έχεις μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη καλή μου!!!!!! Μα πόσο πολύ χάρηκα, τι τέλεια νέα!!!!! ❤️❤️❤️

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Angot είπε:

μπράβο διδυμομανα  αντε με το καλό 2 γερά μωράκια ! 

Σ ευχαριστώ!! Επίσης!!! 🥰

1 hour ago, LunaVaskez είπε:

Έχω πολύ αίμα και πονάω πολύ χαμηλα… αυτή τη φορά πονάει σαν περίοδος… νιώθω ότι έχω αποβάλλει και με έχουν πιάσει τα κλάματα 😭 Δεν ξέρω αν έκανε καμία ζημιά και ο παλιό γιατρός που με πίεζε με τον υπέρηχο 

Νιωθω απαίσια… Γιατί ρε γαμωτο 

Και εγώ έτσι νιώθω ακριβώς όπως όταν αδιαθετω. Και επίσης ήμουν σίγουρη ότι έχω αποβάλλει και τελικά όλα καλά..  ελπιζω και σένα να συμβαίνει ακριβώς το ίδιο!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot said:

όσο κλαις και σφίγγεσαι το κανείς χειρότερα! ηρέμησε , ξάπλωσε. και θα δεις που σε λίγο θα περάσουν οι πόνοι  και θα λιγοστέψει το αίμα ! 

Έβγαλα κομμάτια αίματος και είμαι νοσοκομείο 

  • Ευχή 5
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Δηλαδή εγώ πήρα 6 ημέρες προγεστερ.το αποτέλεσμα βγήκε ότι ανοίγει δώδεκα ώρες πριν,αυτό σημαίνει ότι πρέπει να πάρω 5 μέρες προγεστερ;έχω μπερδευτεί σπορακι μου 

Καλούς Διπλασιασμός!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου🙏

Ναι κάπως έτσι, λογικά αντί να ξεκινήσεις βράδυ θα σε ξεκινήσει την επόμενη μέρα το πρωί. Εμένα βγήκε ότι θέλω 24 ώρες παραπάνω. Τώρα πόσο σημασία έχουν όλα αυτά στο τελικό αποτέλεσμα, άγνωστο!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

το στομάχι μου νιώθει άδειο δλδ γουργουρίζει , αλλά δεν ξέρω  πως να το πω μπουχτίζω στην ιδέα!

Κάποιες μέρες νιώθω ακριβώς το ίδιο!

Κάπου διαβασα οτι και να μην φας κάμποσες ώρες το εμβρυάκι δεν μένει νηστικό αλλά ναι μάλλον για το ζάχαρο μας λογικά δεν πρέπει να μενουμε πολλές ώρες νηστικες

Συγχαρητήρια και επίσημα μετά την χοριακη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , marmaki είπε:

Κάποιες μέρες νιώθω ακριβώς το ίδιο!

Κάπου διαβασα οτι και να μην φας κάμποσες ώρες το εμβρυάκι δεν μένει νηστικό αλλά ναι μάλλον για το ζάχαρο μας λογικά δεν πρέπει να μενουμε πολλές ώρες νηστικες

Συγχαρητήρια και επίσημα μετά την χοριακη!!!

τα έμβρυα αυτό που είναι να πάρουν θα το πάρουν από τη μαμά! απλώς μετά θα έχουμε εμείς θέματα με δόντια μαλλιά κλπ!  δεν εχω καμια λιγούρα για τπτ όμως, αυτό που κενέ στην εγκυμοσυνη ότι επιθυμείς πράγματα εμένα δεν!

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια εμενα η ευτυχία και το όνειρο σταμάτησαν. Εκανα υπερηχο σημερα... Δεν ακούσαμε καρδιά...ουτε καν κολπικα... Είμαι συντετριμμένη...ποναω ολοκληρη.... αυτό ηταν...τελειωσε....ποναω πολυ.

Winspert μου, τώρα το είδα... Λυπάμαι πάρα πολύ κορίτσι μου, κουράγιο... 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

Καλησπέρα αγαπημένες συναγωνίστριες. Έχω καιρό να γράψω, αλλά σας διαβάζω κάθε μέρα, αγωνιώ με τις αγωνίες σας και χαίρομαι με τις χαρές σας. 

@MarGe2022 σε σκέφτηκα αρκετές φορές, εύχομαι πραγματικά όλα να βαίνουν καλώς. 

@Angot έχω γελάσει απίστευτα πολύ με τις αναρτήσρις σου, συγχαρητήρια για την εξαιρετική χοριακή και πολλές, πολλές, πολλές ευχές για μια ανέφελη εγκυμοσύνη. 

@winspert δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς για την απώλειά σου. Μείνε δυνατή ❤

Στα δικά μου, μετά από 3 διαδοχικές διεγέρσεις καταφέραμε να μαζέψουμε 6 βλαστοκύστες (ηλικία 42+), οι οποίες έφυγαν για προεμφυτευτικό. Είμαι μουδιασμένη από αγωνία περιμένοντας τα αποτελέσματα. Τρέμω στην ιδέα ότι ίσως να μην επιστρέψει κανένα υγιές εμβρυάκι. Τόσοι μήνες, τόση υπομονή, μπορούν να ακυρωθούν όλα μέσα σε μία στιγμή. Προσπαθώ να παραμένω αισιόδοξη, αλλά είναι πολύ δύσκολο. 

Καλα αποτελέσματα!!!!! Οι διαδοχικές διεγέρσεις είναι σε τρεις συνεχόμενους μήνες;

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Καλα αποτελέσματα!!!!! Οι διαδοχικές διεγέρσεις είναι σε τρεις συνεχόμενους μήνες;

Σε ευχαριστώ πολύ. Όχι, δεν το τόλμησα και δεν θα το επέτρεπε και ο γιατρός μου. Μεσολάβησαν δύο μήνες μεταξύ 1ης και 2ης, και τέσσερις μήνες μεταξύ 2ης και 3ης διέγερσης. Την τρίτη διέγερση θα την έκανα πιο σύντομα, αλλά συνέβησαν διάφορα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...