Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , Σποράκι είπε:

Δεν χάνεις κάτι. Είναι μια εξέταση που άλλοι γιατροί τη δέχονται και άλλοι όχι, εγώ σίγουρα νιώθω πιο ήρεμη από όταν την έκανα.

Στο Γένεσις την έκανες; Χρειάζεται προγραμματισμό ή την κάνεις την μέρα του υπερήχου/ωοληψίας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσια εγώ που είχα αιμα πήγα σήμερα να μου κάνει υπερυχο. Εντωμεταξύ από το άγχος ξυπνάω κάθε νύχτα  κ περνανε 2-3 ώρες μεχρι να ξανακοιμηθώ!!Τελικα όλα καλά, ακούσαμε τις καρδούλες και απο τα 2 εμβρυακια!!! Μου είπε ότι δεν βλέπει κάποια αποκόλληση αλλά αν είναι μικρή δεν φαίνεται. Μου έγραψε 4 μερες αντιβιωση που δεν επιρεαζει τα εμβρυα για να μην δημιουργηθεί κάτι από το αίμα στην μήτρα...

  • Μου αρέσει 7
  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Marlina είπε:

Κοριτσια εγώ που είχα αιμα πήγα σήμερα να μου κάνει υπερυχο. Εντωμεταξύ από το άγχος ξυπνάω κάθε νύχτα  κ περνανε 2-3 ώρες μεχρι να ξανακοιμηθώ!!Τελικα όλα καλά, ακούσαμε τις καρδούλες και απο τα 2 εμβρυακια!!! Μου είπε ότι δεν βλέπει κάποια αποκόλληση αλλά αν είναι μικρή δεν φαίνεται. Μου έγραψε 4 μερες αντιβιωση που δεν επιρεαζει τα εμβρυα για να μην δημιουργηθεί κάτι από το αίμα στην μήτρα...

Μπραβο κορίτσι μου ολα καλα να σου πάνε φαντάζομαι να ηρέμησες τώρα.❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Marlina είπε:

Κοριτσια εγώ που είχα αιμα πήγα σήμερα να μου κάνει υπερυχο. Εντωμεταξύ από το άγχος ξυπνάω κάθε νύχτα  κ περνανε 2-3 ώρες μεχρι να ξανακοιμηθώ!!Τελικα όλα καλά, ακούσαμε τις καρδούλες και απο τα 2 εμβρυακια!!! Μου είπε ότι δεν βλέπει κάποια αποκόλληση αλλά αν είναι μικρή δεν φαίνεται. Μου έγραψε 4 μερες αντιβιωση που δεν επιρεαζει τα εμβρυα για να μην δημιουργηθεί κάτι από το αίμα στην μήτρα...

μπράβο διδυμομανα  αντε με το καλό 2 γερά μωράκια ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, vikoula2023 said:

Εντάξει καλα θα κανεις να πάρεις και δεύτερη γνώμη αν δεν αισθάνεσαι καλα μαζί του.αλλά με τέτοια χοριακη σίγουρα θα είδε εμβρυϊκά στοιχεία.εσυ έχεις ακομα αίμα;ποτε θα πας στον άλλον;

Έχω πολύ αίμα και πονάω πολύ χαμηλα… αυτή τη φορά πονάει σαν περίοδος… νιώθω ότι έχω αποβάλλει και με έχουν πιάσει τα κλάματα 😭 Δεν ξέρω αν έκανε καμία ζημιά και ο παλιό γιατρός που με πίεζε με τον υπέρηχο 

Νιωθω απαίσια… Γιατί ρε γαμωτο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ κορίτσια σήμερα ξεκινησα trofocard , το ζήτησα εγώ επειδή εχω πονάκια κλπ και μ είπε να παίρνω 1 την ημέρα δεν κάνει κακό! πήρα το μεσημέρι και η αλήθεια είναι ότι σήμερα ειμαι καλύτερα από πονάκια. παρόλο που ειχα πιο έντονη δραστηριότητα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Ιουλιέτα είπε:

Στο Γένεσις την έκανες; Χρειάζεται προγραμματισμό ή την κάνεις την μέρα του υπερήχου/ωοληψίας;

Εγώ είχα κάνει μαζί και παράθυρο που ήθελε προγραμματισμό. Μόνο του νομιζω θα είσαι οκ τη μέρα της ωοληψιας.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

Εγώ είχα κάνει μαζί και παράθυρο που ήθελε προγραμματισμό. Μόνο του νομιζω θα είσαι οκ τη μέρα της ωοληψιας.

Thank you thank you 😘

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Έχω πολύ αίμα και πονάω πολύ χαμηλα… αυτή τη φορά πονάει σαν περίοδος… νιώθω ότι έχω αποβάλλει και με έχουν πιάσει τα κλάματα 😭 Δεν ξέρω αν έκανε καμία ζημιά και ο παλιό γιατρός που με πίεζε με τον υπέρηχο 

Νιωθω απαίσια… Γιατί ρε γαμωτο 

όσο κλαις και σφίγγεσαι το κανείς χειρότερα! ηρέμησε , ξάπλωσε. και θα δεις που σε λίγο θα περάσουν οι πόνοι  και θα λιγοστέψει το αίμα ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Έχω πολύ αίμα και πονάω πολύ χαμηλα… αυτή τη φορά πονάει σαν περίοδος… νιώθω ότι έχω αποβάλλει και με έχουν πιάσει τα κλάματα 😭 Δεν ξέρω αν έκανε καμία ζημιά και ο παλιό γιατρός που με πίεζε με τον υπέρηχο 

Νιωθω απαίσια… Γιατί ρε γαμωτο 

Σε παρακαλώ πολύ μην προδικάζεις την κατάσταση και δεν φταις σε τιποτα. Κάτσε ξεκουράσου .πόσες φορές έχουμε διαβάσει ιστορίες κοριτσιών με πολύ αίμα κι ολα πηγαν καλα;και να μιλήσεις πάλι με τον γιατρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Έχω πολύ αίμα και πονάω πολύ χαμηλα… αυτή τη φορά πονάει σαν περίοδος… νιώθω ότι έχω αποβάλλει και με έχουν πιάσει τα κλάματα 😭 Δεν ξέρω αν έκανε καμία ζημιά και ο παλιό γιατρός που με πίεζε με τον υπέρηχο 

Νιωθω απαίσια… Γιατί ρε γαμωτο 

Δεν μπορεί να γίνει ζημιά με τον υπέρηχο δεν υπάρχει περίπτωση να αποβάλλεις από κάποιο τέτοιο λόγο. Ο μόνος λόγος που μπορείς να αποβάλλεις τώρα είναι οι χρωμοσωμικες ανωμαλίες . Οπότε ηρέμησε Κ αν σε κάνει να νιώσεις καλητερα αύριο το πρωί πήγαινε σε ένα μαιευτήριο να κάνεις ένα υπέρηχο δεν χρειάζετε ραντεβού απλά πας στους υπερήχους . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Σποράκι είπε:

Εγώ είχα κάνει μαζί και παράθυρο που ήθελε προγραμματισμό. Μόνο του νομιζω θα είσαι οκ τη μέρα της ωοληψιας.

Έχεις κάνει παράθυρο ,ερα τεστ; Στην ουσία τι μας δείχνει, πόσες μέρες πρέπει να πάρουμε προγεστερόνη;έχω μπερδευτεί λιγο

Έχει κάνει κάποια κοπέλα ερα τεστ να μου δώσει τα φώτα της;;

πρίν από 7 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Έχεις κάνει παράθυρο ,ερα τεστ; Στην ουσία τι μας δείχνει, πόσες μέρες πρέπει να πάρουμε προγεστερόνη;έχω μπερδευτεί λιγο

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 27/10/2023 at 2:58 ΜΜ, Angot είπε:

ήμασταν μαζί στο προηγούμενο φόρουμ! θυμαμαι! εύχομαι να έχεις μια όμορφη εγκυμοσυνη και το καλοκαίρι να έχεις το μωράκι σ αγκαλιά ! να έχουμε όλες τα μωράκια μας αγκαλια! ! πολλά λεφτά αλλά κυρίως πληρώνουμε ακριβά τη ψυχολογία! και τη δίκη μας και του άντρα μας! νιώθουμε κατά κάποιο τρόπο υπεύθυνες που δεν τα καταφέρνουμε! θα ξαναπώ αυτό που έλεγα και τότε! μανούλες θα γίνουμε απλώς δεν γνωρίζουμε ποτέ! επισης μου λείπει η @happiness79 ! που είσαι κορίτσι να σου πούμε τον καημό μας !

Βρε @Angot σα να ένιωσα την αύρα σου και μπήκα ύστερα από τόσο καιρό και σε τι ωραίο νέο με έφερες μπροστά!!! @winspert κοριτσάρα μου πόσο πολύ χαίρομαι για σένα!!! Συγκινήθηκα, βούρκωσα και ανατρίχιασα! Αχ μια καρδούλα να πάλλεται, δεν υπάρχει κάτι ομορφότερο!!! Με το καλό το μωράκι σου!! Να πάνε όλα τέλεια, το αξίζεις!!! Φιλάκια! 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια εμενα η ευτυχία και το όνειρο σταμάτησαν. Εκανα υπερηχο σημερα... Δεν ακούσαμε καρδιά...ουτε καν κολπικα... Είμαι συντετριμμένη...ποναω ολοκληρη.... αυτό ηταν...τελειωσε....ποναω πολυ.

Λυπάμαι πολυ...Κουράγιο και δύναμη εύχομαι ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Έχεις κάνει παράθυρο ,ερα τεστ; Στην ουσία τι μας δείχνει, πόσες μέρες πρέπει να πάρουμε προγεστερόνη;έχω μπερδευτεί λιγο

Έχει κάνει κάποια κοπέλα ερα τεστ να μου δώσει τα φώτα της;;

 

Ακριβώς αυτό που είπες δείχνει. Υπάρχει ένα μικρό ποσοστό γυναικών που θέλουν περισσότερες ή λιγότερες μέρες προγεστερονη. Σου δείχνει το παράθυρο εμφύτευσης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...