Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

1 hour ago, Σποράκι είπε:

Γίνεται συνήθως μετά από αποτυχημένες ετ. Το κοστος είναι περίπου 4-5 (*100)

Οι κολπίτιδες ουρολοιμώξεις κλπ είναι ένδειξη προβλήματος και στο ενδομήτριο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 7 λεπτά , Ιουλιέτα είπε:

Οι κολπίτιδες ουρολοιμώξεις κλπ είναι ένδειξη προβλήματος και στο ενδομήτριο;

Θα σου πω ότι εγώ έχω ταλαιπωρηθεί παρά πολλά χρόνια με κυστιτιδες και τύπου ουρολοιμώξεις (είχα όλα τα συμπτώματα αλλά οι εξετάσεις καθαρές) το μικρόβιωμα βγήκε πεντακάθαρο (100% γακακτοβακιλλοι). Πίστευα ότι θα είχα σίγουρα θέμα γιατί έτσι διάβαζα αλλά ευτυχώς ήμουν οκ!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot said:

κορίτσια να ρωτησω εσείς που είστε έγκυος έχετε ανορεξίες ; ενώ πριν μέρες ειχα όρεξη φουλ για φαγητό, τώρα  κανα 2-3 μερεσ τρωω με το ζόρι επειδή πρέπει ! δλδ τρωω 1 πιάτο φαγητό οοοολη μέρα με το ζόρι , μια μερίδα τυρί φετα  και μια φέτα με μαρμελάδα !

Και εγώ το ίδιο παθαίνω, που μέχρι και λίγο καιρό πριν απλά όλη την ώρα πεινούσα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Σποράκι είπε:

Θα σου πω ότι εγώ έχω ταλαιπωρηθεί παρά πολλά χρόνια με κυστιτιδες και τύπου ουρολοιμώξεις (είχα όλα τα συμπτώματα αλλά οι εξετάσεις καθαρές) το μικρόβιωμα βγήκε πεντακάθαρο (100% γακακτοβακιλλοι). Πίστευα ότι θα είχα σίγουρα θέμα γιατί έτσι διάβαζα αλλά ευτυχώς ήμουν οκ!

Ευχαριστώ, με ανακουφίσες! Παρόλα αυτά εξακολουθώ να θέλω να την κάνω προληπτικά 😅

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

25 minutes ago, vikoula2023 said:

Πηγές στο γιατρο;

Yes, πήγα στον γυναικολόγο για υπέρηχο, 5η βδομάδα κύησης (too soon), και μου λέει ο γιατρός βλέπουμε σάκο αλλά δεν βλέπουμε έμβρυο, και του λέω «αρα υπάρχει πρόβλημα γιατί είμαι 5η εβδομάδα και χθες η χοριακη ήταν 4000» και μου λέει περίμενε περίμενε, βλέπουμε εμβρυϊκά στοιχεια τελικα αλλά είναι νωρίς ακόμη… 😑 

Βλεπετε κάποια αποκόλληση του λέω; όχι μου λέει, και γιατί έχω αίμα; Ε συμβαίνει μου λέει…

Μόλις κάλεσα άλλο γιατρό για να κάνουμε και άλλο υπέρηχο γιατί άκρη δεν έβγαλα 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Yes, πήγα στον γυναικολόγο για υπέρηχο, 5η βδομάδα κύησης (too soon), και μου λέει ο γιατρός βλέπουμε σάκο αλλά δεν βλέπουμε έμβρυο, και του λέω «αρα υπάρχει πρόβλημα γιατί είμαι 5η εβδομάδα και χθες η χοριακη ήταν 4000» και μου λέει περίμενε περίμενε, βλέπουμε εμβρυϊκά στοιχεια τελικα αλλά είναι νωρίς ακόμη… 😑 

Βλεπετε κάποια αποκόλληση του λέω; όχι μου λέει, και γιατί έχω αίμα; Ε συμβαίνει μου λέει…

Μόλις κάλεσα άλλο γιατρό για να κάνουμε και άλλο υπέρηχο γιατί άκρη δεν έβγαλα 

Εντάξει καλα θα κανεις να πάρεις και δεύτερη γνώμη αν δεν αισθάνεσαι καλα μαζί του.αλλά με τέτοια χοριακη σίγουρα θα είδε εμβρυϊκά στοιχεία.εσυ έχεις ακομα αίμα;ποτε θα πας στον άλλον;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Yes, πήγα στον γυναικολόγο για υπέρηχο, 5η βδομάδα κύησης (too soon), και μου λέει ο γιατρός βλέπουμε σάκο αλλά δεν βλέπουμε έμβρυο, και του λέω «αρα υπάρχει πρόβλημα γιατί είμαι 5η εβδομάδα και χθες η χοριακη ήταν 4000» και μου λέει περίμενε περίμενε, βλέπουμε εμβρυϊκά στοιχεια τελικα αλλά είναι νωρίς ακόμη… 😑 

Βλεπετε κάποια αποκόλληση του λέω; όχι μου λέει, και γιατί έχω αίμα; Ε συμβαίνει μου λέει…

Μόλις κάλεσα άλλο γιατρό για να κάνουμε και άλλο υπέρηχο γιατί άκρη δεν έβγαλα 

Είναι πολύ νωρίς κορίτσι μου δεν πρόκειται να σου πει τίποτα παραπάνω κανένας γιατρός . Είναι πολύ χαμηλή ακόμα η χοριακη σου. Κ αποκόλληση τόσο νωρίς δεν φαίνετε γιατί η μήτρα συνεχώς μεγαλώνει Κ σπάνε αγγεία . Κάνε υπομονή αφού περνεις έτσι Κ αλλιώς τόση προγεστερόνη είναι αδύνατο να συμβεί κάτι από αποκόλληση εάν ξεκουράζεσε . Υπομονή θέλει μέχρι να δεις αν θα σχηματιστεί έμβρυο 

Με αυτή την χοριακη το μόνο που μπορεί να σου πει ο γιατρός είναι αν είναι ενδομητρίου ο σάκος ή όχι Κ αν βλέπει σάκο . Είναι πολύ νωρίς ακόμα . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

Είναι πολύ νωρίς κορίτσι μου δεν πρόκειται να σου πει τίποτα παραπάνω κανένας γιατρός . Είναι πολύ χαμηλή ακόμα η χοριακη σου. Κ αποκόλληση τόσο νωρίς δεν φαίνετε γιατί η μήτρα συνεχώς μεγαλώνει Κ σπάνε αγγεία . Κάνε υπομονή αφού περνεις έτσι Κ αλλιώς τόση προγεστερόνη είναι αδύνατο να συμβεί κάτι από αποκόλληση εάν ξεκουράζεσε . Υπομονή θέλει μέχρι να δεις αν θα σχηματιστεί έμβρυο 

Με αυτή την χοριακη το μόνο που μπορεί να σου πει ο γιατρός είναι αν είναι ενδομητρίου ο σάκος ή όχι Κ αν βλέπει σάκο . Είναι πολύ νωρίς ακόμα . 

Εννοείς δηλαδή ακομα και αν ο γιατρός στον υπερηχο ας πούμε δει αίμα κάπου δεν μπορεί να ξερει αν είναι αποκόλληση ;εγώ νόμιζα ότι μπορούσαν να δουν

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Ιουλιέτα είπε:

Ευχαριστώ, με ανακουφίσες! Παρόλα αυτά εξακολουθώ να θέλω να την κάνω προληπτικά 😅

Δεν χάνεις κάτι. Είναι μια εξέταση που άλλοι γιατροί τη δέχονται και άλλοι όχι, εγώ σίγουρα νιώθω πιο ήρεμη από όταν την έκανα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 minutes ago, vikoula2023 said:

Εννοείς δηλαδή ακομα και αν ο γιατρός στον υπερηχο ας πούμε δει αίμα κάπου δεν μπορεί να ξερει αν είναι αποκόλληση ;εγώ νόμιζα ότι μπορούσαν να δουν

Και ξαφνικά έβγαλα φουλ αίμα! Αυτός μου είπε δεν χρειάζεται να μην σκύβω και δεν πρότεινε ακινησία 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Εννοείς δηλαδή ακομα και αν ο γιατρός στον υπερηχο ας πούμε δει αίμα κάπου δεν μπορεί να ξερει αν είναι αποκόλληση ;εγώ νόμιζα ότι μπορούσαν να δουν

Είναι πολύ νωρίς οπότε Κ στον υπέρηχο δεν φαίνονται ξεκάθαρα . Αν δηλαδή είναι κάτι μεγάλο θα το δει αν έχει σπάσει ένα αγγειακι που να το δει τώρα είναι όλα πολύ μικρά . 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LunaVaskez είπε:

Και εγώ το ίδιο παθαίνω, που μέχρι και λίγο καιρό πριν απλά όλη την ώρα πεινούσα!

έχεις αναγούλες;  αααα τώρα είδα πηγές γιατρό ε νωρίς είναι θαρρώ ! τι σκέφτεσαι; επισης δε συμφωνώ με το να σκύβεις κλπ, το αιμα θέλει προσοχή για οποιονδήποτε λόγο και να συμβαίνει !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , LunaVaskez είπε:

Και ξαφνικά έβγαλα φουλ αίμα! Αυτός μου είπε δεν χρειάζεται να μην σκύβω και δεν πρότεινε ακινησία 

Καλα κοριτσάκι μου άσε τι λέει εσυ μην κουράζεσαι και μην σηκώνεις βαριά πράγματα μέχρι να σταματήσει η αιμορραγία.έχεις και πόνο;

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

Είναι πολύ νωρίς οπότε Κ στον υπέρηχο δεν φαίνονται ξεκάθαρα . Αν δηλαδή είναι κάτι μεγάλο θα το δει αν έχει σπάσει ένα αγγειακι που να το δει τώρα είναι όλα πολύ μικρά . 

Α κατάλαβα σε ευχαριστω 😊

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Και ξαφνικά έβγαλα φουλ αίμα! Αυτός μου είπε δεν χρειάζεται να μην σκύβω και δεν πρότεινε ακινησία 

Εντάξει ακινησια εννοεί να μην είσαι συνέχεια ξαπλωμένη αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα πάρεις τους δρόμους να περπατάς ούτε ότι θα ξεκινήσεις τις δουλειές στο σπίτι. Είναι πολύ νωρίς η τελείως ακινησία δεν προσφέρει τίποτα . Θέλει ξεκούραση βέβαια όχι δουλεια όχι βάρη όχι βόλτες . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...