Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 45 λεπτά , Soho24 είπε:

Καλησπέρα αγαπημένες συναγωνίστριες. Έχω καιρό να γράψω, αλλά σας διαβάζω κάθε μέρα, αγωνιώ με τις αγωνίες σας και χαίρομαι με τις χαρές σας. 

@MarGe2022 σε σκέφτηκα αρκετές φορές, εύχομαι πραγματικά όλα να βαίνουν καλώς. 

@Angot έχω γελάσει απίστευτα πολύ με τις αναρτήσρις σου, συγχαρητήρια για την εξαιρετική χοριακή και πολλές, πολλές, πολλές ευχές για μια ανέφελη εγκυμοσύνη. 

@winspert δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς για την απώλειά σου. Μείνε δυνατή ❤

Στα δικά μου, μετά από 3 διαδοχικές διεγέρσεις καταφέραμε να μαζέψουμε 6 βλαστοκύστες (ηλικία 42+), οι οποίες έφυγαν για προεμφυτευτικό. Είμαι μουδιασμένη από αγωνία περιμένοντας τα αποτελέσματα. Τρέμω στην ιδέα ότι ίσως να μην επιστρέψει κανένα υγιές εμβρυάκι. Τόσοι μήνες, τόση υπομονή, μπορούν να ακυρωθούν όλα μέσα σε μία στιγμή. Προσπαθώ να παραμένω αισιόδοξη, αλλά είναι πολύ δύσκολο. 

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι, το περάσαμε και εμείς πέρυσι, ακριβώς ίδια εποχή και ξέρω πόσο στρεσογονα είναι η αναμονή. Και εγω στα 42 αλλά και με σοβαρό πρόβλημα στο σπέρμα, στείλαμε 6 για έλεγχο και η μία γερή θα γινει σε λίγες μέρες το μωράκι μας!

Απο τις υπόλοιπες οι 3 είχαν χρωμοσωμικες και για τις 2 δε βγήκε αποτέλεσμα, πιθανόν λόγω μη επαρκούς δειγματος βιοψιας. Πάντως στατιστικά θα έχετε τουλάχιστον μια υγιή και οι εμβρυομεταφορες μετά από προεμφυτευτικο έχουν πολυ μεγαλύτερα ποσοστά επιτυχίας εγκυμοσύνης.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια καλησπέρα. Τις προάλλες είχα κάνει μικροβιωμα ενδομητρίου και σήμερα βγήκε το αποτέλεσμα πως οι γάλακτοβακιλλοι είναι 37% και μου έγραψε 7 μέρες αντιβίωση. Έχω στεναχωρηθεί γιατί προφανώς τον επόμενο μήνα δεν θα προχωρήσω σε ετ και δε ξέρω αν θα λυθεί κιόλας το θέμα. Έχετε παρόμοιες εμπειριες; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Τις προάλλες είχα κάνει μικροβιωμα ενδομητρίου και σήμερα βγήκε το αποτέλεσμα πως οι γάλακτοβακιλλοι είναι 37% και μου έγραψε 7 μέρες αντιβίωση. Έχω στεναχωρηθεί γιατί προφανώς τον επόμενο μήνα δεν θα προχωρήσω σε ετ και δε ξέρω αν θα λυθεί κιόλας το θέμα. Έχετε παρόμοιες εμπειριες; 

Καλησπέρα! Δεν έχω εμπειρία αλλά θα ήθελα να σε ρωτήσω (κι όσες κοπέλες ξέρουν και απαντήσουν) αν γίνεται προληπτικά αυτή η εξέταση και πόσο στοιχίζει. Επίσης αν σχετίζεται αυτό το αποτέλεσμα με κολπίτιδες μύκητες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ιουλιέτα είπε:

Καλησπέρα! Δεν έχω εμπειρία αλλά θα ήθελα να σε ρωτήσω (κι όσες κοπέλες ξέρουν και απαντήσουν) αν γίνεται προληπτικά αυτή η εξέταση και πόσο στοιχίζει. Επίσης αν σχετίζεται αυτό το αποτέλεσμα με κολπίτιδες μύκητες κλπ.

Εγω την έκανα προληπτικά πριν την ετ δεν είχα κάποιο θέμα ποτε με κολπίτιδα, μυκητιάσεις κτλ. Εγω την έκανα ταυτόχρονα με υστεροσκοπηση όποτε το ακριβές κόστος δεν ξέρω να στο πω.. Έχω όμως στεναχωρηθεί πολύ ακόμα μια αναβολή στην ετ 😢

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

Εγω την έκανα προληπτικά πριν την ετ δεν είχα κάποιο θέμα ποτε με κολπίτιδα, μυκητιάσεις κτλ. Εγω την έκανα ταυτόχρονα με υστεροσκοπηση όποτε το ακριβές κόστος δεν ξέρω να στο πω.. Έχω όμως στεναχωρηθεί πολύ ακόμα μια αναβολή στην ετ 😢

Έχω διαβάσει άπειρες κοπέλες εδώ που συζητάνε αυτό το πρόβλημα, είναι πολύ κοινό καθώς φαίνεται.

Εγώ πήρα τα αποτελέσματα του τεστ παπ σήμερα και μου είπαν να κάνω καλλιέργεια κολπικού υγρού γιατί φαίνεται να έχω κολπίτιδα/μύκητες. 

Φοβάμαι ότι κι εγώ αν κάνω την εξέταση που λες θα έχω θέμα και σκοπεύω να την κάνω πριν φτάσω στην εμβρυομεταφορά, γι'αυτό ρωτάω τιμή.

Πιστεύω ότι λύνεται και μάλλον κάνουν καλό αυτά τα πανάκριβα προβιοτικά που έλεγε και η @Angot.

Για κάθε βήμα έχουμε δέκα αγωνίες. Υπομονή! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Ιουλιέτα είπε:

Έχω διαβάσει άπειρες κοπέλες εδώ που συζητάνε αυτό το πρόβλημα, είναι πολύ κοινό καθώς φαίνεται.

Εγώ πήρα τα αποτελέσματα του τεστ παπ σήμερα και μου είπαν να κάνω καλλιέργεια κολπικού υγρού γιατί φαίνεται να έχω κολπίτιδα/μύκητες. 

Φοβάμαι ότι κι εγώ αν κάνω την εξέταση που λες θα έχω θέμα και σκοπεύω να την κάνω πριν φτάσω στην εμβρυομεταφορά, γι'αυτό ρωτάω τιμή.

Πιστεύω ότι λύνεται και μάλλον κάνουν καλό αυτά τα πανάκριβα προβιοτικά που έλεγε και η @Angot.

Για κάθε βήμα έχουμε δέκα αγωνίες. Υπομονή! 

Εμένα μου έδωσε κολπικά προβιοτικά. Ελπίζω να έχουν αποτέλεσμα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fay_ είπε:

Εμένα μου έδωσε κολπικά προβιοτικά. Ελπίζω να έχουν αποτέλεσμα..

Θα έχουν, δε μπορεί. Σου λέω και πάλι, υπομονή! Θα έρθει η ώρα που θα συγκλίνουν όλοι οι παράγοντες και θα τα καταφέρουμε, που θα πάει!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ιουλιέτα είπε:

Καλησπέρα! Δεν έχω εμπειρία αλλά θα ήθελα να σε ρωτήσω (κι όσες κοπέλες ξέρουν και απαντήσουν) αν γίνεται προληπτικά αυτή η εξέταση και πόσο στοιχίζει. Επίσης αν σχετίζεται αυτό το αποτέλεσμα με κολπίτιδες μύκητες κλπ.

Γίνεται συνήθως μετά από αποτυχημένες ετ. Το κοστος είναι περίπου 4-5 (*100)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fay_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Τις προάλλες είχα κάνει μικροβιωμα ενδομητρίου και σήμερα βγήκε το αποτέλεσμα πως οι γάλακτοβακιλλοι είναι 37% και μου έγραψε 7 μέρες αντιβίωση. Έχω στεναχωρηθεί γιατί προφανώς τον επόμενο μήνα δεν θα προχωρήσω σε ετ και δε ξέρω αν θα λυθεί κιόλας το θέμα. Έχετε παρόμοιες εμπειριες; 

Καλησπέρα κορίτσι!

Την έκανα και εγώ την εξέταση μικροβιωμα τον Αύγουστο και έδειξε μόλις 1% γαλακτοβακυλλους και αρκετά μικρόβια.

Πήρα ένα μήνα αντιβίωση και φουλ προβιοτικα 2+ μήνες (intimeo, vivomixx,eva υπόθετα και lactolevure) συν κεφίρ 

Μεθαύριο έχω επανάληψη το μικροβιωμα να δω πως πήγε.

@Ιουλιέτα270€ μου στοίχισε εμένα ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια να ρωτησω εσείς που είστε έγκυος έχετε ανορεξίες ; ενώ πριν μέρες ειχα όρεξη φουλ για φαγητό, τώρα  κανα 2-3 μερεσ τρωω με το ζόρι επειδή πρέπει ! δλδ τρωω 1 πιάτο φαγητό οοοολη μέρα με το ζόρι , μια μερίδα τυρί φετα  και μια φέτα με μαρμελάδα !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Fay_ είπε:

Εγω την έκανα προληπτικά πριν την ετ δεν είχα κάποιο θέμα ποτε με κολπίτιδα, μυκητιάσεις κτλ. Εγω την έκανα ταυτόχρονα με υστεροσκοπηση όποτε το ακριβές κόστος δεν ξέρω να στο πω.. Έχω όμως στεναχωρηθεί πολύ ακόμα μια αναβολή στην ετ 😢

Κι εγώ το έκανα, 130 ευρώ βέβαια μου στοίχισε, δεν ξέρω γιατί. Είχα σχεδόν 12% γαλακτοβακιλλους, πήρα αντιβίωση προβιοτικα κι ανέβηκε μόλις 22% κάπου εκεί. Συνέχισα προβιοτικα κι έκανα μεταφορά χωρίς επανάληψη της εξέτασης και πετυχε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Neverstop Ευχαριστώ πολύ, μακάρι να επιστρέψουν 1-2 υγιείς. Το εύχομαι!

@vikoula2023 Ευχαριστώ! Σε τρεις εβδομάδες τα αποτελέσματα, ίσως και λίγο παραπάνω. Συγχαρητηρια για την εγκυμοσύνη σου ❤

@Marlina Ωωωωω, 8 στις 9 είναι τρομερό νούμερο. Λογικά είσαι πολύ νεότερή μου. Σε ευχαριστώ πολύ για την αισιοδοξία. 

@Angot Μακάρι τα καημένα μου να είναι γερά και να επιστρέψουν σε εμάς να τα φωλιάσουμε 🥲

@Nels Αχ, πόσο μαγικό που περιμένετε το μωράκι σας! 1000+1 ευχές για εσάς. Ίδια εποχή ε? Θα το εκλάβω σαν καλό σημάδι! 

  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια να ρωτησω εσείς που είστε έγκυος έχετε ανορεξίες ; ενώ πριν μέρες ειχα όρεξη φουλ για φαγητό, τώρα  κανα 2-3 μερεσ τρωω με το ζόρι επειδή πρέπει ! δλδ τρωω 1 πιάτο φαγητό οοοολη μέρα με το ζόρι , μια μερίδα τυρί φετα  και μια φέτα με μαρμελάδα !

Συμβαίνει Κ αυτό ναι ! Εντάξει τρωγε συχνά Κ μικρά γεύματα δεν βοηθάει Κ στο ζάχαρο ένα πιάτο φαγητό όλη μέρα . 

Τρωγε μερικές μπουκιες κάθε μία ώρα ίσα ίσα να υπάρχει κάτι στο στόμαχι μην μένεις όλη μέρα άδειο στομάχι Κ ξαφνικά φαγητό με το ζόρι . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Soho24 είπε:

@Neverstop Ευχαριστώ πολύ, μακάρι να επιστρέψουν 1-2 υγιείς. Το εύχομαι!

@vikoula2023 Ευχαριστώ! Σε τρεις εβδομάδες τα αποτελέσματα, ίσως και λίγο παραπάνω. Συγχαρητηρια για την εγκυμοσύνη σου ❤

@Marlina Ωωωωω, 8 στις 9 είναι τρομερό νούμερο. Λογικά είσαι πολύ νεότερή μου. Σε ευχαριστώ πολύ για την αισιοδοξία. 

@Angot Μακάρι τα καημένα μου να είναι γερά και να επιστρέψουν σε εμάς να τα φωλιάσουμε 🥲

@Nels Αχ, πόσο μαγικό που περιμένετε το μωράκι σας! 1000+1 ευχές για εσάς. Ίδια εποχή ε? Θα το εκλάβω σαν καλό σημάδι! 

Σε ευχαριστω πολύ 😘

πρίν από 18 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια να ρωτησω εσείς που είστε έγκυος έχετε ανορεξίες ; ενώ πριν μέρες ειχα όρεξη φουλ για φαγητό, τώρα  κανα 2-3 μερεσ τρωω με το ζόρι επειδή πρέπει ! δλδ τρωω 1 πιάτο φαγητό οοοολη μέρα με το ζόρι , μια μερίδα τυρί φετα  και μια φέτα με μαρμελάδα !

Δεν είναι στάνταρ αυτό μπορεί κάποιες μέρες να έχεις όρεξη άλλες όχι δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης τώρα σε αυτο.το θέμα είναι ουι δεν κάνει να μένεις νηστική για βρες πρέπει να τρως μικρά γεύματα όσο μπορεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...