Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , winspert είπε:

Κορίτσια εμενα η ευτυχία και το όνειρο σταμάτησαν. Εκανα υπερηχο σημερα... Δεν ακούσαμε καρδιά...ουτε καν κολπικα... Είμαι συντετριμμένη...ποναω ολοκληρη.... αυτό ηταν...τελειωσε....ποναω πολυ.

Πραγματικά οτι και να σου πούμε δεν θα νιώσεις καλύτερα. Πόσο λυπάμαι, πόση δύναμη και πόσο κουράγιο να σου δώσουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 11 λεπτά , Ele@n είπε:

Είμαι στη δουλειά και μπαίνω να δω!!!!

Αλήθεια τώρα; όχι ρε συ...δεν δίνει λίγο ακόμα περιθωριο; όχι απλά πονάει, το λιγότερο κομμάτια γίνεσαι... 

 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , winspert είπε:

Κορίτσια εμενα η ευτυχία και το όνειρο σταμάτησαν. Εκανα υπερηχο σημερα... Δεν ακούσαμε καρδιά...ουτε καν κολπικα... Είμαι συντετριμμένη...ποναω ολοκληρη.... αυτό ηταν...τελειωσε....ποναω πολυ.

μου μαύρισε η χαρά ρε κορίτσι μ! ότι και να πω είναι λίγο! πραγματικά λυπάμαι , δε ξέρω πως αλλά βρες κουραγιο να συνεχίσεις ! 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, winspert said:

Κορίτσια εμενα η ευτυχία και το όνειρο σταμάτησαν. Εκανα υπερηχο σημερα... Δεν ακούσαμε καρδιά...ουτε καν κολπικα... Είμαι συντετριμμένη...ποναω ολοκληρη.... αυτό ηταν...τελειωσε....ποναω πολυ.

Πολύ στεναχωρήθηκα αγαπημένη μου. Δεν έχω λόγια να σου συμπαρασταθω… Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά και εύχομαι ο Θεός να σου δώσει δύναμη να συνεχίσεις τις προσπάθειες ❤️ Σε σκεφτόμαστε όλες μας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Psaxnwfos είπε:

Αχχχ μη με ξεσηκώνετε!!! Ψήνομαι μετά από εσένα βασικά αλλά φοβάμαι την ήττα γμτ…. Επίσης εάν κάνω το απόγευμα θα φανεί η θέλει πρωι μόνο ; Θα γυρησω σπίτι 18:30 λόγω γραφείου … 

εσυ που ξέρεις από τεστ ποιο να πάρω ;; Αχαχχα

Ναι έχω βάλει 2 βλαστοκυστες και περιμένω το Σάββατο 14η μέρα για χοριακη! Λες;;; Πω πω φοβάμαι κ αγχώνομαι … βέβαια πήρα θάρρος με τα αποτελέσματα της @Angot !! 

Να μην ανχωνεσε ότι είναι να έχει γίνει τώρα έχει γίνει. Μπορείς να κάνεις τεστ αρκεί να μην πάρεις ένα μόνο Κ μπερδευτεις πάρε δύο -τρια να κάνεις . Δεν χρειάζετε πρωινά ούρα αρκεί να μην έχεις κατουρήσει για 3 ώρες Κ να μην έχεις πιει πολύ νερό Κ θα δείξει 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2023 at 10:37 ΜΜ, Nephele78 είπε:

Πριν την εξωσματικη καλο ειναι να γινονται οι εξης εξετασεις 

Για τον αντρα

1)HIV/HCV κλπ Εξεταση αιματος(4 αφροδισια ειναι χρειάζονται ηια το πρωτοκολο ) 

2)Καρυοτυπος ζευγους 

3)Σπερμοδιαγραμμα μετα απο 2-3 μερες αποχης

4)Καλλιεργεια σπερματος 2-3 αποχη

5)DF1,Dna Fragmentation Fudez κατακερματισμος σπερματος(3 μερες αποχης)

για γυναικα

1)ορμονολογικες 3η μερα κυκλου αμη,fsh,Lh,ε2 ,προγεστερονη,προλακτικη κλπ 

2)καρυοτυπος ζευγους 

3) κυστικη ινωση (κανει μονο η γυναικα κ αν εχει ,τοτε πρεπει να κανει κ ο αντρας ή το αντίστροφο .

4)σαλπιγγογραφια

5)πακετο θυροειδή tsh,ft3 κλπ και υπερηχος θυροειδη.καμπυλη ινσουλινης /σακχαρου

6)αν εχεις πολυποδες κανεις υστεροσκοπηση οπωσδηποτε για να φυγουν αλλιως δεν προχωρας με τιποτα γιατί εμποδιζει τη συλληψη 

7)μαστογραφια ή υπερηχο(αναλογα ηλικια)

8)γενικη αιματος,ομαδα αιματος ,ca 125,crp,βιταμινη D ,b12 ,φυλικο οξυ,φεριτινη σίδηρο, ομοκυστεινη 

9) θρομβοφιλια επικτητη και κληρονομικη για να δει ο αιματολογος τι αγωγη θα δωσει στη γυναικα μετα την εμβρυομεταφορα απο αντιπηκτικες ή σαλοσπιρ πχ ..αυτο δεν το θελπυν ολοι  απαραιτητα γιατί δινουν αντιπηκτικες προληπτικα αλλα εχουμε δει κ περιπτωσεις που δεν χρειαζετια καποια αντιπηκτικη κ παιρνει χωρις λογο κ σε σπανια περιπτωςη κανει κ κακο .

 

Καλησπέρα σας.απο τόν Αυγούστο η CRP  μου είναι ανεβασμένη κ με εμποδίζει από ότι λέει ο γιατρός μου στην εμβρυομεταφορα.εκανα εξαγωγή φρονιμίτη αλλά τίποτα.τι άλλο μπορεί να συμβαίνει άραγε κ τι εξετάσεις πρέπει να κάνω για να δώ γτ είναι ανεβασμένη 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια εμενα η ευτυχία και το όνειρο σταμάτησαν. Εκανα υπερηχο σημερα... Δεν ακούσαμε καρδιά...ουτε καν κολπικα... Είμαι συντετριμμένη...ποναω ολοκληρη.... αυτό ηταν...τελειωσε....ποναω πολυ.

Λυπάμαι πολύ! Δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια εμενα η ευτυχία και το όνειρο σταμάτησαν. Εκανα υπερηχο σημερα... Δεν ακούσαμε καρδιά...ουτε καν κολπικα... Είμαι συντετριμμένη...ποναω ολοκληρη.... αυτό ηταν...τελειωσε....ποναω πολυ.

Λυπαμαι παρά πολύ , έχω βιώσει ακριβώς το ίδιο και πονάει πολύ 

σφιχτη αγκαλιά το παιδάκι σου να πάρεις κουράγιο 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια εμενα η ευτυχία και το όνειρο σταμάτησαν. Εκανα υπερηχο σημερα... Δεν ακούσαμε καρδιά...ουτε καν κολπικα... Είμαι συντετριμμένη...ποναω ολοκληρη.... αυτό ηταν...τελειωσε....ποναω πολυ.

κουραγιο βρε κοριτσι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα αγαπημένες συναγωνίστριες. Έχω καιρό να γράψω, αλλά σας διαβάζω κάθε μέρα, αγωνιώ με τις αγωνίες σας και χαίρομαι με τις χαρές σας. 

@MarGe2022 σε σκέφτηκα αρκετές φορές, εύχομαι πραγματικά όλα να βαίνουν καλώς. 

@Angot έχω γελάσει απίστευτα πολύ με τις αναρτήσρις σου, συγχαρητήρια για την εξαιρετική χοριακή και πολλές, πολλές, πολλές ευχές για μια ανέφελη εγκυμοσύνη. 

@winspert δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς για την απώλειά σου. Μείνε δυνατή ❤

Στα δικά μου, μετά από 3 διαδοχικές διεγέρσεις καταφέραμε να μαζέψουμε 6 βλαστοκύστες (ηλικία 42+), οι οποίες έφυγαν για προεμφυτευτικό. Είμαι μουδιασμένη από αγωνία περιμένοντας τα αποτελέσματα. Τρέμω στην ιδέα ότι ίσως να μην επιστρέψει κανένα υγιές εμβρυάκι. Τόσοι μήνες, τόση υπομονή, μπορούν να ακυρωθούν όλα μέσα σε μία στιγμή. Προσπαθώ να παραμένω αισιόδοξη, αλλά είναι πολύ δύσκολο. 

  • Ευχή 2
  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Soho24 είπε:

Καλησπέρα αγαπημένες συναγωνίστριες. Έχω καιρό να γράψω, αλλά σας διαβάζω κάθε μέρα, αγωνιώ με τις αγωνίες σας και χαίρομαι με τις χαρές σας. 

@MarGe2022 σε σκέφτηκα αρκετές φορές, εύχομαι πραγματικά όλα να βαίνουν καλώς. 

@Angot έχω γελάσει απίστευτα πολύ με τις αναρτήσρις σου, συγχαρητήρια για την εξαιρετική χοριακή και πολλές, πολλές, πολλές ευχές για μια ανέφελη εγκυμοσύνη. 

@winspert δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς για την απώλειά σου. Μείνε δυνατή ❤

Στα δικά μου, μετά από 3 διαδοχικές διεγέρσεις καταφέραμε να μαζέψουμε 6 βλαστοκύστες (ηλικία 42+), οι οποίες έφυγαν για προεμφυτευτικό. Είμαι μουδιασμένη από αγωνία περιμένοντας τα αποτελέσματα. Τρέμω στην ιδέα ότι ίσως να μην επιστρέψει κανένα υγιές εμβρυάκι. Τόσοι μήνες, τόση υπομονή, μπορούν να ακυρωθούν όλα μέσα σε μία στιγμή. Προσπαθώ να παραμένω αισιόδοξη, αλλά είναι πολύ δύσκολο. 

Ολα θα πάνε καλά, στατιστικά τουλάχιστον μία δύο θα είναι υγιής. Σε καταλαβαίνω με τι κόπο τις μάζεψες. Καλά αποτελέσματα! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Soho24 είπε:

Καλησπέρα αγαπημένες συναγωνίστριες. Έχω καιρό να γράψω, αλλά σας διαβάζω κάθε μέρα, αγωνιώ με τις αγωνίες σας και χαίρομαι με τις χαρές σας. 

@MarGe2022 σε σκέφτηκα αρκετές φορές, εύχομαι πραγματικά όλα να βαίνουν καλώς. 

@Angot έχω γελάσει απίστευτα πολύ με τις αναρτήσρις σου, συγχαρητήρια για την εξαιρετική χοριακή και πολλές, πολλές, πολλές ευχές για μια ανέφελη εγκυμοσύνη. 

@winspert δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς για την απώλειά σου. Μείνε δυνατή ❤

Στα δικά μου, μετά από 3 διαδοχικές διεγέρσεις καταφέραμε να μαζέψουμε 6 βλαστοκύστες (ηλικία 42+), οι οποίες έφυγαν για προεμφυτευτικό. Είμαι μουδιασμένη από αγωνία περιμένοντας τα αποτελέσματα. Τρέμω στην ιδέα ότι ίσως να μην επιστρέψει κανένα υγιές εμβρυάκι. Τόσοι μήνες, τόση υπομονή, μπορούν να ακυρωθούν όλα μέσα σε μία στιγμή. Προσπαθώ να παραμένω αισιόδοξη, αλλά είναι πολύ δύσκολο. 

Καλή επιτυχία με καλα αποτελέσματα κορίτσι μου.να είσαι αισιόδοξη γιατί από τις 6 βλαστοκυστες σίγουρα κάποια θα είναι υγιείς.ποτέ θα βγουν τα αποτελέσματα;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Soho24 είπε:

Καλησπέρα αγαπημένες συναγωνίστριες. Έχω καιρό να γράψω, αλλά σας διαβάζω κάθε μέρα, αγωνιώ με τις αγωνίες σας και χαίρομαι με τις χαρές σας. 

@MarGe2022 σε σκέφτηκα αρκετές φορές, εύχομαι πραγματικά όλα να βαίνουν καλώς. 

@Angot έχω γελάσει απίστευτα πολύ με τις αναρτήσρις σου, συγχαρητήρια για την εξαιρετική χοριακή και πολλές, πολλές, πολλές ευχές για μια ανέφελη εγκυμοσύνη. 

@winspert δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς για την απώλειά σου. Μείνε δυνατή ❤

Στα δικά μου, μετά από 3 διαδοχικές διεγέρσεις καταφέραμε να μαζέψουμε 6 βλαστοκύστες (ηλικία 42+), οι οποίες έφυγαν για προεμφυτευτικό. Είμαι μουδιασμένη από αγωνία περιμένοντας τα αποτελέσματα. Τρέμω στην ιδέα ότι ίσως να μην επιστρέψει κανένα υγιές εμβρυάκι. Τόσοι μήνες, τόση υπομονή, μπορούν να ακυρωθούν όλα μέσα σε μία στιγμή. Προσπαθώ να παραμένω αισιόδοξη, αλλά είναι πολύ δύσκολο. 

Εγώ είχα 2 αποβολες και οι 2 λόγω χρωμοσωμικων ανωμαλιών. Προχωρήσαμε περισυ σε προεμφιτευτικο σε 9 βλαστοκυστες και οι 8 βρηκαν υγιείς!!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! Καταλαβαίνω το άγχος σου!! Ειμαι σίγουρη ότι θα έχεις υγιή έμβρυα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Marlina είπε:

Εγώ είχα 2 αποβολες και οι 2 λόγω χρωμοσωμικων ανωμαλιών. Προχωρήσαμε περισυ σε προεμφιτευτικο σε 9 βλαστοκυστες και οι 8 βρηκαν υγιείς!!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! Καταλαβαίνω το άγχος σου!! Ειμαι σίγουρη ότι θα έχεις υγιή έμβρυα!!

έλα ρε θηρίο ! 8 από τις 9; ουαου!

πρίν από 41 λεπτά , Soho24 είπε:

Καλησπέρα αγαπημένες συναγωνίστριες. Έχω καιρό να γράψω, αλλά σας διαβάζω κάθε μέρα, αγωνιώ με τις αγωνίες σας και χαίρομαι με τις χαρές σας. 

@MarGe2022 σε σκέφτηκα αρκετές φορές, εύχομαι πραγματικά όλα να βαίνουν καλώς. 

@Angot έχω γελάσει απίστευτα πολύ με τις αναρτήσρις σου, συγχαρητήρια για την εξαιρετική χοριακή και πολλές, πολλές, πολλές ευχές για μια ανέφελη εγκυμοσύνη. 

@winspert δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς για την απώλειά σου. Μείνε δυνατή ❤

Στα δικά μου, μετά από 3 διαδοχικές διεγέρσεις καταφέραμε να μαζέψουμε 6 βλαστοκύστες (ηλικία 42+), οι οποίες έφυγαν για προεμφυτευτικό. Είμαι μουδιασμένη από αγωνία περιμένοντας τα αποτελέσματα. Τρέμω στην ιδέα ότι ίσως να μην επιστρέψει κανένα υγιές εμβρυάκι. Τόσοι μήνες, τόση υπομονή, μπορούν να ακυρωθούν όλα μέσα σε μία στιγμή. Προσπαθώ να παραμένω αισιόδοξη, αλλά είναι πολύ δύσκολο. 

ευχαριστώ κορίτσι μ εύχομαι οι βλαστοκυστες σου να είναι σούπερ ντούπερ ουαου! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...