Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Γεωργία38 είπε:

      Μην το βαζεις κάτω πραγματι

      Κορίτσια ερώτησή η ξαδελφη μου εκανε εμβρυομεταφορα ηταν95 κιλά και τώρα ειναι 93 ειναι φυσιολογικό ;φυσικά προσεχει δεν βάζει αλατι τρώει φρούτα κλπ κλπ.ειναι στην 8 μερα

      Νσι φυσιολογικό! Προσέχει όπως είπες.. έχει κόψει  αλάτι.. πίνει και πολύ νερό..εκοψε και ζάχαρη...σα να κάνει διατροφή-δίαιτα  με την καλή έννοια...

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

Just now, linaa είπε:

Αν έχεις μόνο 3 αποτυχιες στην εξωσωματική. Μόνο η κακοήθεια δεν είναι λόγος για αποτυχία . 

Ούτε η θεραπεία, φάρμακα κλπ έχουν καμία σχέση, ε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 1 λεπτό , Ιουλιέτα είπε:

Ούτε η θεραπεία, φάρμακα κλπ έχουν καμία σχέση, ε;

Έτσι Κ αλλιώς υπάρχει κάποιο διάστημα ασφαλείας που πρέπει να γίνει η προσπάθεια που υποτίθετε ότι είναι ασφαλές . Γενικά νομίζω με τις χημειοθεραπείες φοβούνται περισσότερο την στείρωση δηλαδή να καταστραφει το γενετικό υλικό εντελώς περισσότερο παρά το ότι θα υπάρχει μετά πρόβλημα στα έμβρυα . 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, vikoula2023 είπε:

Συγχαρητήρια για τα δυο σπορακια σου😊 καλό θ σου κάνει η ξεκούραση  δεν σου κάνει κακό και αύριο που θα σε δει ο γιατρός θα σου πει τι και πως.έχεις και πόνους η μόνο το αίμα;

Ευχαριστω αν και ειμαι σίγουρη οτι θα ακουσω για αλλη μια φορα τα δυσάρεστα...Έχω και πονακια περιοδου λες και θα αδιαθετησω.....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

Έτσι Κ αλλιώς υπάρχει κάποιο διάστημα ασφαλείας που πρέπει να γίνει η προσπάθεια που υποτίθετε ότι είναι ασφαλές . Γενικά νομίζω με τις χημειοθεραπείες φοβούνται περισσότερο την στείρωση δηλαδή να καταστραφει το γενετικό υλικό εντελώς περισσότερο παρά το ότι θα υπάρχει μετά πρόβλημα στα έμβρυα . 

Κάπου πήρε το μάτι μου αναφορά στη στειρότητα σε σχέση με τον προεμφυτευτικό. 

Βασικά ρωτάω για να δω αν υπάρχει κάποιο παραθυράκι να γίνει προεμφυτευτικός χωρίς να έχουν προηγηθεί αποτυχίες...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Marlina είπε:

Ευχαριστω αν και ειμαι σίγουρη οτι θα ακουσω για αλλη μια φορα τα δυσάρεστα...Έχω και πονακια περιοδου λες και θα αδιαθετησω.....

Τα πονακια είναι φυσιολογικοτατα Κ αναγκαία μεγαλώνει η μήτρα 

Just now, Ιουλιέτα είπε:

Κάπου πήρε το μάτι μου αναφορά στη στειρότητα σε σχέση με τον προεμφυτευτικό. 

Βασικά ρωτάω για να δω αν υπάρχει κάποιο παραθυράκι να γίνει προεμφυτευτικός χωρίς να έχουν προηγηθεί αποτυχίες...

Γιατί δεν ρωτάς τον γιατρό σου? Σίγουρα αν κάποιο ζευγάρι θέλει οπωσδήποτε Προεμφυτικο ο γιατρός κάποια λύση θα βρει πλέον όλα γίνονται . 

Οι γιατροί όλα μπορούν να τα κανονίσουν αρκεί να το συζητήσεις . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Marlina είπε:

Ευχαριστω αν και ειμαι σίγουρη οτι θα ακουσω για αλλη μια φορα τα δυσάρεστα...Έχω και πονακια περιοδου λες και θα αδιαθετησω.....

Κορίτσι μου εγώ είμαι σήμερα στη 8η εβδομάδα +4 ημέρες και έχω συνέχεια αυτά τα πονάκια που λες τον είχα ρωτήσει τον γιατρο δεν είναι κάτι κακό,απλώς πίνω μαγνήσιο για να ηρεμώ λίγο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Ιουλιέτα είπε:

Ο προεμφυτευτικός επιτρέπεται σε περιπτώσεις κακοήθειας ενός από τους συζύγους, χωρίς να συντρέχουν άλλοι παράγοντες;

Υπάρχει προεμφυτευτικος ελέγχος για χρωμοσωμικες ανωμαλιες που έκανα εγώ. Επίσης για κληρονομικα νοσήματα πχ κυστικη ίνωση, μεσογειακή ανεμια αν υπάρχει στίγμα κ στους 2 γονείς. Απ ότι θυμάμαι και για κάποιες μορφές καρκίνου που περνάνε με τα γονίδια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Marlina είπε:

Υπάρχει προεμφυτευτικος ελέγχος για χρωμοσωμικες ανωμαλιες που έκανα εγώ. Επίσης για κληρονομικα νοσήματα πχ κυστικη ίνωση, μεσογειακή ανεμια αν υπάρχει στίγμα κ στους 2 γονείς. Απ ότι θυμάμαι και για κάποιες μορφές καρκίνου που περνάνε με τα γονίδια.

Και βρε κορίτσι μετά από όλα αυτά πάλι φοβάσαι ότι θα αποτύχεις;;

Είναι απελπιστικό πόσες αγωνίες υπάρχουν σε κάθε βήμα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Marlina είπε:

Ευχαριστω αν και ειμαι σίγουρη οτι θα ακουσω για αλλη μια φορα τα δυσάρεστα...Έχω και πονακια περιοδου λες και θα αδιαθετησω.....

πονάκια εγώ και γω συνέχεια ! διαπεραστικους, ταυτόχρονα με μέση , δεξιά - αριστερά! γενικά υπάρχει ποικιλία! τα εχω ειδικά το βράδυ , δεν ξέρω γιατί! πχ σήμερα που δούλευα και ειχα μια κίνηση δεν ένιωσα παρά μόνο 2-3 φορες πόνους!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Κορίτσι μου εγώ είμαι σήμερα στη 8η εβδομάδα +4 ημέρες και έχω συνέχεια αυτά τα πονάκια που λες τον είχα ρωτήσει τον γιατρο δεν είναι κάτι κακό,απλώς πίνω μαγνήσιο για να ηρεμώ λίγο

Εγώ κλείνω αύριο 9 εβδ. Απλά αυτά τα πονακια δεν τα είχα νωρίτερα. Εμφανίστηκαν μαζί με το αίμα. Εσύ τα είχες από την αρχή της κύησης?

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Ιουλιέτα είπε:

Κάπου πήρε το μάτι μου αναφορά στη στειρότητα σε σχέση με τον προεμφυτευτικό. 

Βασικά ρωτάω για να δω αν υπάρχει κάποιο παραθυράκι να γίνει προεμφυτευτικός χωρίς να έχουν προηγηθεί αποτυχίες...

Δεν το γνωρίζω δυστυχώς.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ιουλιέτα είπε:

Και βρε κορίτσι μετά από όλα αυτά πάλι φοβάσαι ότι θα αποτύχεις;;

Είναι απελπιστικό πόσες αγωνίες υπάρχουν σε κάθε βήμα...

Περίμενα να είμαι ήρεμη μετά τον προεμφυτευτικό αλλά νιώθω ότι ζω το περσινό σκηνικό. Ακριβώς το ίδιο αιμα και ο γιατρος να λέει μην ανησυχείς δεν είναι τπτ. Πάνω από  5 χρόνια προσπαθουμε περνάω 1 εμπόδιο και κάθε φορά εμφανίζεται κάτι νέο....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Marlina είπε:

Περίμενα να είμαι ήρεμη μετά τον προεμφυτευτικό αλλά νιώθω ότι ζω το περσινό σκηνικό. Ακριβώς το ίδιο αιμα και ο γιατρος να λέει μην ανησυχείς δεν είναι τπτ. Πάνω από  5 χρόνια προσπαθουμε περνάω 1 εμπόδιο και κάθε φορά εμφανίζεται κάτι νέο....

Κάνε υπομονή κοπέλα μου, μπορεί να σου έτυχαν αναποδιές, αλλά δε σημαίνει ότι θα είναι και τώρα έτσι! Οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου, έχε πίστη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Ιουλιέτα είπε:

Ο προεμφυτευτικός επιτρέπεται σε περιπτώσεις κακοήθειας ενός από τους συζύγους, χωρίς να συντρέχουν άλλοι παράγοντες;

Είδα το μύνημα σου κ είπα να σου στείλω...μιας κ εμείς περάσαμε από αυτό το στάδιο....εννοώ καρκίνου ..επειδή αυτή η λέξη κρύβει χιλιάδες πράγματα μέσα κ χιλιάδες διαφορετικές παθήσεις θα σου πω για εμάς κ εύχομαι να σε βοηθήσει ..

Εμείς διαγνωστικάμε με λευχαιμία το 2019( ο συζγ μου ) έκανε 4 θεραπείες ...χημειοθεραπείες μόνο...στην δικιά μας περίπτωση δεν επηρεάστηκε σε τίποτα ...μην σου πω μετά ήταν κ πολύ καλύτερα ....από τις χημειοθεραπείες θες 1 χρονο απόσταση για το οτιδήποτε...όπως επίσης κ από οποιαδήποτε φαρμακευτική αγωγή τέτοιου είδους θες τουλάχιστον 6 μήνες ..υπάρχει θέμα σοβαρο τερατογενέσης...βέβαια οι πιο αρμόδιοι στην απάντηση αυτή είναι οι θεράποντες ιατροί ....όχι γυναικολος ούτε ο εξωσωματιστης...μου ο θεράποντος ιατρος...η κάθε πάθηση είναι ξεχωριστή...πάρα πάρα πολύ ευαίσθητο κ λεπτο θέμα για να απάντηθει από τον οποιοδήποτε...

Θα σας ευχηθώ αρχικά υγεία....κ όλα τα καλά να έρθουν με την σειρά τους..και για εσάς αλλά κ για όλους μας!!!

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Marlina είπε:

Εγώ κλείνω αύριο 9 εβδ. Απλά αυτά τα πονακια δεν τα είχα νωρίτερα. Εμφανίστηκαν μαζί με το αίμα. Εσύ τα είχες από την αρχή της κύησης?

Ναι τα είχα από την αρχή και εγώ έτσι φοβόμουν σαν εσενα,γενικά είμαι πολύ αγχώδης ανθρωπος αλλά αποφάσισα να είμαι ήρεμη διότι το άγχος μόνο κακό θα μου κάνει .και εγώ υπάρχουν στιγμές που πονάω λες και ήδη έχω αδιαθετήσεις αλλά δεν το αφήνω να με πάρει από κάτω ξαπλώνω χαλαρώνω και ηρεμώ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...