Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια! 
      Εκανα  ωοληψια χθες και πήραμε μόνο 2 ωάρια, εκ των οποίων το 1 γονιμοποιηθηκε. Τον Φεβρουάριο με το ίδιο ακριβώς πρωτόκολλο πήραμε 15! Δεν ξέρω τι έγινε …

      δεν θα προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορα. Θυμόσαστε πόσες μέρες περίπου μετά την ωοληψια έρχεται η περίοδος; 
      ευχαριστω!

      Και μένα σε 5 μερες είχε έρθει η περιοδος

      Just now, Lila86 είπε:

      Και μένα σε 5 μερες είχε έρθει η περιοδος

      Μπορεί να έτυχε και να μην ήταν καλός κύκλος.. Τι σου είπε ο γιατρός; το ενα που γονιμοποιηθηκε γιατί δεν περιμένετε να δείτε αν θα προχωρήσει και δεν θα κάνετε εμβρυομεταφορα;

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , LunaVaskez είπε:

Καλημέρα! Καλή υπομονή μέχρι την αυριανή χοριακη @Angot μου! 
 

Εχω ακόμη σταγόνες αίματος, πήγα το πρωί να κάνω χοριακη και γενική αίματος και κάτι αλλά γιατί έχω και διογκωμένους λεμφαδενες παράλληλα… Μερικές φορές νομίζω είμαι παρανοϊκή από το άγχος μου

Καλα αποτελέσματα να έχεις κορίτσι μου ,όλες λίγο πολύ αγχωνόμαστε αρκετα δεν είσαι η μόνη.τι ώρα θα βγουν τα αποτελέσματα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

2 hours ago, Antonia_ said:

Καλημέρα σε όλες! Εγώ δυστυχώς αρνητικό αποτέλεσμα σήμερα. Δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί. Την πρώτη φορά έμεινα έγγυος  κ απέβαλα στην 6 εβδομάδα περίπου. Τώρα τίποτα απολύτως. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω. Ειμαι 29 χρονών και έχουμε αρχίσει εξωσωματική λόγω προβληματικού σπερματος. Έχουμε αλλα 4 έμβρυα κατάψυξη. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας κορίτσια.

Εύχομαι να πανε όλα τέλεια στην επόμενη εμβρυομεταφορα! 💗

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Καλημέρα! Καλή υπομονή μέχρι την αυριανή χοριακη @Angot μου! 
 

Εχω ακόμη σταγόνες αίματος, πήγα το πρωί να κάνω χοριακη και γενική αίματος και κάτι αλλά γιατί έχω και διογκωμένους λεμφαδενες παράλληλα… Μερικές φορές νομίζω είμαι παρανοϊκή από το άγχος μου

Και εγώ πονάω φουλ στη μέση και όλη την ώρα νιώθω τραβήγματα χαμηλα

και γω τα ίδια και τότε και τώρα! εχω αρχίσει να πιστευω είναι το σκαρί μου έτσι πονεμένο ….. καλή επιτυχία κορίτσι μ , αναμένουμε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot said:

και γω τα ίδια και τότε και τώρα! εχω αρχίσει να πιστευω είναι το σκαρί μου έτσι πονεμένο ….. καλή επιτυχία κορίτσι μ , αναμένουμε! 

Βγήκε η χοριακη μου 4000!!! Θα τρελαθώ μέχρι τον υπέρηχο, δεν ξέρω αν είναι κάτι σοβαρό η φάση με το αίμα που βγάζω 

2 hours ago, Kate89 said:

Καλημέρα κορίτσια! Να ρωτήσω τα κορίτσια που  εργάζονται στον ιδιωτικό τομέα. Πηγαίνατε κανονικά στην δουλεία σας μετά την εμβρυομεταφορά ;Νομίζω δικαιούμαστε 7 εργάσιμες αδεία. Επίσης αν είναι δύσκολη εγκυμοσύνη με αιμορραγίες κλπ από το πρώτο τρίμηνο εκει τι γίνεται; Ρωτάω γιατί ξέρω  δυο περιπτώσεις  που είναι συγγενείς μου που από τη στιγμή που έγινε η εμβρυομεταφορά δεν επέστρεψαν καθόλου στη δουλειά,χωρίς να υπάρχει θέμα με αιμορραγίες απλώς για να "δέσει το μωρο".Η μια βέβαια περίπτωση είναι δημόσια υπάλληλος.

Έχω λιγο αγχωθει γιατι δουλευω υπαλληλος γραφειου στον ιδιωτικο και το αφεντικο είναι λιγο παράξενο, τσιγκουνεύεται πολύ τις αδειες

Πφφφ εγώ θέλω να διεκδικήσω remote working γιατί βάση συμβολαίου είμαι hybrid (κάποιες μέρες γραφείο και κάποιες σπίτι) 

Θα μιλήσω από βδομάδα με το HR και αν βγάλω κάποια άκρη με κάποιο παραθυράκι θα σας πω

  • Καλή τύχη! 3
  • Ευχή 6
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Βγήκε η χοριακη μου 4000!!! Θα τρελαθώ μέχρι τον υπέρηχο, δεν ξέρω αν είναι κάτι σοβαρό η φάση με το αίμα που βγάζω 

Πφφφ εγώ θέλω να διεκδικήσω remote working γιατί βάση συμβολαίου είμαι hybrid (κάποιες μέρες γραφείο και κάποιες σπίτι) 

Θα μιλήσω από βδομάδα με το HR και αν βγάλω κάποια άκρη με κάποιο παραθυράκι θα σας πω

Αν το μωρό χρωμμοσωμικα είναι καλά οι αιμορραγίες τόσο νωρίς δεν είναι σοβαρές μην ανχωνεσε ξεπερνιουνται ξάπλα θέλει Κ υπομονή.! Αύριο ο υπέρηχος λοιπόν ? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Βγήκε η χοριακη μου 4000!!! Θα τρελαθώ μέχρι τον υπέρηχο, δεν ξέρω αν είναι κάτι σοβαρό η φάση με το αίμα που βγάζω 

Πφφφ εγώ θέλω να διεκδικήσω remote working γιατί βάση συμβολαίου είμαι hybrid (κάποιες μέρες γραφείο και κάποιες σπίτι) 

Θα μιλήσω από βδομάδα με το HR και αν βγάλω κάποια άκρη με κάποιο παραθυράκι θα σας πω

μπράβο κορίτσι μουυυ ! αντε όλα καλα να πάνε και με τον υπερηχο και να δεις τπτ δε θα ναι! το μικρούλι εκεί μέσα χορεύει και μας κάνει τέτοια πανηγύρια  να τραβήξει τη προσοχή 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LunaVaskez είπε:

Βγήκε η χοριακη μου 4000!!! Θα τρελαθώ μέχρι τον υπέρηχο, δεν ξέρω αν είναι κάτι σοβαρό η φάση με το αίμα που βγάζω 

Πφφφ εγώ θέλω να διεκδικήσω remote working γιατί βάση συμβολαίου είμαι hybrid (κάποιες μέρες γραφείο και κάποιες σπίτι) 

Θα μιλήσω από βδομάδα με το HR και αν βγάλω κάποια άκρη με κάποιο παραθυράκι θα σας πω

Καλησπέρα!

Θα ήθελα να σε ρωτήσω τι χρώμα είναι οι σταγόνες αιμα που εχεις? Βαθύ κόκκινο ή ροζ?? Κορίτσια κοντεύω να τρελαθω... Την προηγούμενη Τρίτη είχα υπέρηχο ειδαμε τα 2 εμβρυακια μας ακούσαμε και τις 2 καρδούλες. Έχει γίνει προεμφιτευτικος ελεγχος οπότε ξέρουμε ότι δεν έχουν χρωμοσωμικες. Από χθες έχω αυτό το εντονο ροζ αιμα στο σκούπισμα και έχω τρελαθεί... Περυσι που είχα ακριβώς το ίδιο είχα αποβολή..ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ αλλά τι να πω και Περυσι τα ίδια μου χε πει. Μου είπε ότι μπορεί να με δει αύριο...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LunaVaskez είπε:

Βγήκε η χοριακη μου 4000!!! Θα τρελαθώ μέχρι τον υπέρηχο, δεν ξέρω αν είναι κάτι σοβαρό η φάση με το αίμα που βγάζω 

Πφφφ εγώ θέλω να διεκδικήσω remote working γιατί βάση συμβολαίου είμαι hybrid (κάποιες μέρες γραφείο και κάποιες σπίτι) 

Θα μιλήσω από βδομάδα με το HR και αν βγάλω κάποια άκρη με κάποιο παραθυράκι θα σας πω

Μπραβο ρε κοριτσάκι μια χαρά θα σε δει και ο γιατρός αύριο να ηρεμήσεις και θα σου λύσει την απορία για το αίμα.αυτή την η δεύτερη χοριακη σου;

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa said:

Αν το μωρό χρωμμοσωμικα είναι καλά οι αιμορραγίες τόσο νωρίς δεν είναι σοβαρές μην ανχωνεσε ξεπερνιουνται ξάπλα θέλει Κ υπομονή.! Αύριο ο υπέρηχος λοιπόν ? 

Yes! Αύριο 🤞

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, LunaVaskez είπε:

Βγήκε η χοριακη μου 4000!!! Θα τρελαθώ μέχρι τον υπέρηχο, δεν ξέρω αν είναι κάτι σοβαρό η φάση με το αίμα που βγάζω 

Πφφφ εγώ θέλω να διεκδικήσω remote working γιατί βάση συμβολαίου είμαι hybrid (κάποιες μέρες γραφείο και κάποιες σπίτι) 

Θα μιλήσω από βδομάδα με το HR και αν βγάλω κάποια άκρη με κάποιο παραθυράκι θα σας πω

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!Ευχομαι αυριο να πανε ολα καλα στον υπερηχο😍

Εγω θα ηθελα το remote χωρις το working..χαχαχα 😀

Παντως καλο αυτο που σας δινει αυτη τη δυνατοτητα η εταιρεια.Εγω δουλευω σε ενα μικρο γραφειο και ειναι δυσκολες οι αδειες.Οταν λειπω γινεται χαμος.Αλλα αν εχω δυσκολη εγκυμοσυνη δεν το συζητω.Θα βαλω πανω απο ολα το μωρο μου

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot said:

μπράβο κορίτσι μουυυ ! αντε όλα καλα να πάνε και με τον υπερηχο και να δεις τπτ δε θα ναι! το μικρούλι εκεί μέσα χορεύει και μας κάνει τέτοια πανηγύρια  να τραβήξει τη προσοχή 

Χαχαχαχαχ μακάρι να είναι αυτό!

8 minutes ago, Antonia_ said:

Μπορείτε να μου πείτε για τον προεμφυτευτικο έλεγχο; σε εμάς δεν το σύστησε ο γιατρός καθόλου. Πόσο κοστίζει και σε τι περίπτωση γίνεται;

Πρέπει να είσαι πάνω από 40 χρόνων ή να έχεις τουλάχιστον 3 αποβολές για να σου το επιτρέψει το ελληνικό κράτος 

2 minutes ago, vikoula2023 said:

Μπραβο ρε κοριτσάκι μια χαρά θα σε δει και ο γιατρός αύριο να ηρεμήσεις και θα σου λύσει την απορία για το αίμα.αυτή την η δεύτερη χοριακη σου;

Η 5η, δεν είχα σκοπό να κάνω άλλη, αλλά έκανα λόγω του αίματος 

2 minutes ago, Kate89 said:

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!Ευχομαι αυριο να πανε ολα καλα στον υπερηχο😍

Εγω θα ηθελα το remote χωρις το working..χαχαχα 😀

Παντως καλο αυτο που σας δινει αυτη τη δυνατοτητα η εταιρεια.Εγω δουλευω σε ενα μικρο γραφειο και ειναι δυσκολες οι αδειες.Οταν λειπω γινεται χαμος.Αλλα αν εχω δυσκολη εγκυμοσυνη δεν το συζητω.Θα βαλω πανω απο ολα το μωρο μου

Όλες οι δουλειές θα συνεχίσουν και χωρίς εμάς! Όντως την υγεία μας και τα μωρά μας πάνω απ όλα! Μας το επιτρέπουν και λόγω της φύσης της δουλειάς (προγραμματιστρια), οποτε απλά κάνουν ότι κάνει ο ανταγωνισμός 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Antonia_ είπε:

Μπορείτε να μου πείτε για τον προεμφυτευτικο έλεγχο; σε εμάς δεν το σύστησε ο γιατρός καθόλου. Πόσο κοστίζει και σε τι περίπτωση γίνεται;

Υπάρχουν κάποιες προϋποθέσεις που πρέπει να πληρεις για να πάρεις άδεια για τον προεμφυτευτικό. Εγώ είχα 2 αποβολες και βεβαίωση καρυοτυπων εμβρύων ότι είχαν χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Το κόστος για 9 βλαστοκυστες ήταν 3.300 ευρώ... Μακάρι να τον είχαμε κάνει νωρίτερα θα είχα γλυτώσει πολλά....

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Marlina said:

Καλησπέρα!

Θα ήθελα να σε ρωτήσω τι χρώμα είναι οι σταγόνες αιμα που εχεις? Βαθύ κόκκινο ή ροζ?? Κορίτσια κοντεύω να τρελαθω... Την προηγούμενη Τρίτη είχα υπέρηχο ειδαμε τα 2 εμβρυακια μας ακούσαμε και τις 2 καρδούλες. Έχει γίνει προεμφιτευτικος ελεγχος οπότε ξέρουμε ότι δεν έχουν χρωμοσωμικες. Από χθες έχω αυτό το εντονο ροζ αιμα στο σκούπισμα και έχω τρελαθεί... Περυσι που είχα ακριβώς το ίδιο είχα αποβολή..ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ αλλά τι να πω και Περυσι τα ίδια μου χε πει. Μου είπε ότι μπορεί να με δει αύριο...

Χθες ήταν βαθύ ροζ, τώρα καφετίζει κάπως! Ξάπλα και πάρε προγεστερονη αν δεν παίρνεις 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Χαχαχαχαχ μακάρι να είναι αυτό!

Πρέπει να είσαι πάνω από 40 χρόνων ή να έχεις τουλάχιστον 3 αποβολές για να σου το επιτρέψει το ελληνικό κράτος 

Η 5η, δεν είχα σκοπό να κάνω άλλη, αλλά έκανα λόγω του αίματος 

Α ναι έχεις δίκιο,ολα καλα θα πάνε θα δεις μπορεί να είναι και καμία μικρή αποκόλληση εσυ κοιτά να μην σηκώνεις βαριά πράγματα και όσο μπορείς ξεκούραση ,εγω πλέον έχω έντονες υπνηλίες στο γραφειο σήμερα δεν ξέρω πως έβγαλα την μερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...