Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Angot είπε:

ε του π@@@ τι να πω καλα θα πάει η χοριακη αύριο! ένα κιβώτιο τεστ εχω κάνει! επέστρεψα και γραφείο σήμερα 

Εννοείται και θα πάει καλά!!! Τέλεια θα πάει όχι απλά καλά!!!🤞🤞

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα σε όλες! Εγώ δυστυχώς αρνητικό αποτέλεσμα σήμερα. Δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί. Την πρώτη φορά έμεινα έγγυος  κ απέβαλα στην 6 εβδομάδα περίπου. Τώρα τίποτα απολύτως. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω. Ειμαι 29 χρονών και έχουμε αρχίσει εξωσωματική λόγω προβληματικού σπερματος. Έχουμε αλλα 4 έμβρυα κατάψυξη. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας κορίτσια.

  • Ευχή 1
  • Δύναμη! 3
  • Λυπημένη/-ος 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Antonia_ είπε:

Καλημέρα σε όλες! Εγώ δυστυχώς αρνητικό αποτέλεσμα σήμερα. Δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί. Την πρώτη φορά έμεινα έγγυος  κ απέβαλα στην 6 εβδομάδα περίπου. Τώρα τίποτα απολύτως. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω. Ειμαι 29 χρονών και έχουμε αρχίσει εξωσωματική λόγω προβληματικού σπερματος. Έχουμε αλλα 4 έμβρυα κατάψυξη. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας κορίτσια.

Καλημερα είναι δύσκολο υο αρνητικό αποτέλεσμα αλλά σκέψου έχεις αλλά 5 εμβρυακια κάποιο από ολα θα είναι το τυχερό σου 😊

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Antonia_ είπε:

Καλημέρα σε όλες! Εγώ δυστυχώς αρνητικό αποτέλεσμα σήμερα. Δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί. Την πρώτη φορά έμεινα έγγυος  κ απέβαλα στην 6 εβδομάδα περίπου. Τώρα τίποτα απολύτως. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω. Ειμαι 29 χρονών και έχουμε αρχίσει εξωσωματική λόγω προβληματικού σπερματος. Έχουμε αλλα 4 έμβρυα κατάψυξη. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας κορίτσια.

κορίτσι μην ψάχνεις το γιατί! απλώς συμβαίνει! ξεκινησα 31 χώρις κανένα πρόβλημα ! διέκοψα την  πρώτη κύηση μέσω εξωσωματικης λόγω κακησ αυχενικής και μετά ακολούθησαν 2 αποτυχημένες μεταφορές τώρα εκανα την 4η προσπάθεια και αύριο εχω χοριακη! ακόμα δεν εχω καταλάβει γιατί δεν τα κατάφερα σε καμια φορά από τις προηγούμενες!  κατέληξα στο ότι απλώς τυχαίνει και δεν πετυχαίνει ! έχεις ακόμα 4 εμβρυακια που σε περιμένουν , υπομονή θα έρθει η σειρά σ!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Να ρωτήσω τα κορίτσια που  εργάζονται στον ιδιωτικό τομέα. Πηγαίνατε κανονικά στην δουλεία σας μετά την εμβρυομεταφορά ;Νομίζω δικαιούμαστε 7 εργάσιμες αδεία. Επίσης αν είναι δύσκολη εγκυμοσύνη με αιμορραγίες κλπ από το πρώτο τρίμηνο εκει τι γίνεται; Ρωτάω γιατί ξέρω  δυο περιπτώσεις  που είναι συγγενείς μου που από τη στιγμή που έγινε η εμβρυομεταφορά δεν επέστρεψαν καθόλου στη δουλειά,χωρίς να υπάρχει θέμα με αιμορραγίες απλώς για να "δέσει το μωρο".Η μια βέβαια περίπτωση είναι δημόσια υπάλληλος.

Έχω λιγο αγχωθει γιατι δουλευω υπαλληλος γραφειου στον ιδιωτικο και το αφεντικο είναι λιγο παράξενο, τσιγκουνεύεται πολύ τις αδειες

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Kate89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Να ρωτήσω τα κορίτσια που  εργάζονται στον ιδιωτικό τομέα. Πηγαίνατε κανονικά στην δουλεία σας μετά την εμβρυομεταφορά ;Νομίζω δικαιούμαστε 7 εργάσιμες αδεία. Επίσης αν είναι δύσκολη εγκυμοσύνη με αιμορραγίες κλπ από το πρώτο τρίμηνο εκει τι γίνεται; Ρωτάω γιατί ξέρω  δυο περιπτώσεις  που είναι συγγενείς μου που από τη στιγμή που έγινε η εμβρυομεταφορά δεν επέστρεψαν καθόλου στη δουλειά,χωρίς να υπάρχει θέμα με αιμορραγίες απλώς για να "δέσει το μωρο".Η μια βέβαια περίπτωση είναι δημόσια υπάλληλος.

Έχω λιγο αγχωθει γιατι δουλευω υπαλληλος γραφειου στον ιδιωτικο και το αφεντικο είναι λιγο παράξενο, τσιγκουνεύεται πολύ τις αδειες

λοιπόν στο δημόσιο μη το ψάχνεις! όσον αφορά τον ιδιωτικό όντως παίρνεις νόμιμα 7 ημέρες αλλά αν δεν συντρέχει λόγος επιστρέφεις στη δουλειά σ ! αν βέβαια προκύψει κάτι απρόοπτο σου γράφει ο γιατρός άδεια , δεν μπορεί να σε απολύσει το αφεντικό !

 δουλεύω σε γραφείο κ γω ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Kate89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Να ρωτήσω τα κορίτσια που  εργάζονται στον ιδιωτικό τομέα. Πηγαίνατε κανονικά στην δουλεία σας μετά την εμβρυομεταφορά ;Νομίζω δικαιούμαστε 7 εργάσιμες αδεία. Επίσης αν είναι δύσκολη εγκυμοσύνη με αιμορραγίες κλπ από το πρώτο τρίμηνο εκει τι γίνεται; Ρωτάω γιατί ξέρω  δυο περιπτώσεις  που είναι συγγενείς μου που από τη στιγμή που έγινε η εμβρυομεταφορά δεν επέστρεψαν καθόλου στη δουλειά,χωρίς να υπάρχει θέμα με αιμορραγίες απλώς για να "δέσει το μωρο".Η μια βέβαια περίπτωση είναι δημόσια υπάλληλος.

Έχω λιγο αγχωθει γιατι δουλευω υπαλληλος γραφειου στον ιδιωτικο και το αφεντικο είναι λιγο παράξενο, τσιγκουνεύεται πολύ τις αδειες

Καλημερα! Στην πρώτη εμβρυομεταφορα μου έδωσαν μια βεβαίωση γραπτή και πήρα μια εβδομάδα με αποδοχές. Στη δεύτερη, μου τη συνταγογραφησαν από το κέντρο και μου μέτρησε σαν αναρρωτική. Δεν ξέρω τι λάθος έγινε.. Πολλές βγαίνουν σε επαπειλουμενη γιατί νιώθουν ανασφάλεια η έχουν θέματα εγκυμοσύνης. Προσωπικά λόγω δουλειάς γραφείου εργάζομαι κανονικά.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

λοιπόν στο δημόσιο μη το ψάχνεις! όσον αφορά τον ιδιωτικό όντως παίρνεις νόμιμα 7 ημέρες αλλά αν δεν συντρέχει λόγος επιστρέφεις στη δουλειά σ ! αν βέβαια προκύψει κάτι απρόοπτο σου γράφει ο γιατρός άδεια , δεν μπορεί να σε απολύσει το αφεντικό !

 δουλεύω σε γραφείο κ γω ! 

Αααα μπορει να σου γραψει αδεια!Ωραια!!Σε ευχαριστω πολυ!Παρακολουθω καθε μερα να ξερεις την πορεια με τα τεστακια σου!!Υπομονη μια μερα εμεινε😍

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Kate89 είπε:

Αααα μπορει να σου γραψει αδεια!Ωραια!!Σε ευχαριστω πολυ!Παρακολουθω καθε μερα να ξερεις την πορεια με τα τεστακια σου!!Υπομονη μια μερα εμεινε😍

νομίζω θα  με παρακολουθεί και ο κατασκευαστής! 😅  

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Neverstop είπε:

Καλημερα! Στην πρώτη εμβρυομεταφορα μου έδωσαν μια βεβαίωση γραπτή και πήρα μια εβδομάδα με αποδοχές. Στη δεύτερη, μου τη συνταγογραφησαν από το κέντρο και μου μέτρησε σαν αναρρωτική. Δεν ξέρω τι λάθος έγινε.. Πολλές βγαίνουν σε επαπειλουμενη γιατί νιώθουν ανασφάλεια η έχουν θέματα εγκυμοσύνης. Προσωπικά λόγω δουλειάς γραφείου εργάζομαι κανονικά.. 

Σε ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Neverstop είπε:

Καλημερα! Στην πρώτη εμβρυομεταφορα μου έδωσαν μια βεβαίωση γραπτή και πήρα μια εβδομάδα με αποδοχές. Στη δεύτερη, μου τη συνταγογραφησαν από το κέντρο και μου μέτρησε σαν αναρρωτική. Δεν ξέρω τι λάθος έγινε.. Πολλές βγαίνουν σε επαπειλουμενη γιατί νιώθουν ανασφάλεια η έχουν θέματα εγκυμοσύνης. Προσωπικά λόγω δουλειάς γραφείου εργάζομαι κανονικά.. 

εμένα η απορία μ είναι  δε πονάει η μεση σ; εγώ πρώτη μέρα και ήδη ζορίζομαι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Angot είπε:

εμένα η απορία μ είναι  δε πονάει η μεση σ; εγώ πρώτη μέρα και ήδη ζορίζομαι 

Η πλάτη με πονά με το που μπήκα στον έβδομο μετά από κάποια ώρα στην καρέκλα. Κάνω υπομονή αλλά οκ αν χρειαστεί θα πάρω δύο εβδομάδες άδεια κι οκ. Την έχω εκπαιδευσει τη μέση να σηκώνει κοιλιά 😅😅😅😅

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Neverstop είπε:

Η πλάτη με πονά με το που μπήκα στον έβδομο μετά από κάποια ώρα στην καρέκλα. Κάνω υπομονή αλλά οκ αν χρειαστεί θα πάρω δύο εβδομάδες άδεια κι οκ. Την έχω εκπαιδευσει τη μέση να σηκώνει κοιλιά 😅😅😅😅

ποια κοιλιά μάνα μ; εγώ δεν εχω κοιλιά αλλά κουράζομαι στη καρέκλα και στην πρώτη εγκυμοσυνη τα ίδια χάλια ειχα! δε μπορούσα να σταθώ όρθια , καθιστή ,ξάπλα πονούσαν όλα! 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Angot said:

@LunaVaskez κορίτσι καλημερα τι γίνεται;

Καλημέρα! Καλή υπομονή μέχρι την αυριανή χοριακη @Angot μου! 
 

Εχω ακόμη σταγόνες αίματος, πήγα το πρωί να κάνω χοριακη και γενική αίματος και κάτι αλλά γιατί έχω και διογκωμένους λεμφαδενες παράλληλα… Μερικές φορές νομίζω είμαι παρανοϊκή από το άγχος μου

2 minutes ago, Angot said:

ποια κοιλιά μάνα μ; εγώ δεν εχω κοιλιά αλλά κουράζομαι στη καρέκλα και στην πρώτη εγκυμοσυνη τα ίδια χάλια ειχα! δε μπορούσα να σταθώ όρθια , καθιστή ,ξάπλα πονούσαν όλα! 

Και εγώ πονάω φουλ στη μέση και όλη την ώρα νιώθω τραβήγματα χαμηλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...