Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια εσείς που είστε έγκυος ή είστε έτοιμες για χοριακη παίρνετε μαγνήσιο;

Από την αυχενική και έπειτα,έπαιρνα κάθε μέρα μαγνήσιο,σίδηρο και ασβέστιο.Η μπέμπα είναι ενός έτους και συνεχίζω το ασβέστιο και τον σίδηρο,επειδή θηλάζω. Επίσης παίρνω τις pregnacare hair and skin,επειδή έχω τριχόπτωση λόγω θηλασμού..πάλι καλά να λεω,υπάρχουν γυναίκες που τους πέφτουν τα δόντια ☹️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

οχι ρωτάω συγκεκριμένα για μαγνήσιο !  μπας και βοηθάει και σε αυτούς τους ρημαδοπονους! όταν κάθομαι πονάω περισσότερο (κοιλιά-μέση) ! άμα περπατάω μια χαρά!  

πρίν από 3 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Από την αυχενική και έπειτα,έπαιρνα κάθε μέρα μαγνήσιο,σίδηρο και ασβέστιο.Η μπέμπα είναι ενός έτους και συνεχίζω το ασβέστιο και τον σίδηρο,επειδή θηλάζω. Επίσης παίρνω τις pregnacare hair and skin,επειδή έχω τριχόπτωση λόγω θηλασμού..πάλι καλά να λεω,υπάρχουν γυναίκες που τους πέφτουν τα δόντια ☹️

καλα αυτό με τα δόντια δε θέλω να το σκέφτομαι! άστο! μωρέ εγώ λέω αν όλα είναι οκ να του ζητήσω να μου δώσει μη τυχόν και οι πονεί είναι συσπασουλες ! στην πρώτη που είχε δώσει επειδή ειχα πονάκια αλλά δεν έκαναν τπτ και κατέληξε ότι ήταν το έντερο και μου τα έκοψε κατά τη 10η εβδομάδα! τώρα δε λέει να παίρνω κάθε μέρα buscopan , πρέπει να βρω μια λύση !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

οχι ρωτάω συγκεκριμένα για μαγνήσιο !  μπας και βοηθάει και σε αυτούς τους ρημαδοπονους! όταν κάθομαι πονάω περισσότερο (κοιλιά-μέση) ! άμα περπατάω μια χαρά!  

Να ρωτήσεις τον γιατρό σου οπωσδήποτε,το μαγνήσιο εμένα με βοηθούσε πολύ στους πόνους.Στους γοφούς και χαμηλά στην κοιλιά πονούσα παρά πολυ

πρίν από 6 λεπτά , Angot είπε:

οχι ρωτάω συγκεκριμένα για μαγνήσιο !  μπας και βοηθάει και σε αυτούς τους ρημαδοπονους! όταν κάθομαι πονάω περισσότερο (κοιλιά-μέση) ! άμα περπατάω μια χαρά!  

καλα αυτό με τα δόντια δε θέλω να το σκέφτομαι! άστο! μωρέ εγώ λέω αν όλα είναι οκ να του ζητήσω να μου δώσει μη τυχόν και οι πονεί είναι συσπασουλες ! στην πρώτη που είχε δώσει επειδή ειχα πονάκια αλλά δεν έκαναν τπτ και κατέληξε ότι ήταν το έντερο και μου τα έκοψε κατά τη 10η εβδομάδα! τώρα δε λέει να παίρνω κάθε μέρα buscopan , πρέπει να βρω μια λύση !

Λογικά θα σου δώσει,εγώ έπαιρνα μέχρι που μπήκα στο μήνα μου.Ειχα και κολικούς του εντέρου και πονουσα υπερβολικά πολυ.Βοηθαει πολύ και όπως λες,δεν γίνεται να παίρνεις μπουσκοπαν συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Να ρωτήσεις τον γιατρό σου οπωσδήποτε,το μαγνήσιο εμένα με βοηθούσε πολύ στους πόνους.Στους γοφούς και χαμηλά στην κοιλιά πονούσα παρά πολυ

Λογικά θα σου δώσει,εγώ έπαιρνα μέχρι που μπήκα στο μήνα μου.Ειχα και κολικούς του εντέρου και πονουσα υπερβολικά πολυ.Βοηθαει πολύ και όπως λες,δεν γίνεται να παίρνεις μπουσκοπαν συνέχεια.

και γω πονούσα στους γοφούς και όπως βλέπω έτσι θα πάει και τώρα !  ναι μόλις κάνω χοριακη πάνε όλα καλα κάνουμε υπερηχο θα του το συζητήσω! αμαρτία αν μπορώ να παρω κάτι να κάθομαι να παιδεύομαι και να αγχώνομαι άδικα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Nels είπε:

Έπαιρνα και εγώ D και πολυβιταμινη και επιπλέον φολικο οξυ.

Ο ενδοκρινολογος μου για την ωοληψια μας έδωσε (και στον άντρα μου εμνοω) και Q10 400mg/μέρα, μου ειπε ότι βοηθάει στην ποιότητα των ωαρίων και είναι και αντιοξειδωτικο.

Επίσης αν και δεν είχα ζάχαρο ή θέμα στην καμπύλη ζαχάρου μου έδωσε και ένα χάπι τύπου glucophage, το δίνουν συνήθως και σε περιπτώσεις πολυκυστικων, σε εμένα μάλλον λόγω του χασιμοτο που αποτελεί προδιάθεση για πρόβλημα στην καμπύλη σακχαρου.

Τα έκοψα και τα 2 αφότου έμεινα έγκυος.

Σας ωραία!! Ευχαριστώ πολύ!!

Έχω και εγώ χασιμοτο.

Την q10 και το φολικό οξύ πόσο καιρό τα περνάτε πριν την ωοληψια και την εμβρυομεταφορα;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Kate89 είπε:

Σας ωραία!! Ευχαριστώ πολύ!!

Έχω και εγώ χασιμοτο.

Την q10 και το φολικό οξύ πόσο καιρό τα περνάτε πριν την ωοληψια και την εμβρυομεταφορα;;

Το Q10 σίγουρα 3μηνες πριν, το φολικο από τον προηγούμενο μήνα (δεν είχα όμως έλλειψη πριν το ξεκινησω). Εννοείται για οτιδήποτε έπαιρνα ρωτούσα και τον γυναικολόγο μου πρωτα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα,

Έπαιρνα τις pregnacare, φυλλικό οξύ και μολερς. Και στην εγκυμοσύνη τα έπαιρνα αυτά,εκτός από τις pregnacare.Καλη επιτυχία ❤️

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️❤️

πρίν από 6 λεπτά , Nels είπε:

Το Q10 σίγουρα 3μηνες πριν, το φολικο από τον προηγούμενο μήνα (δεν είχα όμως έλλειψη πριν το ξεκινησω). Εννοείται για οτιδήποτε έπαιρνα ρωτούσα και τον γυναικολόγο μου πρωτα

Εννοείται!!

Ευχαριστώ πολύ πολύ ❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Kate89 είπε:

Σας ωραία!! Ευχαριστώ πολύ!!

Έχω και εγώ χασιμοτο.

Την q10 και το φολικό οξύ πόσο καιρό τα περνάτε πριν την ωοληψια και την εμβρυομεταφορα;;

Εγω παίρνω fertilimax, Ovamax, Dhea . Έχουν απ όλα μέσα και οι εξετάσεις μου βγήκαν πολυ καλές!

πρίν από 23 λεπτά , dec-e είπε:

@MarGe2022 πως είσαι?

Και εγω τη σκεφτόμουν..!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Angot είπε:

κορίτσια εσείς που είστε έγκυος ή είστε έτοιμες για χοριακη παίρνετε μαγνήσιο;

Εμένα μου εδωσε μαγνήσιο επειδή του είπα ότι έχω συχνούς πόνους 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angot είπε:

μου τα δίνει συνέχεια !ακόμα τα παίρνω intimeo λέγονται είναι λίγο ακριβά αλλά τι να γίνει ! 

Ναι τα έχω υπόψη μου, θα τα πάρω κι εγώ! 

Και να σας ρωτήσω κορίτσια, αυτά τα συμπληρώματα πρέπει να τα σταματάμε κάποια στιγμή; Εγώ ας πούμε παίρνω τα fertilovit σχεδόν 5 μήνες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...