Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

και την πρώτη φορά μ είχε πει ο γιατρός «δε θα περάσεις καλα στην εγκυμοσυνη σου αν συνεχίσεις έτσι» αγχώνομαι υπερβολικά γενικά και ποσό μάλλον με αυτό το θέμα! 

επισης θα τις κάνω κάλε προχθές εκανα τεστ 25αρι και σήμερα είχε σκούρυνει!άρα ανεβαίνει η χοριακη 🤣  επισης πως δεν κανείς μελανιές ; εγώ ειμαι μαύρη ήδη 

αυτό με τις 10 ημέρες δεν το ήξερα! ! πανικοβλήθηκα είναι αλήθεια 

Εσυ θα μας τρελάνεις χωρίς να είσαι σίγουρη θες να σταματήσεις την αγωγή σου για συγκεντρώσου λίγο σε παρακαλώ και επίσης με τόσο άγχος που έχεις όλη μέρα δεν κανεις καλό δηλαδή πως θα βγάλεις όλους τους μήνες αν κανεις έτσι μόνη σου .ηρέμησε σε παρακαλώ για να είναι καλα και ο σπόρος.κάνε χοριακη και μετά πες ότι θες 

4 ώρες πρίν, LunaVaskez είπε:

Κορίτσια νομίζω έχω αποβάλλει. Βγάζω πάλι αίμα αλλά αυτή τη φορά είναι πιο πολύ και νιώθω έντονες τσιμπιές και κράμπες χαμηλά αριστερά 😢 Ο γιατρός μου είπε πως δεν έχει νόημα να αυξήσω την προγεστερονη, απλά θα περιμένουμε… Δεν είμαι καλά… χρειάστηκε να βάλω μέχρι και σερβιετακι 

Μην προδικάζεις τιποτα κορίτσι μου κάτσε να κανεις την χοριακουλα σου κι μετά θα δεις.πόσες κοπέλες στην εγκυμοσύνη είχαν αίμα;δεν σημαίνει ότι έχεις αποβάλλει .ολα καλα θα πάνε 😊

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 9 λεπτά , vikoula2023 είπε:

Εσυ θα μας τρελάνεις χωρίς να είσαι σίγουρη θες να σταματήσεις την αγωγή σου για συγκεντρώσου λίγο σε παρακαλώ και επίσης με τόσο άγχος που έχεις όλη μέρα δεν κανεις καλό δηλαδή πως θα βγάλεις όλους τους μήνες αν κανεις έτσι μόνη σου .ηρέμησε σε παρακαλώ για να είναι καλα και ο σπόρος.κάνε χοριακη και μετά πες ότι θες 

Μην προδικάζεις τιποτα κορίτσι μου κάτσε να κανεις την χοριακουλα σου κι μετά θα δεις.πόσες κοπέλες στην εγκυμοσύνη είχαν αίμα;δεν σημαίνει ότι έχεις αποβάλλει .ολα καλα θα πάνε 😊

κάλε δε τη σταματάω! αφού έγινε ολόκληρο μπέρδεμα προηγουμένως ! όλα καλα ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angot είπε:

κάλε δε τη σταματάω! αφού έγινε ολόκληρο μπέρδεμα προηγουμένως ! όλα καλα ! 

Ναι τα διάβασα και τα μετά αλλά εσυ είσαι ικανή στο επόμενο τεστ που θα κανεις να μην έχει το χρώμα που θες και να σε πιάσει τρέλα πάλι χαχαχ.θα στο πω για χιλιοστή φορά το σποράκι είναι εκεί 🤪

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , vikoula2023 είπε:

Ναι τα διάβασα και τα μετά αλλά εσυ είσαι ικανή στο επόμενο τεστ που θα κανεις να μην έχει το χρώμα που θες και να σε πιάσει τρέλα πάλι χαχαχ.θα στο πω για χιλιοστή φορά το σποράκι είναι εκεί 🤪

ναι αυτό το εχω διαπιστώσει! κάνω αριστερά με τραβάει αριστερά, κάνω δεξιά με τραβάει δεξιά ! γενικά όλο το κάτω σύστημα μου ένα τράβηγμα είναι ! την προηγούμενη φορά δεν ήταν έτσι! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Ήταν πιο καθησυχαστικός αλλά θα περιμένει είπε τον υπέρηχο μου

Αύριο πρωί αναγκαστικά χοριακη για να ξέρω τι γίνεται και μεθαύριο απόγευμα υπέρηχος… σαν αιωνιότητα μοιάζει 

θυμάσαι ποσο ήταν το αίμα; Ήταν πχ μικρή ποσότητα ροζ, καφέ; Ή σταγόνες;

Το περισσοτερο είχα γεμίσει 3 σερβιετακια... άλλες είχα μόνο σταγόνες ή υγρά με ίνες αίματος! Πάντα κόκκινο  και στη συνέχεια ιχνη καφέ! Μου σταμάτησε μετά τον 2ο μήνα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, LunaVaskez είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για την στήριξη, με βοηθήσατε πολύ! Τώρα θα περιμένω την αυριανή χοριακη και ο Θεός βοηθός! 

Ολα καλα θα πάνε...Και μια φίλη μου απο την αρχη της εγκυμοσύνης είχε αιμα...επαιρνε προγεστερόνη, καθόταν ξαπλα και γινόταν καφε και μετα τελειωνε...Οταν κουραζόταν πολυ ή εκανε παραπάνω πράγματα με τη μικρή της παλι τα ιδια...Τωρα ειναι 3 μηνων και ολα πανε καλα!!! Θα περιμένουμε τα νεα σου αυριο!!!

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, winspert said:

Ολα καλα θα πάνε...Και μια φίλη μου απο την αρχη της εγκυμοσύνης είχε αιμα...επαιρνε προγεστερόνη, καθόταν ξαπλα και γινόταν καφε και μετα τελειωνε...Οταν κουραζόταν πολυ ή εκανε παραπάνω πράγματα με τη μικρή της παλι τα ιδια...Τωρα ειναι 3 μηνων και ολα πανε καλα!!! Θα περιμένουμε τα νεα σου αυριο!!!

Ναι ναι, θα σας κρατάω ενήμερες 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Εσείς τι βιταμίνες περνάτε για καλύτερα αποτελέσματα σε ωοληψια και εμβρυομεταφορα;

Παίρνω D,B12, βασιλικό πολτό, προβιοτικα και βιταμίνες fertilovit f thy .

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια εσείς που είστε έγκυος ή είστε έτοιμες για χοριακη παίρνετε μαγνήσιο;

Εγω δεν έχω πάρει, μου είπε ο γιατρός απ τη στιγμή που δεν έχω συσπάσεις δεν χρειάζεται. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια εσείς που είστε έγκυος ή είστε έτοιμες για χοριακη παίρνετε μαγνήσιο;

Εκτός απτό φολικό οξύ γενικά όλα τα υπόλοιπα μετά το πρώτο τρίμηνο τα ξεκινάνε για ευνόητους λόγους.! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Kate89 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Εσείς τι βιταμίνες περνάτε για καλύτερα αποτελέσματα σε ωοληψια και εμβρυομεταφορα;

Παίρνω D,B12, βασιλικό πολτό, προβιοτικα και βιταμίνες fertilovit f thy .

 

Έπαιρνα και εγώ D και πολυβιταμινη και επιπλέον φολικο οξυ.

Ο ενδοκρινολογος μου για την ωοληψια μας έδωσε (και στον άντρα μου εμνοω) και Q10 400mg/μέρα, μου ειπε ότι βοηθάει στην ποιότητα των ωαρίων και είναι και αντιοξειδωτικο.

Επίσης αν και δεν είχα ζάχαρο ή θέμα στην καμπύλη ζαχάρου μου έδωσε και ένα χάπι τύπου glucophage, το δίνουν συνήθως και σε περιπτώσεις πολυκυστικων, σε εμένα μάλλον λόγω του χασιμοτο που αποτελεί προδιάθεση για πρόβλημα στην καμπύλη σακχαρου.

Τα έκοψα και τα 2 αφότου έμεινα έγκυος.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Kate89 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Εσείς τι βιταμίνες περνάτε για καλύτερα αποτελέσματα σε ωοληψια και εμβρυομεταφορα;

Παίρνω D,B12, βασιλικό πολτό, προβιοτικα και βιταμίνες fertilovit f thy .

 

Καλησπέρα,

Έπαιρνα τις pregnacare, φυλλικό οξύ και μολερς. Και στην εγκυμοσύνη τα έπαιρνα αυτά,εκτός από τις pregnacare.Καλη επιτυχία ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Angot said:

κορίτσια εσείς που είστε έγκυος ή είστε έτοιμες για χοριακη παίρνετε μαγνήσιο;

Εμένα μου δώσανε τις pregnacare που εχουν πολλά πράγματα μέσα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...