Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

25 minutes ago, vasoula88 said:

Κορίτσι μου μην απογοητεύεσαι…και εγώ είχα αίμα στην αρχή κ ολα πήγαν καλά τελικά…ξεκίνησα με καφέ για αρκετές μέρες κ ένα βράδυ είχα κανονικη αιμορραγία…έμεινα αυστηρά ξάπλα για είκοσι μέρες σύνολο κ ολα καλά!!

Ω! Ξέρετε αν μπορεί να μου δώσει άδεια ο γιατρός για επαπειλούμενη εγκυμοσύνη; Σε περίπτωση που δεν έχει γίνει ήδη το κακό; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 3 λεπτά , Ele@n είπε:

Είχα περίπου την 8η εβδομάδα. Ξαφνικά σηκώθηκα απο την καρέκλα ένιωσα ότι απότομα υγρά και ήταν αίμα. Είχα για εβδομάδες άλλοτε καφέ άλλοτε κόκκινο. Στο νοσοκομείο που πήγα σίγουρη ότι τελείωσαν όλα μου είπαν αποκόλληση, ο ενας γιατρός μου μου είπε ότι συμβαίνει δεν είναι τίποτα, ο άλλος σχολίασε ότι έβλεπε στον υπέρηχο ότι είχα αιμοραγησει και με προετοιμασε ότι μπορεί να ξαναβλεπα αίμα και τότε ήμουν πριν την αυχενική. Σε αποβολή που είχα δύο χρόνια μετά, διπλώνομουν από τον πόνο, καμία σχέση.

Το ενέσιμο το έκανα στην αιμορραγία, βασικά δύο ενέσιμα μου είχαν δώσει. Ένα που το έκανα κάθε μέρα και ένα στην αιμορραγία. Δηλαδή προγενέστερη από τρεις πάντες επαιρνα

σ έδωσαν όμως κάτι! δε σ είπαν κάτσε και περίμενε !

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Angot said:

αυτό! το κορίτσι μας κάνει νομίζω μόνο την ενεση!  και της λέει δεν μπορείς τπτ άλλο απλά περιμένουμε! δεν ξέρω κ ολας σκέψεις κάνω . εσυ τι λες;

Όχι όχι, παίρνω και 3 υποθετα 😐 και την ενεση

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

αυτό! το κορίτσι μας κάνει νομίζω μόνο την ενεση!  και της λέει δεν μπορείς τπτ άλλο απλά περιμένουμε! δεν ξέρω κ ολας σκέψεις κάνω . εσυ τι λες;

Σίγουρα κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, αλλά εγώ όταν πηρα τηλ το γιατρο μου κ στο καφέ κ στο αίμα μου είπε ελα τώρα να σε δω…βέβαια μετά την εξέταση είπε ότι παίρνεις τα χάπια κ την ένεση μένεις ξάπλα…κ απλά βλέπουμε μέρα με τη μέρα την εξέλιξη….

πρίν από 9 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Ω! Ξέρετε αν μπορεί να μου δώσει άδεια ο γιατρός για επαπειλούμενη εγκυμοσύνη; Σε περίπτωση που δεν έχει γίνει ήδη το κακό; 

Ε ναι…γιατί να μην μπορεί;;από τη στιγμή που μένεις ξάπλα…θα σου γράψει και άδεια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , vasoula88 είπε:

Σίγουρα κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, αλλά εγώ όταν πηρα τηλ το γιατρο μου κ στο καφέ κ στο αίμα μου είπε ελα τώρα να σε δω…βέβαια μετά την εξέταση είπε ότι παίρνεις τα χάπια κ την ένεση μένεις ξάπλα…κ απλά βλέπουμε μέρα με τη μέρα την εξέλιξη….

ναι και αυτό! εμένα οι οδηγίες μου είναι 3 utrogestan /ήμερα  - 2 κολπικά και σε περίπτωση αίματος σταματώ αντιπηκτικές -σαλοσπίρ κάνω lentogest αν χρειαστεί και τις 2 και κάθομαι ξάπλα! 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Angot said:

α δεν ξέρω τότε ! μη λέω και βλακείες .. σίγουρα ξερει ο γιατρός ! είδες τλκ;

Βγάζω ελάχιστο αίμα προς το παρόν αλλά πονάω. 

9 minutes ago, Ele@n said:

Ναι, ναι. Σε αυτά που ήδη έπαιρνα μου πρόσθεσαν lentogest. 

Ευχαριστώ πολύ, θα ρωτήσω και τον εξωσωματικό 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Βγάζω ελάχιστο αίμα προς το παρόν αλλά πονάω. 

Ευχαριστώ πολύ, θα ρωτήσω και τον εξωσωματικό 

βασικα αν δεν κάνω λαθοσ μέχρι το πρώτο 3μηνο είναι ο εξωσωματικός υπεύθυνος !  ο λόγος νομίζω είναι ότι το 2ο τρίμηνο κάνει τη δουλειά ο πλακούντας 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Angot είπε:

αν έχεις σκοπό να το κανείς κανε το άμεσα! τώρα χρειάζεσαι έναν καλό γιατρό να σε καθοδηγήσει ! εσείς κορίτσια που είχατε αίμα  και κάνατε την ημερήσια προγεστερονη σας όπως πάντα , σας έδωσε κάτι εξτρα;!ρωτάω γιατί εγώ πίνω χάπια και μου έχει δώσει 2 ενέσεις να τις κάνω μόνο σε περίπτωση αίματος! όποτε μήπως στο ενέσιμο δεν παίρνει τπτ 

Εγώ και στις 2 εγκυμοσύνες ανά 7 με 10 μέρες είχα αιματακι... στην πρώτη έκανα lentogest ενεση όταν  είχα και αυστηρά ξάπλα... σ' αυτή ειμασταν πιο χαλαροί κι εγώ  και ο γιατρός... ειχαμε αύξηση απλα την προγεστερονη και ήμουν χαλαρά στο σπίτι...  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Angot said:

ναι και αυτό! εμένα οι οδηγίες μου είναι 3 utrogestan /ήμερα  - 2 κολπικά και σε περίπτωση αίματος σταματώ αντιπηκτικές -σαλοσπίρ κάνω lentogest αν χρειαστεί και τις 2 και κάθομαι ξάπλα! 

Ο εξωσωματικός μου είπε πως παίρνω ήδη υψηλές δόσεις προγεστερονης, οποτε αν έχει σπάσει πχ κάποιο αγγείο, δεν θα αλλάξει κάτι! Σκέφτομαι αύριο να πάρω μια κανονική άδεια και μεθαύριο το απόγευμα που θα πάμε στο γιατρό, θα του πω να μου γράψει ειδική άδεια και αναγκαστικά θα το ανακοινώσω στην υπεύθυνη μου από τώρα. Βέβαια προέχει να πανε όλα καλά μέχρι τον υπέρηχο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Ο εξωσωματικός μου είπε πως παίρνω ήδη υψηλές δόσεις προγεστερονης, οποτε αν έχει σπάσει πχ κάποιο αγγείο, δεν θα αλλάξει κάτι! Σκέφτομαι αύριο να πάρω μια κανονική άδεια και μεθαύριο το απόγευμα που θα πάμε στο γιατρό, θα του πω να μου γράψει ειδική άδεια και αναγκαστικά θα το ανακοινώσω στην υπεύθυνη μου από τώρα. Βέβαια προέχει να πανε όλα καλά μέχρι τον υπέρηχο 

αυτό να κανείς! σε καμια περίπτωση μη πας να δουλέψεις αύριο! τον ανησυχεί κάτι είπε;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Βγάζω ελάχιστο αίμα προς το παρόν αλλά πονάω. 

Ευχαριστώ πολύ, θα ρωτήσω και τον εξωσωματικό 

Αύριο με την χοριακη θα ξέρεις  . Ποτέ έχεις υπέρηχο? 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Angot said:

αυτό να κανείς! σε καμια περίπτωση μη πας να δουλέψεις αύριο! τον ανησυχεί κάτι είπε;

Ήταν πιο καθησυχαστικός αλλά θα περιμένει είπε τον υπέρηχο μου

21 minutes ago, linaa said:

Αύριο με την χοριακη θα ξέρεις  . Ποτέ έχεις υπέρηχο? 

Αύριο πρωί αναγκαστικά χοριακη για να ξέρω τι γίνεται και μεθαύριο απόγευμα υπέρηχος… σαν αιωνιότητα μοιάζει 

1 hour ago, Sisheido said:

Εγώ και στις 2 εγκυμοσύνες ανά 7 με 10 μέρες είχα αιματακι... στην πρώτη έκανα lentogest ενεση όταν  είχα και αυστηρά ξάπλα... σ' αυτή ειμασταν πιο χαλαροί κι εγώ  και ο γιατρός... ειχαμε αύξηση απλα την προγεστερονη και ήμουν χαλαρά στο σπίτι...  

θυμάσαι ποσο ήταν το αίμα; Ήταν πχ μικρή ποσότητα ροζ, καφέ; Ή σταγόνες;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , LunaVaskez είπε:

Ήταν πιο καθησυχαστικός αλλά θα περιμένει είπε τον υπέρηχο μου

Αύριο πρωί αναγκαστικά χοριακη για να ξέρω τι γίνεται και μεθαύριο απόγευμα υπέρηχος… σαν αιωνιότητα μοιάζει 

θυμάσαι ποσο ήταν το αίμα; Ήταν πχ μικρή ποσότητα ροζ, καφέ; Ή σταγόνες;

Αίμα μπορεί να έχεις περισσότερο Κ από περίοδο Κ να μην είναι τίποτα απειλητικό για την εγκυμοσύνη. Κ με μερικές σταγόνες να έχεις αποβάλει. Εγώ στην αποβολή μου μισή σερβιετα γέμισα . Τίποτα δηλαδή. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...